Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2006., 10:13   #41
Ja upravo imam doma radove na centralnom grijanju i instalacijama za vodu u kupaoni i kuhinji.
Dovođenje novih cijevi za hladnu i toplu vodu (x2 zbog recirkulacije) iz 6 metara udaljene kotlovnice, kompletne instalacije za kuhinju, kupaonu i WC - 2000 kuna posao i 2500 kuna materijal.
Za centralno 10 radijatora (130 kvadrata), dva kruga podnog grijanja, plinski bojler sa odvojenim spremnikom tople vode čovjek je tražio 6000 kuna za posao.
I unaprijed sam rekao majstoru da plaćam kad bude napravljeno i prekontrolirano da je sve u redu - kaže mi čovjek da nikako drugačije i ne radi, čak nije tražio ništa za materijal.
Nema teorije da platim nekom nešto što ne valja, zato mi nisu jasna iskustva ljudi kojima su majstori napravili nekekva generalna sranja - kontrola napravljenog svaki dan, razgovor sa majstorom koji radi i ne bi trebalo biti problema. I unaprijed upozoriti čovjeka da plaćaš samo za korektno izveden posao - tko se buni na to treba ga odjebat bez pardona.
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 10:49   #42
Quote:
cd_covers kaže:
Ja upravo imam doma radove na centralnom grijanju i instalacijama za vodu u kupaoni i kuhinji.
Dovođenje novih cijevi za hladnu i toplu vodu (x2 zbog recirkulacije) iz 6 metara udaljene kotlovnice, kompletne instalacije za kuhinju, kupaonu i WC - 2000 kuna posao i 2500 kuna materijal.
Za centralno 10 radijatora (130 kvadrata), dva kruga podnog grijanja, plinski bojler sa odvojenim spremnikom tople vode čovjek je tražio 6000 kuna za posao.
I unaprijed sam rekao majstoru da plaćam kad bude napravljeno i prekontrolirano da je sve u redu - kaže mi čovjek da nikako drugačije i ne radi, čak nije tražio ništa za materijal.
Nema teorije da platim nekom nešto što ne valja, zato mi nisu jasna iskustva ljudi kojima su majstori napravili nekekva generalna sranja - kontrola napravljenog svaki dan, razgovor sa majstorom koji radi i ne bi trebalo biti problema. I unaprijed upozoriti čovjeka da plaćaš samo za korektno izveden posao - tko se buni na to treba ga odjebat bez pardona.
Šta ćeš ako procuri za mjesec ili dva. Oćeš mu utjerat pare natrag. Nisu baš sve situacije jednostavne.

Zadnje uređivanje Majstor : 12.03.2015. at 12:47.
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 13:15   #43
Quote:
auro kaže:
.Pa šta bi plaća neš ti velike pameti u vodoinstalatera isto kao i električara da su pametni ne bi im žice bile u boji.


Inače ja sam taj posao platio 2k kn, plastične cijevi
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2006., 09:19   #44
Quote:
sibi kaže:
Šta ćeš ako procuri za mjesec ili dva. Oćeš mu utjerat pare natrag. Nisu baš sve situacije jednostavne.
Znam, onda ovisim o poštenju majstora. Ali ja sam govorio o nekim generalnim sranjima tipa da su prilljučci na krivim mjestima, da su djelomično ostavljene stare cijevi i sl. to se ne bi smjelo dogoditi.
A što se tiče curenja maksimalno što se možeš osigurat..i tako ću napravit...kad sve bude gotovo spojit na malo veći tlak...stavim manometar i ostavit koji dan...ni to nije 100% sigurno ali trebalo bi biti 99,9%....sve što ti preostaje je nadati se da nisi baš ti onaj baksuz kojeg će pogoditi tih 0,1%.
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2006., 09:45   #45
Quote:
cd_covers kaže:
Znam, onda ovisim o poštenju majstora. Ali ja sam govorio o nekim generalnim sranjima tipa da su prilljučci na krivim mjestima, da su djelomično ostavljene stare cijevi i sl. to se ne bi smjelo dogoditi.
A što se tiče curenja maksimalno što se možeš osigurat..i tako ću napravit...kad sve bude gotovo spojit na malo veći tlak...stavim manometar i ostavit koji dan...ni to nije 100% sigurno ali trebalo bi biti 99,9%....sve što ti preostaje je nadati se da nisi baš ti onaj baksuz kojeg će pogoditi tih 0,1%.
Slažem se. Sve očite stvari treba odma reći i to bez ustručavanja, pa taman da majstoru i nije po volji.
Meni se dogodilo sranje, jer vodi treba vremena da prođe cijeli zid kapilarno, ali kad dođe do površine onda dozira polako i zajebava cijelo vrijeme, a ustvari iz cijevi je samo kapalo, nije curilo u mlazu.
Ali još uvijek vjerujem da je većina majstora pouzdano i pošteno.

Aj bok...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2006., 10:30   #46
ja sam plaćao 400 kuna po toplo-hladno izvodu i 250 kuna za hladni izvod. odvodi su bili 400 kuna. Tako racunaj ako imas standardnu kupaonu to ti ispadne cca 4000 kuna. to uključuje sav materijal i štemanje.
Vranjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2006., 10:43   #47
Quote:
auro kaže:
Imaš u Peveca nareznicu pola cola 50 kn, pila za željezo 30kn. pionir 200kn i zasuči rukave kad ti je skupo.Pa šta bi plaća neš ti velike pameti u vodoinstalatera isto kao i električara da su pametni ne bi im žice bile u boji.
mislim da postoji razlog zasto su im zice u boji,
kad nisu u razl.boji onda se obicno treba zabrinuti...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 11:41   #48
Evo nažalost ponovno se javio isti problem, obrtnjak se kao najavio da će doći i pogledati u čemu je problem.

Prije tjedan dana je susjedu doslovno otpalo 0.5 m2 žbuke sa plafona. Jel zna netko koliko mora iznositi garancija u slučaju vodoinstalaterskih radova, jeli to uvjetovano nekim zakonom ili drugim aktom.

Ne znam više šta ću ako me odjebe i po drugi puta. Pomozite jer ako ga neutraliziram neću moći više na forum jer u zatvorima nema konekšna


Pliiiiiiiiz....
Fala
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 11:46   #49
gdje vam prolazi glavni krovni slivnik/odvod?
da slucajno susjedu ne curi u vrijeme kise?
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 11:55   #50
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
gdje vam prolazi glavni krovni slivnik/odvod?
da slucajno susjedu ne curi u vrijeme kise?


To je stambena zgrada (dugave, zg), 20+kusur godina stara, na mjestu gdje prolaze vodene vertikale za 6 katova, ravni krov nemam pojma jel tamo prolazi i odvod kišnice.
Mislim da nije u pitanju kiša jer se to dogodilo par dana prije ovih kiša, dakle podosta vremena suhog i vrućeg.
Ne mislim da je dovod jer bi stalno vlažilo a ne samo u određenim situacijama koje još uvijek nisam uspio definirati osim što žena tvrdi da je u tim situacijama koristila lavabo (prala veš na ruke znači pun lavabo vode).

Ono čega se sjećam: izljev kada-cijev1-sifon-cijev2-glavna odvodna vertikala
a lavabo je spojen direktno na cijev2...

Kaže lik da me je zajebo keramičar jer nije postavio hidroizolaciju??? Jel brije ili...Jer 20 godina nije curilo, i kad je on zamjenio cijevi curi.
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 00:37   #51
ma tip brije nesto pa ne rjesava se curenje cjevi hidroizolacijom poanta je da ne cure a ne da ono sto iscuri ostane na tvojoj etazi
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 09:14   #52
Quote:
puger kaže:
ma tip brije nesto pa ne rjesava se curenje cjevi hidroizolacijom poanta je da ne cure a ne da ono sto iscuri ostane na tvojoj etazi

Pa i meni je to sasvim logično, ali tip je fakat neki šupak. Eto niti jučer se nije pojavio iako je obećao da će doći... .
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 09:21   #53
jel ti treba novi vodoinstalater?
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 09:41   #54
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
jel ti treba novi vodoinstalater?

Ma moram prvo razgovarati sa odvjetnikom da vidim jel mogu dobit natrag pare od ovoga pa ću vidit šta ću dalje ali imat ću te na umu.
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 09:43   #55
Quote:
sibi kaže:
Ma moram prvo razgovarati sa odvjetnikom da vidim jel mogu dobit natrag pare od ovoga pa ću vidit šta ću dalje ali imat ću te na umu.
ma narafski da neces 2x placati za istu stvar. Imas li racun?
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 09:46   #56
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
ma narafski da neces 2x placati za istu stvar. Imas li racun?
Ma da račun, PDV, sve kako valja, ali tip se pravi ko da je vanzemaljac. Ili pozna neke nenadjebive igrače pa ga boli za sve.
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 09:52   #57
Quote:
sibi kaže:
Ma da račun, PDV, sve kako valja, ali tip se pravi ko da je vanzemaljac. Ili pozna neke nenadjebive igrače pa ga boli za sve.
ne budi smijesan i zovi drustvo za zastitu potrosaca a njemu najavi prijavu
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 09:57   #58
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
ne budi smijesan i zovi drustvo za zastitu potrosaca a njemu najavi prijavu

Već sam zvao i njih i sud časti i podnijeti ću prijavu ali prije toga moram razgovarati sa odvjetnikom da ne bih nešto propustio napraviti u pravnom smislu...

Sad mi više nije niti žao dati novce za odvjetnika "Sad je to OSOBNO".
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 15:56   #59
...

Quote:
bodul kaže:
A gdje nestao moj odgovor ?
Stiže,stiže. Postoji li pričuva u toj zgradi? Uredno podmirivanje svega? Čak se i to da srediti iz zajedničkog fonda,osim ako niste svi u ratu.
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 17:26   #60
Quote:
annerri kaže:
Stiže,stiže. Postoji li pričuva u toj zgradi? Uredno podmirivanje svega? Čak se i to da srediti iz zajedničkog fonda,osim ako niste svi u ratu.

Ima i čak bih i mogao to srediti iz pričuve ali zajeb je utoliko što ne znam tko će platiti susjedu popravak plafona jer je fakat otpalo dosta žbuke...
Čisto sumnjam da bi to moglo ići iz pričuve ili da???
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.