Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2007., 16:56   #201
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
odledi ga i namjesti termostat na mrvicu visu temperaturu.tako je nama pisalo u uputstvima
"...namjesti termostat na mrvicu visu temperaturu."
A koliko ti je to (koja brojka na gumbu termostata) ?
apf11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 17:36   #202
Quote:
apf11 kaže: Pogledaj post
"...namjesti termostat na mrvicu visu temperaturu."
A koliko ti je to (koja brojka na gumbu termostata) ?
meni je zimi na izmedju 3 i 4, ljeti ga stavim na 3.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 21:00   #203
No bez obzira, za rješenje je nebiteno.
Saotoapajući frižideri imaju zadnju unutarnju stranu glatku koja hladi po cijeloj svojoj površini. Kad prestane hladiti, inje se otopi i voda curi niz stijenku dolje i kroz rupu na malom skupljaču vode izlazi van iznda kompresora gdej se gubi isparavanjam jer ju kompresor grije (inače, ta se rupoa zna začepiti od algica pa voda počinje curiti van kroz vrata !)OCISTITI OVU GORE NAVEDENU RUPU.
__________________
zagorac
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 01:26   #204
Najradije bih nekaj odgovoril u vezi čiščenja rupa, ali bum se suzdržal jer sam sam sebi oduran.

usput da velim, da kako je temperatura pala tako je i led nestao.

Apf11! Hvala na savjetu u vezi gume. Mislio sam već zvati Goranje servis da mi je promjene, ali radije ne bih dok potpuno ne ode k vragu.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 21:54   #205
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Najradije bih nekaj odgovoril u vezi čiščenja rupa, ali bum se suzdržal jer sam sam sebi oduran.
?? Pa čovjek nije ništa loše rekao. Jest da čiščenje ove rupe za odvod vode nakon otapanja inja, nema veze s zaleđivanjem hladnjaka, ali to je korisno zbog higijene u hladnjaku i prevencije da ne počne iz njega voda curiti van (npr. na parket, tepih ili sličene "vodo-neljubive" podloge.
usput da velim, da kako je temperatura pala tako je i led nestao.
Logično. Vani hladnije, manje topline ulazi u hladnjak pa treba manje i vremena da je kompresor "izvuče" van. Inače hladnjak ima veću efiklasnost (= kraće i bolje radi => manje ledi te manje struje troši) ako se zadnja rešetka (koja je vruća) bolje hladi. Zato je za hladnjak puno bolje da oko njega može cirkulirati zrak nego da je ugrađen (npr. u nišu u zidu, u kuhinjski element i sl.).
Apf11! Hvala na savjetu u vezi gume. Mislio sam već zvati Goranje servis da mi je promjene, ali radije ne bih dok potpuno ne ode k vragu.
A kad smo već na "tip&tricks" o hladnjacima evo još jednog a odnosi se na hladnjake s ledenicom od cca 50-tak litara u gornjem dijelu (a jedan kompresor).
Ako se takav hladnjak nalazi u hladnijem prostoru gdje se vanjska temperatura može spustiti bliže 0st. C (negrijane ostave, lođe i sl.), desit će se da će se ledenica otopiti (i sadržaj pokvariti). Zašto ? Zato što se temperatura mjeri u hladnjaku koji radi od +2 do +8. I ako je vani temperatura unutar tog područja (ili npr. +1), hladnjak nema potrebe raditi i kompresor se ne pali. A kako je ledenica napravljena da hladi npr. na -15, s dugim pauzama rada kompresora, temperatura u njoj će rasti do najviše vanjske temperature (ako je kompresor stalno isključen). Ledenica se "pretvara" u obični hladnjak.
Zato paziti na ovaj "detalj" da ne bi bilo iznenađenja kod otvaranja ledenice.
apf11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 22:41   #206
Znam da čovjek nije ništa loše mislio u vezi čišćenja rupa, ali sam ja imao nečistu asocijaciju pa radije ne bih dalje o tome, jer sam već jednom bio optužen za dvosmislenost na Forumu, Nadam se da je moj komentar gore shvaćen kao šala.; ako nije ispričavam se svima kojima to nije smiješno.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 22:46   #207
apf11
Eeee, ti si stvarno koristan čovjek na ovom topicu.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 22:51   #208
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
apf11
Eeee, ti si stvarno koristan čovjek na ovom topicu.
Bilježim se sa štovanjem

Trebao bi vidjeti jednu profi aplikaciju koja je ove godine napravljena. Unikat u HR, domaća pamet.
Hladiš otpadnu sanitarnu vodu (kanalizaciju sanitarnog čvora u kampu) i griješ vodu za tuširanje u spremniku tople vode (na cca 50 st.C).
Princip frižidera: unutarnja strana "uronjena" u otpadnu vodu a vanjska (rešetka) u spremnik čiste vode.
COP = 5 do 6. Znači, potroši se 5-6 puta manje struje nego da se voda grije direktno na struju (kao u kućnom bojleru) gdje je COP = 1 (COP = coefficient of eficiency -> stupanj korisnosti).
apf11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 15:48   #209
UGRADBENI FRIŽIDERI...ISKUSTVA

razmišljam o ugradbenom frižiderui na čudu sam iskreno...s jedne strane čujem nemoj stavljat frižider u element, pregrijava se i brzo će ti riknut a s druge strane čujem joj ja ga imam i radi već 20 godina...
e kako tehnika nije kao i prije 20 godina...da li stvarno nije poželjno stavljat ga u element i koji su najbolji za takve uvjete...razmišljamo o whirpool ili electrolux...

komentari dobrodošli!!!
krizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 17:21   #210
a ja sam si stavila whirlpool, ali tek imam mjesec dana tak da ne znam kaj će biti dalje
ali opet...doma su mi straci imali ugradbeni godinama i sve bilo ok...a s obzirom da se moj stari kuži u kućanske aparate (popravlja ih), čisto sumnjam da bi sebi stavio nekaj kaj nije dobro
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 17:34   #211
hvala...opet si mi ulila nadu u tu mogućnost jer sam razmišljala već da ga izvadim van...a ljepši je unutra onako kad se ne vidi...
ustvari čovjek uvijek teži onome čega nema ..dosad sam imala frižider vani sad ga želim u elementu.
krizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 19:18   #212
ma gle...znam kak ti je...i ja sam se jako dvoumila...i mene su neki trgovci odgovarali
naime...činjenica je da je izbor ugradbenih frižidera dosta manji nego samostojećih i za cijenu ugradbenog možeš kupiti bolji samostojeći
i činjenica je da te element za taj frižider košta oko 2500kn itd.

no, sad kad si pogledam kuhinju, u mojoj je stvarno estetski ovak bolje
a sad se nadam da kasnije neću požaliti zbog funkcionalnosti
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 10:27   #213
Estetski mozda izgleda bolje (meni ososbno ne predstavlja razliku),ali mogu reci iskustvo:
moji doma imaju ugradbeni i kad su mijenjali frizider (ne sjecam se da li je bio riknuo,nije sljakao kako treba,ne zbnam) nisu vise nasli istih dimenzija nego su morali uzeti obicni,manji da ga zguraju u element i sad to na nista ne lici.
Samo da naglasim da su moji mijenjali frizider nakon vise od 10 godina.
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 11:12   #214
imam namjeru napraviti isto što i ti i kad sam sve dobro proučio ne vidim razlog zašto neki misle da to nije dobro...osnovna stvar je u tome da element u koji se ugrađuje hladnjak mora sa zadnje strane biti otvoren radi cirkulacije zraka, što znači da podnica ne smije biti do zida isto kao ni gore, da bi zrak mogao cirkulirati.
A od ponuđenih ugradbenih hladnjaka na tržištu... gorenje RKI 5294 W. u biti svi su oni ugradbeni...uguraš ga u nutra spojiš vrata s dodacima i on je ugradbeni...samo je pitanje kako se vrata zatvaraju i jesu li zatvorena kad se zatvori element....mislim da kod ovoga hladnjaka nema greške
ali da puno ne objašnajvam obrati pažnju na zatvaranje vrata jer ovaj hladnjak ima kao neke škare na vratima i definitivno kao takav niti ne može biti nego samo ugradbeni...
slavonac_37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 11:45   #215
Quote:
Malavida kaže: Pogledaj post
Estetski mozda izgleda bolje (meni ososbno ne predstavlja razliku),ali mogu reci iskustvo:
moji doma imaju ugradbeni i kad su mijenjali frizider (ne sjecam se da li je bio riknuo,nije sljakao kako treba,ne zbnam) nisu vise nasli istih dimenzija nego su morali uzeti obicni,manji da ga zguraju u element i sad to na nista ne lici.
Samo da naglasim da su moji mijenjali frizider nakon vise od 10 godina.
mislim da naglasak i treba staviti na tih 10 godina...
ako meni frižider izdrži 10 godina, bit ću presretna...
nakon 10 godina planiram i kuhinju mijenjati tak da...

inače..u nekim kuhinjama ni meni ne izgleda loše samostojći hladnjak..no kod mene je vrlo kompliciran i otvoren prostor u kojem sam htjelapostići što veću usklađenost boja...pa eto...na kraju odluka pala na ugradbeni...držim da se nisam zeznula
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 12:16   #216
hvala puno ljudi...mislim da će ipak bit ugradbeni ....dosta pozitivnih mišljenja....tako da mislim da ne bi trebalo bit problema...osim ako nemam peh
krizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 12:33   #217
Iako se na tržištu nudi širok izbor samostojećih hladnjaka, uz svoju novu kuhinju nisam mogla zamisliti ni jedan osim ugradbenog.
Osobno mi u svakoj kuhinji frižider bode u oči, i ovi ugradbeni ormari su za mene zakon.
Imam obični Gorenje ugradbeni frižider već osmu godinu i do sada nije bilo nikakvih problema s pregrijavanjima i sl., radi non-stop...
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 13:43   #218
bravo... ...svaka čast...
krizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:49   #219
Imam ugradbeni AEG. To je jedan od rijetkih ugradbenih modela koji je no frost, a da opet nije prebolesno skup. Meni je također ugradbeni puno ljepši nego samostojeći. Mana ugradbenih po mom mišljenju je ta što su manji nego isti takvi samostojeći, ali da se preživjeti
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 00:01   #220
samo ostaviti zracnike iza , u podnici te u coklu i nema nikakvih problema
samo obrati paznju da se dobro ustela da dihta ,da se vrata zatvaraju do kraja
ekstrem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.