Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2014., 13:01   #3041
Jel to mast?
mala.tratinčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 13:08   #3042
Quote:
mala.tratinčica kaže: Pogledaj post
Jel to mast?
Kapsule
dusko0216 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 13:09   #3043
Koliko ih ima i koliko kostaju? I koliko pomazu?
mala.tratinčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 13:16   #3044
Quote:
mala.tratinčica kaže: Pogledaj post
Koliko ih ima i koliko kostaju? I koliko pomazu?
Piše ti sve na nuškalu koliko čega i cijena.
Meni je 100 % pomoglo.
dusko0216 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 13:42   #3045
Quote:
dusko0216 kaže: Pogledaj post
Ako koga zanima detralex ,ima ga na njuškalu pod imenom venalex .
Istog je sastava kao detralex samo jeftiniji.
Tko proizvodi venalex?

Kako se uzima tj koliko tableta na dan?
zlrjgnhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 08:27   #3046
Meni detralex nije ništa pomogao, inače imam unutrašnje hemoroide, mažem sa faktu masti i držim ih pod kontrolom i normalno pazim da nejedem ljuto i nepijem žestoka pića.
dlesa18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 12:04   #3047
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
bila sam aktivna na ovoj temi prije 3 godine, kad sam obavila DG HAL RAR zahvat i nakon njega imala velike komplikacije koje nikad nisu razjašnjene.
Vidim da je Lesli još tu.

U međuvremenu je situacija s hemoroidima bila O.K. koliko može. Krajem 2011. sam saznala da imam epilepsiju, te pijem puno lijekova koji nažalost loše djeluju na probavu. Koja je cijeli život loša.
Sad sam trudna, i budući da je trudnoća rizična, moram uzimati još dodatnih lijekova. Sve to skupa jako otežava normalnu stolicu, i imam zatvor. Danas me toliko bolilo da paničarim da se ne vrate (u trudnoći i većina žena s normalnom probavom ima zatvor i dobije hemoroide, a ja sam tek u prvom tromjesečju).
Pijem Donat Mg, jedem suhe šljive, uzimam šumeći Mg, ali očito nije dovoljno.

Nakon operacije mi je dr. rekao da se hemoroidi neće vratiti.
Ukratko, zanima me je li itko tko je radio HAL RAR imao recidiv hemoroida?
Evo me. Na pola trudnoce sam, i za vikend mi je izisao vanjski hemoroid. Velicine veceg ljesnjaka, boli. Prije toga imala zatvor unatoc svim preparatima, a sljedeci dan crijevnu virozu od koje sam bila na WC-u 10-12 puta. Treci dan mazem kantarionovim uljem, no ne smanjuje se. Da ne govorim da od nedjelje ujutro i kraja viroze nisam imala stolicu.
Sto da radim? Imam jos 4 mjeseca do poroda, nece valjda stajati tako.
Jos otprije 3 godine nakon sto sam skoro iskrvarila nakon operacije ih se bojim uzasno. Ali imam kronican zatvor i nista mi ne pomaze.
Toliko o tome da se ne vracaju nakon HAL RAR.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 05:16   #3048
Mozda da probas Duphalac sirup, laksativ i omeksivac stolice?

Ili caj od kamilice sa puno secera, ako proguglas vidjet ces da ga ljudi koriste protiv zatvora tj izaziva proljev.
Med i topli caj, ne vruci nego mlaki.
Sljiva ili smokva sa mlakom vodom.
zlrjgnhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 11:55   #3049
@Linea, dali si probala sa Faktu masti mazat, meni dosta pomaže.
dlesa18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 05:31   #3050
Vasa iskustva sa TurboLax, stalno se reklamira na TV-u?

"za postizanje mekše i učestalije stolice", "TurboLax se po potrebi može koristiti i dulje vrijeme."
Koliko je ovo tocno?
zlrjgnhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 15:03   #3051
Za trombozirane hemoroide probajte kurkumu. Cijeli dan stavljajte svaka dva sata oblog. Ja sam je mješala sa svinjskom masti, možete i s maslinovom uljem. Imate na netu dosta o tome. Sretno.
dinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 04:19   #3052
Quote:
dinjo kaže: Pogledaj post
Za trombozirane hemoroide probajte kurkumu. Cijeli dan stavljajte svaka dva sata oblog. Ja sam je mješala sa svinjskom masti, možete i s maslinovom uljem. Imate na netu dosta o tome. Sretno.
Bolje da ti napises kako se radi, imas iskustva
zlrjgnhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 16:53   #3053
Pozdrav
Ako je riječ o vanjskim hemeroidima zbilja pomaže da se izvana namaže sa kantarionovim uljem, ali također natašte pojesti par komadića domaće slanine i popiti čašu mlake vode. Ako baš nemožete slaninu , preporučam kantarionovo ulje za vanjsku upotrebu nakon tuširanja svaki dan.
kore40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 20:14   #3054
Nisam probala Faktu, mazem mascu Hemopip plus i kantarionom. Vise me ne boli i cini mi se da se malo (jako malo) smanjio.
Uzela sam sirup Portalak za svaki slucaj. Zasad pazim sto jedem i pijem, no nema efekta, pa stavljam glicerinske cepice. Slabo pomazu, ali bar nesto.
Hvala na savjetima. Ocito cu se boriti s tim vanjskim barem dok ne rodim, a i jesti samo smokve, sljive, breskve, vlakna, natakati se vodom i Donatom itd. Ili zavrsiti na klistiru.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 15:37   #3055
Pozdrav, hemeroidasi i ja muku mucim s hemeroidima, bil kod doktorice, stavila vazelin na prst i u anus, posle tog me jos bolilo par sati...
Inace dok je gurnula prst i naravnoo zabolilo je, to je naoteceno ak se ne varam,unutarnji hemeroid ili..?

Nego, kod praznjenja imam osjecaj da nisam sve izbacil i onda dok obavim to, katastrofa prvih 5 min. jedva hodam, situacija se smiri nakon 15tak min.

Uglavnom u zadnja dva dana nakon kenjaze imam onaj osjecaj, ko da me tjera, a nemam kaj istovarit..
Znal sam imat problema i s vanjskim, al sad je ok..

Dok sam joj spomenul da nakon obavljanja nuzde da me i dalje tera, rekla je da bolje odem na rektoskopiju (zlu ne trebalo)..
Inace nemam krvarenja nikakvih, stolica je normalne boje s prisutnosti sluzi...

Neko vrijeme sam imal tvrdu stolicu, pa sad prozivljavam posljedice toga...
Mozda bi mi bilo draze da su vanjski neg unutarnji...
Doktorica mi je dala mi je uputnicu za rektoskopiju a i rekel sam joj da ocu to rijesit pa je bolje neg se pogleda, kakva je situacija..

Zadnje uređivanje zvonac_1 : 23.08.2014. at 15:43.
zvonac_1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 23:11   #3056
operacija HAL+RAR iskustvo

Prije tri tjedna obavljen zahvat 7HAL+6RAR.

Kratka anamneza problema

45 mi je godina i prve probleme sa homoroidima sam imao prije 22 godine. Malo peckanje, vruća guza i par kapljica krvi…
Da vas ne zamaram sa svime, već je puno toga ovdje rečeno i poznato, uglavnom u zadnjih 10-tak godina problemi sa istima su došli u 3. stupanj oboljenja. Povremeno bi obilnije krvarili pa se malo smirili i čovjek se navikne na takav život. Povremena ona neugodna i kratka bol u anusu, ali ništa strašno. Doktor kaže kako te probleme imaju mnogi ljudi. Više se kretati zdravo se hraniti, manje sjediti… Masti koriste u početnim malim problemima. Pilex mi je jednom pomogao, drugi put ne.
Uvijek sam vodio uredan život, u formi sam sa idealnom težinom, međutim posao mi je takav da veći dio radnog dana sjedim.

Početkom prošlog (osmog) mjeseca nakon vrlo kratkog i beznačajnog čučanja, upala homoroida i to preko noći iz 2. i 3. stupnja u 4. stupanj sa prolapsom 2/3 ukupnih homoroida!
Trenutna nesposobnost za išta osim laganog kratkog hodanja i ležanja na trbuhu. Odmah sam se informirao na Internetu i ovom forumu o svim operativnim opcijama.

Zahvaljujem se svim ovdje forumašima, „dreamlandi“ a osobito i „ Lesliju Eldridžu“. Njegovi postovi su (kao i njegova priča) bili vrlo poučni i dosta su mi pomogli u odluci da idem na zahvat. Lesli je zaslužio na ovoj temi zlatnu medalju, jer već godinama svojim iskustvom koje je podijelio i prisustvom i dostupnošću za druge daje lijepi primjer dobronamjernog čovjeka. Hvala ti Lesli!

U privatnoj poliklinici i kod doktora koji se već ovdje spominje („dreamland“) sam obavio pregled i dogovorio HAL+RAR zahvat kroz 10 dana. Za to vrijeme sam smirivao upalu sa antibiotikom Medazol i detralex tabletama (naravno i Prokten mast).

Upala se smirila i hemići su se povukli u 3. stupanj, a prolaps se smanjio.

Operativni i postoperativni tijek

Operiran u poliklinici. Smještaj primjeren svrsi, njega također. Zahvat obavljen u potpunoj anesteziji u trajanju 1h i 20-tak minuta.
Kao što je već rečeno, nas muškarce poslije takvog zahvata najviše muči bolna i upaljena prostata. Mokrenje prvih 3-4 dana je otežano. Poriv da idete na mokriti je svakih pola sata. Pri tome, nakon prvog dana i fekalno pražnjenje postaje specifično. Zbog neugodnog pritiska u anusu stalno imate osjećaj da bi trebali na pražnjenje. Važno je da se pri tome ne napinjete i ne sjedite na wc školjki dugo. Ako ide ide i to ide što bi reko keks! One zadnje kočnice što inače mogu malo zadržati stolicu ne rade tako da u prvih 5 dana ne krećite se daleko od toaleta. Od osjećaja „da bi trebali“ i do stvarnog osjećaja da „evo ide“ je jako malo vremena, ali na to se brzo naviknete.

Isti medikamenti su mi i dalje propisani (antibiotik-10 dana, Detralex-3 mjeseca) kao i kreme Prokten i Dolocain gel (anestetik). Za bolove Brufen 600mg. Od njega sam bio kao drogiran narednih 24 sata pa sam ga izbjegavao. Sreća je što nisam ni imao jake bolove, osim već opisanog sa prostatom.
Za lakše pražnjenje preporučeno mi je prije svakog obroka dvije žličice parafinskog ulja. Podmazuje "puteve" i sve što treba pri pražnjenju brzo izađe.

Konstantni umjereno do srednje jaki bolovi su i u predjelu oko anusa- oko trtice (pretpostavljam da je od instrumenta-tube što se gura u analni otvor- pa fiksiraju da se ne pomakne kad nađu arteriju i time nagnječuje predio trtice). Masaža kao i hladni oblozi tog dijela, u prvih 5 dana dosta pomažu. Malo je glupo vidjeti muškarca kako hoda po stanu i masira si trticu, ali uistinu olakšava osjećaj boli!

Kao što Lesli jednom reče, ako imate 4. stupanj oboljenja (sa prolapsom) ne nadajte se oporavku u par dana.
Meni će za koji dan biti tri tjedna od operacije i tek nakon 20-tog dana sam bio spreman za povratak na posao. Svako od nas je slučaj za sebe, i ja tek sada mogu duže sjediti a da ne osjetim onaj neugodni pritisak u anusu.
Ovo je bilo moje iskustvo, a vama želim da čuvate svoje guze i ako nešto nije u redu što prije liječniku!
toros is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 10:53   #3057
nedavno sma si nabavio mast Unguentum
nisam mazao 2god s ničim što je jako loše
jer su me u međuvremenu,tj nedanvo počeli svrbit često
čak mi se učinio i iscjedak,no možda ipak to nije bilo to,jer ne krvarim i ne bole me baš

nadm se da će ova mast djelovati
vanjski su u pitanju
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:44   #3058
eto njih nazad u najgorem mogućem izdanju.,ukratko operirao sam u poliklinici leptir prije dvije i pol godine hal rar metodom.,nekako je to guralo do prije pola godine.,onda ponovo na pregled pa 3 mjesca datralex, 10 dana medazol i krema.,stabilizirali se ali ne otišli.,nakon wc-a operem se gurnem ih nazad i teraj dalje.,kad jučer izletili oni ko nemormalni i nemogu ih više vratit.,cijelu noč nisam spavao a ni dan.,katastrofa.,upaljeni i vani da boli za popizdit.,kupio pilex po prvi put pa da vidim kako če ići,naravno uz kreme i ostalu apoteku.,uglavnom drama velika.,dao sam velike novce za operaciju koja na kraju krajeva nije pomogla ništ.,i što sad, da ponovo idem na operaciju?.,doktor mi je rekao da možemo ponovit zahvat kad sam bio prije 6 mj.,al sad ga znaj opet plati,trpi luđačka bolove nakon operacije i nitko ne garantira da će sve bit ok.,ovo više nema veze s pameti.,koliko se često vračaju hemoroidi nakon hal rara.,piše da je uspješnost u čak 95% slučajeva.,jeasm li toliki baksuz ili doktor nešto nije napravio kako treba?....
POLUDIT ČU OD BOLOVA
lesli vi ste puno znate o hal raru,netko drugi.,
i šta mi ostaje?,ili se nosit s tim i trpit ili operacija?.,ne želim ni jedno ni drugo želim izlječenjeeeeeee.,
hal rar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 21:05   #3059
Hal-rar, evo ja ću po svoj prilici kroz koji tjedan u Njemačku na HAL-RAR, eventualno u kombinaciji s laserom, ovisi o situaciji. Našla sam jednog jako hvaljenog proktologa, ali neću ga preporučivati dok sama ne vidim kako ću proći. Ne znam koliko si ti platio zahvat u Leptiru, ali ova moja opcija se zasad ne čini jako skupa, barem ne što se tiče troškova kirurga, a cijenu anesteziologa i boravka u bolnici bih trebala saznati ovih dana. Javit ću se.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:01   #3060
Quote:
toros kaže: Pogledaj post
Prije tri tjedna obavljen zahvat 7HAL+6RAR.

Kratka anamneza problema

45 mi je godina i prve probleme sa homoroidima sam imao prije 22 godine. Malo peckanje, vruća guza i par kapljica krvi…
Da vas ne zamaram sa svime, već je puno toga ovdje rečeno i poznato, uglavnom u zadnjih 10-tak godina problemi sa istima su došli u 3. stupanj oboljenja. Povremeno bi obilnije krvarili pa se malo smirili i čovjek se navikne na takav život. Povremena ona neugodna i kratka bol u anusu, ali ništa strašno. Doktor kaže kako te probleme imaju mnogi ljudi. Više se kretati zdravo se hraniti, manje sjediti… Masti koriste u početnim malim problemima. Pilex mi je jednom pomogao, drugi put ne.
Uvijek sam vodio uredan život, u formi sam sa idealnom težinom, međutim posao mi je takav da veći dio radnog dana sjedim.

Početkom prošlog (osmog) mjeseca nakon vrlo kratkog i beznačajnog čučanja, upala homoroida i to preko noći iz 2. i 3. stupnja u 4. stupanj sa prolapsom 2/3 ukupnih homoroida!
Trenutna nesposobnost za išta osim laganog kratkog hodanja i ležanja na trbuhu. Odmah sam se informirao na Internetu i ovom forumu o svim operativnim opcijama.

Zahvaljujem se svim ovdje forumašima, „dreamlandi“ a osobito i „ Lesliju Eldridžu“. Njegovi postovi su (kao i njegova priča) bili vrlo poučni i dosta su mi pomogli u odluci da idem na zahvat. Lesli je zaslužio na ovoj temi zlatnu medalju, jer već godinama svojim iskustvom koje je podijelio i prisustvom i dostupnošću za druge daje lijepi primjer dobronamjernog čovjeka. Hvala ti Lesli!

U privatnoj poliklinici i kod doktora koji se već ovdje spominje („dreamland“) sam obavio pregled i dogovorio HAL+RAR zahvat kroz 10 dana. Za to vrijeme sam smirivao upalu sa antibiotikom Medazol i detralex tabletama (naravno i Prokten mast).

Upala se smirila i hemići su se povukli u 3. stupanj, a prolaps se smanjio.

Operativni i postoperativni tijek

Operiran u poliklinici. Smještaj primjeren svrsi, njega također. Zahvat obavljen u potpunoj anesteziji u trajanju 1h i 20-tak minuta.
Kao što je već rečeno, nas muškarce poslije takvog zahvata najviše muči bolna i upaljena prostata. Mokrenje prvih 3-4 dana je otežano. Poriv da idete na mokriti je svakih pola sata. Pri tome, nakon prvog dana i fekalno pražnjenje postaje specifično. Zbog neugodnog pritiska u anusu stalno imate osjećaj da bi trebali na pražnjenje. Važno je da se pri tome ne napinjete i ne sjedite na wc školjki dugo. Ako ide ide i to ide što bi reko keks! One zadnje kočnice što inače mogu malo zadržati stolicu ne rade tako da u prvih 5 dana ne krećite se daleko od toaleta. Od osjećaja „da bi trebali“ i do stvarnog osjećaja da „evo ide“ je jako malo vremena, ali na to se brzo naviknete.

Isti medikamenti su mi i dalje propisani (antibiotik-10 dana, Detralex-3 mjeseca) kao i kreme Prokten i Dolocain gel (anestetik). Za bolove Brufen 600mg. Od njega sam bio kao drogiran narednih 24 sata pa sam ga izbjegavao. Sreća je što nisam ni imao jake bolove, osim već opisanog sa prostatom.
Za lakše pražnjenje preporučeno mi je prije svakog obroka dvije žličice parafinskog ulja. Podmazuje "puteve" i sve što treba pri pražnjenju brzo izađe.

Konstantni umjereno do srednje jaki bolovi su i u predjelu oko anusa- oko trtice (pretpostavljam da je od instrumenta-tube što se gura u analni otvor- pa fiksiraju da se ne pomakne kad nađu arteriju i time nagnječuje predio trtice). Masaža kao i hladni oblozi tog dijela, u prvih 5 dana dosta pomažu. Malo je glupo vidjeti muškarca kako hoda po stanu i masira si trticu, ali uistinu olakšava osjećaj boli!

Kao što Lesli jednom reče, ako imate 4. stupanj oboljenja (sa prolapsom) ne nadajte se oporavku u par dana.
Meni će za koji dan biti tri tjedna od operacije i tek nakon 20-tog dana sam bio spreman za povratak na posao. Svako od nas je slučaj za sebe, i ja tek sada mogu duže sjediti a da ne osjetim onaj neugodni pritisak u anusu.
Ovo je bilo moje iskustvo, a vama želim da čuvate svoje guze i ako nešto nije u redu što prije liječniku!
E ne moraš se zahvaljivati, nije to ništa posebno što svakome odgovorim na pp. Stvarno mi je drago da si se riješio napasti za sva vremena... Sretno prijatelju.

Quote:
Metallic fan kaže: Pogledaj post
nedavno sma si nabavio mast Unguentum
nisam mazao 2god s ničim što je jako loše
jer su me u međuvremenu,tj nedanvo počeli svrbit često
čak mi se učinio i iscjedak,no možda ipak to nije bilo to,jer ne krvarim i ne bole me baš

nadm se da će ova mast djelovati
vanjski su u pitanju
To kad svrbe može se trpiti, mada i to zna iritirati da ne nožeš zaspati ponekad. Iscjedak je moguć i moraš ih stalno prati i mazati kremom koja ti godi. Za detalje, šta raditi idi specijalisti, pa neka ti predloži terapiju. Sretno...

Quote:
hal rar kaže: Pogledaj post
eto njih nazad u najgorem mogućem izdanju.,ukratko operirao sam u poliklinici leptir prije dvije i pol godine hal rar metodom.,nekako je to guralo do prije pola godine.,onda ponovo na pregled pa 3 mjesca datralex, 10 dana medazol i krema.,stabilizirali se ali ne otišli.,nakon wc-a operem se gurnem ih nazad i teraj dalje.,kad jučer izletili oni ko nemormalni i nemogu ih više vratit.,cijelu noč nisam spavao a ni dan.,katastrofa.,upaljeni i vani da boli za popizdit.,kupio pilex po prvi put pa da vidim kako če ići,naravno uz kreme i ostalu apoteku.,uglavnom drama velika.,dao sam velike novce za operaciju koja na kraju krajeva nije pomogla ništ.,i što sad, da ponovo idem na operaciju?.,doktor mi je rekao da možemo ponovit zahvat kad sam bio prije 6 mj.,al sad ga znaj opet plati,trpi luđačka bolove nakon operacije i nitko ne garantira da će sve bit ok.,ovo više nema veze s pameti.,koliko se često vračaju hemoroidi nakon hal rara.,piše da je uspješnost u čak 95% slučajeva.,jeasm li toliki baksuz ili doktor nešto nije napravio kako treba?....
POLUDIT ČU OD BOLOVA
lesli vi ste puno znate o hal raru,netko drugi.,
i šta mi ostaje?,ili se nosit s tim i trpit ili operacija?.,ne želim ni jedno ni drugo želim izlječenjeeeeeee.,
Uh, teška situacija... Ja ne poznajem nikoga kome su se vratili nakon hal-rar tretmana, a koliko sam čitao samo oko 1% se vraća jer se stvari toliko zakompliciraju da je to više znanstveni problem i takva situacija zahtijeva detaljnije pretrage i dosta strpljenja ali može se to sve srediti. Meni je specijalista koji me je operisao kazao da kad se problem zapusti i kada eskalira onda ni liječnik ne zna šta mu je raditi i to onda i liječniku donosi glavobolje. Da sam na tvom mjestu ne bih oklijevao jer problem moraš riješiti. A tu je onda neophodna operacija i ponoviti postupak opet. Ako nisi zadovoljan promijeni liječnika i traži nekog kod koga su drugi zadovoljni. Opet ne bih ni da pljujem po čovjeku koji ti je to radio, možda se stvarno toliko zakompliciralo kod tebe da si upao u onih 1%. Ako uvidiš da je liječnik dobar i da je ovaj slučaj kod tebe ti sve ponovi. Možda ćeš dobiti i neki popust. Doduše vjerujem da lova više i nije bitna samo ti je izliječenje na pameti i kako god morat ćeš to opet uraditi. Zapamti dobro-kakvi god da su ti sada bolovi i patnje operacija je manje bolna u globalu jer nakon početnih par dana bol popušta (to si već prošao i znaš na šta mislim), a postoji i psihološki faktor da je kraj patnji blizu i lakše se sve podnosi. Ja sam nakon operacije bio neopisivo sretan, čak i kada me je bolilo prvu noć kod kuće, jer sam znao da je kraj patnji blizu. Ja ne bih oklijevao što se tiče operacije, a da li ćeš kod istog liječnika probaj nekako procijeniti, možda ima i boljih, a možda i ne. U kojem su sada stadiju...? Vjerujem da su u četvrtom je se više ne vraćaju unutra, ako sam te shvatio. Znači idi opet na operaciju jer te već neizdrživo bole... Sretno i javi šta je bilo...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.