Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2015., 09:13   #7061
Quote:
Ajkula77 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Prije sam bio aktivan na ovoj temi i pokusao pomoci nekim deckima sa adresama i primjercima Cv-a , no zbog gomilanja tipova koji pametuju, spustaju moral, trabunjaju gluposti i pitaju pitanja tipa "Koji je e-mail Cossulicha" nakon 300 stranica , sam odustao ista pisati.

Ja sam u offshoru nekih 8,9 godina i zbilja sam vidio svakakvih tipova tamo i dozivio svasta.
Da biste usli u offshore moraju se poklopiti neke stvari na koje ponekad mozda vi necete ili ne mozete utjecati. Sreo sam jako puno pametnih ljudi,sa faksom i izuzetno inteligentni koji rade posao mornara jer eto sef ne voli Litvance na visim pozicijama, a taj mornar je igrom slucaja Litvanac.
Takodjer i obrnuto, sretnes engleza koji je toolpusher i opasan je za sebe, okolinu, drillfloor i kompletno sjeverno more jer je retard. Al toolpusher je , mozda zbog putovnice,mozda jer se znao ulizat pravim osobama, jer je Mjesec bio u konjukciji sa Saturnom i bas tad su trazili toolpushera i on je uletio.
Nekad je jednostavno sreca u pitanju, nekad snalazljivost, nekad odluci vasa kvalifikacija....nikad neznas.

Evo moj osobni primjer kako sam dobio zadnju sljaku u Danskom sektoru na Enscovoj platformi. To su mi kasnije pricali elektricari koji su bili samnom u smjeni.
Daklem, trazi se Rig Mechanic za pokrit smjenu za vrijeme bozicnih praznika. Ulazi OIM u Maintenance office drzi dva CV-a i pita trojicu (2 elektricara i mehanicar) :"Zelite li Hrvata ili Poljaka?" . Ova trojica odgovore "Daj nam Hrvata" i tako ja dobijem sljaku. Nisu ni procitali CV-e nit vidjeli iskustvo,obrazovanje ili dr. Da su rekli "Poljaka" ja bi ostao doma.

Znam da postovi Rijecanina izgledaju ponekad zajedljivo al to je zato jer je on zajedljivi gad , al poslusajte ga jer ne sere bezveze nego govori istinu i tako to je. Trenutno je zbilja banana za upast na offshore zbog sve ove gungule o nafti i rusima. Al bit ce bolje.

BTW, ovo o štelama.....Ja NIKAD nisam dobio sljaku na osnovu neke veze. Uvijek sam sam njuskao po netu, rigzonu i pizdi m...... i nekako nasao nesto.

Moj savjet: Slozite dobar CV i saljite na sve strane. Nikad neznas kakve ce se slucajnosti dogodit da bas tebe odaberu za posao. Ako vam u CV pise da dobro igrate pikado...mozda bas OIM voli igrat pikado i zeli vas na platformi...nikad neznas.

Pozdrav Ajkula,
pusti ove najpametnije samo ti piši svoja iskustva koja su svima nama dobrodošla!
Živio!
sasa051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 15:14   #7062
Pitanje za iskusne
Rijačanin i Ajkula77

Ova današnja situacija u usporedbi s onom iz 2009,
veća, manja ili jednaka kriza ?
Big-bang is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 08:07   #7063
2009 sam radio na Saipemu 7000 (postavljanje novih i skidanje starih platformi) , a ne u Drillingu tako da zbilja neznam kakva je bila situacija s naftom.
__________________
Jedno srce , a tisuće nas !!
Ajkoola is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 12:19   #7064
Danas se čuo sa prijateljem koji radi u Pacific Drilling da im je na drill ship došlo 20 novih greenhand-a, 4 hrvata i 1 iz BiH.Svi sa BOSIETOM/STCW položenim bez iskustva u offshore-u. Netko odavde?
prosport449 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 17:15   #7065
Rad u inozemstvu

Pozdrav,

dobio sam posao u Offshore industriji. Tražim tu ali ne mogu naći. Može li mi netko tu ili u PM objasniti kako ide plaćanje poreza i mirovinsko. Tvrtka je prijavljena u Luksemburgu. Ajde molim vas, pojma nemam o ovome pa da mi bar malo približite. Hvala puno!
Croair is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 06:38   #7066
Quote:
Big-bang kaže: Pogledaj post
Pitanje za iskusne
Rijačanin i Ajkula77

Ova današnja situacija u usporedbi s onom iz 2009,
veća, manja ili jednaka kriza ?
2009.te sam radio u Rijeci, i 6 od 7 noci u tjednu lumpovapo uokolo... Bas mi je bilo super, bez kredita, obaveze i pameti.... i nije mi padalo na pamet da cu nedugo potom zavrsiti na limenoj kantici...

Iskreno, deepwater drilling je totalno sjeban i inace je jako tesko bilo upasti (bez struke nemoguce) al ovo sad je totalna katastrofa... sve stoji, sve vise brodova pluta... i jos je dobro ako su u hot stakcu, tad je na brodu 50tak ljudi i barem rade maintenence... al iako odu u cold stack... zdravo... Ja trenutno plutam u Walvis bayu. pored nas je Jarvis Explorer, 42 godinu stara limena kantica u koju su nedavno ulupali 400 milijuna dolara, kao, fali brodova na trzistu... taj netko tko je to odobrio si sad komotno moze propucati koljeno jer novi brodovi nemaju posla, a kamoli stare kante...

Prije neki dan stigla vijest da Deepsea Metro I ide u cold stack, odmah... to je posla za 15 ljudi sve skupa (standardni POB za vrijeme operacija je cca 170-180), isto slijedi Deepsea Metro II u maju... i tako dalje, i tako dalje, i tako dalje...

Ohrabrujuca vijest je da je ENI sklopio novi dugorocni ugovor s Maerskovom novogradnjom... i to je zapravo sve sto je orabrujuce... Ostaje nada da ce klijenti poceti iskoristavati horror na marketu, i poceti potpisivati ugovore s izvodjacima koji nemaju izbora... a to znaci day rateove od 350-450K, umjeso dojucerasnjih ''dnevnica'' od 550K - 670K USD...


To je sto se drillinga tice, ja sam poceo u constructionu, i to je potpuno druga prica... samo kako je ottalna koma na marketu, jako puno ljudi s iskustvom ne zna kud bi sa sobom, pa ce ici bilo gdje, i to pritvara vrata pocetnicima... Onshore poslova ima, samo treba biti uporan... Zapravo uvijek ima negdje nekakvog posla, samo je pitanje da li ce ga ljudi htjeti prihvatiti i radti u opasnoj zoni (Irak, Nigerija... [Libija je recimo bas preopasna i tamo vise nitko ne ide])... Isto tako ljudima treba biti jasno da Roustabout, odnosno AB na saipemovom construction brodu ne zaradjuje neku lovu, ako se dobro sjecam, start je na 1800 EUR mjesecno, ugovori 56 - 28, placen samo na brodu... Motormani su u nest boljoj situaciji i oni imaju odoka 1000Eura startne place vise... Nije to neki novac, ali je start! I odlicna referenca...

I jos jedna stvar, ako je ikako moguce, ispecite si neki zanat.... Dani u kojima je polupismeni choban dosao na brod cistiti govna, i onda se kroz 20 godina dogurao do Rig managera su polao, ali sigurno iza nas... I dalje je to izvedivo, ali sve teze i teze... U deepwateru toga nema, i sve ulazne pozicije su lokalci, ostaje mediteran i sjeverno more... Dakle ako ikako mozete, igrajte na temu ''struke''...


Eto toliko!
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 06:43   #7067
Quote:
Croair kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

dobio sam posao u Offshore industriji. Tražim tu ali ne mogu naći. Može li mi netko tu ili u PM objasniti kako ide plaćanje poreza i mirovinsko. Tvrtka je prijavljena u Luksemburgu. Ajde molim vas, pojma nemam o ovome pa da mi bar malo približite. Hvala puno!
Nikako... ako nisi na brodu gdje mozes skupiti 183 dana i biti tax free, placanje poreza ide tako da te porezna rebne po stoji poreza na dohodak, dakle odbij 40tak posto, mozda i vise, ovisno o prirezu... Alternativa ti je suti, i guraj dok ide...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 11:02   #7068
Quote:
Croair kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

dobio sam posao u Offshore industriji. Tražim tu ali ne mogu naći. Može li mi netko tu ili u PM objasniti kako ide plaćanje poreza i mirovinsko. Tvrtka je prijavljena u Luksemburgu. Ajde molim vas, pojma nemam o ovome pa da mi bar malo približite. Hvala puno!
Nešto na ovu temu imaš na 329 stranici, pa si pogledaj.
Big-bang is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 11:13   #7069
Rijačanin i Ajkula77
Hvala na odgovorima !

I drugi s iskustvo su pozvani da komentiraju.

Pitam jer sam umalo u 11 mj 2014 otišao u Aberdeen
polagati certove. Igrom slučaja nisam otišao, a već početkom
ove godine cijena nafte je bila 50$.

Budući da se rigovi gase, sad nema smisla ići polagati!?
Big-bang is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 11:45   #7070
Quote:
Big-bang kaže: Pogledaj post
Budući da se rigovi gase, sad nema smisla ići polagati!?
Zasto ne? Sad je dobra prilika naci nekakvu ''akciju'' jeftiniji tecaj, jeftiniji smjestaj... certovi vrijede 4 godine.. .barem sto se Bosieta tice...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 08:28   #7071
Šta je uzrok svemu tome: pad cijene nafte zbog pritiska na Ruse, ili vađenje iz škriljaca? Koliko može sve potrajati?
mojetetkebaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 23:04   #7072
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post

Ja trenutno plutam u Walvis bayu. pored nas je Jarvis Explorer, 42 godinu stara limena kantica u koju su nedavno ulupali 400 milijuna dolara, kao, fali brodova na trzistu... taj netko tko je to odobrio si sad komotno moze propucati koljeno jer novi brodovi nemaju posla, a kamoli stare kante...



Sused sa Skyrosa... Nije Jarvis Explorer nego je Jasper Explorer.

Nije točno da je u njega ulupano 400 miliona dolara.
Ulupano je jako puno, ali daleko daleko manje od te cifre.
U medjuvremenu je on radio u Kongu, od toga 'ulupavanja'... ali se desilo ovo što se dešava.
I sad se čeka....

Jedino je točno da ima 42 godine.
Tko god je bio na njemu, svi se čude da taj brod ima toliko godina.
Upravo se obavljaju raznorazni papiri, DNV i ostale inspekcije su tu.
DNV inspektor je oduševljen sa ovim brodom.
Ima nas tu cca 5-6 Hrvata i svi volimo ovu staru kantu.
Mi je zovemo 'Old Lady', dobro nam je tu, volimo je neobjašnjivo.

Nadamo se da ćemo uskoro početi raditi, nakon ovih silnih refreshmenta papira.
Jedni smo od najjeftinijih na tržištu, i postoje pozitivne naznake...

Pozdrav !
romyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 12:26   #7073
Quote:
Croair kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

dobio sam posao u Offshore industriji. Tražim tu ali ne mogu naći. Može li mi netko tu ili u PM objasniti kako ide plaćanje poreza i mirovinsko. Tvrtka je prijavljena u Luksemburgu. Ajde molim vas, pojma nemam o ovome pa da mi bar malo približite. Hvala puno!
Imaš PM
noriega is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 13:17   #7074
Quote:
romyo kaže: Pogledaj post
Sused sa Skyrosa... Nije Jarvis Explorer nego je Jasper Explorer.

Nije točno da je u njega ulupano 400 miliona dolara.
Ulupano je jako puno, ali daleko daleko manje od te cifre.
U medjuvremenu je on radio u Kongu, od toga 'ulupavanja'... ali se desilo ovo što se dešava.
I sad se čeka....

Jedino je točno da ima 42 godine.
Tko god je bio na njemu, svi se čude da taj brod ima toliko godina.
Upravo se obavljaju raznorazni papiri, DNV i ostale inspekcije su tu.
DNV inspektor je oduševljen sa ovim brodom.
Ima nas tu cca 5-6 Hrvata i svi volimo ovu staru kantu.
Mi je zovemo 'Old Lady', dobro nam je tu, volimo je neobjašnjivo.

Nadamo se da ćemo uskoro početi raditi, nakon ovih silnih refreshmenta papira.
Jedni smo od najjeftinijih na tržištu, i postoje pozitivne naznake...

Pozdrav !
Do nedavno je pisalo na njihovoj stranici da su u singapuru ulupali 300milja,a poslje su jos bili u spanjolskoj pa su i tamo ulupali nest u tih godinu dana vjerovatno. Taj inspektor je odusevljen da pluta jer to govno nist drug ni ne moze. Od nize posade filipinci koj su tamo po tri mjeseca u komadu a drileri i ekipa dod tamo odradit koju turu dok ne nadu nest bolje. Jedino management je stalno jer su toliko stari da ih normalne kompanije zbog godina nece zaposlit pa im dosadno kuc sjedit nakon 40godina offshora i dosli tamo dignut koju kintu.
A daj mi rec,koliko je rupa old lady izbusila u zadnjih 5godin?
Marin011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 14:05   #7075
Vidim da svi znate kako je po drugim firmama, ne samo to...
Točno znate koliko tko ima ugovor i plaću, i kad se tko iskipao, gusto ili rijetko.
Tipično Hrvatska posla.

Dovoljno sam dugo na ovome brodu da znam koliko je tu utrošeno.
Niti približno tim vašim svotama.
Čitali ste po nečijim stranicama ? Čitajte i dalje.

Pred godinu dana je izvrtio dvije rupe za manje od šest mjeseci.
Naručitelj više nego zadovoljan.

Toliko je star, da nema nikakvih kreditnih ili hipotekarnih utega.
Zato može raditi za pet puta manje daily rate, od velikih firmi.
Takav brod/firma ne radi daily price dumping.
Izgleda da to nema se kome objasniti ovdje.

Od niže posade dva su Filipa. Ugovori su im osam tjedana.

Marine, pitaj susjeda sa Skyrosa, dali im sidro drži brod ?
Skyros ima dvije godine.
Ili 42 godine staro govno ne miče se sa mjesta, a vjetar piči ....

Ne rugajte se starome brodu nikad.
romyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 11:51   #7076
Quote:
romyo kaže: Pogledaj post
Vidim da svi znate kako je po drugim firmama, ne samo to...
Točno znate koliko tko ima ugovor i plaću, i kad se tko iskipao, gusto ili rijetko.
Tipično Hrvatska posla.

Dovoljno sam dugo na ovome brodu da znam koliko je tu utrošeno.
Niti približno tim vašim svotama.
Čitali ste po nečijim stranicama ? Čitajte i dalje.

Pred godinu dana je izvrtio dvije rupe za manje od šest mjeseci.
Naručitelj više nego zadovoljan.

Toliko je star, da nema nikakvih kreditnih ili hipotekarnih utega.
Zato može raditi za pet puta manje daily rate, od velikih firmi.
Takav brod/firma ne radi daily price dumping.
Izgleda da to nema se kome objasniti ovdje.

Od niže posade dva su Filipa. Ugovori su im osam tjedana.

Marine, pitaj susjeda sa Skyrosa, dali im sidro drži brod ?
Skyros ima dvije godine.
Ili 42 godine staro govno ne miče se sa mjesta, a vjetar piči ....

Ne rugajte se starome brodu nikad.
Dvije rupe u 6mjeseci ali dvije u rupe u 5godina jer nije nist busio ni prije ni poslje. Skyros za par mjeseci ode od tamo na busenje i sidro pod pramac a old lady ima drzi vjetar jos dugo vremena.
E o kreditima kad bi tak bilo Noble bi bio najbolj firma jer oni imaju pun starih kanti koje su isplacene odavno pa ist tak plutaju.

Al bas te brig imas posao i pare dolaze, dok je tak drz se old lady pa busila ili samo plutala svejedno ti.
Aj Pozdrav
Marin011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 14:21   #7077
Quote:
Marin011 kaže: Pogledaj post
Dvije rupe u 6mjeseci ali dvije u rupe u 5godina jer nije nist busio ni prije ni poslje. Skyros za par mjeseci ode od tamo na busenje i sidro pod pramac a old lady ima drzi vjetar jos dugo vremena.
E o kreditima kad bi tak bilo Noble bi bio najbolj firma jer oni imaju pun starih kanti koje su isplacene odavno pa ist tak plutaju.

Al bas te brig imas posao i pare dolaze, dok je tak drz se old lady pa busila ili samo plutala svejedno ti.
Aj Pozdrav

Plačaju, plačaju... Ništa gore od velikih i razvikanih firmi. Možda i bolje.
I za rupe dijele svima konkretne bonuse, za razliku od velikih koje zamažu oči
ekipi sa kineskim satovima, tabletima, i portable play stationima.

Tako da......

Pozdrav svima
romyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 22:44   #7078
pozdrav svima,imam 21 godinu i trazim posao na platformi ili tak negdje,nije vazno gdje je,placa moze biti i 1500-2000 dolara mjesecno,ak je u hrv moze i manje,dali tko zna kakvu tvrtku da prima radnike ? nemam iskustva al cuo sam da na tim platformama ima dost posla i za one koji nemaju iskustva

ako itko zna sta o tome i da mi moze pomoci nekak sa brojem ili tak nest bio bih zahvalan
Justaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 10:54   #7079
Rad na naftnoj platformi

Hahaha, Justaway ajd malo procitaj ovaj forum, sigurno ces saznati sve sto te zanima, cak nemoras niti cijeli ako nemas vremena....

Ili uplati meni 100 eurica i reci cu ti sve sto te zanima


Sent from my iPhone using Tapatalk
igor minga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 23:03   #7080
Quote:
Justaway kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,imam 21 godinu i trazim posao na platformi ili tak negdje,nije vazno gdje je,placa moze biti i 1500-2000 dolara mjesecno,ak je u hrv moze i manje,dali tko zna kakvu tvrtku da prima radnike ? nemam iskustva al cuo sam da na tim platformama ima dost posla i za one koji nemaju iskustva

ako itko zna sta o tome i da mi moze pomoci nekak sa brojem ili tak nest bio bih zahvalan
Ova me nasmijala, ma ti si stvarno pravi padobranac da uletis sa takvom izjavom da ima puno mesta za radnike bes iskustva. Zamisljaj sasvim suprotno ....
Slovenac2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.