Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2015., 08:47   #6761
Quote:
chuch_bc kaže: Pogledaj post
Mislim da mene Frankie troluje napisala sam sta sam jela kad sam prekrsila dijetu, da bih istakla kako se nisam izivljavala i pojela kilo secera.

Meni je i dalje sasvim ok 1kg u 7 dana, pogotovo sto ne vezbam i nemam neki preterani visak.
da stvarno nije lijepo od Frankie, bezveze... Pa je super sto nisi se prezderala tog dana, ja bih ... Ja eto od kada sam opet sada na dijeti seces svaki dan bar 3h, nema jos pomaka u kg, jer je to kratko razdoblje,ali nadam se da ce biti.
mamasita puno is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 09:23   #6762
Eto da malo napisem sto cu danas papati :
Dor.: Kava s vrhnjem
Meduobrok : tuna u masl. ulju i čevski sir ( na ovoj dijeti cu probati sireva i sireva koje postoje ),a bila i nedavno u shoppingu u italiji,a tek tamo koliki izbor sireva, a mozzarella njihova je najbolja!
Ručak: junetina u rajcica umaku i zel salata
Meduobrok: kava s vrhnjem
Vecera: jaja sa sampinjonima
A uz to setnja od 3 -5 h ...Da bar me takva motivacija drzi mjesec,dva...
mamasita puno is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 11:17   #6763
Jao, mamasita, ne bih nsita odbila sa tvog menija

Meni je danas bas apri-li-li-li-li ali sam se snasla i za dorucak i rucak imam ,,salatu'' tunjevina, krastavac, malo thommy majoneza i zacini raznorazni.
Za veceru podvarak.
Vise mi pantalone, a ne kupuju mi se neke za medjuperiod
chuch_bc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 17:14   #6764
pozz svima! Eto i mene, nova na forumu... Pratim godinama ovu temu.. Od pocetka... Bila sam na atkinsu pretprosle god, vratila mu se opet! Nabila sam kile jeduci hrpu tjestenine... Inace mi je odrzavanje super funkcioniralo dok se nisam prosle god bacila na tjesto... Zapravo skoro svaki obrok mi je bio tjestenina...uzas!
Ugl, za sad mi neide... 2 dana bila pa 2 dana pauzirala pa ispocetka... Danas mi je ponovo 2 dan... Dobro se osjecam i idemo dalje!!!!
passion100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 12:20   #6765
[QUOTE=chuch_bc;53757826]Jao, mamasita, ne bih nsita odbila sa tvog menija

Meni je danas bas apri-li-li-li-li ali sam se snasla i za dorucak i rucak imam ,,salatu'' tunjevina, krastavac, malo thommy majoneza i zacini raznorazni.
Za veceru podvarak.
Vise mi pantalone, a ne kupuju mi se neke za medjuperiod [/QU
Super, cestitiam na hlacama .
Ja cu napraviti malu pauzu od te dijete,nakon Uskrsa i svih tih kolaca, i prefinog rucka kod svekrive,a i te cokolade koje smo dobili za Uskrs (da se ne pokvari). Bit cu debela do daljnjeg,smrc ...
Dok se vama ne vratim,ili dok ne nadem drugo rjesenje,jer nisam karakter za dijete,uglavnom previse sam povodljiva...
mamasita puno is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 23:16   #6766
CAOS!

Meni je danas tacno mesec dana od kada sam na dijeti.. ne znam kako bih je vac nazvala..ne vise od 20uh. Kada sam pocela imala sam 83kg, na visinu 162cm , cilj je 50kg.
Evo sta jedem (mozda nekome pomogle ) :
- meso (rostilj piletina ( batak , pileci raznjici ) oko 300g po obroku ), suseno meso ( obicno za dorucak (suvi vrat , pecenica ) izmedju 50-100g , u poslednjih i prvoj nedelji ih nisam jela , i ribu ponekad kad mi dosadi meso ( pecenu ili przenu ( pastrmku , skusa , oslic ),
-jaja (samo u prvoj nedelji , kasnije mi se smucila ali planiram da ih jedem za uskrs ),
-salatu - kupus sam jela samo u prvoj nedelji i na kraju mi se smucio da mislim da ga vise nikada necu jesti , najcesce jedem paradajz , krastavac , malo paprike i zelena salata.(u porciji od 200-300g)
-limunada -bez secera (samo limun i voda ) posle druge nedelje i samo ponekad.
-vitamini - tablete CENTRUM (kompleks vitamina ) , pocela sam da ih pijem tek kada sam usla u ketozu (6. Dana).

Ono sto NIKAKO NE JEDEM :
- mleko i mlecne proizvode -bas nista od toga (intoleranilcija )
-Voce i vocne ili gazirane sokovi.
-secer -bas nista od slatkisa i slanisa , ni cokolade , nista bas
-skrobno povrce - pasulj , grasak , krompir ,
-testenina i nista sto sadrzi brasno , kao ni pirinac
-kafu -ne volem

Ketoza - pocela sam dijetu 10 marta (utorak) i u narednim danima sam osecala metalni ukus ali posto nisam imala stapice nisam merila , u petak nisam mogla da ustanem iz kreveta vrtoglavica, u subotu slabost , vrtoglavica , usporenost i izgubila sam apetit ali sam izasla iz kuce , uvece sam kupila centrum i odmah popila i u nedelju ujutru sam se osetila totalno drugacije, nikad odmornija , kao da sam spavala 5 dana, sva slabost i vrtoglavica je nestala (i ako prethodni dan gotovo nista nisam jela ) tako da smatram da su vitamini veoma bitni da se unose od pocetka.. Nastavila sam da jedem normalno i svakog dana ustaljeno pila centrum. Imam uriskan i u ketozi sam vise od 3 nedelje.
MRSAVLJENJE - za ovih mesec dana skinula sam 8kg. Dakle danas imam 75kg i nastavljam dalje. Prvih 4kg sam skinula u prvoj nedelji a onda zastoj , pa za 2 nedelje jedva 1kg manje a onda proslog utorka 3kg manje mozda preko noci,i farmerke mi spadaju.. odjednom. I od tada vaga stoji na 75kg.

ISKUSENJA : S obzirom da radim posao na terenu , iskusenja na sve strane pogotovu u prvoj nedelji , mislim da mi je culo mirisa bilo 1000% osetljivije , na 50m sam osecala mirise iz pekara , sve mi se jelo , vuklo me.. ali izdrzala sam. Vec u drugoj nedelji sva ,, zabranjena " hrana izgledala nekako plasticno. Na poslu , kada putujemo, moje kolege jedu na tone raznih grickalica , doruckuju kroasane , piju se sokovi mirise celo auto, ali ako imate ispred sebe cilj , ne posustajete
Planovi : planiram da ovako izdrzim (20uh) jos mesec dana , a onda cu pomalo povecavati uh jer ne zelim da se odreknem sezonskih vocki kao sto su jagode , tresnje , breskve , lubenice i grozdje, naravno kontrolisacu uh, sve do septembra kada planiram da se ponovo vratim na 20uh bez voca i skinem preostale kile.

I da zavrsim jednom mantrom koju stalno ponavljam kada mi treba motivacija :
Tvoja SNAGA se meri tvojom ZELjOM !!!!

Srecno devojke (i momci , mada ste u manjini )!
sladjakg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 15:45   #6767
Pozdrav svima na forumu, novi sam na ovoj temi pa imam nekoliko pitanja.
Naime, već tjedan dana držim dijetu i više-manje mi dobro ide. Većinom jedem teletinu i piletinu, rjeđe svinjetinu, od povrća uzmem karfiol, blitvu, malo kupusa, jednu rajčicu dnevno, 2-3 šnite livanjskog sira.
Kako nemam vagu, nisam se niti vagao budući da mi broj skinutih kilograma nije previše bitan, važniji mi je dojam koji imam.
Pojavile su mi se neke zdravstvene indikacije poput intenzivnog proljeva koji je trajao jedan dan, a idući dan nisam ni imao stolicu. Uz sve to osjetim povremenu slabost i blagu glavobolju, tupu bol u tjemenu. Međutim, najviše mi smeta tahikardija, tj. ubrzan rad srca koji se često pojavi, pa me zanima je li to uobičajeno ili imam razloga za brigu. Također me zanima kako ova dijeta utječe na krvni tlak?
Hvala svima!
camelblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 18:23   #6768
kaj je sa zelenim cajem?inace ga pijem litru dnevno. mineralna voda isto pijem litru dnevno..jel to ok,smije se?
__________________
11
Dado-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 17:54   #6769
Pozdrav camelblack...
Ja bi rekla da je to sve ok i da se vecina tako osjeca prvi tjedan dijete... Glavobolje i sve ostalo...znaci da si u ketozi... Vidim da nisi spomenuo zelenu salatu, nju mozes puno jesti a vlakna ce ti pomoci kod normaliziranja stolice... I pij neke vitamine, a iskusniji ce ti reci koji su najbolji..
passion100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 18:00   #6770
Imam i ja pitanje...nasla sam u mulleru i intersparu proteinski kruh..upakiran je kao tost kruh i narezan.. Dali uopce dolazi u obzir u nasoj dijeti? Pise da ima 3,8 uh na 50grama sto je ta jedna snita... Nebi ga jela stalno uz sve, al naslozit na tu sniticu salamu i sir bi bilo super za brze obroke...Da ne grijesimo, a obroci bi se cinili potpuniji...U sastavu ima malo integralnog razenog brasna koje ni neznam dali mi mozemo koristiti? Ajmo odgovorite, nekooo
passion100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 20:27   #6771
moja teorija je da je ok za ketozu do 30 g ugljikohidrata dnevno (iako je u skoro svim izvorima o ketozi ta granica i do 50g) bez obzira kojeg su porijekla
tako da bih konzumirala u maloj mjeri taj kruh i pokušala da tog dana ne bude na jelovniku drugih skladišta uh (pa ni povrća)
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 09:53   #6772
Quote:
passion100 kaže: Pogledaj post
Imam i ja pitanje...nasla sam u mulleru i intersparu proteinski kruh..upakiran je kao tost kruh i narezan.. Dali uopce dolazi u obzir u nasoj dijeti? Pise da ima 3,8 uh na 50grama sto je ta jedna snita... Nebi ga jela stalno uz sve, al naslozit na tu sniticu salamu i sir bi bilo super za brze obroke...Da ne grijesimo, a obroci bi se cinili potpuniji...U sastavu ima malo integralnog razenog brasna koje ni neznam dali mi mozemo koristiti? Ajmo odgovorite, nekooo
Ja ti ne bih preporucila i to iz dva razloga.. prvi je taj sto takve stvari sadrze dosta aditiva , a drugi na ovoj dijeti se izbacuju zitarice i sva testenina a uh koji se smeju kominovati su oni iz povrca odnosno salate .Nadam se da sam pomogla.
sladjakg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 10:07   #6773
nema mi logike da se nakrkačiš pola kg brokule (25 g ugljikohidrata) a ne možeš komad ovog kruha od 3,8 g ugljikohidrata!
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 10:09   #6774
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
nema mi logike da se nakrkačiš pola kg brokule (25 g ugljikohidrata) a ne možeš komad ovog kruha od 3,8 g ugljikohidrata!
slazem se. da me pali kruh (i da sam znao za njega na vrijeme), ja bih makar probao. pretpostavljam da bi sve bilo ok
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 10:12   #6775
jel može neki dobar argument zašto se npr. ne bi mogle ove dvije stvari konzumirati (ukoliko se ne forsira količina uh što bliža nuli):
http://www.lindt.co.uk/shop/our-bran...xcellence-100g
http://www.dukat.hr/proizvodi/dukat/...vrhnje-za-slag

ja mislim da može
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 10:16   #6776
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
jel može neki dobar argument zašto se npr. ne bi mogle ove dvije stvari konzumirati (ukoliko se ne forsira količina uh što bliža nuli):
http://www.lindt.co.uk/shop/our-bran...xcellence-100g
http://www.dukat.hr/proizvodi/dukat/...vrhnje-za-slag

ja mislim da može
99% lindt cokoladu sam uredno krkao bez problema
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 10:20   #6777
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
99% lindt cokoladu sam uredno krkao bez problema
također

i indikator/keton traka je bila u deep purple zoni
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 16:30   #6778
A ekipa..ak krkate cokse tj kockicu, dvije sto ja nebi sniticu tog proteinskog kruha ak ne prelazim 20 uh... Ugl ak se nekom da citat napisat cu sastojke:
Voda, mjesavina bjelancevina, smede laneno sjeme, integr razeno brasno, sojine sacma 6%, psenicne posije, sezam, kvasac, zobena vlakna, sol, reg kiselosti~ natrijev diacetat, sirutka u prahu
Masti 6,6 g
Uh 3,8 od toga seceri 0,5
Vlakna 7,1
Bjelancevine 11g
Sol 0,55g
To je na snitu od 50g
Ugl jedem to 2 dana...bolja mi probava zbog tih vlakana valjda i u ketozi sam imam stapice za mjerenje, dal ce me usporavat nemam pojma- nemam vagu haha
passion100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 10:23   #6779
Quote:
passion100 kaže: Pogledaj post
A ekipa..ak krkate cokse tj kockicu, dvije sto ja nebi sniticu tog proteinskog kruha ak ne prelazim 20 uh... Ugl ak se nekom da citat napisat cu sastojke:
Voda, mjesavina bjelancevina, smede laneno sjeme, integr razeno brasno, sojine sacma 6%, psenicne posije, sezam, kvasac, zobena vlakna, sol, reg kiselosti~ natrijev diacetat, sirutka u prahu
Masti 6,6 g
Uh 3,8 od toga seceri 0,5
Vlakna 7,1
Bjelancevine 11g
Sol 0,55g
To je na snitu od 50g
Ugl jedem to 2 dana...bolja mi probava zbog tih vlakana valjda i u ketozi sam imam stapice za mjerenje, dal ce me usporavat nemam pojma- nemam vagu haha
Vidi, ako bas zelis pokusaj na 2 nedelje, ako ti stopira mrsavljenje prestani i to je to.. Prouci malo bolje dijetu jer svako zasto ima svoje zato. Ja ti licno kao sto rekoh ne preporucujem , i to je puno puta ovde i objasnjavano. Jedno su uh iz hleba, a drugo iz povrca. Prosto obe namirnice skroz drugacije deluju na organizam.
sladjakg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 19:19   #6780
poz svima, ja ti ne bih preporucila tu dijetu probala sam je i oko mjesec dana sam se pridrzavala SVIH pravila i nisam nimalo varala. skinula sam oko kilu sto je uzasno malo jer inace kile brzo skidam tako da je zapravo sve sto sam dobila samo malo slabiji imunitet i malaksalost... mozda na nekome ta dijeta uistinu radi, ali na meni nije radila nikako, samo sam se bezveze mucila mjesec dana
marty321 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.