Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2007., 12:26   #21
moja mala užasno reagira na komarce, sve joj natekne i pocrveni ali tek za cca 12 sati nakon uboda, ali sada imamo i mi svoju strategiju te prođe beubolno nakon dva dana :ugriz prvo hladimo ledom, namažemo Synopenom i popije Claritin pred spavanje da se ne češe.
Jednom ju je ugrizla osa, umrla sam od straha čekajući reakciju jer smo bili na moru, daleko od liječnika, međutim sve smo sredili kockicom leda, i prošlo je bez ikakve otekline i upale.
nickitha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 21:45   #22
Thumbs up

Mali je sad tri godine. Nakon niza iskustava i, na sreću, dva ljeta s manjim brojem komaraca, došli smo do najboljeg recepta za ubod komarca.
Dakle, najbitnije je odmah uočiti ubod, staviti led da se uopće i ne stvori otok, namazati belodermom i dati rinolan sirup pred spavanje. Ponoviti terapiju kroz dva dana i opasnost je prošla. Dobra je i rivanol otopina, koja mu ublaži otok koji mu se pojavi obično dan nakon uboda.
Ako odmah ne uočim ubod i već se stvori otok, tj, ogromna kvrga, u roku od dan i pol, bez obzira što poduzimala, pojavi se crvenilo na koži , koža je vruća i samo se širi. Onda mora dobiti injekciju
Nadam se da će s godinama biti biti bolje.
sara2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 12:31   #23
Mame pomagajte, malenu, u deseti misec će 2 godine mi je ugriza komarac za kapak, išli smo pedici i dala nam je fenistil kapi i mast da mažemo, ali njoj to oko sve gore i gore, jutros se skroz zatvorilo. Jeli to normalno ili??? nikad u životu se s takvim ubodom nisan srela i baš san izbezumljena. Mislili smo popodne s njom ići na kupanje ali neznan dali ju voditi s zatvorenim okom il je bolje stajati doma??
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 13:36   #24
....

jednom sam procitala da oni koji imaju dovoljno tj. koji uzimaju b vitamin komarci ih ne diraju bas toliko...ja i sin pijemo....mene ne diraju....njega zadnjih dana malo....ali slabije je i jeo ovih zadnjih mjesec i pol....pa je malo imunitet pao....ima malo crvenila i nekoliko uboda....muz ne pije b...njega su izjeli....on je bas izboden...pa neznam....mozda ima nesto i u tome b...

p.s.plodovi bazge su fini izvor vitamina b...ako volite prirodne lijekove...http://www.herbateka.eu/?q=node/197
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!

Zadnje uređivanje Mucka01 : 22.07.2009. at 13:48.
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 18:09   #25
sara to područje oko oka je osjetljivo i većinom se oko zatvori skroz...sutra bi trebalo biti puno bolje..

nama se 2 puta zatvorilo od uboda kod kose, ujutro se samo probudio sa potpuno uzatvorenim okom, do navečer se otvorilo do pola, sljedeća 2 dana skroz, nije se vidjelo ni crvenilo više...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 08:53   #26
Oko je puno bolje, dok smo ja i muž došli s posla napola joj se otvorilo, sigurno će joj jutros biti bolje, nazvat ću poslin sveki da pitan. Ja san se baš pripala jer nikad u životu s takvim nečim se nisan srela, prejezivo izgleda. Fenistil je dobro obavio svoj posa :-)
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 15:33   #27
super..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 23:24   #28
pozdrav svima. Ja sam tek sad otkrila da sam alergična na ubod komaraca. Pojave mi se te velike kvrge ili šta već i crvenilo, i ode nakon nekog vremena. Koja je najbolja krema ili nešto jer to nije normalno?! čak me tolko ne svrbi kolko smeta crvenilo i sam izgled. Puna sam toga.
__________________
I will never be the woman with the perfect hair, who can wear white and not spill on it.{Carrie}
Tesanera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 11:10   #29
Moja mala ima tri kvrge na nogama velike kao orah. Uzasno je svrbi, toliko da se budi po noci i place. I tako svaki puta kada je upikne komarac... Mazem joj sa Flocetom, ne pomaze bas nesto i sa Uriage gelom koji nam je ostao od kozica. On malo smanji svrbez, ali ubrzo treba ponovo mazati. Nisam je vodila kod doktora, ne bi joj davala bas lijekove ako ima koji prirodniji lijek. Bas cu probati ovo sa ledom. Prosle godine ju je upiknula osa, ali uopce nije imala reakciju, samo mala tockica.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 15:49   #30
Mom djetetu je pedijatar za ovakve probleme prepisao Claritine tablete i Elocom kremu. Nama pomaže kupanje u moru. Nakon toga tegobe se smiruju.
Mirjanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 15:58   #31
Mališa dobio synopen kremu i fenistil kapi....strašno kako to izgleda....išli smo kod dr-a jer se ujutro probudi sav u flekovima...večer prije su ga izgrizli....
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 17:41   #32
Mi ubode tretiramo fenistil gelom, super je i protiv opekotina, a pomaže nam i protiv alergije na sunce. Ako je blizu sluznice mažemo maxidexom (nije toliko efikasan). Kad mi je maloga upiknuo komarac u kapak, zatvorilo mu se cijelo oko. Dala sam mu rinolan i mazala maxidexom. Prošlo je za dva dana. Probali smo svakakve druge kreme (većinu na biljnoj bazi), ali nažalost jedino nam ovo pomaže.
__________________
Moj album
dani1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 13:01   #33
Ovako, sad me ubola osa, a moram u skolu, majka kaze da se ne smijem tusirat u toploj i mlakoj vodi, a ne zelim u skolu smrdljiv! Kaze kao da topla voda potice sirenje otrova...

????? Istina ili laz???
__________________
Donosi li novac slobodu?
RudeBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 13:20   #34
Reactio alergica on morsum insekti

Dijete od 3 g se osuo cijeli po trbuhu. Drugi dan mu se to razvuklo i po nogicama..Bili na hitnoj i dobili pikicu i ovu dijagnozu.
Nije ga ništa ujelo, jer isti lišaji izbijaju i po nogicama.lišaj izgleda crven, a u sredini kao da je bijela točkica (ubod).
svrbi ga .Dobili smo fenistil gel i aerius sirup, al se to ne povlači, već se širi.
Svrbi ga i dalje, šta da radim?
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 13:43   #35
Quote:
tajči13 kaže: Pogledaj post
Dijete od 3 g se osuo cijeli po trbuhu. Drugi dan mu se to razvuklo i po nogicama..Bili na hitnoj i dobili pikicu i ovu dijagnozu.
Nije ga ništa ujelo, jer isti lišaji izbijaju i po nogicama.lišaj izgleda crven, a u sredini kao da je bijela točkica (ubod).
svrbi ga .Dobili smo fenistil gel i aerius sirup, al se to ne povlači, već se širi.
Svrbi ga i dalje, šta da radim?
Meni ovo djeluje kao vodena kozica, po opisu.
Odvedi ga na zaraznu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 14:42   #36
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Meni ovo djeluje kao vodena kozica, po opisu.
Odvedi ga na zaraznu.
vodene kozice smo prebolili!
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 18:17   #37
Quote:
tajči13 kaže: Pogledaj post
vodene kozice smo prebolili!
Kod velikog pada imuniteta je moguće da se pojavi u obliku herpes zostera, iako je kod djece to iznimna rijetkost, ali događa se. Jednom kad virus pokupiš, cijeli život ga nosiš.
Odi na zaraznu jer ti samo oni mogu reći o čemu se točno radi, a za prvu pomoć, nabavi tekući puder kojim se tufkaju vodene kozice i tufkaj osip time, da se suše plikići.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 02:41   #38
Molim ako moze sto hitnije odgovor, ubolo me nesto jucer u ruku povise sake, prvo sam mislio da je osa, i taj dan je bilo sve ok, i bili su simpotimi kao da osa ubode.
No sutradan me probudijo svrbež na tom djelu (vise ne svrbi samo je otok), i taj dio je otekao, i tokom dana sam drzao hladne oblgoe dosta(popio sam i tabletu jednu protiv alergije) ali evo vec je treci dan ujutro (1:30) i otok jos stoji, i tokom dana se prosiro na saku, tako da mi je i saka otecena, jel zna neko nesto reci o ovome?, Po meni koliko znam moguce da me je stršljen uboja.
Ravinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 13:14   #39
Quote:
Ravine kaže: Pogledaj post
Molim ako moze sto hitnije odgovor, ubolo me nesto jucer u ruku povise sake, prvo sam mislio da je osa, i taj dan je bilo sve ok, i bili su simpotimi kao da osa ubode.
No sutradan me probudijo svrbež na tom djelu (vise ne svrbi samo je otok), i taj dio je otekao, i tokom dana sam drzao hladne oblgoe dosta(popio sam i tabletu jednu protiv alergije) ali evo vec je treci dan ujutro (1:30) i otok jos stoji, i tokom dana se prosiro na saku, tako da mi je i saka otecena, jel zna neko nesto reci o ovome?, Po meni koliko znam moguce da me je stršljen uboja.
Idi doktoru da pogleda o čemu se točno radi i da dobiješ adekvatnu terapiju.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 13:43   #40
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Idi doktoru da pogleda o čemu se točno radi i da dobiješ adekvatnu terapiju.
a bija sam, pijem jednu tabletu na dan protiv alergije, evo vec je danas bolje, malo je manji otok.
Ravinx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.