Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2007., 15:33   #1
Pionir - Špansko

Je li netko bio kod njih u vezi zgrade koju upravo grade u Španskom?
Bila sam danas u City One Centru i vidla lokaciju gdje se ta zgrada gradi i čini mi se sasvim ok. Pa me zanima zna li netko nešto više o tome? Koja cijena?
Navodno 1590€ m2.
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 15:48   #2
Nisam namjerno postavila dva ista posta. Sorry admin. Internet me nekaj zeza. Jedan se moze slobodno zaključati!
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 16:25   #3
Sve ok, dogodi se to sa temama.

Po 1590€ su i meni nudili špansko prije otprilike pola godine i uvjeravali me
da ako ne uzmem taj tjedan sljedeći cijena ide gore na 1690€
O kojoj kvadraturi pričamo i kad je useljenje?
thunderstorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 16:50   #4
50m2, dvosobni. Što se useljenja tiče, ne znam kad je. To sam tek danas vidjela, pa se još nisam stigla raspitati.
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 17:02   #5
http://www.pionir.hr/

Ne znam kak ce biti, ali nadam se da ako vec i uzmes stan u toj zgradi, da ti pogledet nebu bio na A.Šoljana, jer bi trebala biti 4 trake (i jos moguce 2 za tramvaj)! Pa sad ako zelis uzivat u prometu....
dex12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 17:13   #6
Kad ih ja zvao (6mj?) tih stanova više nije bilo (po navodima telefonistice).

Bed je da ih ne prati (nije pratila ) banka, pa moraš imati zamjensku nekretninu ili keš.
Nick Nolte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 18:03   #7
Quote:
Nick Nolte kaže: Pogledaj post
Kad ih ja zvao (6mj?) tih stanova više nije bilo (po navodima telefonistice).

Bed je da ih ne prati (nije pratila ) banka, pa moraš imati zamjensku nekretninu ili keš.


To da ih ne prati banka mi je i malo čudno, nekako mi se čini da je pouzdanije da će sve biti ok sa papirima ako je neka banka unutra, valjda se i oni djelomično pobrinu za to, ili se varam ?

Pogotovo bi mi bilo bed ako bi kupila stan koji je u gradnji, keširala 100% gotovinu (koju ionako nemam ) i onda bila 100% na milost i nemilost izvođaču.
 
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 18:54   #8
imam neka iskustva sa njihovom zgradom u Horvaćanskoj, izvođač je gradko ... oni se javljaju u na kupoprodajnim ugovorima ... prati ih, mislim, nava banka, no kamata im je katastrofa ... razgovarala sam s nekom gospođom (telefonski) u gradku, ljubazna do neba, no nakon par dana mi se više nije željela javiti ( a tako čujem od još nekih mojih poznanika) .... kako smo mi krediti željeli realizirati kredit preko zabe, odmah mi je dala do znanja da mi to zaba bez zamjesnke nekretnine neće dati nego da samo odem u gore navedenu banku i nema problema...
kada sam ju pitala za uvjete rekla mi je da je kamata nešto viša,ali s obzirom da ljudi nemaju izbor to i nije tako strašno ...
na pitanje kada se može očekivati vlasnički ( jer je zgrada prije cca 12 mjeseci bila pod krovom) rekla je da neće bar 1-2 godine jer oni završavaju ulaz po ulaz pa kada SVE bude gotovo onda će dati na etažiranje .. u ostalom njima se ne žuri, ako ja hoću kupovinu preko kredita nek idem u gore navedenu banku jer oni nas (kupce) ne budu čekali ....
sada pouzdano znam ( jer sam vidjela vl. list za stan u zadnjem ulazu) da postoje vlasnički listovi no oni tvrde da ih još nemaju, a ako netko skuži da postoje, naglašavaju da ne žele stavljanje zaloga u ovom trenutku...

i kaj da čovjek sad tu misli?
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 20:07   #9
Bok!
Lavica 02 molim te za neke dodatne informacije u svezi vlasničkih listova za stan u zadnjem ulazu Horvačanska- Pionirova zgrada.
Mi smo kupili stan u drugom ulazu u toj zgradi i dotična gđa iz prodaje Pionira je rekla da će vjerojatno uknjižba biti u 9. mjesecu.
Ova tvoja informacija nas jako zanima, jer znači da su stanove uknjižili.
Molim te ako možeš nam reći nešto detaljnije u svezi tog stana za koji si vidjela vlasnički list jer ću odmah odjuriti u Pionir i tražiti svoj. To bi nam puno značilo.

Puno hvala ako nam možeš pomoći
bilježnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 10:43   #10
Quote:
bilježnica kaže: Pogledaj post
Bok!
Lavica 02 molim te za neke dodatne informacije u svezi vlasničkih listova za stan u zadnjem ulazu Horvačanska- Pionirova zgrada.
Mi smo kupili stan u drugom ulazu u toj zgradi i dotična gđa iz prodaje Pionira je rekla da će vjerojatno uknjižba biti u 9. mjesecu.
Ova tvoja informacija nas jako zanima, jer znači da su stanove uknjižili.
Molim te ako možeš nam reći nešto detaljnije u svezi tog stana za koji si vidjela vlasnički list jer ću odmah odjuriti u Pionir i tražiti svoj. To bi nam puno značilo.

Puno hvala ako nam možeš pomoći

Hm ja sam isto kupio stan u ulazu "D" (useljenje 4mj). Meni su isto rekli da će nakon što zgrada bude u cijelosti gotova tek onda predati papire za uknjižbu (možda sam krivo napisao) i onda se čeka godinu do dvije. Meni ti tu zapravo nije ništa baš jasno oko te uknjižbe. Vidio sam u onom vlasničkom listu zemljišta da su neki ljudi postavili plombe na stanove (kaj god to značilo).
Ja sam mislio da da vlasnički list ne dobivaš od njih u pioniru, već da ga sam podižeš u gruntovni, dakle oni kaj su predali zahtjev za vlasničkim listom (to su one plombe mislim), sada cekaju da se zgrada etažira da bi oni mogli dobiti iste. Tako sam ja to shvatio.
__________________
:mikroval:
toma999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 11:14   #11
Bok!

Društvo najnovija informacija dobivena prije 5. minuta iz Pionira u svezi zgrade Horvačanska.

ZGRADA JE UPISANA U GRUNTOVNICI I ETAŽIRANI SU STANOVI.
Slijedeći tjedan svi kupci stanova dobivaju papire na kućne adrese za upise u gruntovnici tako da svi koji su uzimali zamjenske nekretnine za hipoteke mogu prebaciti hipoteke na svoje stanove.

Mislim da sada svi koji žele kupiti stanove na kredit u bilo kojoj banci trebali bi bez problema to napraviti.
Zahvaljujem Lavici02 na poruci,
bilježnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 11:54   #12
Quote:
bilježnica kaže: Pogledaj post
Bok!

Društvo najnovija informacija dobivena prije 5. minuta iz Pionira u svezi zgrade Horvačanska.

ZGRADA JE UPISANA U GRUNTOVNICI I ETAŽIRANI SU STANOVI.
Slijedeći tjedan svi kupci stanova dobivaju papire na kućne adrese za upise u gruntovnici tako da svi koji su uzimali zamjenske nekretnine za hipoteke mogu prebaciti hipoteke na svoje stanove.

Mislim da sada svi koji žele kupiti stanove na kredit u bilo kojoj banci trebali bi bez problema to napraviti.
Zahvaljujem Lavici02 na poruci,
Odlicno. Hvala.
__________________
:mikroval:
toma999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 15:41   #13
Quote:
bilježnica kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem Lavici02 na poruci,
i drugi puta
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 17:32   #14
Jel mi netko od vas kupaca pionirovih stanova može reći kako su zadovoljni sa gradnjom?

naime, oni jesu poznata i dugogoidišnja firma i ne vjerujem da ne bi neku zgradu dovršili, samo me zanima koja je kvaliteta ???

Inače, gospođa u prodaji je rijetko nervozna i neljubazna ...ali i to ću progutat ako rade solidno.
Boromira is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:27   #15
Ja sam kupila 2000. od njih stan na Vrbanima i sve u svemu zadovoljna sam stanom. No bilo je manjih problema. Naime zajedničku prostoriju koja je inače namjenjena za sve stanare da se u njoj drže bicikli, kolica i sl. oni su prodali jednom čovjeku koji je kupio stan u istoj zgradi ali u drugom ulazu. E sad probali smo to riješiti ali s obzirom da smo ostali bez predstavnika stanara do daljnjega ništa. No meni se čini da je to što su napravili protuzakonito.
A što se tiče vlasničkog lista ja ga do danas nisam dobila. Predala sam sve u gruntovno 2000. godine (uselili smo u 9. mj. 2000.),malo nakon useljenja i do danas ništa.
Sada bih prodala stan i kupila veći ali ne mogu jer još nisam dobila vl.
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:46   #16
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Sada bih prodala stan i kupila veći ali ne mogu jer još nisam dobila vl.
Slično je bilo i mojim frendovima (dugo im se nije rješilo u gruntovnoj, a trebali su prodat stan) pa su išli kod neke sutkinje u gruntovnicu i objasnili joj situaciju. Nakon toga je bilo gotovo sve za par dana jer se njihov predmet smatrao hitnim. Možda možeš probati ... ??'
Boromira is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 11:07   #17
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Ja sam kupila 2000. od njih stan na Vrbanima i sve u svemu zadovoljna sam stanom. No bilo je manjih problema. Naime zajedničku prostoriju koja je inače namjenjena za sve stanare da se u njoj drže bicikli, kolica i sl. oni su prodali jednom čovjeku koji je kupio stan u istoj zgradi ali u drugom ulazu. E sad probali smo to riješiti ali s obzirom da smo ostali bez predstavnika stanara do daljnjega ništa. No meni se čini da je to što su napravili protuzakonito.
A što se tiče vlasničkog lista ja ga do danas nisam dobila. Predala sam sve u gruntovno 2000. godine (uselili smo u 9. mj. 2000.),malo nakon useljenja i do danas ništa.
Sada bih prodala stan i kupila veći ali ne mogu jer još nisam dobila vl.
Postoji knjiga koja se zove etazni elaborat ( po kojoj gruntovnica uknjizi svaki stan onako kako je u knjizi ukljucujuci i tvoj); u elaboratu je sve precizno opisano sto kojem stanu pripada (ukljucujuci i nedjeljive dijelove zgrade i zemljista na kojem je zgrada sagradjena); AKO JE ta prostorija ZAJEDNICKA od svih stanara naravno da je nisu smjeli prodati nekom covjeku bez suglasnosti svih stanara; TA prostorija sigurno vrijedi cca 20 soma eura i svi u tom ulazu su trebali dati PISMENU SUGLASNOST (i ako tako dogovorite dobiti novce za tu prostoriju, 20 stanova po 1000 eur npr.svaki stanar- ovako je te novce sigurno graditelj sebi uzeo )
Je li tvoj stan uknjizen ili ne moras otici u gruntovnicu i to provjeriti, imati kat.cesticu i adresu i vidjeti jesu li predali elaborat na uknjizbu; Zemljisne knjige su javne knjige i imas pravo uvid u njih i sve stanove naseg nam grada. Ako je elaborat predan (to je morao napraviti graditelj od kojeg si kupila) i ako je elaborat sproveden (uknjizen) onda svi mozete dati zahtjev za uknjizbu stana na svoje ime pa tako i ti; Obzirom da si predala zahtjev idi do gruntovnice i pitaj na bilo kojem salteru je li uknjizen broj koji si dobila pri urudjbiranju spisa; (za uvid u papire cijele zgrade i ispitivanje detalja moras ici na salter po pripadajucoj kat.opcini); postoji sansa i da su ti zahtjev rijesili ali zbog tvoje stare adrese koja je navedena u kuporodajnom ugovoru oni su ti rjesenje o uknjizbi poslali na staru adresu a ne ovu u kojoj si sad. O novoj adresi pojma nemaju ako im nisi predala na pismeno neki dokument kojim dokazujes novu adresu.
Isto tako pitaj u gruntovnici je li itko uknjizen u tvojoj zgradi i je li graditelj predao elaborat; ako je sve odgovor NE odi lijepo do graditelja i pitaj za zajednicku ostavu i pitaj za elaborat
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 20:53   #18
Pistacija hvala ti na iscrpnom odgovoru!
Probat ću otići još jednom da vidim gdje je zapelo.
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 13:42   #19
Quote:
bilježnica kaže: Pogledaj post
Bok!

Društvo najnovija informacija dobivena prije 5. minuta iz Pionira u svezi zgrade Horvačanska.

ZGRADA JE UPISANA U GRUNTOVNICI I ETAŽIRANI SU STANOVI.
Slijedeći tjedan svi kupci stanova dobivaju papire na kućne adrese za upise u gruntovnici tako da svi koji su uzimali zamjenske nekretnine za hipoteke mogu prebaciti hipoteke na svoje stanove.

Mislim da sada svi koji žele kupiti stanove na kredit u bilo kojoj banci trebali bi bez problema to napraviti.
Zahvaljujem Lavici02 na poruci,

I jesi dobila kakvo pismo iz Pionira? Ja nisam dobio još ništa.
__________________
:mikroval:
toma999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 14:58   #20
jel ima netko web adresu od PIONIR-a, nemogu naći na netu!

našao!
dex12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.