Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 14:19   #821
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
A vidi, postoje ljudi koji samo ne znaju i ljudi koji nemaju niti najblažeg pojma a misle da znaju

Ja se godinama informiram čitajući reporte uvaženih institucija i organizacija, a ti vjerojatno čitajući partijski bilten, i to sportsku rubriku Stoga su i naša viđenja ponešto različita.

Normalno je da banke imaju velike rezerve kada ne investiraju. Znaju one dobro koliko je sati.
a jel? a gdje se ti ti informiras?

I kako ce to tocno izgledati kada Europa propadne? Ako Europa i propadne -kako ce tek izgledati druge zemlje? Ili ce samo dekadentna Europa propasti, a neki drugi ce postati taj civilizacijiski napredni vrh kojin trenutno drzi Europa?
Bas me zanima kako ti to zamisljaš i kako mislis da ce to izgledati?
denijama is offline  
Old 19.09.2017., 14:24   #822
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
Da, i N1 prenosi neke detalje...

http://ba.n1info.com/a205474/Vijesti...ira-po-RH.html

Pa kako uopce mogu demantirati recimo ovaj dio kako Izetbegović traži nekog poslušnika među Hrvatima ... kada to više niti ne skrivaju?
agentRico is offline  
Old 19.09.2017., 14:37   #823
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
A ko će biti po selima? Seljaci...

Zaista me čudi ruka, iskreno, da forumaš tvog kalibra koristi kartu koju je izradio Robi_Mo, odnosno forumaš njegovog kalibra.

Evo ja ću ti reći da na Kamenjači u Donjem Vakufu gotovo pa uopće nema vehabija. Ima njih par, a kontekst priče nije u par vehabija u nekom jebenom selu u Donjem Vakufu nego u kampanji predsjednice kontra BiH gdje se ona priključuje istim takvim napadima poput napada onog alkoholičara Zemana.

Dalke, koordinirani napadi pricednice i jednog notornog alkoholičara, u sadejstvu.

Ima predsjednica vlastitog smeća u vlastitom dvorištu da mete, međutim ona to smeće ne zamjećuje iz nekog razloga. Niti joj to smrdi...
Daj dozvoli da mi Hrvati riješimo vlastito smeće. Hrvati su prilično efikasni u tome.

Mi imamo svoje budaletine u Hrvatskoj, i vi u BiH. Dajte pobogu riješite svoje budale lokalno.
ruka-slave is offline  
Old 19.09.2017., 14:37   #824
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
a jel? a gdje se ti ti informiras?

I kako ce to tocno izgledati kada Europa propadne? Ako Europa i propadne -kako ce tek izgledati druge zemlje? Ili ce samo dekadentna Europa propasti, a neki drugi ce postati taj civilizacijiski napredni vrh kojin trenutno drzi Europa?
Bas me zanima kako ti to zamisljaš i kako mislis da ce to izgledati?
Rado ću te informirati iako ovdje nije tema, da ne moraš sam tražiti. I da znaš šta te čeka.

Europljani pokazuju najveći pesimizam o vlastitoj sadašnjosti i budućnosti od svih regija u svijetu, Azija pokazuje najveći optimizam a Amerika je u sredini. Sve se to dobro podudara sa ekomomskim pokazateljima i sentimentom na terenu.

Europa ima tradicionalnu averziju prema riziku, poduzetništvu i nema potrebne vještine koje su karakteristične za novo doba, kreativnost, prihvaćanje rizika, inventivnost itd. EU je bazirana na zaštiti vlastitog tržišta i velikim socijalnim pravima, te radom u sigurnim velikim korporacijama tipa Siemens. U takvoj EU je tradicionalno puno teže dobiti investicijski kapital, što joj je sada prijeko potrebno da razvija nova poduzeća. Ali nema niti kandidata, jer svi se radije uhljebljuju u poznate mastodonte gurajući glavu u pijesak.

Za razliku od toga Amerika i Azija oduvijek su igrači na slobodnom tržištu bez velikih socijalnih prava, težem ali i realnijem. Problem za EU je da su ta pravila postala važeća za cijeli svijet, koji je postao jedna velika bara. Dakle EU se više ne može izolirati od toga.

Prema njihovim riječima EU je stara umorna dama kojoj se više ne da, a i ne zna kako jer je tradicionalno bazirana na drugim običajima i vrijednostima od onih koje su sada nametnute i potrebne za preživljavanje. Kako kaže poslovica, starog psa je teško naučiti nove trikove. To ti je sukus većine izvještaja ovakve vrste izdanih od strane više uvaženih instituta i organizacija. Ja se u potpunosti slažem jer sve je vrlo logično i realno.

U toku je borba za prevlast u novom svijetu, tko će biti gornji tj član elite a tko će propasti dolje i živjeti loše.

Pri tome su ovdje spominjani muslimani najmanji problem koji čeka Europu. Ako uopće i jesu problem, jer u Silicijskoj dolini kao najnaprednijem dijelu svijeta više je muslimana osnivača inovativnih startupa nego europljana. Čini se da muslimani ipak nisu samo vehabije
rolandus is offline  
Old 19.09.2017., 14:42   #825
Šta ćeš nismo svi na istoj civilizacijskoj razini, nekome je doseg spomenik Bruce Lee-u u gradu a nekome 55 džamija u kojoj doznaš sve potrebno o skoroj propasti Zapada.

Zanimljiv je taj navodni stanovnik RH čiji je politički svjetonazor euroskepticizam, koliko ja znam to u RH jedino zastupaju fanovi poglavnika Ante i doglavnika Ademage iz HSP-a i njihovi derivati, dotični isto tako jednakom žestinom mrze ćiriličare i Jugoslovene.
Šta je onda tebi u RH kriv jedan ćiriličar?

Hrvati u BiH imaju podosta razloga za negotivljenje dotičnoga ali za to nemaju Bošnjaci jer imaju svoje izabrane predstavnike koji ih gule.
Jedini razlog mržnje je što na njegovo mjesto ne možete izabrati poslušnog zimiju koji će lovu umjesto stranačkim poslušnicima Hrvatima usmjeravati muslimanima probosanskim partijašima.
zrimo is offline  
Old 19.09.2017., 14:51   #826
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
Šta ćeš nismo svi na istoj civilizacijskoj razini, nekome je doseg spomenik Bruce Lee-u u gradu a nekome 55 džamija u kojoj doznaš sve potrebno o skoroj propasti Zapada.

Zanimljiv je taj navodni stanovnik RH čiji je politički svjetonazor euroskepticizam, koliko ja znam to u RH jedino zastupaju fanovi poglavnika Ante i doglavnika Ademage iz HSP-a i njihovi derivati, dotični isto tako jednakom žestinom mrze ćiriličare i Jugoslovene.
Šta je onda tebi u RH kriv jedan ćiriličar?

Hrvati u BiH imaju podosta razloga za negotivljenje dotičnoga ali za to nemaju Bošnjaci jer imaju svoje izabrane predstavnike koji ih gule.
Jedini razlog mržnje je što na njegovo mjesto ne možete izabrati poslušnog zimiju koji će lovu umjesto stranačkim poslušnicima Hrvatima usmjeravati muslimanima probosanskim partijašima.
Jel može neko obrazloženje ovih kriptičnih poruka?
ruka-slave is offline  
Old 19.09.2017., 14:51   #827
Vidiš kako su Bošnjaci napredniji od Hrvata, oni gledaju u budućnost, zato žele biti dio Azije, kakva propala EU

Bakirovi špijuni iz BiH prisluškuju hrvatske političare u RH i BIH, traže novog lidera Hrvatima, kriminaliziraju Hercegovinu u kojoj imaju i svoje ljude.

Nacional je dobio uvid u više tajnih izvještaja bosanskohercegovačke Obavještajno-sigurnosne agencije OSA-e, koji pokazuju da ta služba vodi specijalni rat protiv Hrvatske, hrvatskog premijera Andreja Plenkovića i vanjske politike hrvatske vlade, ali i hrvatskog naroda u BiH.

http://www.nacional.hr/ekskluzivni-d...i-poduzetnike/
zrimo is offline  
Old 19.09.2017., 14:54   #828
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
Vidiš kako su Bošnjaci napredniji od Hrvata, oni gledaju u budućnost, zato žele biti dio Azije, kakva propala EU

Bakirovi špijuni iz BiH prisluškuju hrvatske političare u RH i BIH, traže novog lidera Hrvatima, kriminaliziraju Hercegovinu u kojoj imaju i svoje ljude.

Nacional je dobio uvid u više tajnih izvještaja bosanskohercegovačke Obavještajno-sigurnosne agencije OSA-e, koji pokazuju da ta služba vodi specijalni rat protiv Hrvatske, hrvatskog premijera Andreja Plenkovića i vanjske politike hrvatske vlade, ali i hrvatskog naroda u BiH.

http://www.nacional.hr/ekskluzivni-d...i-poduzetnike/
Šta je problem. To je normalan način rada službi.
ruka-slave is offline  
Old 19.09.2017., 14:55   #829
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
Zanimljiv je taj navodni stanovnik RH čiji je politički svjetonazor euroskepticizam, .
Ljubitelju Bruce Lee-ja, euroskepticizam nije pesimizam nego realan pogled na trenutnu EU i njene probleme koji je ćekaju. Ne prihvatiti istinu i gurati glavu u pijesak je budalizam a ne realizam.

Ja ne mislim seliti iz EU, ali to ne znači da moram gurati glavu u pijesak kao ti i vjerovati u bajke. Izvadi glavu, bit će ti lakše na duge staze garant. Čim prije na EU počneš gledati kao na neravnopravnu gotovo robovlasničku zajednicu gdje stari članovi iskorištavaju nove, bit će ti lakše.
rolandus is offline  
Old 19.09.2017., 14:58   #830
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
Vidiš kako su Bošnjaci napredniji od Hrvata, oni gledaju u budućnost, zato žele biti dio Azije, kakva propala EU

Bakirovi špijuni iz BiH prisluškuju hrvatske političare u RH i BIH, traže novog lidera Hrvatima, kriminaliziraju Hercegovinu u kojoj imaju i svoje ljude.

Nacional je dobio uvid u više tajnih izvještaja bosanskohercegovačke Obavještajno-sigurnosne agencije OSA-e, koji pokazuju da ta služba vodi specijalni rat protiv Hrvatske, hrvatskog premijera Andreja Plenkovića i vanjske politike hrvatske vlade, ali i hrvatskog naroda u BiH.

http://www.nacional.hr/ekskluzivni-d...i-poduzetnike/
Ne vidim problem, nek se zabavljaju ljudi. Te službe ionako su uglavnom beskorisne
rolandus is offline  
Old 19.09.2017., 15:00   #831
Bruce Lee legenda, baš me zanima zašto muslimanima smeta, možda jer je pripadnik naroda koji izvanredno regulira ujgurski islamizam?

Šta ćeka EU to ne znamo ali sasvim sigurno znamo šta čeka tvoj Hilafet i Bošnjake na njegovom putu.
zrimo is offline  
Old 19.09.2017., 15:18   #832
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
Bruce Lee legenda, baš me zanima zašto muslimanima smeta, možda jer je pripadnik naroda koji izvanredno regulira ujgurski islamizam?

Šta ćeka EU to ne znamo ali sasvim sigurno znamo šta čeka tvoj Hilafet i Bošnjake na njegovom putu.
majketi gdje si ti skrenuo, to ni sam više ne znaš..haha

Daj se ne sramoti i primi se nekog normalnog posla i bit će sve u redu. Ako ti je posao olajavanje muslimana onda nastavi, ali malo inteligentnije.

Ugodan dan.
rolandus is offline  
Old 19.09.2017., 15:19   #833
kakvo je ovo trolanje na temi?

...iiii još jedna graDŽanska stranka nakon presude ustavnog suda da hrvatski klub doma naroda pripada samo hrvatima i da velikobošnjaci u njemu nemaju šta radit izlazi u javnost sa prijedlogom ukidanja doma naroda
Samo jako! 1994 is offline  
Old 19.09.2017., 15:22   #834
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Da, i N1 prenosi neke detalje...

http://ba.n1info.com/a205474/Vijesti...ira-po-RH.html

Pa kako uopce mogu demantirati recimo ovaj dio kako Izetbegović traži nekog poslušnika među Hrvatima ... kada to više niti ne skrivaju?
Ako ovdje ima istine, a vjerojatno ima s obzirom o kome se radi, Alija Jr. je izuzetno povoljan retrogradnoj hadeze politici u RH. Opet se našli novopečeni pajtosi iz stare nacionalisitičke škole da brane "državne interese".
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Old 19.09.2017., 15:29   #835
Postavljeno ti je jednostavno pitanje, zašto ti smeta Bruce Lee i njegov spomenik?

Sad se vrpolji i takijaj ili jednom odgovori kao čovjek na prosto pitanje, je li u pitanju mržnja prema narodima koji navodno genocidišu muslimane i za koje se mora brinuti SDA sazivajući konferencije i moleći MZ da zaustavi genocid.
Ili je u pitanju osporavanje glumačkog rada dotičnog?

Meni je spomenik bio baš cool, odlična reklama za Mostar koja se probila do Kine.
Samo što je očito smetao takvima poput tebe.
zrimo is offline  
Old 19.09.2017., 15:38   #836
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Koji moji. Moji su u Zagrebu, nemam ja veze sa ovima u BiH. To je za mene druga država, zasad prijateljska i pomalo tragikomična.
Zar ne vidiš "saveznike" u Sarajevu?
I to one koji rade kontra ljudi sa hr. državljanstvom
Wikiceha is offline  
Old 19.09.2017., 15:53   #837
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
kakvo je ovo trolanje na temi?

...iiii još jedna graDŽanska stranka nakon presude ustavnog suda da hrvatski klub doma naroda pripada samo hrvatima i da velikobošnjaci u njemu nemaju šta radit izlazi u javnost sa prijedlogom ukidanja doma naroda
I to sve iza krinke glomaznog državnog aparata, Predragu na pamet nije palo ukinuti RS i Federaciju koji troše mnogostruko više nego samo Dom naroda
zrimo is offline  
Old 19.09.2017., 16:01   #838
Uprkos tipičnom Indexovom naslovu, ovaj intervju odista vrijedi pročitati.

Mali dio:

Quote:
U Hrvatskoj se proteklih tjedana, nakon problematičnog uvodnika crkvenog lista Glas Koncila, vodila žestoka javna rasprava o tome je li Hrvatska sekularna država. Smatrate li da je BiH sekularna država?

Ja sam vjernik, ali sam uvjeren – da se poigram riječima – da vjeru zaista treba odvojiti od države. Sprega vjere i politike ne donosi nikada ništa dobro: kada one počnu upotrebljavati jedna drugu (a njihova bliskost u pravilu počiva na prizemnim interesima), onda nastaju ozbiljni društveni, pa i etički potresi. U svim zemljama nastalim iz bivše Jugoslavije stanje je manje ili više slično. Naime, sva ta društva su u značajnoj mjeri "religionizirana“, ali istovremeno, što je paradoksalno, u svima njima ima sve više neetičnosti i lopovluka. Tako je i u BiH. Ona jest sekularna u ustavno-pravnom smislu, ali je uočljiv utjecaj svih triju vjera u političkim partijama sva tri konstitutivna naroda. E, sad je tu trenutak da se vjerske zajednice, kler, kako hoćete, ozbiljno zapitaju: Kako to da imamo sve više vjernika i da su oni sve "srčaniji“, a istovremeno imamo sve više nemorala, neetičnosti, lopovluka…

Vjera je, po mome sudu, iznad svake političke partije po univerzalnosti i postojanosti vrijednosti, a partijski interesi su načelno partikularni i krajnje pragmatični. Zato je njihova sprega pogrešna i neuspješna.
Akademik se dotakao i arapskih dođoša, njihove verzije rigidnog Islama ali i IZ za vrijeme debelog Cerića.

Dakle, pitanje je zašto se na sve tri strane korisiti vjera u propagandne svrhe partija na vlasti?
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Old 19.09.2017., 16:15   #839
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Uprkos tipičnom Indexovom naslovu, ovaj intervju odista vrijedi pročitati.

Mali dio:



Akademik se dotakao i arapskih dođoša, njihove verzije rigidnog Islama ali i IZ za vrijeme debelog Cerića.

Dakle, pitanje je zašto se na sve tri strane korisiti vjera u propagandne svrhe partija na vlasti?
Jer jedino uz pomoc vjere mogu ostati na vlasti. Vjera je postala najmocnije oruzje vladajucih. Da nema vjere morali bi odgovoriti na pitanja poput zasto nema u Livnu vise nijednog autobusa ili u Sarajevu ne mogu ni vodu pustiti poslije deset uvece. A sto je covjek zatucaniji to je "veci" vjernik, lakse ga izmanipulisati, a takvih je najvise medju nasim narodima.
harns is offline  
Old 19.09.2017., 16:19   #840
Quote:
harns kaže: Pogledaj post
Jer jedino uz pomoc vjere mogu ostati na vlasti. Vjera je postala najmocnije oruzje vladajucih. Da nema vjere morali bi odgovoriti na pitanja poput zasto nema u Livnu vise nijednog autobusa ili u Sarajevu ne mogu ni vodu pustiti poslije deset uvece. A sto je covjek zatucaniji to je "veci" vjernik, lakse ga izmanipulisati, a takvih je najvise medju nasim narodima.
I šta ćemo sad?
ruka-slave is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.