Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2021., 21:55   #981
Za osječki ne znam, ali zagrebački ima hrvatske otrovnice, koliko se sjećam. Samo su u posebnom odjelu. Kućica, dvije prije vrta sa udavima, krokodilima etc.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2021., 13:17   #982
https://portal.braniteljski-forum.co...zgleda-strasno

Je li realno da je ovoliki poskok?
Izgleda kao da je 2m ali je mozda i opticka varka.
Artan Lili is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2021., 20:29   #983
Nije jedan nego su dva. Lijevo je sivkasta ženka kojoj se jasno vidi i glava a desno je puno jačih boja mužjak (jasno se vidi gotovo crna pruga). I momak i djevojka lijepo leže na grani i pare se. Nije rijetko u ovo doba godine vidjeti spojene poskoke.
Krasna fotka.
__________________
Ljepota življenja je u činjenici kako u životu ništa nije zauvijek, ništa nije vječno i ništa nije konačno. Sve se može popraviti i pokušati ponovo ako se želi.
trapavi hobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2021., 19:15   #984
Pozdrav,

evo šetali za vikend malo po šumi i prvo sam čuo pa tek vidio zmiju sa slike sad fotka nije baš idealna ali možda neka info ako netko zna o kojoj je vrsti riječ baš me zanima.
__________________
"I fala Bogu roden sam pokraj Save u gradu ispod zastave plave"
serbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2021., 14:08   #985
Po obliku glave i bijeloj pjegi na njoj, gotovo sam sigiran da je bila bjelouška. Bezopasna i korisna.
__________________
Ljepota življenja je u činjenici kako u životu ništa nije zauvijek, ništa nije vječno i ništa nije konačno. Sve se može popraviti i pokušati ponovo ako se želi.
trapavi hobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2021., 19:25   #986
Quote:
trapavi hobit kaže: Pogledaj post
Nije jedan nego su dva. Lijevo je sivkasta ženka kojoj se jasno vidi i glava a desno je puno jačih boja mužjak (jasno se vidi gotovo crna pruga). I momak i djevojka lijepo leže na grani i pare se. Nije rijetko u ovo doba godine vidjeti spojene poskoke.
Krasna fotka.
To ima smisla, hvala puno
Artan Lili is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2021., 11:10   #987


Zna li itko o kojoj je zmiji riječ? Hercegovina, neko selo oko Čitluka, sestra mi je poslala fotografiju.

Meni izgleda kao riđovka zbog ove šare na glavi, ali definitivno nisam nikakav ekspert. Ne znam što su učinili sa zmijom.
Bevzil is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2023., 14:13   #988
Dali se uspjelo smisliti neko rješenje za udaljiti zmije od doma?
Okolica S. Broda nikad prije nisu baš toliko dolazile pred vrata.
Žena neki dan izlazi iz kuće a zmija je ležala odma uz prag i nije ju vidjela i stala je baš na nju, htjela ju je ugristi za nogu ali je promašila pa je žena refleksno uspjela skočiti nazad i zatvoriti vrata.
bilo kako rješenje molim osim onih solarnih gluposti, to smo probali i ne pomaže.
Richi-Rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2023., 18:24   #989
Quote:
Richi-Rich kaže: Pogledaj post
Dali se uspjelo smisliti neko rješenje za udaljiti zmije od doma?
Repelent protiv zmija (reptila) u granulama.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2023., 19:33   #990
Nemojte ih dirati, otići će same. Živcira ih buka ljudskih koraka.

Usput su korisne za uklonit miševe, skakavce..

I nabavite mačku.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2023., 20:54   #991
Vidio sam post i slučajno sam naišao na drugoj temi nešto što bi ti moglo biti zanimljivo, https://www.youtube.com/watch?v=209O0lPivoU imaju neku raspravu o tome, nekako su s komaraca prešli na ptice i zmije, https://www.forum.hr/showthread.php?t=567404&page=8 , pa sam se sjetio moj stari je jednom probao napraviti nešto takvo ali nije se baš proslavio. A ovo djeluje obečavajuče a kaže žena da radi.
pilot sauron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2023., 17:45   #992
Thumbs up

Quote:
pilot sauron kaže: Pogledaj post
Vidio sam post i slučajno sam naišao na drugoj temi nešto što bi ti moglo biti zanimljivo, https://www.youtube.com/watch?v=209O0lPivoU imaju neku raspravu o tome, nekako su s komaraca prešli na ptice i zmije, https://www.forum.hr/showthread.php?t=567404&page=8 , pa sam se sjetio moj stari je jednom probao napraviti nešto takvo ali nije se baš proslavio. A ovo djeluje obečavajuče a kaže žena da radi.
E hvala vam za ovo. A i gospođi koja je stavila postupak. Naručio sam sve sa onog spiska osim adapetra, imam neki od starog električnog okvira za slike isto je 12 volti pa ću njega iskoristiti.
Richi-Rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2023., 10:34   #993
Evo da prijavim situaciju ako nekoga zanima i ako nekome treba pomoć pri uklananju zmija i krtica iz dvorišta.
Sve kupljeno je došlo nakon 14 dana, a za par sati sam i sastavio taj uređaj, testiram ga već desetak dana i moram reći da ovo stvarno radi.
Prije smo stalno nailazili na zmije, izađeš van i vidiš kako otpuzava negdje, otkad sam postavio uređaj nema ni jedne zmije. Zvuk nije glasan može se pojačati ili smanjiti tako što se motorić drugačije okrene u limenoj kutiji ili se prekrije s nečim, uglavnom par metara od uređaja se skoro i ne čuje. Bitno je samo da se vibrijacije prenose na tlo i to plaši zmije. Ukupni troškovi su mi bili oko 15 eura.
Richi-Rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2024., 21:41   #994
Pozdrav svima. molim ako netko zna koja bi ovo zmija mogla biti. hvala



čaplja89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2024., 14:20   #995
Izgleda kao crnokrpica.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2024., 10:27   #996
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Nemojte ih dirati, otići će same. Živcira ih buka ljudskih koraka.

Usput su korisne za uklonit miševe, skakavce..

I nabavite mačku.
zar mačke ne donose zmije (ili zmijice) pred kućni prag ili u kuću?

planirao sam nabaviti dvije mace ali ne znam koliko je to 'opasno' jer sam jako blizu potoka (okolica medvednice) oko kojeg su viđali zmije...

na dvorištu često nalazim na pretpostavljam neku vrstu beznogok guštera, sljepića možda, pa da ih mace ne bi donosile u kuću??!
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.