Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2011., 14:47   #981
Quote:
Protina kći kaže: Pogledaj post
kome govoriš??
svojoj baki. pa tebi
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 19:02   #982
Cool

Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
svojoj baki. pa tebi




Budem, nemam ništa "friško" trenutno, kroz dan dva ....
Protina kći is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 10:42   #983
Ma gle ako je redovita izmjena krzna traje kratko ali obilno ( recimo 10 dana), iako moja je to obavila u 10 mj. pa sada ima dobru bundu...
Ali tvojoj je ovo prvo pa tako da mislim da je ok , ma sa godinu i pol se to sve stabilizira...
Pas nakon što odbaci svu dlaku ubrzo nakon toga dobije novu, koja je još bolja i puflastija....
Tabby is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 16:54   #984
Mala Luna :)

prevelika slika

Zadnje uređivanje Didi : 05.02.2012. at 11:02.
Protina kći is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 16:56   #985
Koji lijepi svinjac

Čuj, ja ti mogu reći iskustvo prijatelja sa samojedom, koji je jeo svaakvu hranu imao probleme sa dlakom i kožom i bio bezvoljan..dlaka mu je bila suha i krta..i ispadala je..čak je i boju promijenila.
Prešli su na RC hranu i stanje se u potpunosti promijenilo.

a ovo je štene čini mi se...
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 17:14   #986
prevelika slika



Ovo su slike od prije 10 min (okreni komp )



prevelika slika


Zadnje uređivanje Didi : 05.02.2012. at 11:03.
Protina kći is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 17:16   #987
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Koji lijepi svinjac

Čuj, ja ti mogu reći iskustvo prijatelja sa samojedom, koji je jeo svaakvu hranu imao probleme sa dlakom i kožom i bio bezvoljan..dlaka mu je bila suha i krta..i ispadala je..čak je i boju promijenila.
Prešli su na RC hranu i stanje se u potpunosti promijenilo.

a ovo je štene čini mi se...



Je, još se vodi pod štene, pogledaj sad druge slike, trenutno ima 11,5 mj ... inače isto tako nije pas koji je "lud" za hranom , moram ju tjerat da jede ... i sad zadnje što jede je RC junior midium
Protina kći is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 17:19   #988
jao ... baš je malo čelava..jeli sterilizirana ??

samojedi ii inače nisu izjelice
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 17:23   #989
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
jao ... baš je malo čelava..jeli sterilizirana ??
Baš ti hvala, odlična mi je to utjeha!!!
Ne, nije sterilizirana, još razmišljamo o tome, ali mislim da ćemo ju pariti !
Protina kći is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 17:38   #990
Pa za ovo bi već trebalo vidjeti s veterinarom. Znam da čupavi psi koji se olinjaju mogu izgledati ćelavo, ali gubitak dlake na određenoj površini tijela i to doslovno do ćelavosti nije baš normalan.

Pas nije s papirima, jel' da?
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 17:42   #991
Quote:
Protina kći kaže: Pogledaj post
Baš ti hvala, odlična mi je to utjeha!!!
Ne, nije sterilizirana, još razmišljamo o tome, ali mislim da ćemo ju pariti !
??' nećete valjda..??
s papirima ili bez..ako je bez ne bi zbilja bio red da to napravite,a ni ako ih ima, obzirom da ne znate šta joj je...kkavi bi štenci mogli ispasti

moguće i da je do hormona..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 19:01   #992
Koliko ja vidim ovaj pas niti je ćelav niti je bolestan, i ne vidim razlog zašto se nebi smio parit ... i nebitno je jel ima papire ili nema, ovaj pas je kupljen isključivo da primao i davao ljubav, a ja sam samo tražila savjet zbog tog pojačanog gubitka dlake, ali sam shvatila da je to ustvari prvo pravo linjanje, jer sve do sada je bilo zanemarivo što se tiče tog opadanja dlake .... pas je zdrav , veseo, razigran i nema nikakve naznake da je bolestan !!!!!
Protina kći is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 19:04   #993


a dobro..kako ti kažeš

edit: ipak ću ti odgovoriti

Da imaš kujicu s papirima onda bi nazvala uzgajivača i pitala ga što se dešava a on bi ti ako je pravi dao najbolji mogući savjet.

Da imaš kuicu s papirima vjerojatno bi joj se gledalo krzno i ne bi kao takva dobila uzgojnu dozvolu ni dopuštenje za dlajnje parenje, jer krzno samojeda je njihov specifični zaštitni znak.
Vjerojatno nemaš kujicu iz kontroliranog uzgoja dake iz uzgajivačnice već kujicu u tipu samojeda za koju je pitanje kakve joj probleme imaju roditelji, kavve eventualne greške sa dlakom ili kožom..i naposljetku ne znaš i ne možeš biti sigurna u ništa vezano za nju, jer ne znaš tko su joj preci.

Za takvu kujicu ti ne možeš tvrditi da je dobar potencijal za buduće parenje i stvaranje KVALITETNOG legla..i u to se možeš upustiti jedino iz vlastite sebičnosti da eto...vidiš kako je to lijepo imati male psiće i pri tome te ni najmanje ne zabrinjava da li će ti psići koje ćeš ili podati ili darovati povući neke loše gene pa od strane budućih vlasnika završiti sa šup kartom u dupe na ulici.

A sve to što bi ti eventualno napravila sa psom bez papira, PROTIVNO JE pravilima OVOG foruma..i protivno je razmišljanjima 99% ljudi koji ovdje borave.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča

Zadnje uređivanje Pimpinell@ : 17.11.2011. at 19:26.
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 20:58   #994
Kao što već rekoh, tražila sam savjet u vezi dlake, a ne da netko popljuje i mene i mog psa, nisam sebična niti imam takve namjere, za tvoju informaciju, pas je bio kod veterinara i na pregledu, ali to sad više nije bitno, jer htjedoh čuti još koju pametnu i savijet od "dobrih" ljudi s ovog foruma ....pas nema papire i nije kupljen u uzgajivačnici, kupljen je od ljudi koji imaju mužjaka i ženku ...opet ne vidim razlog zašto se moj pas nebi smio parit,(onda bolje da sam kupila nekog mješanca koji se SMIJU parit) ali neću ulazit u detalje .... Ako i dalje misliš da imam krivo mišljenje, molim te oprosti mi MOJ GRIJEH , očito nisam dovoljno pametna i naučena što meni i mom psu treba, i nemam previše saznanja o toj životinji!
Protina kći is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 21:22   #995
Protina kći, ovakvo linjanje kakvo se vidi na slici NIJE normalno. Psi se znaju stvarno ofucat i izgledati "otrcano" kad se olinjaju, ali gubitak dlake na jednom mjestu do te mjere da pas izgleda kao da je obrijan nije normalan. E sad... može biti svašta i ja ti nebih znala reći što. Može biti od stresa, utjecaja hormona, nametnika, pomanjkanja nekog vitamina/minerala/čega već, hrana koja joj ne paše... To će ustanoviti veterinar SPECIJALIST dermatolog tako da napravi malo detaljnije pretrage.

Što se tiče parenja, ja se moram složiti s Pimpinellom. Puno je previše pasa koji nemaju dom, azili su prepuni, ceste su pune lutalica jer jednostavno nema toliko ljudi koliko ima pasa. Sad ćeš se naljutiti, ali iz aviona se vidi da taj pas nije čistokrvan. Prekrasan je, vjerujem da je divan ljubimac i da ga voliš, no parenje joj nije potrebno, briga o štencima je ogromna obaveza, a kvalitetno i adekvatno udomljavanje krvav posao (često Sizifov posao). Ako mi ne vjeruješ, škicni na Plavu Šapu.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 21:48   #996
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Protina kći, ovakvo linjanje kakvo se vidi na slici NIJE normalno. Psi se znaju stvarno ofucat i izgledati "otrcano" kad se olinjaju, ali gubitak dlake na jednom mjestu do te mjere da pas izgleda kao da je obrijan nije normalan. E sad... može biti svašta i ja ti nebih znala reći što. Može biti od stresa, utjecaja hormona, nametnika, pomanjkanja nekog vitamina/minerala/čega već, hrana koja joj ne paše... To će ustanoviti veterinar SPECIJALIST dermatolog tako da napravi malo detaljnije pretrage.

Što se tiče parenja, ja se moram složiti s Pimpinellom. Puno je previše pasa koji nemaju dom, azili su prepuni, ceste su pune lutalica jer jednostavno nema toliko ljudi koliko ima pasa. Sad ćeš se naljutiti, ali iz aviona se vidi da taj pas nije čistokrvan. Prekrasan je, vjerujem da je divan ljubimac i da ga voliš, no parenje joj nije potrebno, briga o štencima je ogromna obaveza, a kvalitetno i adekvatno udomljavanje krvav posao (često Sizifov posao). Ako mi ne vjeruješ, škicni na Plavu Šapu.
Hvala ti Smartie na savijetu , ne ljutim se, ne, činjenica je to što se vidi, ja sam vidjela Luninu mamu i tatu, izgledaju kao normalni samojedi, a tko su im preci i kakvi su, to nemam pojma ... e a još da kažem za to linjanje, njoj otpada podjednako dlaka po svuda, možda je slika pod krivim kutom, jedino što joj je dlaka na zadnjici "kovrčava" a ostatak tijela je ravna. (I čini mi se da je ona više nekakav lisičiji tip )
Protina kći is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 22:31   #997
Quote:
Protina kći kaže: Pogledaj post
a tko su im preci i kakvi su, to nemam pojma
Upravo zato nebi trebala dalje pariti i time zapravo uništavati pasminu.

Quote:
... e a još da kažem za to linjanje, njoj otpada podjednako dlaka po svuda, možda je slika pod krivim kutom
Ne znam Meni sredina leđa izgleda kao skroz kratka dlaka naspram ostatka tijela.

Quote:
jedino što joj je dlaka na zadnjici "kovrčava" a ostatak tijela je ravna. (I čini mi se da je ona više nekakav lisičiji tip )
Samojed je samojed, ima standard propisan po FCI i nema "tipova". Također, po standardu dlaka samojeda potpuno je ravna po cijelom tijelu, poddlaka je vunasta, a gornji sloj oštriji, oko vrata grivasta. Kovrčava ili valovita dlaka je mana i takvi psi neidu dalje u uzgoj.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 11:48   #998
Što se tiče parenja, ja sam isto protiv parenja pasa bez papira, tako da ti savjetujem da se u to ne upuštaš jer može biti više štete nego koristi, pogotovo kad se takvim "uzgojem" bave ljudi koji ne znaju puno o psima.

A što se tiče dlake, meni se čini da nema smisla uzbunjivati se, vjerojatno je riječ o promjeni dlake iz bebi u odraslu dlaku. Tako je bilo i kod mog psa, iako nije samojed, ali to je isti tip dlake. Mislim da će sve to jako brzo doći na svoje, do kraja zime će biti pas u tipu samojeda. No, ti ćeš se s žešćim linjanjem sretati puno češće nego vlasnici mužjaka, mužjaci su veći dio godine lijepo flufasti, dok se cure linjaju i nakon tjeranja.
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 15:45   #999
Parenje pasa bez papira, ili sa papirima a nemate pojma o uzgoju je jako dobar put da se uništi ova divna pasmina...
Mislim nedavno sam srela muškog samojeda (mama i tata su isto samojed) pas nije niti približno visok kao samojed, ima genetskih mana...itd.
Zamislite se malo...da divno je gledati male slatke samojede kako rastu, ali koliko mana oni mogu imati, kako to uništava pasminu i kakvi na kraju će ti štenci biti?
Toliko godina se "čistila" ova pasmina da bi postala ovo što je danas, i mislim da to treba poštivati.
Tabby is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 18:39   #1000
Pljušti danas kiša i moj pajdo lipo izađe na kišu, legne i raširi se, i uživa tako mokar
kvisko123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.