Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2012., 19:18   #41
Quote:
francesca_00 kaže: Pogledaj post
Ne shvacam te, kako je usvojeno dijete od strane gay para udar na neke vrijednosti?

U mnogim zapadnim zemljama je to dozvoljeno, cak u Sloveniji je trebalo biti dozvoljeno samo step-child adoption dok je u zemljama poput Svedske, UK ili Spanjolske dozvoljeno puno posvajanje djeteta. I ne znam kako je to 'negativno' utjecalo na tu zajednicu.
To što je dozvoljeno ne znači da je ispravno i pravedno. Gay par biološki jednostavno ne može "proizvesti" dijete - pa ga stoga ne treba ni imati niti usvajati. To je jednostavno prirodni zakon kojeg valja poštovati. Ako ga se ne poštuje imamo situaciju društvenog intervencionizma - a to je ona kategorija kada čovjek pomisli da se može igrati Boga, kao nacisti ne tako davno.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:22   #42
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
To što je dozvoljeno ne znači da je ispravno i pravedno. Gay par biološki jednostavno ne može "proizvesti" dijete - pa ga stoga ne treba ni imati niti usvajati. To je jednostavno prirodni zakon kojeg valja poštovati. Ako ga se ne poštuje imamo situaciju društvenog intervencionizma - a to je ona kategorija kada čovjek pomisli da se može igrati Boga, kao nacisti ne tako davno.
Ne mogu ni neplodni heteroseksualni parovi imati biološku djecu, znači ni oni po tvojoj logici ne bi trebali imati pravo na posvajanje djece.
The Godfather is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:22   #43
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
To što je dozvoljeno ne znači da je ispravno i pravedno. Gay par biološki jednostavno ne može "proizvesti" dijete - pa ga stoga ne treba ni imati niti usvajati. To je jednostavno prirodni zakon kojeg valja poštovati. Ako ga se ne poštuje imamo situaciju društvenog intervencionizma - a to je ona kategorija kada čovjek pomisli da se može igrati Boga, kao nacisti ne tako davno.
Onda nema ni umjetne oplodnje, ako je Bog 'rekao' da Marija xy ne moze imati dijete, ne vidim zasto bi se neki tamo doktori igrali Boga i eksperimentirali.
francesca_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:22   #44
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ja baš mislim obrnuto, Švicarski model mi se čini jako privlačnim, i općenito bi dalo više utjecaja građanima,barem onim zainteresiranim za politiku
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Zahvaljujući tom modelu žene u Švicarskoj sve do 80-ih godina nisu imale ravnopravan društveni položaj. Mislim da mora biti jasnija granica gdje počinju građanske slobode a završava pravo većine.
Da, jer su obično oni zainteresirani za politiku obično i najveći fanatici.

Nije to baš tako jednostavno. Što više utjecaja imaju mali ljudi to su manje šanse da će se nešto pametno dogoditi.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:32   #45
Mislim da je ovo odličan rezultat za jednu državu koja nije dio Zapadne Europe.
No, takvi će se referendumi ponavljati sve dok se ne legalizira posvajanje. Kao što bi bilo s našim referendumom za EU da nije prošao.
New York je najbolji primjer. Ondje je nekoliko puta gay brak prolazio zastupnički dom, ali u senatu je bio odbijen sve dok demokrati nisu imali većinu.
Gay brak stvar je političke odluke i donosi se s obzirom na tko ima većinu u parlamentu. Na primjer, u Francuskoj se nakon izbora, u slučaju da pobijedi lijeva opcija (što je izvjesno), spremaju legalizirati gay brakove.
Ovo je veliki korak za Sloveniju jer će za 2-3 godine usvajanje biti podržano i na referendumu, vjerojatno.
trivial is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:40   #46
Quote:
francesca_00 kaže: Pogledaj post
Onda nema ni umjetne oplodnje, ako je Bog 'rekao' da Marija xy ne moze imati dijete, ne vidim zasto bi se neki tamo doktori igrali Boga i eksperimentirali.
To je malo nategnuto gledanje na stvari. Ako Marija xy ne može imati dijete u snošaju sa svojim suprugom zbog medicinskog poremećaja, tada umjetna oplodnja nije "igranje Boga" nego jednostavno metoda za nadilaženje tog poremećaja. Ovo o čemu mi pričamo je nešto suštinski bitno drukčije, ili se barem meni to tako čini
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:42   #47
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Da bi demokracija funkcionirala pravo većine uvijek mora imati prednost pred bilo kakvim arbitrarnim odlukama. Švicarska nije jedini primjer. I u Americi je rasna diskriminacija iskorijenjena tek nakon što je svijest većine to prihvatila kao nešto što treba učiniti. Većina nikada ne smije osjećati da joj se nešto nameće protiv njene volje jer takav osjećaj može rezultirati svakakvim poremećajima društvenih odnosa i vrijednosti.
Baš obratno. Da bi demokracija funkcionirala, nikakva većina ne smije biti u poziciji da ugrozi slobode i ravnopravnost ostalih građana. Nikakvi izbori niti referendumi nemaju smisla ako je jedna skupina unaprijed marginalizirana. Primjerice, zar se referendum u Švicarskoj na kojem je jedna polovica stanovništva odlučivala ima li druga polovica stanovništva pravo glasa nazvati demokratskim?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:46   #48
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Baš obratno. Da bi demokracija funkcionirala, nikakva većina ne smije biti u poziciji da ugrozi slobode i ravnopravnost svih građana. Nikakvi izbori niti referendumi nemaju smisla ako je jedna skupina unaprijed marginalizirana. Primjerice, zar se referendum u Švicarskoj na kojem je jedna polovica stanovništva odlučivala ima li druga polovica stanovništva pravo glasa nazvati demokratskim?
Kolega, vrlo bitnu stvar ispuštate iz svoje perspektive: Demokracija nije prirodno stanje stvari nego je rezultat društvene evolucije i stalnog unaprijeđivanja društvenih odnosa. Da bi napredak u toj evoluciji bio održiv svaki korak tog napredka mora uživati podršku većine u trenutku kada se taj korak poduzima. Takva podrška postiže se uvjeravanjem a ne nametanjem. Suradnjom a ne konfrotacijom.

To je ono što čini mi se gay aktivisti opetovano propuštaju shvatiti. Ako žele usvajati djecu oni moraju najprije većinu uvjeriti da je i za većinu dobro da homoseksualci usvajaju djecu. Dakle ne samo za homoseksualce nego i za one koji nisu homoseksualci. Ako ih u to uvjere moći će posvajati djecu, a dok ih ne uvjere neće ih moći usvajati.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:49   #49
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Baš obratno. Da bi demokracija funkcionirala, nikakva većina ne smije biti u poziciji da ugrozi slobode i ravnopravnost ostalih građana.
Imam dojam da ti nikad u životu nisi vidio definiciju demokracije.
Yodais is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 20:03   #50
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
I u Americi je rasna diskriminacija iskorijenjena tek nakon što je svijest većine to prihvatila kao nešto što treba učiniti. Većina nikada ne smije osjećati da joj se nešto nameće protiv njene volje jer takav osjećaj može rezultirati svakakvim poremećajima društvenih odnosa i vrijednosti.
Pa ne bas. Republikanci, ukljucujuci i Tea party su u napadima na zdravstveno osiguranje kao argument koristili postojece socijalno osiguranje. A to postojece socijalno osiguranje je bili anatema svakog konzervativca. Opcenito, od oka bi rekao sigurno pola (druga polovica je proistekla iz tradicije) sadasnjih standarda iz bilo kojeg djela drustava u nasem euro atlantskom krugu su prije pol stoljeca bile progresivne ideje.
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 20:16   #51
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Kolega, vrlo bitnu stvar ispuštate iz svoje perspektive: Demokracija nije prirodno stanje stvari nego je rezultat društvene evolucije i stalnog unaprijeđivanja društvenih odnosa. Da bi napredak u toj evoluciji bio održiv svaki korak tog napredka mora uživati podršku većine u trenutku kada se taj korak poduzima. Takva podrška postiže se uvjeravanjem a ne nametanjem. Suradnjom a ne konfrotacijom.

To je ono što čini mi se gay aktivisti opetovano propuštaju shvatiti. Ako žele usvajati djecu oni moraju najprije većinu uvjeriti da je i za većinu dobro da homoseksualci usvajaju djecu. Dakle ne samo za homoseksualce nego i za one koji nisu homoseksualci. Ako ih u to uvjere moći će posvajati djecu, a dok ih ne uvjere neće ih moći usvajati.
nebi rekao da je to nužno. Ako se dokaže da je protiv principa suvremene demokracije osporavanje prava na posvajanje homoseksualnim osobama (nebi u ovom trenu ulazio u to je li to dokazivo, ali gay aktivisti svakako misle da je), onda većinu ne treba uvjeriti da je gay posvajanje u njihovom interesu, nego da je očuvanje demokratskog sustava u njihovom interesu.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 20:30   #52
Bravo Slovenci. Fantje in punčke su demokratski potvrdili prirodni zakon. Ako punoljetne osobe žive u protuprirodnoj zajednici, koga briga, njihovo pravo. No djete se u takvom okruženju nemože razvit u normalno ljudsko biče.
__________________
Što se treba s vatrom očistit!
leteči is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 20:43   #53
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
To što je dozvoljeno ne znači da je ispravno i pravedno. Gay par biološki jednostavno ne može "proizvesti" dijete - pa ga stoga ne treba ni imati niti usvajati. To je jednostavno prirodni zakon kojeg valja poštovati. Ako ga se ne poštuje imamo situaciju društvenog intervencionizma - a to je ona kategorija kada čovjek pomisli da se može igrati Boga, kao nacisti ne tako davno.
Kolega ne može se to nikako uspoređivati sa nacistima. Prirodni zakoni su nekad dvosmisleni i nije "igranje Boga" pružiti ljubav djetetu koje je ostavljeno od svojih pravih roditelja, i boravi u jednom neprirodnom okruženju kao što je dom za nezbrinutu djecu.
To dijete će dobiti novu priliku da odrasta u normalnom okruženju a i pružit će roditeljima koji su zakinuti da ga imaju prirodnim putem, u ovom slučaju sa dvije mame ili s dva oca.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 22:30   #54
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Kolega ne može se to nikako uspoređivati sa nacistima. Prirodni zakoni su nekad dvosmisleni i nije "igranje Boga" pružiti ljubav djetetu koje je ostavljeno od svojih pravih roditelja, i boravi u jednom neprirodnom okruženju kao što je dom za nezbrinutu djecu.
To dijete će dobiti novu priliku da odrasta u normalnom okruženju a i pružit će roditeljima koji su zakinuti da ga imaju prirodnim putem, u ovom slučaju sa dvije mame ili s dva oca.
Ne vidim zašto bi to dijete trebalo imati dvoje tate ili dvije mame, kada može imati tatu i mamu kao i sva ostala djeca? Kad su to hetero parovi prestali biti podobni za usvajanje djece iz domova, a homoseksualni parovi jedini poželjni? A onda, kao drugo, čak i da se dozvoli homo parovima usvajanje djece - je li ti ozbiljno najavljuješ da nakon te odluke više neće biti domova ni djece u njima? Mislim da se varaš, odnosno da nekritično prihvaćaš dio argumenata gay aktivista koji su više marketinške nego suštinske prirode.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 22:34   #55
Quote:
To dijete će dobiti novu priliku da odrasta u normalnom okruženju a i pružit će roditeljima koji su zakinuti da ga imaju prirodnim putem, u ovom slučaju sa dvije mame ili s dva oca.
Ne, Željac, nego s roditeljem A ili roditeljem B

A realno, hoće li svaki lezbijski par tijekom sexualnog formiranja svoje usvojene curice pustiti da stvari idu svojim tijekom ili će se to dijete formirati po uzoru na svoje roditeljice ...
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 22:41   #56
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
nebi rekao da je to nužno. Ako se dokaže da je protiv principa suvremene demokracije osporavanje prava na posvajanje homoseksualnim osobama (nebi u ovom trenu ulazio u to je li to dokazivo, ali gay aktivisti svakako misle da je), onda većinu ne treba uvjeriti da je gay posvajanje u njihovom interesu, nego da je očuvanje demokratskog sustava u njihovom interesu.
Gay aktivisti svašta misle ali malo toga postižu. A kad nešto postignu onda je to obično zato jer ih netko hetero "izmanipulira" za neke druge ciljeve koji uopće nužno ne moraju biti ciljevi gay zajednice.

Stvari koje sugeriraš ja prepoznajem kao razdjelnicu između društvene evolucije i intervencionističke revolucije, gdje je ono što sam ja izložio bliže evoluciji, a ovo što ti opisuješ bliže revolucionarnim metodama.

I da se razumijemo - uopće to ne osuđujem. Mogu nastati uvjeti u kojima su revolucionarne metode jedino moguće (masovna ubijanja, zlostavljanja homoseksualaca motivirana mržnjom naprimjer); međutim u današnjim liberalnim demokracijama po mom sudu nema preduvjeta za prihvaćanje tih metoda jer ne postoji egzistencijalna ugroženost homoseksualaca koja bi ih opravdavala. Zato bi se svi trebali opustiti i pustiti da stvari idu svojim prirodnim tijekom, u sklopu kojeg će i homoseksualci imati priliku artikulirati i objasniti ne-homoseksualcima zašto je u interesu i jednih i drugih (a ne samo njih) da homoseksualci uživaju sva prava koja traže. U toj raspravi također moraju biti spremni slušati i argumentirana protivljenja druge strane i biti unaprijed spremni na ishod u kojem neće dobiti sve što traže.

Nažalost sadašnjom razinom javne rasprave, demonstracijom inatljivosti i agresivnog paradiranja i tamo gdje ih se bjelodano ne želi u dobroj mjeri postaju sami sebi najgori neprijatelji. A to je žalosno, jer njima prvima bi trebalo biti u interesu da se pitanje položaja homoseksualaca konačno skine sa dnevnog reda i da ne budu svakodnevno u žiži zanimanja ali i negativne fascinacije velikog dijela javnosti.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 23:18   #57
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
nebi rekao da je to nužno. Ako se dokaže da je protiv principa suvremene demokracije osporavanje prava na posvajanje homoseksualnim osobama (nebi u ovom trenu ulazio u to je li to dokazivo, ali gay aktivisti svakako misle da je), onda većinu ne treba uvjeriti da je gay posvajanje u njihovom interesu, nego da je očuvanje demokratskog sustava u njihovom interesu.
Samo 6 država u Europi ima posebna prava.
I neke USA države,a i njih je manje od 10 ako se ne varam.

Dakle,o kakoj "suvremenoj demokraciji" mi ovdje pričamo?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 23:20   #58
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ne vidim zašto bi to dijete trebalo imati dvoje tate ili dvije mame, kada može imati tatu i mamu kao i sva ostala djeca? Kad su to hetero parovi prestali biti podobni za usvajanje djece iz domova, a homoseksualni parovi jedini poželjni? A onda, kao drugo, čak i da se dozvoli homo parovima usvajanje djece - je li ti ozbiljno najavljuješ da nakon te odluke više neće biti domova ni djece u njima? Mislim da se varaš, odnosno da nekritično prihvaćaš dio argumenata gay aktivista koji su više marketinške nego suštinske prirode.
Bilo bi licemjerno da ti sad puno kontriram kad nisam ni ja baš načisto treba li takvim parovima djeca, mada pokazuju neke studije da djeca u takvim obiteljima neće biti ništa više zakinuta od djece u hetero obiteljima, ali zbog okruženja tj. vanjskog utjecaja još vrijeme nije sazrelo.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 23:20   #59
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Da, jer su obično oni zainteresirani za politiku obično i najveći fanatici.

Nije to baš tako jednostavno. Što više utjecaja imaju mali ljudi to su manje šanse da će se nešto pametno dogoditi.
Ja mislim da je baš obrnuto, da što je čovjek radikalniji u nečem,to je manje stvarno upućen u to
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 00:16   #60
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Samo 6 država u Europi ima posebna prava.
I neke USA države,a i njih je manje od 10 ako se ne varam.

Dakle,o kakoj "suvremenoj demokraciji" mi ovdje pričamo?
Ne posebna nego ista.

a sto je meni u USA zanimljivo je to da u US sve zemlje priznaju usvajanje, a samo 8-9 gay brak, zadnji ga je legalizirao Washington state.

i ne 6 nego 7 :cjepidlaka:
francesca_00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.