Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2011., 18:22   #21
ponovish jednom, ponovish dvaput...treci put za ruku i neka pokupi tanjur, shalicu, zlicu sa poda, sa stola i odnese u sudoper,pokupi igrachke, navuche pidjamu, opere zube, sjedne na kauch, legene u krevet, odnese prljavi vesh u kosharu, izvadi sam cashu iz ormara...itd..ju nejm it... ovo nije is knjige..ovo je od mame drugoj mami...imam dechkica od dvije godine.Nema popushtanja, nema milosti.oni testiraju stalno....i nikad ne prestaje...imam i curku od 7...i jedno puno starije...granice se stalno testiraju..i ako sad ne postavite pravila...ne znam kako ce biti u buducnosti.Kad su znali urlati u autu...ja bih ih najnormalnije svezala u sjedalici ineka urlaju...bez komentara i priche.Pustim radio i neka svira lagano...

i meni se cini da ischitavam liniju manjeg otpora.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 18:32   #22
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
Hvala.
Al bojim se da nece proci
Al jos jednom hvala! Ipak me netko razumije!

BTW, budi li ti se mala po noci i urla neutjesno?
Ne, kad jednom zaspe to je to.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 18:45   #23
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
ponovish jednom, ponovish dvaput...treci put za ruku i neka pokupi tanjur, shalicu, zlicu sa poda, sa stola i odnese u sudoper,pokupi igrachke, navuche pidjamu, opere zube, sjedne na kauch, legene u krevet, odnese prljavi vesh u kosharu, izvadi sam cashu iz ormara...itd..ju nejm it... ovo nije is knjige..ovo je od mame drugoj mami...imam dechkica od dvije godine.Nema popushtanja, nema milosti.oni testiraju stalno....i nikad ne prestaje...imam i curku od 7...i jedno puno starije...granice se stalno testiraju..i ako sad ne postavite pravila...ne znam kako ce biti u buducnosti.Kad su znali urlati u autu...ja bih ih najnormalnije svezala u sjedalici ineka urlaju...bez komentara i priche.Pustim radio i neka svira lagano...

i meni se cini da ischitavam liniju manjeg otpora.
i ja nekad popuštam i sve to vodi prema zamaženosti čini mi se
a mudrica baš to što kažeš testira granice - i cviiili tuuuuuuuuuužno i tuuuuuuuli - a niš ju ne boli! e nećeš! ako nisi ozljeđena, nema krvi, nema ni popuštanja!

kad je pitanje sjedalice i auta tu ne popuštam , e zašto bi onda popuštala kod 'nećuuuuu' i 'hooooćuuu'

moram se trenirati! inače sam gotova! poješće me mala!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 19:15   #24
nagual, mislim da ti nisi J.Juula dobro shvatila, pogotovo tu njegovu knjigu..kompetentno dijete znači sposobno dijete, dijete koje u toj njegovoj "sposobnosti" ne treba ograničavati. To ne znači da ga ne smiješ zaustaviti kad on poželi porazbijati sve vaze u kući i slično, nego mu moraš dopustiti da izrazi svoje sposobnosti npr. pospremi svoje igračke, sam obuče hlače..itd.
Prvo, ti i tvoj muž morate odrediti granice, ako ti kažeš NE, onda mora biti NE, pa makar on urlao sat vremena bez prestanka.
drugo, nauči ga da svako loše ponašanje nosi sa sobom neku posljedicu, koju ćeš ti sama odrediti.
Treće, knjige su samo knjige, teorija ti može biti samo pomoć u praksi, nikak se ne smiješ držati knjige kao da je u njoj sva mudrost ovoga svijeta.
i imaj strpljenja, trebat će ti
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 19:45   #25
vjerujem da dijete nije razmazeno vec je problem u necem drugom. ne zelim spekulirati, ili ne daj Boze postavljati dijagnoze.

imam jednog takvog doma. kristal.
ali moj ima dijagnozu.

draga, blizu smo. ako te sto zanima javi se na pm.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 20:07   #26
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
...kao sto si ti




Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
Moj mali nije superinteligentan, al ga ja jako volim.


Sve mi postaje jasnije
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 20:09   #27
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
(ne obaziri se na izraze razmažen, privlači pažnju itd.)

Osim da se ne obazireš na zle jezike koji samo čekaju da optuže nekog.
Proći će. valjda.
Zašto misliš da ovo govore zli jezici?

Moguće da je dijete hipreaktivno, ta djeca više traže reakciju, ako ne dobiju pozitivnu pažnju, potrude se da dobiju negativnu.

Ja nisam uopće optuživala ženu, nažalost ovo je stvarnost, nakon svih obveza, ostaje nam jako malo vremena za obitelj i kao što je Nagual rekla tada dođe do eksplozije jer se previše nakupi tijekom dana, nakon toga poželimo da nam je obitelj oaza mira, ali vraga tu nas čeka hrpa novih obveza.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 20:14   #28
iz ovog tvog opisa teško je sad reći i dati savjet, može biti svašta.
najbitnije je u svemu i to od malena postaviti neke granice, jer oni stalno testiraju i guraju koliko ide, popustiš jednom , dvaput i gotovo ti je, ne se koristiti praznim prijetnjama jer tako potkopavate svoj autoritet.
čitala juula još na faksu, i knjige su jedno, praksa drugo, kao što to biva.
kako sam po struci odojitelj, te granice je lako u vrtiću i s tuđom djecom postavljati i izvoditi ih na pravi put što se tih nekih stvari tiče, ali sada kao mama znam koliko je to teško, prema vlastitom djetetu biti dosljedan i ne popuštati ga, volim dijete kao i svaki drugi roditelj, ali to nije razlog da te vlastito dijete voza.
dosljednost je najbitnija, a sad opet zavisi od karaktera djeteta, i jako, jako bitno oba roditelja moraju biti dosljedna.
npr spavanje, svaku večer s njim leć ili bilo šta i ne dozvolit mu da on diktira ritam i da ide spavat u ponoć. možda neće zaspati odma, ali mora znati pravila...dajem samo primjer. eto!
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 20:34   #29
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
Ne dobiva. I suprug i ja radimo u smjenama i kod kuce je cesto kaos. I sama sam svjesna toga da je dio problema u privlacenju paznje. Pokusavamo to nadoknadit tako sto smo svaki slobodan trenutak zajedno. I naravno da to nije dovoljno. (Cesto bude dovoljno taman za to da svo troje eksplodiramo.) To je vec dublji problem hrvatskog drustva u malom...

Ali znam da je dio problema i u njegovom karakteru (nije dao ni presvuci pelenu kao beba, nije dao presvlaciti pidzamu, sam je prestao sisati sa 9 mjeseci...)

I da, fizicki je uzasno jak. I glasan. I otporan na bol.
Što se boldanog tiče, čini mi se da ti kriviš sve druge i drugo, a ne želiš priznati da ste jedini krivci za njegovo takvo ponašanje - vi.

Nisu se ni moji voljeli presvlačiti, pa šta? Šta ih to čini "kompetentnom djecom"



Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
Ide od prve godine. Suradnja je bolja, jer nije u manjini (puno djece, jedna teta). Ipak, povremeno ne sudjeluje u aktivnostima, a po programu to nije ni obvezno. Djeca sudjeluju ako zele. Pospremanje i oblacenje su bili problem samo prve 3 godine a sa hranom je jos uvijek problem. Vrlo rijetko se tuze na njegovo ponasanje. Zivlji je od ostale djece, al tete ga ne dozivljavaju kao problem/izazov.

Pretpostavljam da mu je lakse slijediti kad je u coporu, nego da on sam mora slusati nas dvoje odraslih.
I opet - nalaziš milijun izgovora. Nije ti palo na pamet da tete sluša jer ih poštuje više od vas?
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 20:56   #30
Kaj ste pobogu skočili na ženu te kriva, te niš ne zna, te dijete ovakvo il onakvo..


Inače ne volim kad se netko gledajući iz vlastite pozicije postavlja kao najpametniji tako da je njegov način jedini ispravan i šlus, a drugi su ovaki il onaki...

Postoje djeca koja su zločesta, da bez obzira kak dosljedan roditelj bio, postoje djeca koja su hiperaktivna, bez obzira koliko se sportom bavili,
postoje djeca s poremećajima u ponašanju, postoje i razmažena... ali ja se ne bi usudila na temelju ovog opisanog postaviti dijagnozu... a dosljednost, sport, posebni programi i strogoća mogu samo ublažiti sve te osobine... jer da, djeca staaalno testiraju.

Uostalom, koliko se meni čini mama ju je postavila i sama.. i jako dobro sama vidi da je dio krivnje u manjku vremena tj pažnje, za koji oprostićete ona nije kriva jer jbg radi tolko kolko radi, kaj ima izbora dat otkaz pa ostat doma davat pažnju djetetu i živjet od zraka skup s njim
Da neka djeca jednostavno su zahtjevnija od druge, treba im više pažnje nego što mogu dobiti od 6 popodne do 9 kad idu spavati plus vikend.
I naravno da mogu razumjeti ako roditelji takvog djeteta češće popuste u nečemu jer se, normalno osjećaju krivima za manjak vremena koje imaju za dijete, imaju ga toliko zato da bi to dijete moglo ić u školu, vrtić, faks.....
I ne oni nisu zato grozni roditelji.
I ne, nismo svi isti u sposobnosti komunikacije i čitanja drugih ljudi pa tako niti vlastite djece...
A nisu ni sva djeca ista bez obzira na potencijalno jednak odgoj i uvjete..

Hoću reći da mi se samo čini jadno skočiti na ženu koja sve ovo zna i samo pita za iskustva drugih roditelja e nebilisi olakšala život tom svom djetetu, a time i sebi...
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 20:57   #31
Potpisujem toku13 i happy

Klinci su da nas testiraju, a mi smo tu da im damo uvijek isti rezultat...Dosljednost...i vrlo brzo shvate do kud mogu ići...naš mališa zna da jednu baku može vrtiti oko malog prsta...a to je tako jer ona nema čvrsti stav, ne zna reći pravu stvar u pravo vrijeme, priča mu stvari za koje zna da neće ispuniti...a to sve radi iz neznanja, a ne želi naučiti nešto novo

Ne kažem da je takva situacija i kod vas... dijete od 4 godine treba i mora znati granice, zbog sebe, roditelja a na kraju i zbog zajednice u kojoj živi

Čitala sam Vaše kompetentno dijete i mnoge druge o odgoju, odnosu dijete-roditelj i mogu reći da su mi pomogle...počela sam razmišljati o stvarima koje mi se prije nisu činile bitnima...tj nisam ih ni primjećivala...možda je bitno reći da sam većinu čitala dok je on bio bebica tak da sam bila korak ispred njega
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 21:33   #32
ja nemam kompetentno, ja imam indigo dijete

a sad ozbiljno - dijete, bilo to od godinu, dvije, tri ili pet, koje ima jaku volju, ne želi raditi ono što mu se kaže, opire se autoritetu, koje je teško usmjeriti na ono što mi želimo, koje urla, izvoljeva, ne sluša, živo je itd. itd. nije nikakvo dijete specijalnog karaktera nego je jednostavno normalno dijete. svi su takvi
samo što od najranijih dana tu trebamo biti mi da postavimo granice do kud se može.
kaj misliš da moja nikad nije urlala u autu jer smo nešto zaboravili ili jer se njoj prohtijelo da bi baš nešto baš tad? koliko puta smo se vratili po to? NULA. o, probala je još kojiput, naravno. jesmo se vratili? NISMO. jel sad urla da je zaboravila nešto? a-a.
jeste se vi vratili kojiput po to nešto zaboravljeno?

ako dijete ok funkcionira u vrtiću i to već tri godine rekla bih da teško da se radi o nekoj dijagnozi. dijete nema granice, jednostavno.
no, nije prekasno, ako se obratiš vrtićkom ili nekom drugom psihologu još uvijek možeš dobiti pregršt savjeta koje vas mogu izvesti na pravi put. samo ih moraš htjeti primijeniti i moraš prestati sve objašnjavati time kako je problem u hrvatskom društvu ili kako je tvoje dijete posebno.
ja bih ti rado dala koji, ali ja idem step by step, a moja ima tek nepune tri pa ne znam šta pere četverogodišnjake.
ali slažem se s happygoose, prestani ga tretirati kao kralja i pokaži mu da sve akcije imaju i posljedicu, za početak.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 23:36   #33
Quote:
BobicaBo kaže: Pogledaj post
ja još ne znam što me čeka ali vidim da mala ima 'jaku volju' zna što želi, rijetko odustaje od svog nauma i teško ju je usmjeriti u našem smjeru! ponekad jako teško!

zanima me što si naučila iz knjige? ima li tamo kakvih savjeta, pomoći ili Jasper samo opisuje stanje?!?

edit Biđej ima 21 mjesec!
Uglavnom opisuje. A rjesenja koja nudi uglavnom zahtjevaju jaaako puno vremena. Ma sve sto on kaze je dobro, knjiga me vise bego prodrmala. Al u danasnjim uvjetima zivota to je tesko provodivo. Meni trebaju tips & tricks za prezivljavanje
nagual is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 23:37   #34
Quote:
agni kaže: Pogledaj post
Pokušajte, možda će tako izbaciti višak energije, pa će doma biti mirniji...Ovaj sad ima 9 godina i mogu reći da se njegovo ponašanje popravalja što je stariji
Trenira.
A ovo o popravljanju ponasanja me vec veseli
nagual is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 23:43   #35
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
ponovish jednom, ponovish dvaput...treci put za ruku i neka pokupi tanjur, shalicu, zlicu sa poda, sa stola i odnese u sudoper,pokupi igrachke, navuche pidjamu, opere zube, sjedne na kauch, legene u krevet, odnese prljavi vesh u kosharu, izvadi sam cashu iz ormara...itd..ju nejm it... ovo nije is knjige..ovo je od mame drugoj mami...imam dechkica od dvije godine.Nema popushtanja, nema milosti.oni testiraju stalno....i nikad ne prestaje...imam i curku od 7...i jedno puno starije...granice se stalno testiraju..i ako sad ne postavite pravila...ne znam kako ce biti u buducnosti.Kad su znali urlati u autu...ja bih ih najnormalnije svezala u sjedalici ineka urlaju...bez komentara i priche.Pustim radio i neka svira lagano...

i meni se cini da ischitavam liniju manjeg otpora.
Neka pokupi, neka odnese, neka legne tako lijepo zvuci...
Ocito se nisi susrela sa djetetom koje jednostavno nece. Mozes ti nekakakat i nemat milosti do zore, on nece i gotovo. Pitanje je sad koje su tvoje granice i do kud ides dajuci mu na znanje da ju je presao? Gdje da se zaustavim, prije ili nakon sta obrisem pod s njim? Jer on nece poslusati ni prije ni poslije.
nagual is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 23:59   #36
Veseli me sta je moja tema potakla zanimanje!
Neki postovi su mi pomogli, neki mi malo olaksali muku a neki me i nasmijali.
Znam da nemate dosta informacija o cijeloj prici, al ovim putem ih je nemoguce i dati. Mislim da me Kukuc do sada najbolje razumjela... Ali evo, dati cu jos koju info da vam bude lakse pratiti i sudjelovati:
Po struci sam ucitelj. Procitala sam puno literature o odgoju. Znam da knjige nisu isto sto i praksa. Znam da sam sebicna, losa majka koja previse radi da nahrani drzavu pa zapostavlja vlastito, zahtjevno dijete. Znam da on ispituje granice i da mu ih moram dati. Znam da u vrticu suradjuje ne zato sto tetu postuje vise nego zato sto igra za ekipu jer se interesiram za njegov razvoj i odlazim na informacije. I znam da nema dijagnozu hiperaktivnosti.
Zanima me ima li jos roditelja ovakve djece na forumu i nacin na koji oni suzive sa takvim klincem. Nije bitno zovete li ih kompetentnim ili zajebanim.
Hvala!
nagual is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 00:10   #37
i kakav je filing imati dijete koje je kompetentno?

eh, da... ko je sve kompetentan sudjelovati u ovoj raspravi?
oni koji imaju kompetentnu djecu ili oni koji nemaju kompetentnu djecu?

znači li to da su i djeca ovih prvih kompetentna sudjelovati u ovoj raspravi ili su samo njihovi roditelji kompetentni?

pa kako su onda ta djeca kompetentna?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 00:19   #38
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
Veseli me sta je moja tema potakla zanimanje!
Neki postovi su mi pomogli, neki mi malo olaksali muku a neki me i nasmijali.
Znam da nemate dosta informacija o cijeloj prici, al ovim putem ih je nemoguce i dati. Mislim da me Kukuc do sada najbolje razumjela... Ali evo, dati cu jos koju info da vam bude lakse pratiti i sudjelovati:
Po struci sam ucitelj. Procitala sam puno literature o odgoju. Znam da knjige nisu isto sto i praksa. Znam da sam sebicna, losa majka koja previse radi da nahrani drzavu pa zapostavlja vlastito, zahtjevno dijete. Znam da on ispituje granice i da mu ih moram dati. Znam da u vrticu suradjuje ne zato sto tetu postuje vise nego zato sto igra za ekipu jer se interesiram za njegov razvoj i odlazim na informacije. I znam da nema dijagnozu hiperaktivnosti.
Zanima me ima li jos roditelja ovakve djece na forumu i nacin na koji oni suzive sa takvim klincem. Nije bitno zovete li ih kompetentnim ili zajebanim.
Hvala!

držim fige da se ne jave neki....da ne kažem što...ali definitivno ne kompetentni
imam klinca koji nije kao tvoj i neznam što bih ti rekla a da neki drugi (kompetentni) nisu...imaj strpljenja i to je najbitnije...ja sam naučila biti strpljiva tek kad sam dobila klince...
I budi... ah da...dosljedna...znaš već sve...izgleda je malo "teži" ali vjerujem da daješ sve od sebe i da mu želiš sve na svijetu najbolje...inače ne bi ni tražila savjet...
ima dobra knjiga...al zbilja dobra sa puuuuuno iskoristivih savjeta...naslov veli da Svako dijete može naučiti pravila, autorice se ne sjećam ali zbilja drži vodu...pa probaj...i tu sam gotova sa savjetima..pozz
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 00:32   #39
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
Neka pokupi, neka odnese, neka legne tako lijepo zvuci...
Ocito se nisi susrela sa djetetom koje jednostavno nece. Mozes ti nekakakat i nemat milosti do zore, on nece i gotovo. Pitanje je sad koje su tvoje granice i do kud ides dajuci mu na znanje da ju je presao? Gdje da se zaustavim, prije ili nakon sta obrisem pod s njim? Jer on nece poslusati ni prije ni poslije.
Moram još ovo komentirat

Postoji li nešto što mu je jaaaaako bitno, što jako voli, bez čega nemože???

Oduzimanje istog je super dobar način da mu pokažeš da svako njegovo ponašanje ima i neku posljedicu, bilo ono dobro ili loše...

Granice bi trebale biti uvijek iste...a da ih je prešao shvatit će kada se upozna sa posljedicama o kojima eto ja drobim. Znači, ako neće ali BAŠ NEĆE pospremiti svoje igračke nakon igre onda te iste igračke idu na tavan/podrum/nepoznato mjesto...i nema igranja s njima cca tjedan dana...naravno prije akcije ga se upozna sa nadolazećom posljedicom
Ako neće pojesti obrok onda će ostati gladan i neće ništa dobiti jestii do sljedećeg obroka...
Ako urla u autu ili bilo gdje drugdje lišava ga se daljnje komunikacije, daje mu se do znanja da se s njim takvim neće razgovarati i da kada se smiri može se opet normalno družiti...
Ako se neće obući za vrtić ili za nešto drugo,ide u pidžami......ozbiljno....

I tako dalje i tako dalje....

Ovo o brisanju poda vjerujem da je figurativno rečeno....s time se ništa nemože i neće postići ali otome mislim da je suvišno govoriti, pobogu svi to znamo i nadam se da se sad neće nitko uhvatiti za to
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 00:33   #40
mene zanima kako se postaje kompetentno dijete?


hvala.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.