Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2016., 00:59   #1
Thumbs up Budućnost edukacije u postmodernom svijetu.

Neću spamat ovu temu (upitna joj je budućnost, jel) sa svim filmićima koji su već prežvakani i viđeni kao npr safe space u američkim sveučilištima, protest od nedavno u Torontu gdje se poziva na otkaz profesora koji je odbio prozvat studenta/icu sa trećom zamjenicom, jer nije prihvaćao bit "on" kad se ne smatra "on" samo zato jer je rođen sa, jel, falusom itd.

To svi znamo to je sve već viđeno. Ali možda najbolji (do sad) sukus u kom smjeru postmoderna i progresivna ideologija ide je ovo - iz najboljeg kontinenta, kojeg svaki produhovljeni polaznik nekog društvenog studija poštuje kao "koljevku" svih nas.

Situacija je tamo, ovakva;

https://www.youtube.com/watch?v=C9SiRNibD14

Komentari?
Salauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 22:19   #2
Trauma and Free Speech in Higher Education:
Do Trigger Warnings Threaten First Amendment Rights?

https://etd.ohiolink.edu/!etd.send_f...osition=inline

...
Salauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 22:42   #3
Ja se apsolutno slažem sa ovime. Zašto civilizacija želi dati znanost onima koji ju ne mogu razumjeti? Mislim da omjer lajkova i dislajkova govori sam za sebe dovoljno. Da se ove pita,škole bi nam izgledale ovako: http://www.youtube.com/watch?v=iKcWu0tsiZM Školstvo treba privatizirati i oda ovakvih pojava neće biti a tržište liberalizirati. Rijetko tko radi komplicirane radnje na poslu pa se praksa može vršiti samo u firmama. Podržavam slobodu govora i neka svatko ima svoju obrazovnu instituciju ali bez nametanja programa putem države.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.10.2016., 00:03   #4
Ukoliko se uskoro, i pod uskoro mislim na hitno u narednih 5 godina (dakle utopija) ne ukinu sa državnog programa, apsolutno svi nebitni fakulteti koji ne služe društvu na nikakav način (društvene studije i slično) i ostave samo pravi fakulteti, prirodoslovni, znanstveni i tehnički, mislim da nema nikakvih šansi da budućnost izgleda bilo kako drugačije osim od onih klišeja 1984 ili Idiocracy.

Dok sam bio mlađi, sjećam se kako su mi neki pojedinci uspjeli prodat priče o silnim velikim revolucionarima 1968., studentskim prosvjedima, Praxisovcima i slično.

Mislim da je to zapravo bio početak ovog šta sad trpimo, uvertira u sunovrat.

https://www.youtube.com/watch?v=HAlPjMiaKdw

PAKAO. Mene samo zanima, da li itko ovdje na ovom forumu može pogledat ovaj video, recimo do pola, 2-3 minute i iskreno izjavit da je kojim slučajem sudionik ovog događaja, prisutan, da bi se mogao sudržati od kompletnog gubljenja kontrole? Meni kuha samo kad ovo vidim - KAKO je to moguće, koji su ovo obrasci ljudskog ponašanja, tko je ovo odgojio?

To je ta Kanada u koju treba emigrirati već jučer?
Salauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 04:19   #5
Edukacija, još ima smisla u zemljama koje imaju razrađen i etabliran pravni, bankarski i privredni sistem. Gde postoji etika u odnosu radnik poslodavac itd

U balkanskim vukohebinama, jedina svrha, sa sretnim ishodom, je da se istakne i nepreduje u tom sistemu i da se u njemu nađe uhljebljenje. Ili, da se završi neki istinski dobar fakultet i zapali u inostranstvo. Ili da radi kao programer, od kuće ako treba i dobro zarađuje

Ali, broj tih koji dobro prođu u tome je mizerno mali, prema broju studenata koji ulaze na fakultete svake godine. To je, šarena laža i inercija po kojoj se vuče taj dekadentni sistem
Kontraktnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 08:58   #6
Ovo je možda za drugi topic ali ne da mi se otvarat još jedan, neka bude ovdje, jer i edukacija je zapravo "kriva" šta se danas tako agresivno razbija (isključivo u Europi i Americi, gdje je bijela rasa više manje u većini) obitelj.

Recimo, šta kažu teoretičari zavjera (jer naravno ne razbija se koncept obitelji, to su David Icke priče, feminizam je jedina zdrava priča na svijetu itd) na ovo;

http://www.managementtoday.co.uk/lad...rticle/1411445

Long maternity breaks are bad for women

‘I know it’s counter-cultural but I think long maternity breaks are bad for women,’ she says. ‘A friend of mine worked at Reckitt Benckiser and wanted to take a year off to look after her adopted baby. I told her: "You’re mad. You have a great job and, trust me, you’ll lose it if you take a year off."

Uopće nije očito da je feminizam ideologija koja želi da žene budu snažne i samostalne ili u prijevodu, da budu šljakerska snaga i novi konzumenti, i da mjenjaju svoju "seljačku ulogu" za pravu misiju, za korporativne ciljeve od čijih se naknada za vremenski najam 5 put tjedno 8 sati dnevno može kupit doslovno koja god krpica sjevne u dućanu, hihi, we can do it. Možda nam na fakultetima ili na medijskim fakultetima kao Ellen Degeneric počnu promovirat šovinizam bijelog muškarca koji "ne dozvoljava" da na radno mjesto dolaze trudnice? Možda konačno bude pravde i do 2025. žene budu rađale na team building eventima.

Ako budu to mogle zhendlati hihi, a moći će, samostalne i snažne.
Salauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 09:22   #7
Nemojte zbog medijski isfuranih osoba iz humanistike i drustv znanosti misliti da su svi na tim fakultetima takvi i da su zbog tog ti faxevi suvisni.
Ti fakulteti moraju opstati, samo je pitanje kvota.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 10:02   #8
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Nemojte zbog medijski isfuranih osoba iz humanistike i drustv znanosti misliti da su svi na tim fakultetima takvi i da su zbog tog ti faxevi suvisni.
Ti fakulteti moraju opstati, samo je pitanje kvota.
Pa ok ja znam da moji postovi zvuče ekstremno ali to je refleksija ovih vremena i moj očaj nad situacijom. Ne mogu drugačije rezonirat, osjećam se očajno. Kako više se može o tome imat pozitivan stav?

Pred 10 godina kad bi nekom spomenuo nešto kao Saul Alinsky i njegove načine diskursa to su bile automatski bodovane priče u kategoriju "ma molim te sa tim teorijama zavjere, van konteksta si".

Sada kad je očito da se isključivo po tim šprancama vodi diskurs, i kad je YouTube otkrio kako se na tim mjestima (fakultetima) vodi edukacija, šta da se radi? Kako da imam pozitivno mišljenje, na temelju čega.

Lako za forumaško trkeljanje, ovdje ionako ispucavamo svoje frustracije - ali ajde reci mi ti svoje mišljenje zašto nema prosvjeda na fakultetu? Pustimo ova lajanja na internetu. Zašto na fakultetu nema dvije struje, normalni protiv degenerika? Zašto je samo jedna, "progresivna"?

Zašto je uopće moguće da živimo u vremenu da se dopušta situacija da se profesor u Torontu mora borit za svoje radno mjesto protiv studenata koji ga žele izbacit (!) jer ne želi prihvatit njihove novokomponovane rodne kategorije. Na to smo spali! Na 550 spolnih kategorija, na elaborate o "rasističkoj i kolonizatorskoj znanosti"...i to više nisu neke fringe opskurni primjeri ovo su svakodnevnice, etablirani fakulteti, u čitavom zapadnom svijetu.

I nitko se tome ne protivi, počevši od samih fakulteta! Znači pristaje se na to. Plansko uništavanje edukacije? Želi se napraviti da stasa generacija kompletnih zombija? I da, znam da je ovo "svaka generacija" pričala i svaki put bi stariji kao ja, sa 30 godina, zapali u te klišeje "ajme mi smo bili bolji, mladi danas su luđaci, mi nismo bili a oni jesu"...ali...zar zaista moram u ime "progresivnosti" i "kuženja mladih" prihvatit da se ovi ne-tehnički i ne-empirijski studiji ovako ponašaju?

Klinci su tamo duže nego kod kuće, ajmo zbrojit, internet vrijeme, provode ga tamo gdje samo njihovi istomišljenici obitavaju, zaštićeni od kritike i protivljenja...dolaze na te fakultete...opet echo chamber...i onda dolaze doma, a doma je feminizirana mama i emaskulirani tata. Ako upale TV, na TVu se iste te priče, putem korporativnih medija guraju. Glupi otac, smotani otac, jaka mama, samohrana mama, multikulti obavezno u glumačkoj postavi, ko u knjigama u školi. Ko u Francuskoj gdje su na udžbenik iz povijesti o narodima Europe, kelta predstavili kao crnca.

Propast. Textbook primjer. Volio bi da mi netko pokaže suprotno, a i ja bi volio da se mogu natjerat da mislim da će mladi pobjedit jer kuže, ali nekad izgubim svu nadu. Kako će pobjedit, kad šute, a šaka degenerika laje sve glasnije i glasnije i glasnije.
Salauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 11:54   #9
To je rezultat pseudoznanosti na društvenim studijima no postoji znanstveno objašnjenje o tome što se zapravo događa. Svaki puta kada bi se civilizaicja digla,povećavao bi se broj neprilagodljivih i nastala bi revolucija i tako u krug. Srednji vijek,Francuska revolucija,Boljševička revolucija,Američki građanski rat. Civilizacija nudi preživljavanje onih koji u primitivnoj sredini ne bi preživjeli pa preživljavaju na tehnologiju a rezultat toga je populacijska eksplozija ne u Europi ili Hrvatskoj gdje natalitet opada nego u svijetu. Demokracija nudi pravo većine i onda je sve ovo logičan slijed toga. Neprilagodljive skupine postanu socijalisti koji su većina gdje je uračunata i Katolička Crkva koja poštuje hijerarhiju muž-žena-djeca ali je iznad muža bog tj. oni koji postignuće jedne obitelji destimuliraju tako da masi prodaju priče o odricanju,davanju,pomaganju svim neprilagodljivima. Tako smo imali u povijesti srednji vijek i komunizam kao dvije krajnosti socijalizma i rat protiv znanosti.

Zadnje uređivanje Detektor : 16.10.2016. at 12:06.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 12:10   #10
Common core zavrijeđuje dulji upis, ali neka samo bude podsjetnik.

http://i.imgur.com/h4hf43j.jpg
Salauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 13:45   #11
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
To je rezultat pseudoznanosti na društvenim studijima no postoji znanstveno objašnjenje o tome što se zapravo događa. Svaki puta kada bi se civilizaicja digla,povećavao bi se broj neprilagodljivih i nastala bi revolucija i tako u krug. Srednji vijek,Francuska revolucija,Boljševička revolucija,Američki građanski rat. Civilizacija nudi preživljavanje onih koji u primitivnoj sredini ne bi preživjeli pa preživljavaju na tehnologiju a rezultat toga je populacijska eksplozija ne u Europi ili Hrvatskoj gdje natalitet opada nego u svijetu. Demokracija nudi pravo većine i onda je sve ovo logičan slijed toga. Neprilagodljive skupine postanu socijalisti koji su većina gdje je uračunata i Katolička Crkva koja poštuje hijerarhiju muž-žena-djeca ali je iznad muža bog tj. oni koji postignuće jedne obitelji destimuliraju tako da masi prodaju priče o odricanju,davanju,pomaganju svim neprilagodljivima. Tako smo imali u povijesti srednji vijek i komunizam kao dvije krajnosti socijalizma i rat protiv znanosti.
Sveta čarapo...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 15:11   #12
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Sveta čarapo...
I jedna i druga pojava veze nemaju s pameti. Zanemaruju utjecaj genetike na prosperitet. Kad je Rim prihvatio Kršćanstvo,propao je i prvo je trebalo srušiti mit o jednakosti preko kreacije jednog boga da bi se kasnije pojavio drugi mit komunizam koji je uništio Rusiju i isto tako regrutira moderne barbare. Danas imamo podržavanje imigracije uz suradnju Crkve i radikalno lijevih stranaka da nas obogate multikulturom pa se ta tradicija nastavila. Klerikalizacija obrazovanja,marksizam obrazovanja,svejedno.

Zadnje uređivanje Detektor : 16.10.2016. at 15:28.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 18:46   #13
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Danas imamo podržavanje imigracije uz suradnju Crkve i radikalno lijevih stranaka da nas obogate multikulturom pa se ta tradicija nastavila. Klerikalizacija obrazovanja,marksizam obrazovanja,svejedno.
Tvoj komentar o tome kako tehnologija pridonosi da beta primjerci prežive...to je surovo. Istina...nisam nikad to tako sažeto mogao sebi sročit kad bi razmišljao na tu temu.

Ja nosim kontaktne, ja bi zapravo trebao umrijet od gladi, jer ćorav u prirodi ne možeš dobro lovit i ne možeš se prehranit.

A ovo sa "nivelizacijom" svih slojeva stanovništva i slični produkti bolesnog uma (stjuardesa vrijedi jednako kao pilot itd.)...ti dakle hoćeš reć - od propasti nema spasa u niti jednom scenariju, samo repeat povijesti?
Salauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 19:40   #14
Quote:
Salauk kaže: Pogledaj post
T

A ovo sa "nivelizacijom" svih slojeva stanovništva i slični produkti bolesnog uma (stjuardesa vrijedi jednako kao pilot itd.)...ti dakle hoćeš reć - od propasti nema spasa u niti jednom scenariju, samo repeat povijesti?
Ako će se poticati rast neprilagodljivih,da. Ako se neće,ne. Nužno je napraviti selekciju između onih koji mogu doprinositi društvu i onih koji ne mogu. Jedino tako civilizacija može ići naprijed. Kucaj na google Francis Galton. Tu je i problem demokracije,da li svi trebaju imati jednako pravo glasa? Ako da,oni bolji čine manjinu a lošiji većinu,većina će srušiti manjinu dok se u suprotnom to ne bi događalo. Tu se ne misli sad na normalnog prosječnog čovjeka koji radi,sposoban je prehraniti obitelj.

Zadnje uređivanje Detektor : 16.10.2016. at 20:05.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 22:26   #15
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Ako će se poticati rast neprilagodljivih,da. Ako se neće,ne.
Znači hoće.

Salauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 00:12   #16
Svaka generacija više manje ima isti broj ljudi koji su sposobni za nešto, to što se danas društvo promjenilo za razliku od prije 100-ak godina pa ljudi završavaju fakultete ne znači da su generacije postale PAMETNIJE već OBRAZOVANIJE za određene djelatnosti...
Evo pošto sam medicina mogu govorit u tom smjeru, šta vi mislite da ako netko nauči anatomiju tijela i fiziologiju te postane doktor razumije politička zbivanja i ima mozak za prepoznat razne ideologije ili da ga to uopće zanima.

Možda bi taj isti čovjek prije 100-ak godina bio industrijski radnik, a ne doktor i njegova inteligencija za razumijet politiku bi bila jednaka. To što on danas zna postavit dijagnozu i operirat čovjeka ga ne čini pametnijim u drugim sferama isto kao ni neke druge fakultete.
Jasno šrina obrazovanja bi trebala postojati, međutim ljudi se fokusiraju na ono svoje dok ostatak žive normalan život i više manje znadu iste stvari kao i oni sa nižim stupnjem obrazovanja.Naravno ne govorim da možda nebi mogao više znati međutim njihova zainteresiranost za ostalim je jednaka onima sa nižim stupnjem, a time i njihovo znanje

Da vam budem iskren meni je fakultet postao tipa kao srednja škola, svi je završavaju više manje.Ljestvica se podigla prema gore, nekad je bilo znati pisati i čitati da si obrazovan čovjek, pa opet prije nekih 100 ak godina osnovna škola.
Meni kao mlađem su pričali tko je nekad završio elektrostrojarsku srednju da su ga smatrali jako pametnim dok danas da budem iskren fakultet je postao srednja to što si ga završio ne znači da si pametan čak ni za to područje, da ne govorim za ostala.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 23:06   #17
Quote:
Salauk kaže: Pogledaj post
Pa ok ja znam da moji postovi zvuče ekstremno ali to je refleksija ovih vremena i moj očaj nad situacijom. Ne mogu drugačije rezonirat, osjećam se očajno. Kako više se može o tome imat pozitivan stav?

Pred 10 godina kad bi nekom spomenuo nešto kao Saul Alinsky i njegove načine diskursa to su bile automatski bodovane priče u kategoriju "ma molim te sa tim teorijama zavjere, van konteksta si".

Sada kad je očito da se isključivo po tim šprancama vodi diskurs, i kad je YouTube otkrio kako se na tim mjestima (fakultetima) vodi edukacija, šta da se radi? Kako da imam pozitivno mišljenje, na temelju čega.

Lako za forumaško trkeljanje, ovdje ionako ispucavamo svoje frustracije - ali ajde reci mi ti svoje mišljenje zašto nema prosvjeda na fakultetu? Pustimo ova lajanja na internetu. Zašto na fakultetu nema dvije struje, normalni protiv degenerika? Zašto je samo jedna, "progresivna"?

Zašto je uopće moguće da živimo u vremenu da se dopušta situacija da se profesor u Torontu mora borit za svoje radno mjesto protiv studenata koji ga žele izbacit (!) jer ne želi prihvatit njihove novokomponovane rodne kategorije. Na to smo spali! Na 550 spolnih kategorija, na elaborate o "rasističkoj i kolonizatorskoj znanosti"...i to više nisu neke fringe opskurni primjeri ovo su svakodnevnice, etablirani fakulteti, u čitavom zapadnom svijetu.

I nitko se tome ne protivi, počevši od samih fakulteta! Znači pristaje se na to. Plansko uništavanje edukacije? Želi se napraviti da stasa generacija kompletnih zombija? I da, znam da je ovo "svaka generacija" pričala i svaki put bi stariji kao ja, sa 30 godina, zapali u te klišeje "ajme mi smo bili bolji, mladi danas su luđaci, mi nismo bili a oni jesu"...ali...zar zaista moram u ime "progresivnosti" i "kuženja mladih" prihvatit da se ovi ne-tehnički i ne-empirijski studiji ovako ponašaju?

Klinci su tamo duže nego kod kuće, ajmo zbrojit, internet vrijeme, provode ga tamo gdje samo njihovi istomišljenici obitavaju, zaštićeni od kritike i protivljenja...dolaze na te fakultete...opet echo chamber...i onda dolaze doma, a doma je feminizirana mama i emaskulirani tata. Ako upale TV, na TVu se iste te priče, putem korporativnih medija guraju. Glupi otac, smotani otac, jaka mama, samohrana mama, multikulti obavezno u glumačkoj postavi, ko u knjigama u školi. Ko u Francuskoj gdje su na udžbenik iz povijesti o narodima Europe, kelta predstavili kao crnca.

Propast. Textbook primjer. Volio bi da mi netko pokaže suprotno, a i ja bi volio da se mogu natjerat da mislim da će mladi pobjedit jer kuže, ali nekad izgubim svu nadu. Kako će pobjedit, kad šute, a šaka degenerika laje sve glasnije i glasnije i glasnije.
Znam da je postalo pretjerano s tom politickom korektnoscu jer profe moraju sad jalo paziti sto pricaji, ne razvina se kriticko misljenje. Nedavno je hrvatski pisac koji zivi u SAD (zivio je i u Kanadi) pisao veliki clanak o tome u JL gdje je naveo kako je to s pk na sveucilistima postalo nakaradno i rezultiralo s tim da je kriticko razmisljanje postalo nepozeljno.

Zasto se suti? Hm, strah je velik, dobra vecina ljudi radije suti nego trpi, pogotovo kad je egzistencija u pitanju. Jednostavna psihologija.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.