Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih kućnih životinjica
Podforum: Plava šapa, Fotoalbum ljubimaca

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2017., 22:21   #3141
IQ0007 drži se. Nemoj se toliko rastuživati. Masiraj je, miluj i pokušaj joj dodirom olakšati stanje. Možda joj to da snagu da se izbori. Ima ženska koja se bavi akupunkturom kod pasa. Dolazi i u Zagreb, te Rijeka i Istra.

OOOOOOO pa ako su u Sloveniji bolji veterinari skokni tamo po mišljenje.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:24   #3142
Sad sam se i ja vec polako pogubio u brojkama, ali mislim da je moj Tobi dozivio 13,5 godina.

Za razliku od vas mi smo imali srece s dijagnozom (CHF), osim par epizoda on je do zadnjeg dana bio prakticki kao zdrav pas.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:39   #3143
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
ček' sad sam bila na temi: bolesti srca i krvnih žila, jesam ja to dobro zapamtila da ti je jedan pesek već umro??

a btw. na istoj temi Andrej1 piše kak je njegov pesek doživio 15,5 god.!! ja živnula al sam se brzo sabrala, nit je ista dijagnoza, nit je isti tip psa....al' eto, razveselilo me da je bio s ljubimcem tako lijepi broj godina. (to bi u mojem slučaju ak se malićka ipak izvuče bilo još fine: dvije i pol godinice...baš bi to bilo super

za bolesti kičme ti je super ona veterinarka Dani..zaboravila sam prezime (ordinac. kod Hipodroma), hrpu pasa ( i mačića i konja...) digla je na noge...(i ja sam išla kod nje na terapije prije par godina zbog kičme jer mi je malićka znala 'zaštekat'...dg. je bila: progresivna skolioza
je predhodni mi je od srca umro nazalost

Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
IQ0007 drži se. Nemoj se toliko rastuživati. Masiraj je, miluj i pokušaj joj dodirom olakšati stanje. Možda joj to da snagu da se izbori. Ima ženska koja se bavi akupunkturom kod pasa. Dolazi i u Zagreb, te Rijeka i Istra.

OOOOOOO pa ako su u Sloveniji bolji veterinari skokni tamo po mišljenje.
Znam da su bolji sve sam se vec rapitala i u zg na faxu i u VP ali nazalost u ovom trentku ne mogu otici nigdje
Old 11.09.2017., 23:18   #3144
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
je, hvala i tebi. uspjela sam, doduše, prvu injekciju sam nešto zeznula tj. pola mi je iscurilo (jer sam gledala na youtube ono, znaš kad malo pustiš da štrcne, valjda da se vidi da stvar radi....) drugu sam već bolje odradila.

usput, danas sam rezignirana. doslovce. dam joj onu a/d pastu, htjela je jer je očito gladna....i za dva, dva i pol sata - proljev (i opet krv); srećom, nije povraćala. ali razmišljam sad, pa nije dosta 2 hrs da se stvar probavi...ili je? odnosno, ak je sve pokakala pitanje je kol'ko je uopće od toga apsorbirala. nakon više sati, idem ja njoj dat smixano (tu pastu) s vrlo malo vode u šprici. ista stvar, s tim što je to pokakala još i brže. sve me to navelo na pomisao da je možda ŽELUDAC taj koji ne funkcionira...jel on je primaran za probavljanje hrane, jel tak?

btw.nalaze za gušteraču još čekam, računam negdje sutra-prekosutra.

rezignirana sam. imam osjećaj da mi se gasi. danas sam se rasplakala u vet. ljekarni (kad sam išla po tu pastu), pa neki dan kod frendova, pa na cesti, pa doma...ovo, ono...moram se sabrat pod hitno.

EDIT: još da dodam: ne vjerujem više u nikakva čudotvorna sredstva, nagli oporavak, kurkumu, đumbir, ovo, ono...ona ipak ima 13 godina.

EDIT2. i evo, opet, dok ovo tipkam, suze mi same od sebe idu...ne znam kako da se smirim...samo kad ju pogledam ovak mršavu, kako leži, goli kostur, tuga me pregolema obuzme...

EDIT3: još samo ovo da vam kažem pa vas više neću davit, ionak mi ne možete pomoći...ponekad ju uhvatim da ne spava nego ima širom otvorene oči i samo gleda, nekad mi se pogled čini tužan a nekad onak' kao da gleda u prazno......zato me ponekad naprosto strah pogledat je u oči jer imam osjećaj kao da ona kuži da je frka

Znam kako se osjećaš i kako ti je. Ja sam bila ko zombi zadnjih par mjeseci, sve mi se vrtilo oko hranjenja i osluškivanja jel micko živ uopće i jel diše.

Mazi je, grli, ljubi, voli i upijaj svaku minutu i trenutak koji imaš s njom. Nadam se da će se izvući.
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 23:41   #3145
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Sad sam se i ja vec polako pogubio u brojkama, ali mislim da je moj Tobi dozivio 13,5 godina.

Za razliku od vas mi smo imali srece s dijagnozom (CHF), osim par epizoda on je do zadnjeg dana bio prakticki kao zdrav pas.
je, sad sam išla još tamo nešto čitat i skužim da sam pobrkala, tvoj mališa je dakle, bio 13.5 god. a Aligator1 njegov je bio 15.5.

ako računam tvoje iskustvo, to bi značilo ziherica još cca god. dana za mene...a moguće i više...

nego, gore sam napisala kak je danas pobljuvala i tu a/d pastu (a jela je, fakat je bila gladna) pa onda i smixanu s vodom pomislila sam si: fakat, možda je primarno želudac problem (možda čir i slično?) jer u nekim danima je bila ko' protočni bojler, pojede nešto i odmah proljev (ili povraćanje)... i sad si kontam, pa kad je već bila otvorena (op. tumora slezene) mogao je obavit i gastroskopiju, jebi ga, kad je već bila pod narkozom

jasno da u tako kratkom vremenu nije dobro opet ju sedirati. ništa, počekat ću prvo nalaz pancreasa..pa onda razmislit kako i što dalje...
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 23:48   #3146
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post

Znam kako se osjećaš i kako ti je. Ja sam bila ko zombi zadnjih par mjeseci, sve mi se vrtilo oko hranjenja i osluškivanja jel micko živ uopće i jel diše.

Mazi je, grli, ljubi, voli i upijaj svaku minutu i trenutak koji imaš s njom. Nadam se da će se izvući.
hvala ti. ma na faze i ja nekak mislim da će se izvuć' a onda drugi dan padnem u komu samo kad ju pogledam ovak' slabašnu. danas npr. uopće nije htjela van - ok. možda i zbog bljak vremena - jučer je, prije podne u parkić a navečer u kratku šetnjicu po Tkalči...
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 07:52   #3147
Slaba je i iscrpljena. Daj si zamisli da mjesec dana rigaš i imaš proljev i izgubiš 10-15 kila. Vukla bi se okolo od slabosti. Tako to i kod njih.

A kad će vam ti nalazi? Dosta dugo to traje, jel to čekaš PHD nalaz?
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 12:54   #3148
Kako ide doziranje sa aktivnim ugljenom zna tko?
Old 12.09.2017., 16:49   #3149
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Za što ti treba? Ja sam uzimala tablete i gnječila, dodala vodu i to mi je najbolje. Prah ugljena ne smije biti ne tatopljen vodom. Recimo zadnji put kad mi je pas jako povraćao, nije bila bolesna ali je možda nešto pojela. Peptoran nije zaustavio, ali dvije ugljena tablete u razmaku 2 sata jesu.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 18:15   #3150
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Za što ti treba? Ja sam uzimala tablete i gnječila, dodala vodu i to mi je najbolje. Prah ugljena ne smije biti ne tatopljen vodom. Recimo zadnji put kad mi je pas jako povraćao, nije bila bolesna ali je možda nešto pojela. Peptoran nije zaustavio, ali dvije ugljena tablete u razmaku 2 sata jesu.
Mojim je beštijama isto tako dovoljno dvije tablete aktivnog ugljena, a daleko su veće od tvojeg i Petrinog psa. Čini se da ne ovisi o veličini. Doduše, ja svojima uguram ugljen u usta bez posebnih kerefeka, a postoji i aktivni ugljen u prahu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 18:34   #3151
Moja ima 3,5kg mislim da joj je jedan ok da nece biti previse
U vodi ga nece a jer ga mogu u hranu ugurat?piletinu rizu i mrkvu joj kuhala
Jel moze tako?
Ulovio ju proljev izgleda od kortikosteroida reakcija
Samo to mi je jos trebalo
Old 13.09.2017., 13:31   #3152
@IQ0007, svi postovi vezani uz tvoju pretužnu priču premještni su na temu Dugin most.

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.