Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2017., 00:35   #3621
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Prvo je pitanje želiš li Informatiku(uredsko poslovanje/dizajn/ekonomija) ili Računarstvo?

Drugo, u svakom slučaju počni učiti programiranje koji god smjer te zanimao više. Trebat će ti vremena da shvatiš logiku i bolje je ako dođeš sa makar minimalnim predznanjem o programiranju.
Kod informatike me interesira uredsko poslovanje, a racunarstvo mi je mala nepoznanica. Uvijek kad se prica o tome, to je kao neko programiranje, mozes radit gdje hoces. A prakticki i ne znam sta se tocno radi sa tim faksom.
Ako znas mozda preporuciti odakle da krenem sa programiranjem, da li ima neka dobra stranica za pocetnike. Ako ne, svakako cu se potruditi i potraziti nekakve tutorijale ili nesto slicno. Treci sam srednje , tako da mislim da mi i nije kasno, do mature cu znati tocno sta zelim, i koliko sam spreman za to.
Fokus11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 00:56   #3622
Quote:
Fokus11 kaže: Pogledaj post
Kod informatike me interesira uredsko poslovanje, a racunarstvo mi je mala nepoznanica. Uvijek kad se prica o tome, to je kao neko programiranje, mozes radit gdje hoces. A prakticki i ne znam sta se tocno radi sa tim faksom.
Ako znas mozda preporuciti odakle da krenem sa programiranjem, da li ima neka dobra stranica za pocetnike. Ako ne, svakako cu se potruditi i potraziti nekakve tutorijale ili nesto slicno. Treci sam srednje , tako da mislim da mi i nije kasno, do mature cu znati tocno sta zelim, i koliko sam spreman za to.
Inače je najbolji pristup za obučavanje programera učiti C po 99 standardu. Tako ćeš malo sporije učiti ali ćeš kasnije znati što ljudi koji su pobjegli od C-a ne znaju, a korisno je.

Evo recimo ova knjiga je solidna, knjiga je jako bitna u početku jer imaš puno teorije pohvatati i shvatiti. http://www.dummies.com/programming/c...c-for-dummies/

Uz knjigu možeš koristiti nekakav youtube tutorijal gdje možeš bolje vizualno vidjeti što se kako radi, ali knjiga je po meni must have.

Kažeš ne znaš što je Računarstvo, znaš li što su Računalne znanosti?

Tu ćeš naučiti inžinjerski pristup sa nešto znanstvene podloge programiranju i računalnim mrežama. Razlika između dva smjera je upravo ekonomsko/inžinjersko.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 13:27   #3623
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Inače je najbolji pristup za obučavanje programera učiti C po 99 standardu. Tako ćeš malo sporije učiti ali ćeš kasnije znati što ljudi koji su pobjegli od C-a ne znaju, a korisno je.

Evo recimo ova knjiga je solidna, knjiga je jako bitna u početku jer imaš puno teorije pohvatati i shvatiti. http://www.dummies.com/programming/c...c-for-dummies/

Uz knjigu možeš koristiti nekakav youtube tutorijal gdje možeš bolje vizualno vidjeti što se kako radi, ali knjiga je po meni must have.

Kažeš ne znaš što je Računarstvo, znaš li što su Računalne znanosti?

Tu ćeš naučiti inžinjerski pristup sa nešto znanstvene podloge programiranju i računalnim mrežama. Razlika između dva smjera je upravo ekonomsko/inžinjersko.
Ma shvacam otprilike. Svakako cu nabaviti tu knjigu i poceti sa ucenjem. S obzirom da mi oba smjera nisu mrska, interesantna su , i volio bih se baviti tim smjerom informatike u zivotu, zanima me jos usporedba koji smjer je laksi za zavrsit, gdje je lakse naci posao.
Fokus11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 13:45   #3624
Quote:
Fokus11 kaže: Pogledaj post
Ma shvacam otprilike. Svakako cu nabaviti tu knjigu i poceti sa ucenjem. S obzirom da mi oba smjera nisu mrska, interesantna su , i volio bih se baviti tim smjerom informatike u zivotu, zanima me jos usporedba koji smjer je laksi za zavrsit, gdje je lakse naci posao.
Nalaženje posla je ovisno o tome što naučiš i koliko dobro. Ako naučiš nešto što je u trendu kad završiš i to dobro znaš onda ćeš lako naći posao s jednim i drugim lako. Recimo trenutno je to znanje iOS i Android programiranja i web stranice.

Informatika je generalno lakši smjer jer sadrži manje programiranja a više stvari koje se mogu učiti napamet, ali ćeš manje korisnog i naučiti.

Prouči popise predmeta za smjerove na stranicama faksa.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 14:00   #3625
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Nalaženje posla je ovisno o tome što naučiš i koliko dobro. Ako naučiš nešto što je u trendu kad završiš i to dobro znaš onda ćeš lako naći posao s jednim i drugim lako. Recimo trenutno je to znanje iOS i Android programiranja i web stranice.

Informatika je generalno lakši smjer jer sadrži manje programiranja a više stvari koje se mogu učiti napamet, ali ćeš manje korisnog i naučiti.

Prouči popise predmeta za smjerove na stranicama faksa.
Pogledat cu svakako. Jos samo da pitam sto se tice programiranja, programiranje u C je najbolje za pocetnike, ili ima neki drugi program jos bolji. Gledam po netu , svak svoje tvrdi haha (java,C, C++, pyton...).
Fokus11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 15:58   #3626
Quote:
Fokus11 kaže: Pogledaj post
Pogledat cu svakako. Jos samo da pitam sto se tice programiranja, programiranje u C je najbolje za pocetnike, ili ima neki drugi program jos bolji. Gledam po netu , svak svoje tvrdi haha (java,C, C++, pyton...).
Ja ti kažem da ćeš imati najviše dugoročnih dobitaka učenjem C-a prvo. Java kao početak ili nedaj bože python će ti ostaviti ogromnu rupu u znanju, učenje c++ je nezgodno jer postoji mogućnost da preskočiš stvari koje u C-u moraš naučit. Jasnije sad?

Otprilike da prvo naučiš računati na papiru, pa tek onda upoznaš kalkulator.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 17:02   #3627
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Ja ti kažem da ćeš imati najviše dugoročnih dobitaka učenjem C-a prvo. Java kao početak ili nedaj bože python će ti ostaviti ogromnu rupu u znanju, učenje c++ je nezgodno jer postoji mogućnost da preskočiš stvari koje u C-u moraš naučit. Jasnije sad?

Otprilike da prvo naučiš računati na papiru, pa tek onda upoznaš kalkulator.
Sve jasno, hvala na pomoci.
Fokus11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 21:54   #3628
Fokus11, uzmi u obzir da na PMF-u u Splitu postoji samo nastavnički smjer diplomskog studija Informatike.
Predznanje ti nije nužno (bar ne za PMF), al bi moglo puno olakšati prvu godinu. Pohvalno je što već sad razmišljaš o tome
nekodrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 10:16   #3629
Pozdrav svima,

završio sam srednju školu kao Web Dizajner i želio bih nastaviti dalje sa fakultetom ali nisam siguran što bi mi najbolje odgovaralo. Želim odabrati fakultet u Rijeci/Opatiji zbog lokacije ali se mučim sa izborom.

Ako imate iskustva ili kakav savjet, koji fakultet bi bio dobar izbor pošto nisam baš dobar u matematici i ono što sam znao već je pomalo isparilo...
Mannyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 12:20   #3630
Pozdrav svima, želio bih upisat fakultet elektrotehnike u Osijeku, pa me zanima kako je na fakultetu? Dal je teško( znam da je to sad od osobe do osobe koliko je teško, ali onako objektivno otprilike kako je)? Vidim da postoje sveučilišni i stručni studiji elektrotehnike, pa zanima me da li to igra neku ulogu nakon završenog fakulteta u pronalaženju posla? Hvala unaprijed na odgovoru
pakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 17:31   #3631
Quote:
Mannyx kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

završio sam srednju školu kao Web Dizajner i želio bih nastaviti dalje sa fakultetom ali nisam siguran što bi mi najbolje odgovaralo. Želim odabrati fakultet u Rijeci/Opatiji zbog lokacije ali se mučim sa izborom.

Ako imate iskustva ili kakav savjet, koji fakultet bi bio dobar izbor pošto nisam baš dobar u matematici i ono što sam znao već je pomalo isparilo...
ako želiš u Opatiji tamo je jako dobar turizam..
Silenzio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 23:16   #3632
Pozdrav,pred zavrsetkom sam pohađanja Komercijalne škole no želio bih upisati upravno pravo?
Ima li itko da studira od ekipe s foruma?Kakva su iskustva? Daljnje zaposljenje,usavrsavanje?

Poslano sa mog Lenovo A6020a40 koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 10:09   #3633
Pozdrav, maturant sam s prosjekom 4.8
Volim prirodne znanosti (i sve što vole mladi )
Dvoumim se između farmacije i dentalne medicine u Splitu (druge gradove nisam stavio iako bi to bilo super, jer realno roditelji mi nemaju financijskih mogućnosti slati me bilo gdje dalje, kao RI ili ZG)
Zanimaju me vaša mišljenja i savjeti, što biste vi na mom mjestu?
Pablitoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 11:03   #3634
farmacija je užas, nikad ne bih išo na to. dentalna je oke - plemenita - al dobra je i "prava" medicina.. dr. haus stylo..
atutto_gas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 23:09   #3635
FERIT ili FESB

Pozdrav forumasi!

Zanima me vase misljenje.. koji fax je bolji što se tiče organizacije, kvalitete programa, profesora, i prilike nakon završetka, postoje li već dogovorena mjesta za rad s firmama?

Što se tiče lokacije, Split mi je daleko blize nego Osijek al mi je Split nekako meh grad, more ga spasava da ne bude rupa :P, a u Osijeku nisam jos bio.

Zanima me kakav je Osijek kao studentski grad, ima li sadržaja i života u gradu?
Isto pitanje vrijedi i za Split )

Pozz
JayVu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 00:15   #3636
Osim FER-a, koje još fakultete da stavim na listu ako želim studirati računarstvo i dobiti najkvalitetniju edukaciju iz tog područja?
Evo screenshot mojih 5 odabira.
Skorojevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 11:23   #3637
Matematika na diplomskom ima smjer računarstvo i kvalitetan je, koliko čujem.

Poslano sa mog Vienna koristeći Tapatalk
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 11:43   #3638
Quote:
Skorojevic kaže: Pogledaj post
Osim FER-a, koje još fakultete da stavim na listu ako želim studirati računarstvo i dobiti najkvalitetniju edukaciju iz tog područja?
Evo screenshot mojih 5 odabira.
FER. Ostali nemaju ni približno tako bogat izbor u kasnijim godinama što se specijalizacije tiče.

Pišat ćeš krv prvih 3 godine ali kasnije ideš samo specijalizacija.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 13:58   #3639
Završi 3 godine na bilo kojem HR fakultetu(FER preporuka jer će ti dati najbolju bazu), položi TOEFL i nastavi negdje u EU na kakvom ozbiljnijem fakultetu.

Tople preporuke:

1. Sveučilište Ludwig-Maximilians(LMU) u Minhenu(ogroman broj njih radi u Googleu ,Facebooku itd.),

2. Tehničko sveučilište Munchen - Technische Universität München(općenito vjerojatno najbolje sveučilište za inženjere u Njemačkoj)

3. Karlsruhe Institute of Technology (KIT)

4. Sveučilište Humboldt u Berlinu,

5. École normale supérieure - Pariz,

6. Delft University of Technology(TU Delft) u Delftu, Nizozemska,

7. Politecnico di Milano - Italija,

8. Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL) - Švicarska(valjda najbolje od svih navedenih),

9. ETH Zurich - Švicarska

Nisam naveo britanske fakultete ali ono od EU fakseva, svakako aplicirati pa vidjeti gdje bi mogao upasti. Kao EU državljanin imaš pravo studirati na svim europskim fakultetima kao i državljanin te zemlje, dakle besplatno. I ima naših studenata tamo.

Zadnje uređivanje automation : 21.05.2017. at 14:21.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:55   #3640
PMF-Ekonomija

Maturant sam i mislim upisati Ekonomiju u Zagrebu.
Nakon 3. godine bih htio upisati smjer financijska matematika na PMF-u.
Je li to uopće moguće i koja je cijela procedura?
__________________
1589.
Dinozg98 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.