Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2012., 10:12   #1
VW Passat 1.9 TDI - potrošnja

Dakle imam passat 2001.god.1.9 Tdi 130 ks zanima me ako ga netko ima kolki mu je prosijek potrosnje goriva meni je kombinirano 8l.sta mi se cini previse,a gdje god da odem kazu sve uredu.ociscen maf i egr valve nemuci me potrosnja kolka je nego dali je to normalno na drugom istom passatu sam vidio da u leru trosi po kompi 0.7L na sat a moj 1.0L na sat
Damba 626 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 10:17   #2
Spritmonitor ti je najbolji za takve stvari. Recimo za tvoj je prosjek 6.7-6.8L.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 12:25   #3
U pravilu u leru trosi 0,7l/h. Sada pitanje, vjerujes ti tom kompjutoru ili si izracunao koliko stvarno trosi? Poznato je da ti Passati pokazuju u pravilu vise nego sto trose. Izracunaj koliko stvarno trosi.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 13:27   #4
ovisi kako ga voziš, bivši gazda mi ima takvog passata i prosjek otvorene ceste mu je po kompjuteru oko 5l ( dec više-manje), uostalom auto jer star 11 godina i takvo se mjerenje treba uzet s rezervom, najbolji način po meni je dovedi ga do rezerve ali ga ne vozi na rezervi, onda ulij neku cifru, poništi brojač kilometara ( kod tebe se to vjerojatno zove "trip") i vozi opet do rezerve, pogledaj koliko si prešao, i onda količinu goriva koju si ulio/ broj prijeđenih kilometara * 100
zippo6969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 14:33   #5
Moze i jednostavnije. Stisnes brojac kilometara na 0 (trip), natankas auto. Kod slijedecega tankanja natankane litre podijelis sa prijedjenim kilometrima i onda puta 100. I tako usporedi sa boardcomputerom.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 18:38   #6
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Moze i jednostavnije. Stisnes brojac kilometara na 0 (trip), natankas auto. Kod slijedecega tankanja natankane litre podijelis sa prijedjenim kilometrima i onda puta 100. I tako usporedi sa boardcomputerom.
reka sam istu stvar, uz pretpostavku da ne može svak pljunit 500kn za pun tank
zippo6969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 19:59   #7
Quote:
zippo6969 kaže: Pogledaj post
reka sam istu stvar, uz pretpostavku da ne može svak pljunit 500kn za pun tank
Budimo realni, ako netko nije u stanju dat 500kn za gorivo onda je za takvoga taj Passat debelo iznad životnih mogučnosti.

@Damba 626;
... što se tiće potrošnje, oko 7lit je normalno, no 8 nije neuobičajeno.
Ako si prije toga vozio neki anemični auto, onda vjerojatno malo češće guštaš u "PD šusu", pa je i potrošnja sukladna tome.
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 19:22   #8
Koja je razlika pljunuo jednom 500kn i pet puta 100kn?
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 19:51   #9
recimo danas ne mogu pljunit 500 a ne mogu ni mnogi jer je kraj mjeseca ( bar nama kojima je plaća prije 10. u mjesecu) a stoju se nekako uspije skrpit...i ako čovik puno ne vozi dugo će mu trebat za mjerenje
zippo6969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 20:51   #10
Nije to neobicna potrosnja za taj auto. Mozda bi mogla biti malo niza, ali moze on bome i vise progutat.

Inace, kad se gleda spritmonitor je najbolje one s najvise unosa (Anzahl) staviti na vrh. Tako se dobije puno realnija slika - veci uzorak, manja odstupanja od prosjeka. http://www.spritmonitor.de/de/uebers...=3&powerunit=2


A ovo da je puno dat 500 kn za utocit pun tank necu ni komentirati. Pa kako vi onda odrzavate te svoje aute ako vam je to puno? I koji to biser kupi passata, pa makar i starog, a nema 500 kn za spremnik goriva? Bolje mu je onda da kupi biciklu.
mrachni hajduk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 09:11   #11
Quote:
mrachni hajduk! kaže: Pogledaj post
Nije to neobicna potrosnja za taj auto. Mozda bi mogla biti malo niza, ali moze on bome i vise progutat.

Inace, kad se gleda spritmonitor je najbolje one s najvise unosa (Anzahl) staviti na vrh. Tako se dobije puno realnija slika - veci uzorak, manja odstupanja od prosjeka. http://www.spritmonitor.de/de/uebers...=3&powerunit=2


A ovo da je puno dat 500 kn za utocit pun tank necu ni komentirati. Pa kako vi onda odrzavate te svoje aute ako vam je to puno? I koji to biser kupi passata, pa makar i starog, a nema 500 kn za spremnik goriva? Bolje mu je onda da kupi biciklu.
E vidis to nisam znao Sprintmonitor.makar vidim ovdje na drugom Passatu pise potrosnja 8.77.ali moram svakako tu stranicu proucit
Damba 626 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 21:00   #12
Ajd ne vrijeđajte ljude koji možda sad u džepu nemaju baš 500 kn za gorivo.

I kaj to znači, ako voziš 10 godina starog Passata TDI da si možda tajkun ili???

Bliži se rujan, ljudi imaju djecu, treba kupiti knjige, torbe, pribor, novu odjeću, ljetovanje sjeda na naplatu... Nije grijeh ne imati 500 kn za gorivo i voziti Passata. Ljudi ostaju bez posla svakodnevno, a taj su auto možda kupili u daleko bolja vremena...
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 21:32   #13
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Ajd ne vrijeđajte ljude koji možda sad u džepu nemaju baš 500 kn za gorivo.

I kaj to znači, ako voziš 10 godina starog Passata TDI da si možda tajkun ili???

Bliži se rujan, ljudi imaju djecu, treba kupiti knjige, torbe, pribor, novu odjeću, ljetovanje sjeda na naplatu... Nije grijeh ne imati 500 kn za gorivo i voziti Passata. Ljudi ostaju bez posla svakodnevno, a taj su auto možda kupili u daleko bolja vremena...
Zašto si zaključio da se ovdje nekog vrijeđa?
Moj odgovor se uopće nije odnosio na postavljaća teme, i jasno je da je sve pisano hipotetski.
Isto tako nitko nigdje nije napisao da se provjera potrošnje tankanjem punog spremnika mora obavit sad, sutra, za mjesec ili tri mjeseca...
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 21:11   #14
Quote:
Damba 626 kaže: Pogledaj post
Dakle imam passat 2001.god.1.9 Tdi 130 ks zanima me ako ga netko ima kolki mu je prosijek potrosnje goriva meni je kombinirano 8l.sta mi se cini previse,a gdje god da odem kazu sve uredu.ociscen maf i egr valve nemuci me potrosnja kolka je nego dali je to normalno na drugom istom passatu sam vidio da u leru trosi po kompi 0.7L na sat a moj 1.0L na sat
I ja imam takvog samo je moj 2002.god. Potrošnja ovisi o tome ko ga vozi, preko tjedna ga vozi žena pa potrošnja ne prelazi 6 l a vikendom kad ga ja primim onda je 8l sasvim ok.
Ne zabrinjavaj se s potrošnjom samo ga dobro prži i sve bu kak treba, nemoj ga penzionerski vozit. Taj PD jednostavno voli da mu vadiš mast.
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 08:09   #15
Quote:
EGR kaže: Pogledaj post
I ja imam takvog samo je moj 2002.god. Potrošnja ovisi o tome ko ga vozi, preko tjedna ga vozi žena pa potrošnja ne prelazi 6 l a vikendom kad ga ja primim onda je 8l sasvim ok.
Ne zabrinjavaj se s potrošnjom samo ga dobro prži i sve bu kak treba, nemoj ga penzionerski vozit. Taj PD jednostavno voli da mu vadiš mast.
Najvise volim cut od nekoga ko ima taj auto nesparam ga ni najmanje,a daj mi reci kolko ti auto trosi u leru???
Damba 626 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 18:58   #16
Zna li netko što treba gledati na pasatima (model od 1997.) Kakav im je lim, što bi na njima trebalo gledati. Motori su više manje ok, ako je vjerovati vlasnicima.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 18:11   #17
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Zna li netko što treba gledati na pasatima (model od 1997.) Kakav im je lim, što bi na njima trebalo gledati. Motori su više manje ok, ako je vjerovati vlasnicima.
Pretinac za rukavice, ili otpadne ili otpadne ručka za otvaranje. Ovjes im je boljka, ako osjetiš da se njiše lijevo desno ne valja. Centralno zaključavanje poblesavi pa moraš izmišljati načine kako ga zaključat. Zna promočit zbog začepljenih kanalića, a to možda uzrokuje i to sranje s centralnim. Airbag lampica ako svijetli vjerojatno je od pomicanja sica i nije problem.

Inače motor je peri-deri, evo naš ima 390tkm i ne pokazuje znakove starosti, s motorom nikad nije bilo problema. Bio je kvar na getribi, na kraju se ispostavilo ne tako velik, al mi smo uzeli polovnu pa je ukupan ceh bio 100 eura.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 23:21   #18
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Pretinac za rukavice, ili otpadne ili otpadne ručka za otvaranje. Ovjes im je boljka, ako osjetiš da se njiše lijevo desno ne valja. Centralno zaključavanje poblesavi pa moraš izmišljati načine kako ga zaključat. Zna promočit zbog začepljenih kanalića, a to možda uzrokuje i to sranje s centralnim. Airbag lampica ako svijetli vjerojatno je od pomicanja sica i nije problem.

Inače motor je peri-deri, evo naš ima 390tkm i ne pokazuje znakove starosti, s motorom nikad nije bilo problema. Bio je kvar na getribi, na kraju se ispostavilo ne tako velik, al mi smo uzeli polovnu pa je ukupan ceh bio 100 eura.
Znači na svakom pogledati pretinac, ovjes, a sa hrđom na skrivenim mjestima nemaju problema.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 23:33   #19
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Zna li netko što treba gledati na pasatima (model od 1997.) Kakav im je lim, što bi na njima trebalo gledati. Motori su više manje ok, ako je vjerovati vlasnicima.
Ni u najgorem ludili ne kupuj 2.5 TDI i u najgorem ludilu ne kupuj automatik !
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 15:28   #20
Na koliko bara pumpate gume na ovom autu ?
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:29.