Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Pogledaj rezultate ankete: Koju karticu koristite (nebitan proizvođač)
CompactFlash 5 62.50%
SD kartica 3 37.50%
SmartMedia kartica 0 0%
MemoryStick 0 0%
XD-Picture kartica 0 0%
Nešto treće (napiši što) 0 0%
Glasovatelji: 8. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2012., 01:14   #341
Gledo nes ove Extreme Pro kartice i cijene. Pa vidim da su cijene za CF i vise nego duplo skuplje od SD kartica. Kaj je to i prije tak bilo pa mi to promaklo? Jesuli CF nes bolje od SD il je razlika samo u kolicini plastike?
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 01:48   #342
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Gledo nes ove Extreme Pro kartice i cijene. Pa vidim da su cijene za CF i vise nego duplo skuplje od SD kartica. Kaj je to i prije tak bilo pa mi to promaklo? Jesuli CF nes bolje od SD il je razlika samo u kolicini plastike?
Razlika u cijeni je prvenstveno u količini prodanih komada... SD se proizvodi u puno većim serijama pa mu je i cijena osjetno niža.
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 03:53   #343
To stoji, al da prodaju CF po istoj cijeni sigurno bi imali i veci broj prodanih komada
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 09:07   #344
CF je standard u izumiranju, bar kaj se tiče consumer elektronike, tak da i količine proizvedenih i prodanih primjeraka padaju žestoko - jedino pretpotopni Canoni i Nikoni koriste taj standard, a i oni ga se rješavaju brzinom munje.
About fuck*ing time.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 09:15   #345
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Gledo nes ove Extreme Pro kartice i cijene. Pa vidim da su cijene za CF i vise nego duplo skuplje od SD kartica. Kaj je to i prije tak bilo pa mi to promaklo? Jesuli CF nes bolje od SD il je razlika samo u kolicini plastike?
Razlika je u brzini. SD je format za kompakte i slične malecke amaterske pizdarije, gdje brzina zapisivanja nije pretjerano bitna. Najbrže SDXC kartice imaju oko 50 MB/s, čini mi se, a CF-ove možeš slobodno kupiti i sa 120 MB/s i nižom latencijom. Računaj da je "class 10" SD kartica nevjerojatnih 10 MB/s, ali i cijena je sukladna tome.

CF je i dalje primaran u ozbiljnim fotićima, a naslijedit će ga XQD. Što se SD-a tiče, možda UHS-II bude malo ozbiljniji, ali to je zasad samo teorija i tko zna kada će se prve kartice stvarno pojaviti i kakve će im biti cijene.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 21:46   #346
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Najbrže SDXC kartice imaju oko 50 MB/s, čini mi se, a CF-ove možeš slobodno kupiti i sa 120 MB/s i nižom latencijom. Računaj da je "class 10" SD kartica nevjerojatnih 10 MB/s, ali i cijena je sukladna tome.
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
CF je standard u izumiranju, bar kaj se tiče consumer elektronike, About fuck*ing time.

MK o čemu ti pričaš ?????????
sdhc extreme pro 45Mb/s sandisk
sdxc extreme pro 95Mb/s sandisk
...i.t.d.....i.t.d......
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 23:21   #347
Unhappy memorijska kartica

Eh ovako prebacivala sam neke slike s memorijske kartice na kompjuter, posle sam je vratila u aparat i sve je bilo ok kada sam ponovo upalila aparat pisalo mi je " pogreska pri formiranju memori kartice " i jos uvijek ne radi a tu imam jako vaznih slika za posao sta da radim pomozite
mayaa2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 23:44   #348
Probaj vratiti podatke link1, link2.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 17:56   #349
Pozdrav, imam problem s memorijskom karticom Transcend SD od 2GB. Naime, nakon dugog korištenja kartica mi je prestala raditi, tj. ne može se učitati ni u kompjuteru ni u fotiću (probala sam više fotića). Kad stavim karticu u čitać kartice na laptopu, javlja mi se ona poruka o formatiranju, ali kad kliknem na format, ne reagira. Kako da spasim fotke i kako da ju napokon formatiram? Hvala.
onajkojinezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 16:00   #350
Pomoć

Zaglavila mi se SD kartica u digitalcu (Panasonic Lumix DMC-TZ6), valjda sam pri prebacivanju iz laptopa u fotoaparat slučajno gurnula lock button ili nešto, uglavnom, fizički se zaglavila u card slotu i kad ju kliknem, izađe malo van ali dalje se ne da izvaditi, nešto ju drži. Fotoaparat ne funckionira, mogu samo raditi playback slike, ali ne i fotografirati, kad prebacim na fotkanje, na zaslonu piše "this memory card is locked".
Ima rješenje?
Strah me silom čupati van karticu da ju ne s*ebem
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 21:53   #351
Molim pomoć !

Kartica mi je bila puna i htjela sam prebaciti slike na komp, no međutim jednostavno ih nema. Na fotiću kada ga uključim piše da je kartica puna, ali kad hoću pregledavat slike piše da nema snimljenih slika. Znam sigurno da ih nisam izbrisala, netom prije nego sam ih išla prebacivat sam ih pregledavala, čak i nakon spajanja na komp kada ih nisam pronašla preko, fotića sam ih mogla vidjeti. Sada više ne mogu.
Jel ima kakve šanse da su slike ipak na kartici i da ih mogu spasiti ?
Zahvaljujem !
riba34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 22:39   #352
Quote:
riba34 kaže: Pogledaj post
Molim pomoć !

Kartica mi je bila puna i htjela sam prebaciti slike na komp, no međutim jednostavno ih nema. Na fotiću kada ga uključim piše da je kartica puna, ali kad hoću pregledavat slike piše da nema snimljenih slika. Znam sigurno da ih nisam izbrisala, netom prije nego sam ih išla prebacivat sam ih pregledavala, čak i nakon spajanja na komp kada ih nisam pronašla preko, fotića sam ih mogla vidjeti. Sada više ne mogu.
Jel ima kakve šanse da su slike ipak na kartici i da ih mogu spasiti ?
Zahvaljujem !
Pročitaj ovu temu.
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 23:18   #353
Thumbs up

Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
Pročitaj ovu temu.
Hvala !
riba34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 17:18   #354
Memorijska kartica

Pozdrav...zanima me koliko otprilike stane fotografija (normalne veličine i tako to..) na memorijsku od 8gb fotografije + nekih 7-8 videa
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 19:37   #355
Sve zavisi kojim aparatom slikaš i koliko ti traje video
Napiši malo više informacija
domooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 21:09   #356
Quote:
domooo kaže: Pogledaj post
Sve zavisi kojim aparatom slikaš i koliko ti traje video
Napiši malo više informacija
nikon d3100, što se tiče videa, recimo 12ak videa po nekih 2-3 minute..
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 11:55   #357
Može pomoč, vrijedi li dati više novca za class 10 ili da štedim tj kupim class 6 karticu SDHC 32gb ?

Neznam koliko je fotoaparatu dosta, opaža li se kakva razlika mislim vi koji ste isprobavali te kartice?
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 12:35   #358
Mislim da nije pametno štedjeti na memorijskim karticama. Uzmi karticu nekog pouzadnog proizvođača. Ako možeš priušti si neku dobru i brzu od SanDiska - naravno minimalno klasu 10 ili UHS-I klasu. To su meni jednom preporučili u Nikonovom servisu.
Milto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.