Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2008., 14:49   #21
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
Lexaurin je odličan za anxioznost i razdražljivost,nema u maloj dozi nikakav učinak na spavanje........jest da su prošle godine kad sam učila pod njim,ali učila sam odlično
Normabell je očajan
To,može biti točno,ali ti je neodgovorno tvrditi za ovaj lijek da je očajan a drugi je fantastičan jer je sve to relativno i idividualno, jer če nekome možda i bolje "sjesti" neki lijek koji se tebi neće svidjeti, što ovisi od osobe do osobe i o psihopatologiji dakako.Eto,ja znam osobu koja je totalno ovisna od leksaurina te ne može bez njega ikako funkcionirati,zbog anksioznosti i strahova unutrašnjih.
žacko1 is offline  
Old 30.09.2008., 14:51   #22
Quote:
Yakuza kaže: Pogledaj post
onix ne znam baš koliko si u pravu jer moj tata vec godinama pije lexaurine apaurine normabele čak i neke druge tablete.. nešto za z.. u biti to je prepisao psihijatar... a doktorica mu je rekla da pije normabel umjesto apaurina i lexaurina..pa sad ne znam tko je tu lud i zašto bi mu dala isti lijek druge firme.. onak nema baš smisla zar ne... stoga nemoj ni ti toliko samouvjereno pricat o necem
Apaurin i normabel su po kemijskoj strukturi jednaki lijekovi a razlika je jedino u cijeni i u proizvođaču,kako kaže Nina.
žacko1 is offline  
Old 30.09.2008., 15:29   #23
Quote:
Yakuza kaže: Pogledaj post
onix ne znam baš koliko si u pravu jer moj tata vec godinama pije lexaurine apaurine normabele čak i neke druge tablete.. nešto za z.. u biti to je prepisao psihijatar... a doktorica mu je rekla da pije normabel umjesto apaurina i lexaurina..pa sad ne znam tko je tu lud i zašto bi mu dala isti lijek druge firme.. onak nema baš smisla zar ne... stoga nemoj ni ti toliko samouvjereno pricat o necem
Gle, ja nemam pojma što je doktorica rekla tvom tati, ali jako dobro znam o čemu ja govorim. Uostalom, što god ona rekla tvom tati, ne znači da bi to isto rekla nekom drugom. Nekako mi se čini da si još jako premlada da bi pila takve lijekove, a pogotovo da bi ih preporučivala drugima.
onix is offline  
Old 30.09.2008., 16:49   #24
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
Apaurin i normabel su po kemijskoj strukturi jednaki lijekovi a razlika je jedino u cijeni i u proizvođaču,kako kaže Nina.
nisam znala da je normabel jeftiniji, meni je normabel bolji
gnki2000 is offline  
Old 30.09.2008., 16:52   #25
hahaha baš si me nasmijao.. koliko godina imam ne znaš...ali punoljetnost sam prošla..ima godina već..opet ne mozes znati moje probleme pa ni tako zašto pijem što pijem stoga ne sudi da li ja mogu ili ne mogu nešto reći.. znam što mi tata pije i što mu je propisano .. pa sad vi i dalje tvrdite da je apaurin i normabel ista stvar.. očito ta doktorica pojma nema kad mu je dala da pije odjednom 2 ista lijeka
Treci kamencic is offline  
Old 30.09.2008., 19:20   #26
Quote:
Yakuza kaže: Pogledaj post
hahaha baš si me nasmijao.. koliko godina imam ne znaš...ali punoljetnost sam prošla..ima godina već..opet ne mozes znati moje probleme pa ni tako zašto pijem što pijem stoga ne sudi da li ja mogu ili ne mogu nešto reći.. znam što mi tata pije i što mu je propisano .. pa sad vi i dalje tvrdite da je apaurin i normabel ista stvar.. očito ta doktorica pojma nema kad mu je dala da pije odjednom 2 ista lijeka
već i ja suosjećam s tvojim tatom ali gledaj to ovako da popije ovo što ja pijem probudio bi se za tri dana, a ja se probudim za 10 sati
joj evo smijeh joooooooj
e, ali strašno se uvrijedim kad mi netko kaže: blago tebi---> to su
očito imbecili , jesu jesu
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Old 01.10.2008., 00:15   #27
a gle moj stari ima velikih problema.. i stvarno što god je pio nije mogao zaspati.. vec je otporan na lexaurine i sva sranja i sad pije nesto sa z.. trebala bih provjerit što.. to ga uspava....
Treci kamencic is offline  
Old 02.10.2008., 00:01   #28
Quote:
Yakuza kaže: Pogledaj post
hahaha baš si me nasmijao.. koliko godina imam ne znaš...ali punoljetnost sam prošla..ima godina već..opet ne mozes znati moje probleme pa ni tako zašto pijem što pijem stoga ne sudi da li ja mogu ili ne mogu nešto reći.. znam što mi tata pije i što mu je propisano .. pa sad vi i dalje tvrdite da je apaurin i normabel ista stvar.. očito ta doktorica pojma nema kad mu je dala da pije odjednom 2 ista lijeka
ajmo malo guglat.

http://www.tegobe.com/vademecumi/krka/apaurin.html
Sastav

1 dražeja sadržava 2 mg ili 5 mg diazepama

http://www.belupo.hr/Default.aspx?si...howNonOTC=true

Što sadržavaju NORMABEL tablete?
Jedna filmom obložena NORMABEL 2 mg tableta sadržava 2 mg djelatne tvari, diazepama

pa sad ti vidi sto zna doktorica.

p.s. ovo je od trece firme http://www.tegobe.com/vademecumi/roche/valium.htm
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Old 02.10.2008., 01:26   #29
Quote:
dannyboy87 kaže: Pogledaj post
Imam problema sa koncentracijom pa me interesira dal neko ima iskustva s lexaurinom? i inace sam zivcana osoba po prirodi i tesko mi se koncentrirati dugo na nesto, npr. ucenje i slicno. U zadnje vrijeme mi se desilo puno ruznih stvari i malo sam se pogubio u svemu pa trebam nesto da me malo smiri tu i tamo a ne ide mi se doktoru zbog toga. zna li netko di bi mogao nabaviti lexaurin bez recepta ili ako imate neku drugu preporuku? hvala
ma hebeš taj lexaurin i sva ostala s?anja, ja jednom nisam mogel spavat cijelu noć i onda sam ujutro popio jedno 6-7 lexaurina (od 1,5 mg) jer sam htio spavat cijeli dan... Al kita, nakon sat vremena sam otišel van s ekipom igrat nogač

sve probleme ti je najlakše riješit tak da si posložiš kockice u glavi...
Hiperaktivo is offline  
Old 02.10.2008., 07:41   #30
Quote:
Yakuza kaže: Pogledaj post
...vec je otporan na lexaurine i sva sranja i ....
E, vidiš, o tome ti ja govorim.

BTW, kako ne bih znala koliko ti je godina, piše u tamo nekom postu, 22. U ovom kontekstu ne baš puno. I ne sudim ja tebi, to je trebao biti samo dobronamjeran savjet. Točno, ne znam tvoje probleme (iako se u svakom drugom postu svode na "joooj, moram učit", ali liječnik bi ih trebao znati ako uzimaš tablete koje idu isključivo na recept.
onix is offline  
Old 02.10.2008., 20:17   #31
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
To,može biti točno,ali ti je neodgovorno tvrditi za ovaj lijek da je očajan a drugi je fantastičan jer je sve to relativno i idividualno, jer če nekome možda i bolje "sjesti" neki lijek koji se tebi neće svidjeti, što ovisi od osobe do osobe i o psihopatologiji dakako.Eto,ja znam osobu koja je totalno ovisna od leksaurina te ne može bez njega ikako funkcionirati,zbog anksioznosti i strahova unutrašnjih.
Ako sam osobno tjedan dana eksperimentirala s jednim i drugim, onda valjda mogu iznijet kakav je na mene bio efekt....niti sam JA= SVI niti su SVI =JA
oprost molim ako nije svakom tako
ždralexandrijka is offline  
Old 04.10.2008., 00:14   #32
Yakuza, kak je tvoj stari?
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Old 18.02.2009., 00:57   #33
Trenutno sam u stresu. Privatno, poslovno, stislo sa svih strana. Trudim se posložit. Uzimam 3 x 3mg Lexaurina već tjedan dana.
Osječam se (možda smiješno) ali cool. Vidim pizdarije, ganjanja na poslu, nepravdu,..ali da ok ,.sve je to cool. Ne bih rekao da mi mijenja percepciju nego da ublažava emotivnu osjetljivost na trenutne nepravednosti pritiska - na koje sam užasno osjetljiv.

Čak i vrlo koncentrirano radim ,..jer kao da manje razmišljam o svim strahovima i pritiscima pa sam na poslu usredotočeniji. Imam žestoko turbulentan i zahtjevan posao. (reklo bi se managerski) Radim po 12-15h kako kad. Privatno sam saznao da mi je žena u 8 kredita i sada ima za otplatiti još cca 40 000€. (imamo dvoje djece iz njenog prvog braka) Ovo me pokopalo uz posao. Ne znam kako držati glavu gore. Ali lexaurini pomažu. Spavam dobro. Smiruju me. Jedino imam malo cinične izjave ponekad (što inaće nemam baš)
Čudno je i da mi je počela pasati kava - ona turska sa socom. ?!? Inaće ne pijem kavu,...ili ako je neko društvo onda bez kofeina jer me inaće previše uznemiri kofein...
Zasad zadovoljan sa Lexaurinom no ipak bio bi zadovoljniji da znam da ga ne moram uzimati. Nadam se da će me dovesti u red kroz max 4 tjedna pa ću prestati,.... nemre ta kemija bit dobra nikako.
Ali eto ,... malo se čovjek pogubi....
__________________
Evo cenzurirali su mi potpis!
blueeye is offline  
Old 15.09.2010., 09:13   #34
Jasno je da su Normabel i Apaurin isti lijek, samo od dvije različite tvornice Belupo i Krka. Što se Lexaurina tiče uzimao sam ih bezbroj. Do sedam, osam odjednom ujutro onih najjačih, od 6mg (sivozeleni) i čitav dan sam bio miran. S vremenom sam se navikao na tako visoku dozu i uopće nisam osjećao pospanost, ali sam zato bio maksimalno relaksiran. Na koncu sam završio u bolnicu zbog čira što je značilo i nagli prekid uzimanja Lexaurina. Završilo je tako da sam pao u komu i jedva sam izvukao živu glavu. Inače Lexaurin se proizvodi još pod imenima Lexilium (Alkaloid), Lekotam ( Belupo ili Pliva) , a vani je poznat pod nazivom Lexomil (Roche) . Normabel i Apaurin su iz grupe diazepama , dok je Lexaurin bromazepam, dakle svi su iz grupe benzodiazepina. Apaurin i Normabel su više hipnotici i djeluju u prvom redu uspavljujuće dok je Lexaurin u prvom redu mišićni relaksans. Može ga se dobiti i bez recepta , ali treba puno lukavosti i uglavnom ga treba pitati u privatnim ljekarnama, po mogućnosti na periferiji grada.
Hektor_5 is offline  
Old 15.09.2010., 09:42   #35
Quote:
Hektor_5 kaže: Pogledaj post
Što se Lexaurina tiče uzimao sam ih bezbroj. Do sedam, osam odjednom ujutro onih najjačih, od 6mg (sivozeleni) i čitav dan sam bio miran...


Oooo miran da to ti vjerujem. Brate mili tak jaku tabletu za herc toliko rokat odjednom, nevjerojatno.

Ovo ni slučajno da nije netko "uzeo kao primjer" makar pao 100 ispita čovječe. Jer postoji dobra mogućnost da ga više nikad neće vidjet na faksu. A ni u imeniku.
Psih is offline  
Old 15.09.2010., 10:17   #36
Quote:
Hektor_5 kaže: Pogledaj post
Što se Lexaurina tiče uzimao sam ih bezbroj. Do sedam, osam odjednom ujutro onih najjačih, od 6mg (sivozeleni) i čitav dan sam bio miran...... Inače Lexaurin se proizvodi još pod imenima Lexilium (Alkaloid), Lekotam ( Belupo ili Pliva) Normabel i Apaurin su iz grupe diazepama , dok je Lexaurin bromazepam, dakle svi su iz grupe benzodiazepina. Apaurin i Normabel su više hipnotici i djeluju u prvom redu uspavljujuće dok je Lexaurin u prvom redu mišićni relaksans. Može ga se dobiti i bez recepta , ali treba puno lukavosti i uglavnom ga treba pitati u privatnim ljekarnama, po mogućnosti na periferiji grada.
znaš, za pisat ovakve stvari po forumu trebalo bi bar ofrlje poznavat farmakologiju, farmakodinamiku i farmakokinetiku. doze lexaurina o kojima ti pričaš jedino se hospitaliziranim bolesnicima daju i to pod strogim liječničkim nadzorom(iznad 18 mg/dan)
nadalje, lekotam poizvodi lek(sam zaštićen naziv lijeka to sugerira)
još jedna stvar o kojoj pojma nemaš je da su benzodiazepini primarno anksiolitici (bar ovi koje ti navodiš), a u hipnotičke derivate benzodiazepina spadaju jedino dormicum/midazolam, cerson i fluzepam.
također, niti jedan od spomenutih lijekova NE može se dobit bez recepta...bilo fondovskog, bilo privatnog. kod izdavanja(kupnje) lijeka na privatni recept upisuje se u evidenciju 1. ime , prezime i adresa osobe za koju je lijek
2. ime, prezime i adresa osobe koja lijek podiže 3. ime i prezime liječnika te 4. dijagnoza....bez obzira radi li se o privatnoj ljekarni ili onoj u vlasništvu grada/županije. teško mi je povjerovati da bi itko riskirao svoj posao svjesno kršeći jasne zakonske odredbe, kako bi ti popio svojih 8 sivozelenih dnevno.
aj nemoj srat više molim te
scarletlemur is offline  
Old 30.05.2012., 12:11   #37
..

Ljudi ja sa svojih 15 godina sam popila više normabela i lexsaurina nego moja mama sa 40 ... nedavno bila u bolnici,teška operacija kralježnice,svaku večer mi davali normabel,ibuprofen i tramal (ošamuti te totalnooooo).. i sad sam nastavila s normabelom da mogu zaspat (nije lako spavat sa šipkama u leđima :/ ) al ponekad uzmem i leksaurin po danu jer mi se od njega manje spava.. ili u kombinaciji sa ibuprofenom u granulama.. da mogu hodati normalno bez da me boli svaki korak.. ugl.ja se nadam da ću se jedan dan probudit i da neću morat piti sve te otrove i da će doći kraj svemu ovom.. pretpostavljam da mi je najbitnije nekako ne postati ovisna o tom..
Antonija rg is offline  
Old 30.05.2012., 17:03   #38
Dakle kratko i jasno: Lexaurin se ne može kupiti bez recepta. Stoga nema potreba za ovakvim topicom.
Za sve ostalo tu je Tema o psihofarmacima.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.