Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2005., 22:44   #81
Ja imam najobicniju crnu od Manhattana. i savrsena je - ne grebe, razmazuje se. super

i ja je stavljam na unutrasnjost GORNJEG kapka (i izvucem je van). da je stavim na donji oci mi se ne bi ni vidjele
bijelu stavljam na donji i u kutove ociju. a sjenilo tamnije ispod donjeg kapka i u kutove gornjeg. e da - i obavezno posvetlit kako/god kutove ociju prema nosu.
efekt - bademaste oci

da vam ne pricam da sam imala fazu na sve ovo sto sam nabrojala jos i stavit crnu tockicu da mi oci dobiju indijski oblik
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 22:48   #82
Re: Re: Crna olovka za oci

Quote:
crna-pantera kaže:
I ja volim crnu olovku stavit, al jebemu svaka kozmetičarka je protiv , one se radije igraju sjenilima....
i ja radije smoky eyes postizem sjenililma - ali olovka je pocetak - bar meni - treba uokvirit ono sto ides sjencit.
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 05:02   #83
Re: Crna olovka za oci

Quote:
Samantha kaže:
Nisam je koristila 100 godina..i zaboravila da postoji..i danas slucajno u parfumeriji isprobam tester neke crne olovke,onako na brzaka donji unutrasnji rub oka i za promjenu efekat zadovoljavajuci.
odavno se nisam vidjela takvom,oci dobile neku dubinu...i odlucim si kupit jednu...koju?kakvu?sto jos mogu s njom,mislim koje nacine sminkanja?
koristite li je,koje jos boje su onako zgodne za iscrtavanje?
Izgleda da se olovke i lajneri vracaju u modu. Nekidan sam si kupila avonovu ljubicastu olovku. Upravo je imam na sebi, bas si s njom izgledam romanticno. I imam namjeru kupit nesto kvalitetnije (ova je dosta neravnomjerna crta).

Inace smedjkastosiva smokeybrown od clinique-a mi je vec godinama quick fix. Brzopotezna, a nenapdana.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 05:08   #84
Quote:
smjeskica kaže:
a koja jos boja moze uz zelene oci...probala sam plavu i izgledala odurno (a mozda nisam pogodila nijansu)...luca kako to izgleda sa bijelom olovkom?
probaj razne zelene nijanse, sto blize tvojoj boji, lijepo ce ti istaknuti oci. a onda moze i ljubicasta! I zlatna.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 06:40   #85
Quote:
Karmela kaže:
Lorac crna olovka sa srebrenim zrncima. Nije za dan, ali je prekrasna za noc i vecernje izlaske.


Ja bi tooo!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 06:42   #86
Re: Re: Crna olovka za oci

Quote:
crna-pantera kaže:
I ja volim crnu olovku stavit, al jebemu svaka kozmetičarka je protiv , one se radije igraju sjenilima....
Meni su sjenila uvijek elegantnija. Odlicnu crtu mozes stavit vlaznim sjenilom.

Ali nekad, just for fun, (ili zbog jednostavnosti) je zgodno stavit olovku.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 08:53   #87
Quote:
Billi kaže:
zelja mi je naucit sminkat smokey eyes
.
Ko sto rekoh, Elizabeth Arden Smokey eyes olovka za oci je must have. S jedne strane ima olovku, a s druge aplikator kao za sjenilo - za razmuljavanje olovke .

Savrsene smokey eyes dobis u 5 min.

Istu verzija olovke ima: Stila ( raznih boja, malo je skuplja od Arden) i vise je onak masnija, te Biotherm koji je

Preporucam toplo. Ljubicastom smokey olovkom postignem na crne oci da izgledaju duplo vece...
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 09:30   #88
Crnu olovku sam upotrebljavala u srednjoj školi, tada još nismo znale da postoje bolja rješenja - sivo i tamnomodro. S ovom zadnjom oko postaje ogromno. Ako se vješto obrube oči da konture nisu groteskne, lagano prijeći s ne-crnom olovkom po unutrašnjem dijelu donjeg kapka i efekt je
Imam još ponešto golublje i tamnosivog sjenila od L'Oreala (šmrc!) pa ako se stavi u pregib gornjeg kapka, oči dobiju dramatičnu dubinu i - to je sve od 'smoky' i 'black', ne bi mi stajalo da maljam previše.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 12:18   #89
znam curu koja ima jako lijepe tamno smedje oci i nosi uglavnom samo na unutrasnjoj strani donjeg kapka tamno tirkiznu crtu. jako, jako joj lijepo stoji. koliko mi se cini, stvar je da je super potrefila bas nijensu koja joj krasno stoji i ima oblik ociju na kojem to super izgleda.
ja imam svijetlije smedje oci i koliko god voljela razne boje (npr ljubicaste i smedje) ipak najbolje izgleda odredjena nijansa sive ili maslinasto zelene.

CJ, ja koristim tanki aplikator za to "razmuljavanje" crte tako mozes s bilo kojom olovkom.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 12:51   #90
Da, to je istina, treba potrefiti baš onu nijansu (često se doimaju istima kod raznih proizvođača, ali nisu!) koja čini da ti oči 'bljesnu'.
To se može saznati jedino tako da na sebi isprobavaš razne boje.
I kada imam sivo sjenilo, u taj presudni unutrašnji kut malo prođem tamnomodrom olovkom, u boji šljive, stvarno je minimalan potez a čuda čini!
Zavidim vama kojima stoje maslinaste nijanse, to mora biti predivno...meni jako dobro stoji maslinasta boja, oči mi začudo postanu takve, ali šminka mi zbog svjetle kose ne bi stajala. Zapravo ni sama ne znam...
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 12:54   #91
Zavidim vama kojima stoje maslinaste nijanse, to mora biti predivno...meni jako dobro stoji maslinasta boja, oči mi začudo postanu takve, ali šminka mi zbog svjetle kose ne bi stajala. Zapravo ni sama ne znam...
__________________________________________________

meni se baš čini da bi maslinasta trebala odgovarati svim tipovima, il se varam??

a crna olovku obožavam, koristim od Clinique i vrlo sam zadovoljna s njome
__________________
Ako sanjam,nemoj me buditi.
Ako sam budna, ne dopusti mi da zaspim.
Ennia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 13:01   #92
Quote:
maristella69 kaže:
Da, to je istina, treba potrefiti baš onu nijansu (često se doimaju istima kod raznih proizvođača, ali nisu!) koja čini da ti oči 'bljesnu'.
To se može saznati jedino tako da na sebi isprobavaš razne boje.
I kada imam sivo sjenilo, u taj presudni unutrašnji kut malo prođem tamnomodrom olovkom, u boji šljive, stvarno je minimalan potez a čuda čini!
Zavidim vama kojima stoje maslinaste nijanse, to mora biti predivno...meni jako dobro stoji maslinasta boja, oči mi začudo postanu takve, ali šminka mi zbog svjetle kose ne bi stajala. Zapravo ni sama ne znam...
probaj potraziti razlicite nijanse (kao sto i sama znas ). na mojim ocima vecina zelenih izgleda bezveze, samo dvije nijanse su bile stvarno wow: jedna vesela svijetlo zelena (onako, za dnevni svijezi look) boja kao mladi listici na drvetu i jedna maslinasto zelena koja se zapravo opisuje kao "staro zlato" (ta je stvarno idealna i vec godinama kad hocu bas lijepe oci onda to nosim ili kao crtu ili preko cijelog kapka ili u u smokey verziji, kako je vec prigodno). cini se da na moju boju ociju treba zelena koja ima primjesu zutog ili zlatnog ili tako neceg ta boja mi stoji na sve boje kose (plava, crvena, smedja). ova svijetlo zelena mi stoji puno bolje na tamnu nego na svijetlu kosu i sive mi bolje stoje na smedju kosu...

sad si mene zapalila s bojom sljive nikako da potrefim pravu ljubicastu koja je ta tvoja?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 13:21   #93
Boja šljive bi bila neka baš tamnomodra, ali fućkaj ga, baš treba tu nijansu pogoditi, a to opet ovisi o mekoći/tvrdoći špice i marki olovke, itd. (Rimmela više nema, šmrc...to je bila zlatna škrinjica). Ne volim ljubičastu, meni bi to istaknulo oči do kiča, ne sviđaju mi se takve turbo kombinacije. No, vjerojatno tamnoljubičasto plava bi išla...
Uglavnom, fora je u tome da se ne boji cijeli kapak, on bi trebao biti u nekoj zemljanoj boji ili pak sivoj, ali ta olovka bi trebala biti u onoj presudnoj nijansi. Onda se dogodi da ti se oči istaknu bojom, ali ne 'utope', žišku?! Ne ista boja sjenila i šarenica, ali ako imaš one zlatne točkice, izgledati će fenomenalno ako ih istakneš.

Recimo, meni na plavozelene oči jako dobro to isticanje ide kad lagano prijeđem kistom za sjenčanje obraza - po kapcima (pretpostavka je da je rumenilo u onoj nekoj smećkasto-roskastoj nijansi, moje je MF Subtle Amber 245).
To oživi boju očiju u trenu, a kapci ipak ne bi smjeli biti blijedi.
Dodaš maskaru i tu tvoju boju olovke, čak je dobro kada se ona ne vidi na prvi pogled.
Da oivčim napadno oči s tom tamnoplavom nijansom - to ne bi bilo to!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 13:30   #94
Quote:
maristella69 kaže:
Boja šljive bi bila neka baš tamnomodra, ali fućkaj ga, baš treba tu nijansu pogoditi
znam, to je muka. meni se uvijek svide nekakve lavender ili beige-roskaste nijanse i uvijek ispadnem bezveze kad ih stavim na sebe. u smislu, lijepa boja ali nikakva korist za boju mojih ociju... imam tonu krasnih nijansi koje su na meni bezveze

meni je uvijek (i za maslinastu i za sivu i kad stavim na cijeli kapak i kad stavim samo crtu) dobro napraviti crease (sjencanje, ono sto radis na pregibu kapka, koji opis ) u svijetlo smedjoj (marron glace od bourjois se pokzao kao trajna vrijednost). i uvijek se pitam nije li mi blesavo da li ce mi se ta svijetlo smedja "tuc" s drugim bojama i uvijek zakljucim da je to ipak idealna boja za sjencanje kakvo meni treba...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 13:42   #95
Dobra je i nijansa 'denim', ali to nije isto kao i ta 'plum'.
Dakle, vrlo, vrlo tamna plava.
Inače, i to obrubljivanje očiju, sjenčanje, može završiti u katastrofi ako samo malo, malo fulaš smjer, pa ti crta na vanjskim kutovima tendira prema dolje umjesto blago prema gore.
Možeš izgledati ko tužni klaun, fakat su minijaturne nijanse u pitanju.
Može se uzeti i onaj štapić za uši pa prijeći s njime po konturama, dovoljan je jedan potez da se ovo :-( pretvori u ovo :-)
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 13:57   #96
evo, tu cu pogledati plavicasto-ljubicasto-sivkaste nijanse (meni treba tako sivkasti ton, vidim da mi je Blue Smoke bio dobar jer nije ni plav ali ni obicno siv).
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 14:22   #97
Ja imam ovaj Idol eyes i Purple haze
To su mi omiljene boje....

A olovka je Ova u boji "port"
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 14:35   #98
Quote:
Crow Jane kaže:
Ja imam ovaj Idol eyes i Purple haze
To su mi omiljene boje....
lijepo, lijepo
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 15:27   #99
luce,volis plum...pogledaj ovu tecnu sjenku


uzivo je jos ljepsa,ako volis sjajne sjenke.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 15:29   #100
crow jane daj link na tu tvoju smokey olovku


netko je davno spominjao maskaru u boji sljive,o kojoj se radilo?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.