Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2006., 22:43   #201
Quote:
McAucliffe kaže:
Na osnovi čega se temelji ta državotvornost?I kako je RS došla do svojega teritorija?
A što se tiče federalnih jedinica u Jugi,tu si u krivu...ako se ne varam u ustavu je pisalo da imaju pravo na odcjepljenje...i opet kako možeš uspoređivati države članice SFRJ sa RS?!Gdje je tada bila ta famozna RS?Prema tebi i srbi u HR imaju pravo na državu u državi?Zato vjerovatno i ona vlada u izbjeglištu?!
Bravo.

A šta je tzv RS, kako je nastala, kako će nestati,... najbolje govore podaci o njenim kreatorima (copy/paste sa drugog sajta):
Quote:
Biljana Plavšić - optužena, osuđena, u zatvoru
Momčilo Krajišnik - optužen, osuđen, u zatvoru
Nikola Koljević - izvršio samoubistvo
Radovan Karadžić - u bijegu
Ratko Mladić - u bijegu
Radislav Krstić - proglašen krivim za genocid, u zatvoru
Slobodan Milošević - umro u sudskom pritvoru
Vojislav Šešelj - raskrstio s pameću, u pritvoru zbog suđenja
Željko Ražnjatović - Arkan - ubijen u Beogradu
Zdravko Tolimir - u bijegu
Zar ovo ne govori dovoljno?


Dalje...
Quote:
Constatinopol kaže:
Misliš na Dodikovu predizbornu kampanju?Jeli on zaista tim ljudima prije izbora obećavao referendum?
Ne samo to, nego ih je častio kobasicama i pivom na skupovima. Nije mu bilo mrsko ni pjevati: http://www.youtube.com/watch?v=71Y-a7MKN-8 a već njegovi seoski pohodi počinju da splašnjavaju, što se vidi u šutnji o "velikoj privatizaciji telecoma rs". Ja mogu samo da kažem da je Dodik jedan neviđeni, ali neviđeni, prevarant. Sad kad počne usko sarađivati sa Silajdžićem, glasači u tzv RS ima muda sebi da pojedu. No navikli su da budu varani pa im ovo neće biti velika novina. Ja se nadam jedino da će proraditi svijest i da će jednom konačno prestati da sanjanju nemoguće.
100% is offline  
Old 26.10.2006., 23:05   #202
Quote:
100% kaže:
što se vidi u šutnji o "velikoj privatizaciji telecoma rs". Ja mogu samo da kažem da je Dodik jedan neviđeni, ali neviđeni, prevarant. Sad kad počne usko sarađivati sa Silajdžićem, glasači u tzv RS ima muda sebi da pojedu. No navikli su da budu varani pa im ovo neće biti velika novina. Ja se nadam jedino da će proraditi svijest i da će jednom konačno prestati da sanjanju nemoguće.
Ti se i dalje brineš za nas... Vrijeme će sve pokazati. Vi muslimani 10 god. vrtite istu priču. Kako vam ne dosadi ?
rsbl is offline  
Old 26.10.2006., 23:10   #203
Quote:
balkanac kaže:
Republika Srpska je nastala kao jedini moguci nacin odbrane srba u bih od muslimana u bosni.
I da, bilo je previse zlocina pri borbu za njenu odbranu pri cemu je apsolutno nebitno da li su ti zlocini akcija ili reakcija.
Republika Srpska je, kao sto rekoh, nastala kao jedini moguci nacin odbrane srba u bosni. A da je srbija zaista izvrsila agresiju u bosni, ti bi sada bila ladysvedska, a ne ladytz. Osim dobrovoljaca, nije bilo srbijanaca na nasoj strani.
Jedini mogući oblik obrane srba?Nebih rekao...
Nije bitno jesu li zločini akcija ili reakcija?!Ratni zločin je zločin najgore vrste,a ne nekakva reakcija ili akcija...
Iako u većini srba Srebrenica vjerovatno predstavlja reakciju...tu ste divno pokazali kakav ste narod...najveći zločin poslije WWII na prostoru Europe...nezna to svatko...
srbija nije izvršila agresiju na Bosnu?Prouči malo termin agresije i ostale stvari o kojima tako veleumno pokušavaš raspravljati...
McAucliffe is offline  
Old 27.10.2006., 08:29   #204
Quote:
100% kaže:
Ne samo to, nego ih je častio kobasicama i pivom na skupovima. Nije mu bilo mrsko ni pjevati: http://www.youtube.com/watch?v=71Y-a7MKN-8 a već njegovi seoski pohodi počinju da splašnjavaju, što se vidi u šutnji o "velikoj privatizaciji telecoma rs". Ja mogu samo da kažem da je Dodik jedan neviđeni, ali neviđeni, prevarant. Sad kad počne usko sarađivati sa Silajdžićem, glasači u tzv RS ima muda sebi da pojedu. No navikli su da budu varani pa im ovo neće biti velika novina. Ja se nadam jedino da će proraditi svijest i da će jednom konačno prestati da sanjanju nemoguće.
Kakva sutnja o velikoj privatizaciji telekoma? Postoje zakonom propisane procedure. Tamo gdje stvari funkcionisu ne dize se hajka bez potrebe. Prvo je bio poziv na preuzimanje dokumentacije, i sada do 4. novembra traje predaja ponuda. Vrlo brzo nakon toga ce biti objavljeno ko je novi vlasnik telekoma srpske, telenor, telekom austria, france telecom... bice vec neko...
Ja ne vidim nikakve promjene na dodiku nakon izbora. I dalje kaze da je policija RS veci prioritet od EU. Tako i treba da bude Nema sanjanja nemoguceg. Dayton je realnost, vise od toga nam ne treba...
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 27.10.2006., 08:34   #205
Quote:
McAucliffe kaže:
Jedini mogući oblik obrane srba?Nebih rekao...
Nije bitno jesu li zločini akcija ili reakcija?!Ratni zločin je zločin najgore vrste,a ne nekakva reakcija ili akcija...
Iako u većini srba Srebrenica vjerovatno predstavlja reakciju...tu ste divno pokazali kakav ste narod...najveći zločin poslije WWII na prostoru Europe...nezna to svatko...
srbija nije izvršila agresiju na Bosnu?Prouči malo termin agresije i ostale stvari o kojima tako veleumno pokušavaš raspravljati...
Na osnovu cega ti tvrdis da je izvrsena agresija? Ima li ikakav argument ili pravna odluka izvan ovih prostora koja bi to potvrdila. Evo jos malo ce biti zavrseno sudjenje. Vidjeces i sam kakva ce odluka biti.
Srebrenica je nesto sto se nije smjelo desiti srbima, bez obzira na ratne zlocine nasera orica.
Tacno sam znao da ce se neko uhvatiti 'akcije i reakcije'. Nije bitno u smislu da zlocin kao reakcija nije nista manji zlocin. Jedino takvi kao ti po forumu pravite tu razliku da bi opravdali ubijene srbe. Ja ne vidim razliku u ubijenom civilu.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 27.10.2006., 09:37   #206
Quote:
fransiskol kaže:
ma da , nego jos malo offtopic ali veoma indikativno za temu.

pratis li malo srpski bigbrother?

gledao sam malo preko internete, koje kombinacije.. Edin sa onim teskim sarajevskim naglaskom i Marko sa beogradskim pa onaj Crnogorac, onaj DjanKarlo itd .
Pogledao sam ranije par puta

Quote:
fransiskol kaže:
Pitam se za onu slatku Prijedorcanku, relativno mlada, znaci ne pamti visenacionalni predratni Prijedor i Banja Luku. Ali opet sam cuo da je imala decka iz Sarajeva, cestitala najprisnije od svih Edinu Bajram (ja ga ne nikad slavim btw ali eto to zajednicko slavlje i cestitanje pamtim jos iz Sarajeva). Ona ima jos uvek blagi bosanski naglasak, kako je sa tobom? Da li se osecas sada bliskije sa Srbijancima ili sa Bosnjacima? Sta je sa mesovitim brakovima i decom iz takvih brakovima? Ima li jos takvih u Banja Luci i kako se oni osecaju?
Na osobnoj ravni... ne pravim razlike medju nacijama. Prijatelji su mi i jedni i drugi i treci sve dok se oni ne opterecuju tim, tako da ne bih mogao napraviti neku generalnu ocjenu bliskosti.
Sto se tice mjesovitih brakova, meni se cini da su oni uglavnom opredijeljeni za prostor na kom zive. Ukoliko je mjesani brak na podrucju RS, shvatanja su bliza Srbima. Ukoliko je mijesani brak na podrucju fbih, stavovi su blizi federalnim. Nacelno, zaista sam ponosan kada vidim koliki smo napredak napravili od rata do danas. Ako neko kaze da je neravnopravan u RS, ne vjerujem mu dok ne dokaze. Nije to nikakva lazna propaganda. U RS se bavimo politikom tek toliko da se odbranimo (forum ne racunaj ozbiljno, nije reprezentativan uzorak ). Zbog svih tih pritisaka iz svijeta, odbacivanja od srbije,... pragmaticnost je morala zamijeniti nacionalizam. Ustav BiH je odlican kompromis. Vjerovatno ce opet uslijediti demagogija od ostalih forumasa, pa mozemo na PM o ovome.
Final thought je da zaista vjerujem u buducnost bih. Jos godinu-dvije ce trajati da bosjnaci shvate da zapad vise nece nametati odluke nego da cemo se morati sami dogovarati oko svega. Onda ce vjerovatno biti bolje svima.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 27.10.2006., 09:59   #207
Quote:
balkanac kaže:
Na osnovu cega ti tvrdis da je izvrsena agresija? Ima li ikakav argument ili pravna odluka izvan ovih prostora koja bi to potvrdila. Evo jos malo ce biti zavrseno sudjenje. Vidjeces i sam kakva ce odluka biti.
Srebrenica je nesto sto se nije smjelo desiti srbima, bez obzira na ratne zlocine nasera orica.
Tacno sam znao da ce se neko uhvatiti 'akcije i reakcije'. Nije bitno u smislu da zlocin kao reakcija nije nista manji zlocin. Jedino takvi kao ti po forumu pravite tu razliku da bi opravdali ubijene srbe. Ja ne vidim razliku u ubijenom civilu.
Razlike se prave zato što civili sa puškama(uglavnom nazivani "srpski civili") to i nisu. Republika srpska je entitet uspostavljen na osnovi genocida i etničkog čišćenja i kao takav je jednostavno neprihvatljiv za sve osim Srba.
__________________
"Tko ne uči iz povijesti, prisiljen ju je ponavljati."
"Sine ira et studio"-kako da ne
povjesnicar is offline  
Old 27.10.2006., 10:03   #208
Quote:
LadyTz kaže:
ma moze slobodno i meni, al' mora imati neko vremensko ogranicenje... ne mogu ga bas slusati sledecih 10 god
Nego jel' nam Frenki iz BiH il' kuka iz tudjine? (u tom slucaju )

cini mi se da je jedan od onih koji se uhljebio u dijaspori. takvi su pak najvatreniji domoljubi i zagovarachi kojekakvih ideja, ideologija , itd. ima ih na sve 3 strane + projugoslovenski orijentirani likovi.
sustina je da se retorika vecine ovdje ne razlikuje od retorike onih koje kritikuju, okrivljuju , napadaju , sto ih pak ne cini bitno drugacijim i boljim od tih tzv. protivnika.cak sto vishe, shvatish kako smo svi ustvari ista g*vna.
Hladna is offline  
Old 27.10.2006., 10:42   #209
Quote:
povjesnicar kaže:
Razlike se prave zato što civili sa puškama(uglavnom nazivani "srpski civili") to i nisu. Republika srpska je entitet uspostavljen na osnovi genocida i etničkog čišćenja i kao takav je jednostavno neprihvatljiv za sve osim Srba.
Ma prihvatljiva bi RS bila kada Srebrenica,Modriča,Derventa,Brod,Višegrad i mnoga druga bošnjačka i hrvatska mjesta ne bi bila dio te RS. Da je BIH normalna zemlja,ta i druga mjesta bi se vratila Hrvatima i Bošnjacima,a Srbima bi otišli Glamoč,Drvar,Bosanski Petrovac i dr. mjesta gdje su bili većina.

Ovakav RS je svakom,ama baš svakom nesrbinu iz BiH podsjetnik na rat i genocid i ne može kao takav da opstane na dulje staze,pogotovo što nije međunarodno priznat,član uN-a i štatijaznam.

Nemaju se za ništa čvrsto hvatati kad grčevito bježe od realnosti,a to je ukidanje RS-a ili njegovo sužavanje na većinski srpske općine.
Constatinopol is offline  
Old 27.10.2006., 10:45   #210
Quote:
Hladna kaže:
sustina je da se retorika vecine ovdje ne razlikuje od retorike onih koje kritikuju, okrivljuju , napadaju , sto ih pak ne cini bitno drugacijim i boljim od tih tzv. protivnika.cak sto vishe, shvatish kako smo svi ustvari ista g*vna.
Hladna
Constatinopol is offline  
Old 27.10.2006., 10:53   #211
Quote:
Constatinopol kaže:
Hladna
Yes?!! sta sam sad zeznula
Hladna is offline  
Old 27.10.2006., 11:32   #212
Quote:
Boban156 kaže:
Balkanac bas sam skoro na jednoj svadbi upoznao jednog Srbina rodjenog u Tuzli sada nastanjenog u Bijeljini i rekao mi je da nije hteo bezati ali sa mu je prvi komsija stavio bukvalno noz pod grlo i dao datum iseljenja iz stana pa mu nije ostalo previse izbora.

Iz Tuzle je etnickim ciscenjem oterano preko 50.000 Srba dok je do 1991. godine Sarajevo posle Beograda i Nisa bilo grad sa najvecim brojem Srba sa cifrom od 180.000 . Svi ti ljudi su etnicki ocisceni.

Eto dokle je isao taj genocid i etnicko ciscenje nad Srbima od strane Bosnjaka, kada recimo ni jedan covek koji je bio do te 1992. godine ikona Sarajeva - Nele Karajlic - nije postedjen. Negde u maju 1992. u stan njegovog oca su upale zelene beretke trazeci neke "vojne planove SDS-a" i pretukle ga najsvirepije moguce vrseci tu premetacinu. Nakon toga Nele kao i mnogi drugi Srbi odlucuje da "spakuje kofere"
Srbi koji su otisli iz Sarajeva otisli su iz vishe razloga:
- jedan dio ih je otisao prije ili na samom pocetku rata jer su bili za Veliku Srbiju, pa su otisli na okolna brda racunajuci da ce se za mjesec-dva vratiti u srpsko Sarajevo ocisceno od muslimana. Ili su jednostavno zeljeli zivjeti u srpskoj zemlji sa Srbima, slobodni od ostalih.
- neki su otisli na pocetku ili u toku rata jer su bjezali od cetnickih granata, snajpera, nedostatka hrane, stuje, vode, grijanja.
- neki su poginuli kao civili od cetnickih granata.
- neki su pobjegli iz straha od Bosnjaka
- neki su poginuli boreci se za Sarajevo, za BiH.
- neke su ubili Bosnjaci (neki Bosnjaci zbog toga su poginuli (Musan Topalovic) a neki su osudjeni).
Poredao sam ovo po pribliznom broju, s tim da broj od vrha ka dole opada.
Apsolutno sam siguran i nema sumnje u to da je daleko vishe Srba u Sarajevu poginulo od granata i snajpera sa okolnih brda nego od bosnjackih metaka.
Ko ne vjeruje u ovo, moze vjerovati i u to da su Bosnjaci podmetnuli granatu na Markalama i sl.
Ovo pishem kao neko ko je citav rat proveo u Sarajevu i nije do ovih podataka dosao iz bilo koje stampe, radia, TV. Tacnih podataka nemam niti postoje. Ovo je procjena nekoga ko je ovo dozivio i prezivio.
__________________
I'm muslim. Don't panic!
komsija is offline  
Old 27.10.2006., 11:47   #213
Quote:
balkanac kaže:
Na osnovu cega ti tvrdis da je izvrsena agresija? Ima li ikakav argument ili pravna odluka izvan ovih prostora koja bi to potvrdila. Evo jos malo ce biti zavrseno sudjenje. Vidjeces i sam kakva ce odluka biti.
Srebrenica je nesto sto se nije smjelo desiti srbima, bez obzira na ratne zlocine nasera orica.
Tacno sam znao da ce se neko uhvatiti 'akcije i reakcije'. Nije bitno u smislu da zlocin kao reakcija nije nista manji zlocin. Jedino takvi kao ti po forumu pravite tu razliku da bi opravdali ubijene srbe. Ja ne vidim razliku u ubijenom civilu.
Dokaza o agresiji Jugoslavije (koju su tada ciniel Srbija i CG) na BiH ima na pretek.
Mislim da je osnovno plan SANU o "Velikoj Srbiji" koja podrazumjeva i zauzimanje dijela BiH i ciscenje tog dijela od nesrpskog stanovnistva.
Pa onda izjave svjedoka npr. http://www.un.org/icty/bhs/cases/mil...t-deronjic.htm
Sud u Hagu u kojem je masa oficira vojske Jugoslavije.
Masovno slanje dobrovoljaca u BiH.
Trupe vojske Jugoslavije na tlu BiH.
Oruzje vojske Jugoslavije koje su koristile srpske trupe.
Raznorazne rezolucija npr. Rezolucijom, 752 Srbija, CG i JNA su proglaseni agresorima, i 15. aprila 1992. godine je Bush, na osnovu te rezolucije, dao ultimatum da "se u roku od 15 dana povuku iz BiH".
Pa sama cinjenica da je Miosevic potpisao Dejtonski sporazum, zar to ne govori dovoljno koliko je Srbija bila "neukljucena" u rat u BiH?
Itd. itd.
__________________
I'm muslim. Don't panic!
komsija is offline  
Old 27.10.2006., 11:52   #214
Quote:
balkanac kaže:
Republika Srpska je nastala kao jedini moguci nacin odbrane srba u bih od muslimana u bosni.
I da, bilo je previse zlocina pri borbu za njenu odbranu pri cemu je apsolutno nebitno da li su ti zlocini akcija ili reakcija.
rs je nastala kao nusprodukt neuspjele borbe za Veliku Srbiju. Da je projekta Velike Srbije uspio danas ne bi bilo rs-a kao ni BiH.
Ako vec hoces govoriti o akciji i reakciji ja bih rekao da su zlocini koje su pocinili Srbi na podrucju Hrvatske i BiH bili akcija. Organizovana silovanja, masovne grobnice, koncentracioni logori, bili su dio plana Velike Srbije. To je bila akcija. A ti nam mozes pricati o reakciji.
__________________
I'm muslim. Don't panic!
komsija is offline  
Old 27.10.2006., 13:36   #215
Praćenjem okupatorskih medija 1991-1995 u RH zaključujem:
Hrvatski Srbi su bili uvjereni da je proglašenjem neovisnosti i raskidom svih državnopravnih veza s ostatkom SFRJ,Hrvatska oživila NDH i da će ih preko noći ustaše sve poklat i odvesti u Jasenovac da bi dovršili s onim što su prekinuli '45 "kad je pobijeno milion Srba".
Oni su bili uvjereni da je paljenje hrvatskih sela,iživljavanje po katoličkim crkvama i pišanje po oltarima (u rodnom selu od mog oca četnici su srušili crkvu prvi put u 2.sv.ratu,onda opet u ovom,s tim da su u ovom zoljom gađali majku božju i Isusa na oltaru,a onda mokrili posvuda),ubijanje dojučerašnjih susjeda,sve u redu,jer da oni nisu prvi to napravili -mi bi to njima!
Šta čovjek više da kaže!? Neću sve ljude trpat u isti koš,ali koja je to psihoza bila kod hrvatskih Srba '91,to se riječima opisati ne može
Constatinopol is offline  
Old 27.10.2006., 14:50   #216
Quote:
balkanac kaže:
Na osnovu cega ti tvrdis da je izvrsena agresija? Ima li ikakav argument ili pravna odluka izvan ovih prostora koja bi to potvrdila. Evo jos malo ce biti zavrseno sudjenje. Vidjeces i sam kakva ce odluka biti.
Srebrenica je nesto sto se nije smjelo desiti srbima, bez obzira na ratne zlocine nasera orica.
Tacno sam znao da ce se neko uhvatiti 'akcije i reakcije'. Nije bitno u smislu da zlocin kao reakcija nije nista manji zlocin. Jedino takvi kao ti po forumu pravite tu razliku da bi opravdali ubijene srbe. Ja ne vidim razliku u ubijenom civilu.
Iskreno,mene Srebrenica uopće ne zanima...zgražam se nad svakim zločinom...
I nisam rekao da je Srebrenica za mene akcija ili reakcija...samo sam rekao da je srbi većinom smatraju reakcijom na Orića...samo me zanima gdje si ti pročitao da sam ja napisao da je Srebrenica akcija ili reakcija...ja sam govorio o gledištu srba koji uvijek opravdavaju svoje zločine...u Vukovaru su ranjenici bili krivi jer su prije ranjavanja branili grad,a u Srebrenici je Naser glavni lik...i zato mi nemoj nešto imputirati što nisam rekao...prvo jer ti neide,drugo zato jer neznaš...
Mene prozivaš na osnovu krivo shvaćenog posta koji sam napisao...kao ja sam jedan koji opravdava zločine...a zanimljivo je kako si se na sam spomen Srebrenice uhvatio Orića...i tako pokazao da si upravo ti jedan od ovih sa akcijom i reakcijom...
A o akciji i reakciji se uopće nemože govoriti jer su srbi ubili puno više stanovnika u BiH nego itko drugi...i to samo u prije spomenutoj Srebrenici...
A ako oružani napad ne nazivaš agresijom,što je to onda?Opet jedan građanski rat?U zemlji političkog uređenja kakva je bila SFRJ praktički je nemoguće govoriti o građanskom ratu...pogotovo zbog postojanja zajedničke vojske prepune kadrova iz drugih država na teritoriju čitave SFRJ
McAucliffe is offline  
Old 27.10.2006., 14:53   #217
Quote:
komsija kaže:
rs je nastala kao nusprodukt neuspjele borbe za Veliku Srbiju. Da je projekta Velike Srbije uspio danas ne bi bilo rs-a kao ni BiH.
Ako vec hoces govoriti o akciji i reakciji ja bih rekao da su zlocini koje su pocinili Srbi na podrucju Hrvatske i BiH bili akcija. Organizovana silovanja, masovne grobnice, koncentracioni logori, bili su dio plana Velike Srbije. To je bila akcija. A ti nam mozes pricati o reakciji.
Zanimljiva teza...iako smatram da je o akciji i reakciji bespotrebno govoriti...osim možda na individualnom području kada je osoba koja je nekog izbubila u ratu počinila zločin...
Dok sa druge strane imamo čitave srpske odrede koji su na početku rata vršili ubijanja i etničko čišćenje...od Vukovara,Škabrnje do Srebrenice...a takvih je primjera jako puno...
Dok se Hrvatima primjeri masovnog ubijanja mogu dosta rijeđe pronaći...recimo Medački džep...
McAucliffe is offline  
Old 27.10.2006., 21:37   #218
Quote:
Constatinopol kaže:
Ma prihvatljiva bi RS bila kada Srebrenica,Modriča,Derventa,Brod,Višegrad i mnoga druga bošnjačka i hrvatska mjesta ne bi bila dio te RS. Da je BIH normalna zemlja,ta i druga mjesta bi se vratila Hrvatima i Bošnjacima,a Srbima bi otišli Glamoč,Drvar,Bosanski Petrovac i dr. mjesta gdje su bili većina.

Ovakav RS je svakom,ama baš svakom nesrbinu iz BiH podsjetnik na rat i genocid i ne može kao takav da opstane na dulje staze,pogotovo što nije međunarodno priznat,član uN-a i štatijaznam.

Nemaju se za ništa čvrsto hvatati kad grčevito bježe od realnosti,a to je ukidanje RS-a ili njegovo sužavanje na većinski srpske općine.
Sta je onda njemacka? Podsjetnica citavoj evropi na genocid? Pa svejedno postoji i uvazavaju je. A nijemci su se borili da zauzmu prostore na kojima nisu nikada bili. Srbi su ratovali samo tamo gdje su i autohtoni narod.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 27.10.2006., 21:38   #219
Quote:
povjesnicar kaže:
Razlike se prave zato što civili sa puškama(uglavnom nazivani "srpski civili") to i nisu. Republika srpska je entitet uspostavljen na osnovi genocida i etničkog čišćenja i kao takav je jednostavno neprihvatljiv za sve osim Srba.
Naprotiv. Prihvatljiv je za sve osim za arapski svijet, bosnjake i hrvatske hrvate.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 27.10.2006., 21:39   #220
Quote:
komsija kaže:
rs je nastala kao nusprodukt neuspjele borbe za Veliku Srbiju. Da je projekta Velike Srbije uspio danas ne bi bilo rs-a kao ni BiH.
Ako vec hoces govoriti o akciji i reakciji ja bih rekao da su zlocini koje su pocinili Srbi na podrucju Hrvatske i BiH bili akcija. Organizovana silovanja, masovne grobnice, koncentracioni logori, bili su dio plana Velike Srbije. To je bila akcija. A ti nam mozes pricati o reakciji.
Kakve zlocine su pocinili srbi u bosni prije pocetka rata, odnosno reakcije.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:27.