Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2011., 11:56   #181
Quote:
stidljiva ljubičica kaže: Pogledaj post
Prije par dana ispao mi je skroz dobro, jučer je drugačiji, više napuhan, kao šlag, i odvojili su se vodeni i jogurtasti dio.
ok, nitko se nije obazreo na prvo pitanje
meni isto, neki puta kefir ispadne savršen a ponekad se kao što ljubičica kaže, izdvoji voda i ostane na dnu a gore se složi neki pufasti šlagasti sir-wanabee ili što već. nemam pojma zašto. ustvari se pitam (budući da to svakako nije kefir kakvog želim) je li ta sirutka, čiz ili kaj već, isto okej ili je to neuspjeli šit za bacit? do sad sam bacao i svaki put mi nekako žao, okus nije na kefir nego kao na kravlji sir - recimo, al eto ne znam, jel to valja ili je to fail?
__________________
hgfghfhgj
mjolnir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 13:10   #182
pomoć!

nedavno sam počela trošiti te gljive, tj. taj kefir i od slijedećeg dana kad sam počela s konzumiranjem imam užasne bolove u crijevima i želucu..
je to normalno?
inače imam turbo brzu probavu, pa možda ovo još više ubrzava?
ne jedem gljive, nego samo pijem to mlijeko..
koliko dugo se to smije trošiti u komadu? ima kakvih posljedica?
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 13:15   #183
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
mama mi je dobila te neke gljive sta se stavljaju u mlijeko pa sam i ja znatizeljna probala... okus je ko kefir samo malo gore. i jos taj neki papiric sta kruzi okolo pise da lijeci sve bolescine koje mogu postojat, ma cudo jedno. jel ima to tko od vas? imate rec sta u obranu tih gljiva prije nego ih bacim u smece?
koji je to papirić koji kruži uokolo? i mene zanima čemu ta gljiva služi


onda, ima tko kakvih iskustava?
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 15:49   #184
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
nedavno sam počela trošiti te gljive, tj. taj kefir i od slijedećeg dana kad sam počela s konzumiranjem imam užasne bolove u crijevima i želucu..
je to normalno?
inače imam turbo brzu probavu, pa možda ovo još više ubrzava?
ne jedem gljive, nego samo pijem to mlijeko..
koliko dugo se to smije trošiti u komadu? ima kakvih posljedica?
Hm... Nekima jednostavno ne odgovara. Ja bih na tvom mjestu probao još 2-3 puta (ako je zbog bolova uopće moguće) i, ako će i dalje tako biti, bacio i gljivu i sve dovraga. Istina je da generalno povoljno djeluje na imunitet oćenito, ali najbitnije je slušati svoje tijelo.
Nema nekih ograničenja u korištenju. Na netu se mogu naći upute kao što su "pijenje dva tjedna pa tjedan dana pauze", ali u praksi nisam imao problema ako sam i mjesecima pio svaki dan.
Zlogermo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 21:41   #185
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
koji je to papirić koji kruži uokolo? i mene zanima čemu ta gljiva služi. onda, ima tko kakvih iskustava?
stvar izgleda kao karfiol, nije sluzava ni slinava ni gadljiva. staviš u mlijeko i pustiš dan-dva pa se napravi kefir. i super je okusom, kao pravi. kefir ko kefir inače, super za koješta (google ili wikipedia) a sama gljiva mislim da nije neki zaseban turbo lijek ili nešto.
i koliko znam stvar nisu uspjeli uzgojit u labosima umjetnim putem.
__________________
hgfghfhgj
mjolnir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 23:51   #186
Di se ta gljiva moze nabavit?
Zvuci - zanimljivo.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 23:54   #187
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Di se ta gljiva moze nabavit?
Zvuci - zanimljivo.
ja dobio od frendice. obično se tak, dobija, pa prosljeđuje kad poraste da možeš odvojiti dio
__________________
hgfghfhgj
mjolnir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 20:09   #188
imam gerb,gastritis i iritabilni kolon...pred 3 dana dobila tibetansku gljivu koju sam htjela imati upravo zbog tih problema...da li ima netko kome je riješila ove probleme?
kikolina12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 10:35   #189
Quote:
kikolina12 kaže: Pogledaj post
imam gerb,gastritis i iritabilni kolon...pred 3 dana dobila tibetansku gljivu koju sam htjela imati upravo zbog tih problema...da li ima netko kome je riješila ove probleme?
Slušaj , baš da ćeš riješiti te probleme u potpunosti - nećeš .... ali mogu ti reći da ti neće smetati .
Uzroci nabrojanih problema leže u nečem drugom i oni se moraju otkloniti , ali u svakom slučaju kefir djeluje blagonaklono i malo ublažava simptome .
Eejla is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 11:40   #190
evo ako koga interesira kako "gljiva" izgleda pod mikroskopom. odvojilo mi se par mjehurića dok sam ispirao pa reko...





nisam proučavao, ali čini se da bi ovi okrugli trebali biti nekakvi kvasci, a štapići su vjerojatno bakterije, laktobacilusi ili neki.

pozdrav
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 12:41   #191
Quote:
mjolnir kaže: Pogledaj post
ok, nitko se nije obazreo na prvo pitanje
meni isto, neki puta kefir ispadne savršen a ponekad se kao što ljubičica kaže, izdvoji voda i ostane na dnu a gore se složi neki pufasti šlagasti sir-wanabee ili što već. nemam pojma zašto. ustvari se pitam (budući da to svakako nije kefir kakvog želim) je li ta sirutka, čiz ili kaj već, isto okej ili je to neuspjeli šit za bacit? do sad sam bacao i svaki put mi nekako žao, okus nije na kefir nego kao na kravlji sir - recimo, al eto ne znam, jel to valja ili je to fail?
tako se i meni stvori

uglavnom se rijeđi dio zadržava na dnu posude, a grudasti dio se stvori oko samih gljiva

a ponekad izbije kao neka sirutka na površinu

ono što ja napravim... promiješam s plastičnom žlicom prije nego što ga pustim kroz sito

i super je
charlie0i0i is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 12:49   #192
uputstvo koje sam dobila uz gljivu

iako rečeno mi je da se ove pauze od 10 dana ne mora pridržavati, pa nisam pauzirala...

charlie0i0i is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 12:59   #193
Quote:
charlie0i0i kaže: Pogledaj post
uputstvo koje sam dobila uz gljivu
joj kad vidim "gljiva iz indije, ispitivana u njemačkoj i uzgojili su je tibetanski monasi" podsjeća me na forwarduše u kojima se trkelja o monasima, duhovima i budalaštinama nit je ovo gljiva, nit je baš iz indije, nit su je uzgojili baš na tibetu ali dobro

nego,
ja isto zmešam kad mi se tako razdvoji u dva sloja i sve ok ali ne kontam zašto se to ponekad događa. btw, ne cijedim kroz sito nego gotovi kefir dobro izmiješam i to je to; grumen vadim prstima, isperem i stavljam u novo mlijeko. zašto se uopće cijedi kroz sito?
__________________
hgfghfhgj
mjolnir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 09:42   #194
Quote:
mjolnir kaže: Pogledaj post
ja isto zmešam kad mi se tako razdvoji u dva sloja i sve ok ali ne kontam zašto se to ponekad događa. btw, ne cijedim kroz sito nego gotovi kefir dobro izmiješam i to je to; grumen vadim prstima, isperem i stavljam u novo mlijeko. zašto se uopće cijedi kroz sito?
Pročitala sam da se "gljiva" ni slučajno ne smije dodirivati prstima.
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 19:18   #195
Quote:
mjolnir kaže: Pogledaj post
joj kad vidim "gljiva iz indije, ispitivana u njemačkoj i uzgojili su je tibetanski monasi" podsjeća me na forwarduše u kojima se trkelja o monasima, duhovima i budalaštinama nit je ovo gljiva, nit je baš iz indije, nit su je uzgojili baš na tibetu ali dobro
haha ma dobro nije poanta u pričici
bitan je ''način uporabe''

Quote:
mjolnir kaže: Pogledaj post
nego,
ja isto zmešam kad mi se tako razdvoji u dva sloja i sve ok ali ne kontam zašto se to ponekad događa. btw, ne cijedim kroz sito nego gotovi kefir dobro izmiješam i to je to; grumen vadim prstima, isperem i stavljam u novo mlijeko. zašto se uopće cijedi kroz sito?
čini mi se da je brže ovako sa sitom
samo ga procijedim, poslije stavim sito zajedno sa grumenima pod mlaz vode i nakon toga vratim grumene u čistu plastičnu posudu
bilo je kao više manjih i većih grumenčića, pa bi mi to bilo nekako nespretno tražiti po kefiru prstima ili plastičnom žlicom
ovak mi sve ostane u situ
doduše sad sam ih prorijedila, pa je lakše

a i vidim da ljudi pišu kako nije preporučljivo dirati prstima, iako... dogodi mi se da mi koji pobjegne u sudoper pa ga hvatam..
charlie0i0i is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 11:49   #196
ja je imam duuuugo duuuugo i to mi se dogadalo s vremena na vrijeme ako bi predugo drzala,bas bi bilo gusto i ako mi je gljiva bila prevelika,ako ti je prevelika prepolovi je rukom i mozes i stavit tu polovicu u malo mlijeka i zamrznut
__________________
Huljic-providenca
teta Dijeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 23:11   #197
da li se mora napraviti pauza od 10 dana? negdje piše da mora pa da ne mora.. ja je pijem mjesec dana bez pauze i super mi je
__________________
"To the times its art,to the art its freedom"

la*la*la**
Do iT
offee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 20:53   #198
Quote:
offee kaže: Pogledaj post
da li se mora napraviti pauza od 10 dana? negdje piše da mora pa da ne mora.. ja je pijem mjesec dana bez pauze i super mi je
Znam ljude koji su je pili dugo vremena bez pauze. Nije im naštetilo pa vjerojatno neće i tebi.
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 17:16   #199
Dobila sam tibetansku gljivu, a na papiriću koji sam dobila uz nju piše da se pije 17 dana, pa pauzira 10 dana, pa opet pije... Zanima me da li ima neki poseban razlog za to pauziranje. Ne da mi se održavati je 10 dana i bacati kefir. Mislim kakav bi štetni učinak kefir mogao imati?
matea2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 13:32   #200
mene zanima dal se ta gljiva može nekako sačuvati? moji je roditelji imaju al u zadnje vrijeme je zaborave popit, pa su mislili nekako je sačuvati dok ne prođe ljeto, fakat bi bila šteta da ugine. negdje sam pročitala da se može čuvat u mrazu il tako nešto slično, al nisam sigurna... inače fora je taj albino kućni ljubimac
Saipem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:36.