Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 05.02.2009., 19:33   #1
Vježbe za mršavljenje kod KUĆE!

Pozdrav...opet!

Ovako, otvorio sam tu već temu ili 2, ali sve vezano uz vježbanje što mi je predlagano mi pravi problem. Uz fax nemam previše vremena niti za neke stvari kojima se inače bavim, pa tako odlazak u teretanu, ili na trčanje nisu opcija. Kad uhvatim vremena odem malo otrčati, voziti bicikl ili nešto, ali to stvarno jako rijetko stignem, pa ćemo se za sada ograditi od toga.

U temi koju sam otvorio negdje oko ljeta, problem je bio sa 2-3cm sala na trbuhu...dakle ništa strašno i nemoguće za riješiti. Jedan od prijedloga koji mi se učinio najprimjerenijima je bio preskakanje užeta. No nakon toga sam vrlo brzo odustao, jer nemam previše mjesta u stanu, pa bi se to sve svelo na 10tak preskoka, pa mi uže zapne za nešto, pa opet ispočetka, tako da sam u prosjeku, stajao svakih 5-6 sekundi.

Ostavio sam se tog problema mršavljenja, počele su intenzivnije pripreme za rokove i nastavak fakulteta, to se odužilo na čitav semestar i ispitne rokove koji još traju i moj dan se u principu sve na uči-pojedi nešto-uči-malo odmori mozak i/ili nešto prigrizi- uči-spavaj...i tako iz dana u dan.

Nikada nisam previše jeo (doručkujem možda jednom ili 2 puta tjedno, nekad i manje, večeram dosta rijetko - možda par puta mjesečno, ali kad večeram na pazim baš šta jedem, a ručam svaki dan, malo više nego što bi recimo bilo normalno za moju dob i tjelesno stanje, ali to mi je onda da prođem dan bez da umirem od gladi). Čipse i takve stvari jedem 2-3 puta godišnje, ako se zalomi. Čokoladu možda jednom mjesečno. I osim toga, genetski mi je predodređeno da budem malo jači, i brzo mi se hvata ako malo više pojedem.

To dosada nije bio problem, jer sam trenirao rukomet jedno 8-9 godina i nisam imao problema. Treninzi 3 puta tjedno, doma nešta malo radio - tek tolko. Ali zbog situacije koju sam naveo na početku, od kad mi se život zbog faxa, takoreći odvija sjedeći, dosta sam se udebljao. Na svojih 179 cm imam 81.5kg, i problem je uglavnom u trbuhu, a primjetio sam da su mi i prsa malo "omekšala". Od treniranja i gena sam dosta jak, imam jake noge sa minimalno sala, većina mišića mi je definirana i čvrsta iako nisam nikada (osim teretane zbog rukometa) ništa konkretno radio. Nije da sam jako nabildan, ali vide se. Osim trbušnih, koje je sada prekrilo salo

Budući da nemam previše mjesta kod kuće, niti vremena za ići u teretanu ili trčati, moje pitanje je koje vježbe bi mi mogli preporučiti za izvođenje kod kuće kako bi maknuo salo(prvenstveno trbuh i bokovi, ali htio bih odmah eliminirati i to šta mi se počelo skupljati oko prsa, ne bi baš htio imat sise)? Dakle ne vježbe za jačanje mišića, nego čisto mršavljenje. Prehranu ne mogu mijenjati, osim što bih mogao, i budem sigurno, rasporedio u više obroka. Količinski mislim da je to ok. Kruh ne jedem, od tjesta samo špagete jednom u 2 tjedna, često crveni krumpir i malo rijeđe rižu. Od mesa piletinu, puretinu, ribu i jako rijetko nešta drugo. Salate i voće jedem redovito. Jedino šta bi vjerojatno trebao dosta smanjiti je mlijeko i mliječni prozivodi (sir najčešće). Mlijeko pijem obično 2-3 puta dnevno, ujutro šalicu i navečer 1 ili 2 (0.9%m.m.). Osim toga pijem samo vodu, ponekad cedevitu, alkohol ne pijem, u izlascima colu ili ledeni čaj. Nikakve guste sokove ni ostle zašećerene napitke (osim te kole vikednom).
Od sprava doma imam na raspolaganju orbitrek (ako je uopće koristan?).

Evo, nadam se da je to dovoljno informacija da mi možete preporučiti neke efikasne vježbe (znam da se neću toga brzo riješiti, ali glavno da nešta radim). Ako netko možda ima, ili zna kakav tekst o takvim vježbama, ili video koji bi mogao negdje nabaviti, bilo bi odlično!

Hvala!
ladni pifkan is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.