Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2007., 21:15   #201
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
pojačalo ti mora biti što dalje od televizora i što bliže anteni, u protivnom pojačavaš i nakupljene smetnje u kablu
Ovaj podatak je sasvim logičan, mada sam ja napravio suprotno. Iz čisto "praktičnih" razloga, pošto mi je utičnica za napajanje pojačala kod telkaća. Eto, kako se puno puta čovjek pređe radi komocije ili praktičnosti. Naime i meni se tu i tamo slika pokockala, istina na kratko ali je. Sutra premještam pojačalo do antene uz produžni napojni kabl. Hvala zed!
leo4 is offline  
Old 28.11.2007., 23:27   #202
koji dvb-t receiver odabrati???

dosta sam citao i stalno ljudi preporucuju TOPFIELD TF4000T ali nista jeftinije....pa pitanje je da li ima neki relativno kvaletetni receiver za oko 400 - 500 kunica

recimo u hg spotu ih ima dosta pa neznam kojega da odaberem, koji bi bio neki best buy:

DVB-T receiver DIGIMAX DVB-T 5010 389,00
DVB-T receiver DIGIMAX DVB-T 5030 369,00
DVB-T receiver DIGIMAX DVB-T 5040 419,00
DVB-T receiver ELIT DSR 9300T 309,00
DVB-T receiver FOCUS DVB-001 299,00
DVB-T receiver KATHREIN UFD 370/S 639,00
DVB-T receiver SAGEM ITD 58DE 499,00
DVB-T receiver SIEMENS M260 T 579,00
zole052 is offline  
Old 29.11.2007., 00:21   #203
Biži od Digimax-a (ima očajan tuner),moja preporuka-Strong5004 ili 5015.
nightdriver is offline  
Old 29.11.2007., 09:01   #204
Definitivno bilo koji Topfield
lucija02 is offline  
Old 29.11.2007., 10:54   #205
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Ovaj podatak je sasvim logičan, mada sam ja napravio suprotno. Iz čisto "praktičnih" razloga, pošto mi je utičnica za napajanje pojačala kod telkaća. Eto, kako se puno puta čovjek pređe radi komocije ili praktičnosti. Naime i meni se tu i tamo slika pokockala, istina na kratko ali je. Sutra premještam pojačalo do antene uz produžni napojni kabl. Hvala zed!
znači tvoje pojačalo nije dvokomponentno?

ja imam dva pojačala, oba su zapravo odvojena. sklop s pojačalom spojiš na antenu, a power supply spojiš kod televizora. napon za pojačalo šalje se preko koaksijalca. neki telkači imaju čak power supply opciju, da ti na antenski koaksijalac pošalju napon, tako da ti power supply tada čak nije niti potreban. moj sharp ima takvu opciju, iako moram priznat da nisam isprobao bez power supplyja
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 29.11.2007., 11:29   #206
Topfield definitivno, ali ako hoćeš povoljnije preporučam Yumatu combo (DVB-T, DVB-S)....oko 800 kunića.....i nećeš požaliti...
__________________
I was so ugly, the doctor slapped my momma when I was born....W.J.
MrAntisa is offline  
Old 29.11.2007., 11:40   #207
DVB-T receiver KATHREIN UFD 370/S 639,00

Ja ga imam i prezadovoljan sam.
Probao sam dosta tih receivera i stvarno ima odlican tuner.

Tamo gdje drugi tuneri pokleknu zbog losijeg signala,pocinje se slika raspadati i tako to, na Kathreinu je slika i dalje stabilna.

Ne grije se,meni vec radi vise od godinu i pol bez greske.

Moja preporuka.

Ovaj receiver ti kosta u Vemilu 469 kn
__________________
Što ga više lome to ga volim jače..HŽV

Zadnje uređivanje acer : 29.11.2007. at 13:13.
acer is offline  
Old 29.11.2007., 12:10   #208
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
znači tvoje pojačalo nije dvokomponentno?

ja imam dva pojačala, oba su zapravo odvojena. sklop s pojačalom spojiš na antenu, a power supply spojiš kod televizora. napon za pojačalo šalje se preko koaksijalca. neki telkači imaju čak power supply opciju, da ti na antenski koaksijalac pošalju napon, tako da ti power supply tada čak nije niti potreban. moj sharp ima takvu opciju, iako moram priznat da nisam isprobao bez power supplyja
Sada si me „uhvatio“ u raskoraku ili na jednoj nozi. Ja nisam elektro (ili slične) struke tako da si me konstatacijom da moje pojačalo nije dvokomponentno stavio na brisani prostor, bez zaklona. Imam „običnjaka“ (ni ime firme ne znam, a kamoli nešto drugo) koji sasvim zadovoljavajuće odrađuje namjenu. Svaki savjet glede pojačala je dobrodošao! Učim iz svakog posta i od svih forumaša! Svi sve znamo!
leo4 is offline  
Old 29.11.2007., 13:09   #209
TOPFIELD 4000t- bez konkurencije!!!!!
jacuzzy is offline  
Old 29.11.2007., 13:48   #210
Quote:
acer kaže: Pogledaj post
Ovaj receiver ti kosta u Vemilu 469 kn
vidio sam ali kazu u vemila da ne primaju one bonove od hrt-a tako da mi dodje jeftinije kupiti ga negdje drugdje... nije 200kn popusta malo
zole052 is offline  
Old 29.11.2007., 13:53   #211
Quote:
zole052 kaže: Pogledaj post
vidio sam ali kazu u vemila da ne primaju one bonove od hrt-a tako da mi dodje jeftinije kupiti ga negdje drugdje... nije 200kn popusta malo
Koje bonove?
leo4 is offline  
Old 29.11.2007., 14:06   #212
U Istri ide subvencija dvb-a.Dobije se 200 kn popusta pri kupovini dvb receiver sa nekakvim bonom
lucija02 is offline  
Old 29.11.2007., 14:14   #213
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Koje bonove?
mi u istri smo dobili postom od hrt-a bonove od 200kn za kupovinu dvb-t receivera jer navodno bi trebali u istri prekinuti analogno emitiranje tv programa 2008.godine (zivi bili pa vidjeli), a navodno i u cjeloj hrvatskoj do 2010., a europa do 2012.

navodno su odabrali istru kao prvu jer smo najlosije pokriveni bili analognim signalom...

vjerojatno ce i ostatak hrvatske dobiti te bonove sljedecih godina...kazu da je to prvi put u povijesti da pretplatnici hrt-a nesto dobe na poklon, hehe, vjerojatno i zadnji
zole052 is offline  
Old 29.11.2007., 14:39   #214
Quote:
zole052 kaže: Pogledaj post
mi u istri smo dobili postom od hrt-a bonove od 200kn za kupovinu dvb-t receivera jer navodno bi trebali u istri prekinuti analogno emitiranje tv programa 2008.godine (zivi bili pa vidjeli), a navodno i u cjeloj hrvatskoj do 2010., a europa do 2012.

navodno su odabrali istru kao prvu jer smo najlosije pokriveni bili analognim signalom...

vjerojatno ce i ostatak hrvatske dobiti te bonove sljedecih godina...kazu da je to prvi put u povijesti da pretplatnici hrt-a nesto dobe na poklon, hehe, vjerojatno i zadnji
To za Istru i sve ostalo znam, ali nisam vidio da si Istrijan! (kad ne gledam lokaciju). Mislio sam da si kontinentalac pa me začudilo to o bonovima.
leo4 is offline  
Old 30.11.2007., 11:09   #215
mislio na to, da li se ispravljač (iliti power supply) priključuje direktno na pojačalo ili na koaksijalni antenski kabel? jer ako je ovo drugo (takva su moja pojačala), onda pojačalo može biti pri anteni a power supply pri televizoru, bez beda, provjereno funkcionira
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 30.11.2007., 11:16   #216
Dva dana sve bilo ok a jučer opet problemi....stalno se mijenjaju vrijednosti level-a i quality-a..malo šljaka pa malo ne..koji je to kurac..razmišljam da si kupim posebnu sobnu digitalnu antenu jer me već ova situacija već pomalo izluđuje
jacuzzy is offline  
Old 30.11.2007., 11:42   #217
di ti pojačalo, si ga premještao? jel to tvoja antena ili antena od zgrade?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 30.11.2007., 12:05   #218
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
di ti pojačalo, si ga premještao? jel to tvoja antena ili antena od zgrade?
antena je na krovu obiteljske kuće....antensko pojačalo(iz kojeg ide signal u dva tv-a) je u dnevnoj sobi iza plasme i antenski kabel ( 10m) ide kroz drugu sobu do topfilda...kao što sam rekao dok je bio u dnevnoj sobi( i dok je bio samo jedan tv) sve je bilo ok..pretpostavljam de je u dužini kabla problem
jacuzzy is offline  
Old 30.11.2007., 15:06   #219
nekad i oni drkaju po signalu,

Ako nisi ništa mijenjao znači problem nastaje na spliteru koji razdvaja signal na dva tv-a i dužini kabela, treba provjeriti spojeve f konektore, spliter treba biti onaj u metalnom kućuštu aktivni , a ne pasivni najobičniji možda je tu problem, zatim ti spliteri znaju davati dobar signal na jednom izlazu , a na drugom značajno slabiji (čitaj smeće su), isto tako ta šrot pojačala(da se ne uvrijediš i ja ih koristim) isto tako znaju na jednom izlazu davati signal , a na drugom čak i ne. I treće i najslađe za kraj nedavno sam imao kvar pojačala od 380 kn alcad ili acad ne sjećam se kao renomirana firma signal bi danima bio ok pa nevalja pa malo valja pa nevalja, razbijao sam glavu kad tamo pojačalo neispravno, kupim novo i sve pet ali samo na jednom izlazu i da ne duljim.Probaj zamijeniti pojačalo ili bar izlaze pa ćeš vidjeti što se događa.
fukmondo is offline  
Old 30.11.2007., 15:17   #220
thnx na savjetima
jacuzzy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.