Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2010., 17:27   #201
E hvala ti puno, utješila si me.
Ali ostala mi je još jedna tableta tog antibiotika glupog koju moram popit.To su oni koji se rastope u vodi.Budem potražio, a jel to prođe i bez tih ljekova?NIsam baš ljubitelj ljekova.Sad mi je žao što sam antibiotik pio zbog šmrcanja i kašljanja.Doktori kad neznaju šta bi-evo ti antibiotik
Plo Koon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 18:05   #202
Quote:
Plo Koon kaže: Pogledaj post
E hvala ti puno, utješila si me.
Ali ostala mi je još jedna tableta tog antibiotika glupog koju moram popit.To su oni koji se rastope u vodi.Budem potražio, a jel to prođe i bez tih ljekova?NIsam baš ljubitelj ljekova.Sad mi je žao što sam antibiotik pio zbog šmrcanja i kašljanja.Doktori kad neznaju šta bi-evo ti antibiotik
upravo radi tog ja ne idem kod doktora ako nije bolno, upaljeno grlo i "šmrklji" žuti... obična prehlada ti prođe čajevima i utopljavanjem, vitaminima, a nepotreban antibiotik te sjebe gadno... oprosti na izrazima, ali zahvali Bogu da nisi žensko jer bi dobio vjerojatno i upalu "dolje" od antibiotika

možda nemaš gljivice, jer kolko ja znam i kolko sam čitala (nikad nisam imala ništa slično...), oralne gljivice nisu crvenkaste boje, nego bijele naslage... ovo što si rekao da osjećaš sloj po jeziku ti je vjerojatno "obložen jezik", čitaj u nuspojavama antibiotika sigurno piše da je moguć simptom uzimanja istog, to ti je normalno... posavjetuj se s liječnikom sutra u vezi problema, ali nemaš razloga za veliku brigu
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 18:28   #203
tnx na odgovoru, a jel pod to obložen jezik dođu i sitne kvržice?
Plo Koon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 01:04   #204
koliko znam ne, pod to obložen jezik imaš taj čudan feeling kao što si i sam opisao, vjerujem da pričaš o tome što sam i sama osjetila ponekad imaš okus metala u ustima... kvržice su možda isto jedan od simptoma tog obloženog jezika, iako nisam čula još za to... pogledaj si u googleu malo slike kako izgledaju oralne gljivice, vjerujem da nije to što ti imaš. sretno kod doktora, javi kako je prošlo!
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 10:57   #205
Kako si ti to riješila?
ići ću kod doktora, koja je najgora mogućnost?
Plo Koon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 12:35   #206
e ovako, primjetila sam da su mi se odjednom na zubnom mesu, na donjoj čeljusti u području prema jeziku pojavile sitne, bijele kvržice, nešto poput onih malih bijelih bubuljica...zna li tko što je to i kako se liječi? je li to nešto opasno ili?
sad_girl17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 14:06   #207
Quote:
sad_girl17 kaže: Pogledaj post
e ovako, primjetila sam da su mi se odjednom na zubnom mesu, na donjoj čeljusti u području prema jeziku pojavile sitne, bijele kvržice, nešto poput onih malih bijelih bubuljica...zna li tko što je to i kako se liječi? je li to nešto opasno ili?

Sad_girl, ako ih je samo 1,2 i bijele, liče na mali vulkan to je moguće afta, o tome pogooglaj malo, inače ja to znam dobit nekad kad mi zimi imunitet padne ili sam možda popila iz neoprane čaše u bircu i sl., ja na takve stvari 2,3x dnevno iza pranja zubi štapićem za uho malo stavim propolisa i zakon je to je najobičnija stvar i moža potrajati 4,5 dana ako ti je metabolizam oslabio tipa ako si bolesna i sl., ako traje dulje od 1,5 tj idi doktoru,ali ne brini...

ako pak nije takvo kao što sam ti objasnila gore ( a i inače afte dolaze u 1 ili možda 2 odjednom, po broju,jel..) ne bih ti znala reći što je to. gljvice očito nisu ako ih nemaš po cijeloj usnoj šupljini...



itko drugi?
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 14:09   #208
Quote:
Plo Koon kaže: Pogledaj post
Kako si ti to riješila?
ići ću kod doktora, koja je najgora mogućnost?
Plo Koon, ja kod obloženog jezika nisam nikad imala nikakve kvržice, tako da nemoj vjerovati 100% ovome što nagađam, samo ti pomažem, ne može biti ništa tako gadno...

obloženi jezik ti sam prođe nakon uzimanja antibiotika ili nekog drugog lijeka ( meni to nekad zna doći i od neke tablete protiv bolova pa traje svega 1 dan)... to neka te ne brine...

za kvržice u ponedjeljak savjetujem doktora i rješio si problem vrlo brzo
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 18:02   #209
Naravno, sutra kod doktora.Ali zanima me što bi moglo biti.Nemre valjda bit nekaj opasno

najgore mi je kaj mi se gadi vlastiti jezik takav
Plo Koon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 22:25   #210
Quote:
Plo Koon kaže: Pogledaj post
Naravno, sutra kod doktora.Ali zanima me što bi moglo biti.Nemre valjda bit nekaj opasno

najgore mi je kaj mi se gadi vlastiti jezik takav
ma ne brini, nije ništa strašno... sumnjam da ikakva gadna bolest ima takav glup simptom, a ostalo sve ok

samo obavezno doktoru napomeni da si bio bolestan zadnjih dana/tjedana i da si pio antibiotik...
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 11:08   #211
"Kvržice" su nastale kao iritacija gljivica.
Liječnik će ti dati recept za neki antimikotik, Rojazol, najvjerojatnije i proći će sve u roku keks.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 21:01   #212
Unhappy Prišt na jeziku

Imam priš na jeziku, užasno boli i neznam kak da ga se riješim!!!

Trebam pomoć, ako itko zna nek mi pomogne, boli užasno!!!!!!!!!!!!

UPOMOĆ
matejćica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 21:51   #213
Quote:
matejćica kaže: Pogledaj post
Imam priš na jeziku, užasno boli i neznam kak da ga se riješim!!!

Trebam pomoć, ako itko zna nek mi pomogne, boli užasno!!!!!!!!!!!!

UPOMOĆ
Draga moja, to nije prišt već apsces, ili ti gnojna upala koja najčešće nastaje zbog ne održavanja adekvatne higijene usne šupljine, posebno kod ljudi koji imaju pirs na jeziku.
Moraš kod liječnika po antibiotik, jer ako ti se zakomplicira može ti jezik tako naoteči do veličine koja te može ugušiti i može se zakomplicirati da ostaneš bez dijela jezika ako se ne liječi.
http://symptoms.wrongdiagnosis.com/c...ongue-desc.htm

Kao prva pomoć, uzmi rakiju i mučkaj, ili čaj od kadulje. Sutra u jutro odmah doktoru!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 22:03   #214
čaj od kadulje čuda čini. samo ispiranje nezaslađenim čajem. ako to ne upali onda doktor i prokleti antibiotici.
pepinoOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 22:15   #215
Quote:
pepinoOG kaže: Pogledaj post
čaj od kadulje čuda čini. samo ispiranje nezaslađenim čajem. ako to ne upali onda doktor i prokleti antibiotici.
Na žalost, kod apscesa antibiotik ne gine. Kadulja može samo malo ublažiti simptome.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 22:15   #216
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Draga moja, to nije prišt već apsces, ili ti gnojna upala koja najčešće nastaje zbog ne održavanja adekvatne higijene usne šupljine, posebno kod ljudi koji imaju pirs na jeziku.
Moraš kod liječnika po antibiotik, jer ako ti se zakomplicira može ti jezik tako naoteči do veličine koja te može ugušiti i može se zakomplicirati da ostaneš bez dijela jezika ako se ne liječi.
http://symptoms.wrongdiagnosis.com/c...ongue-desc.htm

Kao prva pomoć, uzmi rakiju i mučkaj, ili čaj od kadulje. Sutra u jutro odmah doktoru!
hvala hvala hvala
jer ja imam pirs na jeziku.. i upravo sam to dobila.. tj mislim da sam dobila..
probušila sam ga prije nekih 3ipo mjeseca.. i to mi se pojavilo prije 2-3 dana.. ispirem u kadulji do tad.. ne raste niti ima kakvih promjena.. možda se čak malo i smanjilo.. bila sam danas kod dr. i dala mi je klavocine tj. dana moram pit. ako ne prođe moram kod specijalista.. divota..

inače full pazim na piercing, ispirem ga nakon svakog jela.. i navečer ga operem kad i zube.. itd.. al očito nije bilo dovoljno

znam ljude koji paze upola manje nego ja i nikakvih problema ajoj..
nadam se da će proć

slažem se- kadulja čuda radi.. još je dobar i propolis. ja sad i s time ispirem.. nisam imala pojma što je to.. a najvjerovatnije je onda taj apsces ni dr. nije bila sigurna tj rekla je možda se malo inficiralo bo.. a rupici samoj ništa.. nego ispred pierca ko nekakvo zrno graška recimo..

mislite da će to bit ok tako?!?! jer sam se prilično ukakila.. ipak je to jezik.. a ja volim puno pričat
__________________
dσห'т cσpყ мყ คтт¡тudε; ¡т'ร мყ © cσpყя¡gнт
Poison Iwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 22:21   #217
Quote:
Poison Iwy kaže: Pogledaj post
hvala hvala hvala
jer ja imam pirs na jeziku.. i upravo sam to dobila.. tj mislim da sam dobila..
probušila sam ga prije nekih 3ipo mjeseca.. i to mi se pojavilo prije 2-3 dana.. ispirem u kadulji do tad.. ne raste niti ima kakvih promjena.. možda se čak malo i smanjilo.. bila sam danas kod dr. i dala mi je klavocine tj. dana moram pit. ako ne prođe moram kod specijalista.. divota..

inače full pazim na piercing, ispirem ga nakon svakog jela.. i navečer ga operem kad i zube.. itd.. al očito nije bilo dovoljno

znam ljude koji paze upola manje nego ja i nikakvih problema ajoj..
nadam se da će proć

slažem se- kadulja čuda radi.. još je dobar i propolis. ja sad i s time ispirem.. nisam imala pojma što je to.. a najvjerovatnije je onda taj apsces ni dr. nije bila sigurna tj rekla je možda se malo inficiralo bo.. a rupici samoj ništa.. nego ispred pierca ko nekakvo zrno graška recimo..

mislite da će to bit ok tako?!?! jer sam se prilično ukakila.. ipak je to jezik.. a ja volim puno pričat
Ako stvar adekvatno ne prođe i/ili se počne ponavljati, morat ćeš skinuti pirs i dopustiti da rupa zaraste. Pirs je strano tijelo u jeziku i tijelo tako reagira. Ljudi koji pirsaju jezik najčešće uopće nisu svjesni rizika kojem se izlažu. Usta su mjesto s najvećom koncetracijom bakterija u tijelu. Jezik je vrlo prokrvljeni mišič koji kad je probijen cijela ta garda bakterija bez problema prodire u krvotok i izaziva sranje, ne samo na jeziku, već može biti u cijelom tijelu, do te mjere da može nastupiti sepsa ili čak septički šok iz kojeg se živa glava teško izvlači.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 22:29   #218
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ako stvar adekvatno ne prođe i/ili se počne ponavljati, morat ćeš skinuti pirs i dopustiti da rupa zaraste. Pirs je strano tijelo u jeziku i tijelo tako reagira. Ljudi koji pirsaju jezik najčešće uopće nisu svjesni rizika kojem se izlažu. Usta su mjesto s najvećom koncetracijom bakterija u tijelu. Jezik je vrlo prokrvljeni mišič koji kad je probijen cijela ta garda bakterija bez problema prodire u krvotok i izaziva sranje, ne samo na jeziku, već može biti u cijelom tijelu, do te mjere da može nastupiti sepsa ili čak septički šok iz kojeg se živa glava teško izvlači.
kuul..
meni je čudno što do sad nisam imala nikakvih problema.. i sad odjednom.. buum!
uglavnom.. prestravila sam se kad sam to vidila.. tj napipala.. onako boli na dodir.. tj kad pritisnem.. inače mi ne smeta..

full sam pazila na to.. i raspitala se dobro di da idem to napravit.. i uvjerila se u sterilnost studija itd..
tako da mi je ovo totalno čudno.. pogotovo jer znam još 4 ljudi koji to imaju il su imali.. i nikakvih problema.. a i puše i ne pridržavaju se svega itd.. očito sam ja malo osjetljivija na te bakterije
iako i slina tu dosta pomaže jer je prirodni ''branitelj'' tj ispire to kolko sam čitala..pa zato to i relativno brzo zarasta itd..

svakako ću ga izvadit ako se to ponovi.. ili ako sad ne prođe.. nije da želim jer mi je full bila to želja.. i kad sam već pretrpila sve to.. bilo bi mi žao (dok mi ne dosadi eli..) al sigurno da mi je zdravlje bitnije..

i da još jedno pitanje - čini mi se da se kužiš
ja sam prije imala šipkicu od bioplasta i nikakvih problema.. prije mjesec dana sam stavila od kirurškog čelika i sad mi to došlo.. jel moguće da mi je od tog materijala?! (mada bi ovaj trebao bit manje podložan bakterijama)?!
__________________
dσห'т cσpყ мყ คтт¡тudε; ¡т'ร мყ © cσpყя¡gнт
Poison Iwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 22:37   #219
Quote:
Poison Iwy kaže: Pogledaj post

full sam pazila na to.. i raspitala se dobro di da idem to napravit.. i uvjerila se u sterilnost studija itd..
Medicinski gledano, ne postoji dovoljno sterilan studio i stručan pirser za takav zahvat, koji sam po sebi medicinski gledajući, nije prihvatiljiv. Eto to je ono što je meni rečeno od svakog kirurga s kojim sam razgovarala

Quote:
i da još jedno pitanje - čini mi se da se kužiš
ja sam prije imala šipkicu od bioplasta i nikakvih problema.. prije mjesec dana sam stavila od kirurškog čelika i sad mi to došlo.. jel moguće da mi je od tog materijala?! (mada bi ovaj trebao bit manje podložan bakterijama)?!
Pitanje je koliko je bila sterilna ta šipkica koju si stavila.
Tijelo ti je jednostavno reagiralo, i to nije ništa čudno. Zašto neki ljudi reagiraju a neki ne, teško je reći. Netko je alergičan, netko ima slab imunitet, a netko jak pa te bakterije nekako drži pod kontrolom kad uđu u krvotok.
Ono što je ne dvojbeno, jest da je moguće i nije rijetkost.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 22:44   #220
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Medicinski gledano, ne postoji dovoljno sterilan studio i stručan pirser za takav zahvat, koji sam po sebi medicinski gledajući, nije prihvatiljiv. Eto to je ono što je meni rečeno od svakog kirurga s kojim sam razgovarala

a mislim.. znam da to doktori ne prihvaćaju.. al oću reć.. žena ima studio koji izgleda ko ordinacija.. moraš stavit one najlone na nogu kad ulaziš, ima svoj sterilizator, rukavice.. i sve ostalo.. stavi papir kao ručnik od papira u biti.. gdje ideš sjest.. i poslije to makne itd...
ima masu nekih sredstava za dezinfekciju tog mjesta koje ti buši i sl.. pa na to sam misla bitno mi je bilo da ne dobijem neku boleščinu..


Pitanje je koliko je bila sterilna ta šipkica koju si stavila.
Tijelo ti je jednostavno reagiralo, i to nije ništa čudno. Zašto neki ljudi reagiraju a neki ne, teško je reći. Netko je alergičan, netko ima slab imunitet, a netko jak pa te bakterije nekako drži pod kontrolom kad uđu u krvotok.
Ono što je ne dvojbeno, jest da je moguće i nije rijetkost.
a trebalo bi bit sterilno jer sve sterilizira i još dodatno ju je oprala predamnom.. tako da bi trebala bit ok..
a jbmu sad više nisam pametna.. da opet stavim tu plastičnu.. il da ostavim ovu.. ostavit ću za sad.. dok ne popijem klavocine ajoojoj valjda će bit ok

p.s. nemam pojma citirat pa sam ovako odvojila drukčijim slovima xD
__________________
dσห'т cσpყ мყ คтт¡тudε; ¡т'ร мყ © cσpყя¡gнт
Poison Iwy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.