Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2007., 15:17   #1
Arrow kako se zaposliti u pošti ???

Pozdrav svima! Diplomirao sam prije tri godine na prometnom fakultetu, PT smjer. Zaposlio sam se kao nekvalificirani radnik na jednom slabo plaćenom poslu i vjerovao kako je to samo privremeno dok ne iskrsne posao u struci.

Postalo mi je već pomalo dosta tog čekanja Godota i počeo sam tražiti neke veze i vezice koje su uglavnom ispale bezvezne. Najjača veza mi je rekla da čekam da se raspiše natječaj za radno mjesto, pa da onda dođemo razgovarati. Mislim stvarno ..... Uvjeren sam da se radna mjesta raspisuju kad već postoji odrađeni kandidat za to mjesto i da je sve unaprijed dogovoreno.

Sad sam tu na Forumu, kako bi me razuvjerili.
HELP!!!
Recite mi da HP i telekomunikacije raspisuju natječaje i da ima nade za mene.
Primam sve savjete i iskustva.
fabula is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 15:40   #2
HP i telekomunikacije ne postoje vec godinama

za HP ne znam, ali za HT, T-mobile ti mogu reci da s prometom nemas sanse - osim ako nemas debelu vezu (ali ako imas vezu onda fakultet nije ni vazan, ima tamo ljudi i sa sumarstva )
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 15:40   #3
Teško. Oni stalno otpuštaju ljude koliko ja znam.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 15:51   #4
zapošljavanje u pošti... svašta!

dobro, sad ne znam kak je za VSS, ali znam da ako želiš biti poštar dovoljno je da imaš SSS bilo kojeg smjera i moš biti poštar - naravno ako imaju slobodno mjesto, a najčešće ga nemaju.

a imaš opciju i da budeš dosadan u Pošti...
__________________
"... now I'm here, think I'll stay around around around..."
(c) queen
zordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 15:53   #5
Quote:
zlocestoca kaže: Pogledaj post
HP i telekomunikacije ne postoje vec godinama
A evo i ja gledam što sam napisao

Nikako da se sjetim što su nama ono na faksu rakli gdje mi sve možemo raditi kad diplomiramo ....
fabula is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 15:56   #6
Mislim da bi i kao poštar rado radio!!
fabula is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 15:57   #7
...u HP trebas vezu...natjecaji se NE raspisuju neg ak imas vezu ti onda pocinjes raditi tu i tu(to znam 100%) ak i izađe natjecaj to mjesto je zauzeto vec mjesec dana najmanje...u HT ide natjecaj tu i tamo ali ako nemas potrebne kvalifikacije i znanja nis od toga...ti bi mogao slati i na HŽ sam` aj pogodi kaj ti za tam treba?VEZAAAAAAAAAA...nazalost to je tako...
__________________
...di da potpisem?...ma nije problem ;)
Zlockica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 16:06   #8
mjenjam ime ove teme u :TRAŽIM VEZU!!!!!
fabula is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 16:13   #9
LOL e sjetih se...DHL...ak se ne varam vi mozete raditi ko deklaranti i nes u vezi carine...wow kak sam ovo super slozila
__________________
...di da potpisem?...ma nije problem ;)
Zlockica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 16:27   #10
Ti si diplomirani ing. PT prometa i neznaš gdje možeš s tom titulom radit?!
Gle s tim možeš radit u bilo kojoj firmi koja ima veze sa poštom ili telekomunikacijama. Znači od Hrv. Pošte, privatnih kurirski (poštanskih službi) tipa City Ex, UPS, DHL... Telekom ili HT kak se to već zove, te VIP, T - COM i slični. A sad za dobit posao u pošti to ti je druga stvar. Ako hoćeš bit poštar dovoljna ti je SSS i ako hoćeš bit motorizirani na Tomosu odgovarajuća vozačka,
a ako hoćeš bit pješak hebena izdržljivost jer češ morat hodat i po kiši i po snijegu i po ljeti na 32 °C nije baš lako. Čak i vozit Tomos po snijegu. Jako zabavno!!!
Prijatelj mi se je jedva zaposlio (preko veze kao poštar) nakon 2 tjedna je dao otkaz, zaposlio se je u 7 mj. po najvećim vrućinama, više nije mogao izdržat!
A za neku bolju poziciju trebaš jako dobru vezu jer bez nje nećeš uspjet.
__________________
Čast svakome, veresija nikome!!!
DENNY is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 16:34   #11
Mr.mudrijašu, ono moje pitanje je bilo više ironično. Od svih tih mjesta, nikako da upadnem na jedno. Nije mi životna želja biti poštar, ne možeš vjerovat'!

Raspisuju li te priv. kurirske službe natječaje ili i to ide 'kad babo ima namjestit nekog svoga'?
fabula is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 17:03   #12
Oprosti ali ja se samo zezam. U privatnim kurirskim službama ti je slično znam da u City Ex oni koji su kao njihovi poštari koji idu po kućama i nose račune i one izvode iz banaka da za to većinom primaju penzionere koji kod njih rade honorarno za neki sitniš tako da tu možeš upast ako im se otvore mjesta dok za neke bolje poslove ti je sistem po vezi. Jedan se makne i na tu poziciju stavi svog frenda, poznanika ili rođaka. Gle svugdje ti je da ako hoćeš nešta bolje moraš imat nekoga ko će te pogurat i dat ti "ubrzanje" ako kužiš?
Od frenda stric je htio bit u čistoći vozač kamiona i rekli su mu da može ali da prvo mora nekoliko tjedana bit smetlar pa tek nakon tog roka će prijeć u vozaće. To ti je taj sistem, ako imaš veze ići ćeš odmah na dobru poziciju a ako nemaš poćinješ o nule.
__________________
Čast svakome, veresija nikome!!!
DENNY is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 17:05   #13
City express okolo rasipa pisma. Našla sam ih već nekoliko bačenih okolo.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 17:19   #14
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
City express okolo rasipa pisma. Našla sam ih već nekoliko bačenih okolo.
To su City-jevi lijeni poštari tj. kuriri oni nenose poštu do vrata ili sandučića nego sve bace nasred ulice pa si ljudi sami uzimaju ako ima kaj za njih. To je najnovija suvremena poštarska tehnika.
__________________
Čast svakome, veresija nikome!!!
DENNY is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 19:03   #15
Quote:
fabula kaže: Pogledaj post
Nije mi životna želja biti poštar, ne možeš vjerovat'!
Pa trebao si odmah reci, zelis biti direktor HP-a, a ne da moramo pogadjati. Iako nemas nikakvog iskustva u radu u struci...

Naravno da ti za to treba veza, odnosno takav se posao dobiva po stranackom kljucu. Lijepo u partiju, pa na izbore, pa za koju godinicu mozda nesto i bude od posla.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 19:16   #16
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Pa trebao si odmah reci, zelis biti direktor HP-a, a ne da moramo pogadjati. Iako nemas nikakvog iskustva u radu u struci....
fabula is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 19:20   #17
Kako se zaposliti u pošti?

Oženi nekoga tko tamo radi.

Ili provjeri imaš li već nekog u rodu ( vjerujem da si to već napravio)
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 20:30   #18
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Teško. Oni stalno otpuštaju ljude koliko ja znam.
a tko ih ne otpušta?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 11:38   #19
oženio sam nekog ko ima manje veze u pošti od mene, a rodbina, široko joj polje .....
ma ja sam valjda još zadnji poštenjačina koji misli da se poslovi dobivaju preko zavoda za zapošljavanje i javljanjem na natječaj.
fabula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.