Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2003., 20:20   #1
Alone

Neki dan mi je frendica sva sretna govorila kak je naletila na frenda iz osnovne, kak su se grlili, kak je osjetila svu sreću, kak nema ničeg ljepšeg od prijateljstva. Rekla je:" Jelda da je to najveća sreća?" A ja nisam mogla ni kimnut glavom jer nemam pojma kako je to imati true frienda.
Prije mi je to jako falilo. Jako mi je falio netko tko će me kužiti, tko će bit uz mene, bit mi potpora itd.
A onda sam se pomirila s činjenicom da ja toga neću imati i da je moja zadaća da se sama provlačim kroz trnje, bez potpore i bez pomoći. Bilo je teško to prihvatiti, jer sam to tad prihvatila ko nedostatak, no možda i nije. Možda mi baš treba samo moja cesta, kojom ću ja ići prema cilju, za koji ću se sama potrudit da ga dosegnem.
Možda će nekad falit to "rame za plakanje" ili razumijevanje, no možda je moj zadatak da budem prijateljica sa samom sobom, da spoznam da ja sebe ipak mogu najviše kužiti i da ja imam sve odgovore i sva rješenja u sebi samoj.

Ima li još tko da je tako bez pravih prijatelja i da se pomirio s tim i kreće il je već krenuo u upoznavanje i stjecanje prijateljstva sa samim sobom?
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 20:33   #2
GothicA, ne brini. Doce sve na svoje. U zivotu ces naletiti i na prava prijateljstva i na svakakva sranja. No, svi se na kraju radjamo i umiremo sami.

BTW, moras se vise baviti sportom .
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 21:00   #3
Quote:
illegale kaže:
GothicA, ne brini. Doce sve na svoje. U zivotu ces naletiti i na prava prijateljstva i na svakakva sranja. No, svi se na kraju radjamo i umiremo sami.
Tako je. Na kraju smo sami, samo sto je nekima možda ljepše dok su uvjereni da nisu sami.

Quote:
illegale kaže:
BTW, moras se vise baviti sportom .
Molim da mi sport više nitko ne spominje. Da se mogu baviti sportom, bavila bi se.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 21:16   #4
Re: Alone

Quote:
GothicA kaže:
Ima li još tko da je tako bez pravih prijatelja i da se pomirio s tim i kreće il je već krenuo u upoznavanje i stjecanje prijateljstva sa samim sobom?
Ma čekaj sad malo...o čemu ti to? Zar nisi prije nekoliko dana napisala da imaš dečka?

No, ako ti on nije prijatelj a još si sa njim onda nije ni čudo da ovakve postove pišeš
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 21:23   #5
Re: Re: Alone

Quote:
Baphomet kaže:
Ma čekaj sad malo...o čemu ti to? Zar nisi prije nekoliko dana napisala da imaš dečka?

No, ako ti on nije prijatelj a još si sa njim onda nije ni čudo da ovakve postove pišeš

Teške su te stvari, Baphomet. Jako teške...
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 21:38   #6
Quote:
GothicA kaže:

...
Molim da mi sport više nitko ne spominje. Da se mogu baviti sportom, bavila bi se.
Zašto? Misliš da nemaš vremena?

Postoje razni sportovi, pa i oni u kojima do izražaja dolazi iskljućivo britki um. Šah, Go, Bridge, pa čak i dopisni šah gdje protivnike nikad ne moraš u RL-u niti upoznati. Pa i ovdje na forumu se možeš baviti sportom (takmičenjem). Igra je jednostavna. Poentiraš svaki put kad dočekaš nekog da je s lijevom rukom na tipkovnici. Ha,ha,ha,ha,ha.

Daklem Gothica ne vrdaj, već se počni baviti nekim od sportova gdje možeš pobjeđivati i hraniti samopouzdanje.

Idemo!

__________________
Do čitanja
slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 21:39   #7
Gothica, malo optimizma, nećeš ostati sama, ako to ne želiš. Evo, reći će ti dr. Buffy !

Svačije prijateljstvo ima svoj stil, svoj okus. Nisu sva prijateljstva jednaka. Možda tvoje pravo prijateljstvo neće biti kao i ono što si vidjela, ali to ne znači da će biti slabije kvalitete.
Postoji jedna bitna stvar u tim prijateljstvima, koliko daješ, toliko i dobivaš. Zvuči otrcano, ali je provjereno, i istina.
Za početak, prijatelja probaj naći u krugu ljudi koji dijele tvoje interese.
 
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 21:46   #8
Quote:
slavko kaže:
Zašto? Misliš da nemaš vremena?

Ne, nemam mogućnosti i neda mi se o tome pisati.



#WildCard:

Quote:
Za početak, prijatelja probaj naći u krugu ljudi koji dijele tvoje interese.

Takvih ljudi nema ili ih ja ne znam. Ima ljudi koji slušaju istu glazbu, znam ih na tone, ali bilo bi poželjno da naiđem na neke koji će htjeti porazgovarati i o nekim drugim stvarima, koji će možda htjet saslušat koji problem il nešto..a toga nema. Svima sam rezerva, no to više nije problem.
Problem je: kako se najbrže i najbezbolnije sprijateljit sa sobom?
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 22:10   #9
...prijateljstvo bi trebalo biti jedini odnos bez "posebnih" interesa (rodbina iz "krvnih" razloga, komad zbog privlačnosti), a ipak se to najčešće svede na neke vrste simbioze... treba mi netko da idemo van...on (ili ona) vozi pa ću je progutat i slično. interesi uvijek predvode. ili gotovo uvijek. barem u žena. ne mogu govoriti u ime muškaraca. mada i takva iskustva prevladavaju...ne bih ipak generalizirala. za žene sam ziher.
...doduše, možda je moja definicija prijateljstva previše stroga...
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 22:26   #10
Quote:
ssnjoff kaže:
...prijateljstvo bi trebalo biti jedini odnos bez "posebnih" interesa

Hm, bez posebnih interesa, al ako ti trebaš neku potporu, nekog tko će te shvatiti, saslušati, pred kim ćeš se moć isplakati i tko će te uspjet bar malo oraspoložiti, onda s takvom osobom moraš imati nekoliko dodirnih točaka, kako bi te uopće mogla shvatiti i oraspoložiti.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 23:13   #11
Quote:
GothicA kaže:

Problem je: kako se najbrže i najbezbolnije sprijateljit sa sobom?

Mislim da nije u tome problem Gothica, mislim da je veci problem u tvom definiranju problema.
Koliko god da grubo zvuci, oprosti unaprijed.Ali prijateljstvo se ne izgradjuje na brzinu, niti je njegovo stvaranje bolno.Ono je obaveza, ponekad i velika, nekada zrtva, ali ona nije nikada ni teska ni prevelika...a stvara se polako i godinama.
Valjda je ljubav u tome razlicita od prijateljstva (mislim na ljubavnu vezu) u prijateljstvu se uvjek dobija onoliko koliko se zasluzi, a u ljubavi, koliko god da svi kazu da se dobija po zasluzi, se nekada dobije i puno vise nego sto neko zasluzuje.U prijateljstva treba ulagati, i graditi ih.
Kasnije se jos vratim na temu...sorry
__________________
Neem je dromen e's mee de dag in...
-=zErO-oNe=- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 23:18   #12
Quote:
#WildCard kaže:
Gothica, malo optimizma, nećeš ostati sama, ako to ne želiš. Evo, reći će ti dr. Buffy !
Uh...nemoj da sad počnem o prijateljstvu...ionako je ovdje dovoljno deprsivno, ne trebam vam još ja sa svojim mračnim mislima
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 23:21   #13
Re: Alone

Quote:
GothicA kaže:
Neki dan mi je frendica sva sretna govorila kak je naletila na frenda iz osnovne, kak su se grlili, kak je osjetila svu sreću, kak nema ničeg ljepšeg od prijateljstva. Rekla je:" Jelda da je to najveća sreća?" A ja nisam mogla ni kimnut glavom jer nemam pojma kako je to imati true frienda.
Prije mi je to jako falilo. Jako mi je falio netko tko će me kužiti, tko će bit uz mene, bit mi potpora itd.
A onda sam se pomirila s činjenicom da ja toga neću imati i da je moja zadaća da se sama provlačim kroz trnje, bez potpore i bez pomoći. Bilo je teško to prihvatiti, jer sam to tad prihvatila ko nedostatak, no možda i nije. Možda mi baš treba samo moja cesta, kojom ću ja ići prema cilju, za koji ću se sama potrudit da ga dosegnem.
Možda će nekad falit to "rame za plakanje" ili razumijevanje, no možda je moj zadatak da budem prijateljica sa samom sobom, da spoznam da ja sebe ipak mogu najviše kužiti i da ja imam sve odgovore i sva rješenja u sebi samoj.

Ima li još tko da je tako bez pravih prijatelja i da se pomirio s tim i kreće il je već krenuo u upoznavanje i stjecanje prijateljstva sa samim sobom?

ja sam bez pravih prijatelja, uvjek sam htio imat onak pravog prijatelja (ko u filmovima hehe), ali eto ne sramim se to reći, nisam još uvijek siguran dali mi je to uspjelo. u biti ja se nalazim negdje na polovici: možda imam tj. čekam da vidim jel imam. no ne krivim zato druge ja sam jedna teška, neprilagodljiva osoba i nije lako samnom. prije sam mislio da imam puno pravih prijatelja i pokazalo se da živim u totalnoj iluziji, no ne mogu reći da su oni pokvarena gamad ili šta ja znam. dobri su oni i sve, ali nemaju ono što ja tražim, tj. ja tražim previše, valjda napredan stadij prijateljstva, a oni mi to ne mogu dati. i da krenuo sam u upoznavanje i stjecanje prijateljstva sa samim sobom, uopće me ne zanima više nikakvo podvlačenje drugim ljudima, laži, gluposti. počeo sam uvijek govoriti ono što mislim, uvijek raditi ono što želim i makar cijeli svijet mislio i radio drugačije-baš me briga. možda je to negativno, loše za moj društveni i socijalni život i šta ja znam (pičke materine)... ali se napokon osjećam dobro i zadovoljno sam sa sobom i cijelim svijetom, mirniji sam(a prije sam bio živac i divljak kakvog nema) i još uvijek znam popizdit i iživcirat se, bit u bedu i brijat na agresivu, ali sam sretan ko milo dijete (hehe). nemam ni jedan posto "prijatelja" od prije, svi su mene poslali i sve sam ja poslo kvragu (hehe), al sam to napravio samo zato što sam ja to želio, zbog razloga koji su mi važniji od svih njih zajedno i mene skupa s njima. bilo mi je često tokom života isto ko i tebi, pa sam se hvatao za slamke, a onda sam napokon našao na neki jači ***** i uhvatio se za njega i sad čekam da vidim dal je to to- napokon pravo prijateljstvo, a možda i više jer osoba je suprotnog spola. ako nije, neću nikada tu osobu zaboraviti, jer me sama mogućnost da napokon ostvarim nešto iz snova pun ***** usrećila! znam da sve to zvuči užasno patetično i sve, al sve je to život. nadam se da sam ti bar s nečim uspio pomoći iako ne vjerujem, ovaj moj post je smo dokaz koliko ljudi vole pričati o sebi.

__________________
NEPRILAGOĐENI GLAS RAZUMA
rebel_kick_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 23:21   #14
-=zErO-oNe=- , mislila sam kako najlakše se sprijateljit sa sobom? To je najteže, ali najiskrenije, najljepše, najduže i najvrednije prijateljstvo.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 23:23   #15
...u kojem nedostaje...prijatelj...
__________________
Neem je dromen e's mee de dag in...
-=zErO-oNe=- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 23:27   #16
Quote:
GothicA kaže:
Hm, bez posebnih interesa, al ako ti trebaš neku potporu, nekog tko će te shvatiti, saslušati, pred kim ćeš se moć isplakati i tko će te uspjet bar malo oraspoložiti, onda s takvom osobom moraš imati nekoliko dodirnih točaka, kako bi te uopće mogla shvatiti i oraspoložiti.
Sve je stvar samo interesa, ma kako to uzasno zvucalo. Ti imas svoj interes u tom nazovi prijateljstvu. Da te netko oraspolozi, shvati, saslusa. Sto ti nudis zauzvrat?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 23:55   #17
Re: Re: Alone

Quote:
rebel_kick_ass kaže:
no ne krivim zato druge ja sam jedna teška, neprilagodljiva osoba i nije lako samnom. prije sam mislio da imam puno pravih prijatelja i pokazalo se da živim u totalnoj iluziji, no ne mogu reći da su oni pokvarena gamad ili šta ja znam. dobri su oni i sve, ali nemaju ono što ja tražim, tj. ja tražim previše, valjda napredan stadij prijateljstva, a oni mi to ne mogu dati.


I ja sam teška, neprilagodljiva osoba. I ja tražim neki visok stadij prijateljstva. Tražim nešto što ne mogu dobiti. Da li je to prenapredno ili prezahtjevno, ne znam, ali znam da nemam koristi od toga.
Isto sam mislila da imam prijatelje, te isto tako shvatila da sam u iluziji. I ne mogu reći da su bili gamad, ali nisu bili fer, to je sigurno. Nisu htjeli pružit ruku kad sam se "utapala", a zvala sam ih. Istima sam pružila ruku kad su se "utapali".
I isto sam imala jedno vrijeme "rebel" na mjestu gdje sad piše "anima nocturna".
Hm..možda bi baš mi bili dobri prijatelji.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 23:56   #18
Quote:
illegale kaže:
Sve je stvar samo interesa, ma kako to uzasno zvucalo. Ti imas svoj interes u tom nazovi prijateljstvu. Da te netko oraspolozi, shvati, saslusa. Sto ti nudis zauzvrat?

Isto to. Očekujem da će mene saslušat kad meni treba i isto tako ja saslušavam kad drugoj strani treba. Al je do sada bio problem kaj sam samo ja slušala.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 02:39   #19
Ti si Gothica u plusu s te strane sto je bolje nemat prijatelja nego se hvatat za bilo koga zato sto imamo potrebu da je neko uz nas i tako upadat u patoloske veze. Kazes da si mozda prenapredna ili prezahtjevna, to ne bih sa sigurnoscu mogla kazat, ne znam u sustini ni sto to znaci, kad postajemo pre-, verovatno smo ipak onakvi kakvi moramo bit. Kazes da zelis biti u prijateljstvu sa samom sobom i da tome tezis i to ne iskljucuje stvaranje prijateljskih veza s drugima, naprotiv, to je obavezan preduslov, moras negdje bit prijatelj sama sebi da bi uopste bila prijatelj drugima i dopustila drugima da budu tvoji prijatelji
Pozdrav
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 08:35   #20
Re: Alone

Quote:
GothicA kaže:
Teške su te stvari, Baphomet. Jako teške...
Ma koji je vrag težak?

Otvaraš topic pod nazivom "Alone" a imaš vezu. Meni se čini da a ti želiš da te ljudi žale i gledaju kao na neku mučenicu. Ne želiš nikakve konkretne odgovore jer nisi ni prikazala svoju konkretnu situaciju.

Al' dobro...tko nije bio u depri dok je bio tinejdzer nek' se javi
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.