Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2017., 22:14   #21
Quote:
positiveshit kaže: Pogledaj post
Evo njega
Niš se nije promijenilo, a?

Pa ja sam middle child, odrasla sam tako što su me špotali jer sam žensko i da sam trebala biti muško jer su jako željeli sina nakon starije sestre, a ispala ja, nisu se slagali sa mojim izborom faksa i većine stvari, ali sam ja išla svojim putem, a bilo mi je teško i sad me peru osjećaji neželjenosti i zato rijetko idem k svojima.
Nakon dugih godina otuđenosti i izgradnje svega sama, doživjela sam ove godine da me otac, prvi put u životu, stavlja kao primjer mlađem bratu (daaaa, dobili su sina na kraju)
I ne znam koliko sam u pravu, ali mislim da je mene borba, krvavi znoj i muka doveli dotle da sam koliko toliko zadovoljna i zahvalna, dok je taj moj brat, koji je bio nošen od njih kao kap vode na dlanu, ispunjavala mu se svaka želja, davala sva moguća pažnja, nalazili mu se poslovi preko veze, sada onaj koji je prilično nesposoban za posao i bilo što (nije "nesposoban" ni glup, mislim da ga je takvim kakav jest učinilo upravo njihovo ponašanje nekakvog obožavanja prema njemu - jer vanjski svijet se tako ne ponaša prema jedinkama, sve je manje-više borba)
Taj isti brat ne priča trenutno sa mnom, tj. ja sam se maknula nakon što me znao napadati bez razloga, a onda mi je jednom pjanski preko vibera "objasnio" kako je on zapravo...ljubomoran na mene jer meni "sve ide". A meni ne ide puno stvari, ali se borim. Nedostatak njihove podrške i poticaja mene su potaknuli da ja njima dokažem da nisam baš bez razloga na ovom svijetu (pogodi da me često mučio problem smisla i besmisla života - mog prije svega).
Tako da nije izgovor nedostatak podrške, nije izgovor nerazumijevanje okoline, nema izgovora ako nešto zbilja želiš. Bolje se ja snalazim jer sam samo bačena u svijet nego on kojega su valjda naučili da se ponaša i očekuje da će ga svijet držati na dlanu i obožavati jer su ga tako naviknuli doma. Ja sam od tog doma otišla jako mlada, a on se nije u stanju otrgnuti ni od tamo, ni od svoje apatije, ni od čega. Sad kad mi sestre pričaju što sve doživljavaju s njim, meni je samo drago što nisam tamo, koliko god sebično zvučalo.
I točna je ona stara: ako nešto zbilja želiš - nađeš način, ako ne želiš - nađeš izgovor
Evo me

Ne,kaj bi se promijenilo ?

Čestitam ti,vidim i ovdje,jaka si osoba i uspjela si.

Neću više smetati i zamarati ovdje na forumu,mičem se i od toga.

alebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 22:30   #22
Quote:
alebi kaže: Pogledaj post
Evo me

Ne,kaj bi se promijenilo ?

Čestitam ti,vidim i ovdje,jaka si osoba i uspjela si.

Neću više smetati i zamarati ovdje na forumu,mičem se i od toga.

A daj, daj, oprosti ako si me pogrešno skužio, rekla sam evo tebe jer se sjećam da smo komentirali prije par dana.
Meni ne smetaš, sumnjam da bilo koga zamaraš jer ako zamaraš, onda ljudi neće ni čitati, preskočit će te
Nemoj sad da se zbog mog benignog obraćanja tebi osjećaš loše pls pls pls
Samo što ne odobravam i ne prihvaćam taj "mentalitet žrtve" jer nisi žrtva, samo se trebaš trgnut
I ne, nisam toliko jaka, naprotiv osjetljiva sam i lako me se povrijedi i znat će se na kraju mog života jesam li "uspjela", za sada sam još u procesu i radim milijun grešaka, ali se pridižem i idem dalje.
positiveshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 22:39   #23
Quote:
positiveshit kaže: Pogledaj post
A daj, daj, oprosti ako si me pogrešno skužio, rekla sam evo tebe jer se sjećam da smo komentirali prije par dana.
Meni ne smetaš, sumnjam da bilo koga zamaraš jer ako zamaraš, onda ljudi neće ni čitati, preskočit će te
Nemoj sad da se zbog mog benignog obraćanja tebi osjećaš loše pls pls pls
Samo što ne odobravam i ne prihvaćam taj "mentalitet žrtve" jer nisi žrtva, samo se trebaš trgnut
I ne, nisam toliko jaka, naprotiv osjetljiva sam i lako me se povrijedi i znat će se na kraju mog života jesam li "uspjela", za sada sam još u procesu i radim milijun grešaka, ali se pridižem i idem dalje.
Ma NE,nisi ti ništa kriva.

Općenito mi je dosta svega više,tako da se potpuno od svega povlačim.

ovdje sam glumio tj.glumim žrtvu,izvan foruma sam prije jadikovao uz ono malo ljudi,sad više ne ni to...

tako je kako je,možda bude sreće u drugom životu.

Stvarno zadnje na forum.hr,ovo je bilo da ti ne misliš sa si išta kriva,dapače čestitam još jednom.
alebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 23:17   #24
Quote:
alebi kaže: Pogledaj post
Ma NE,nisi ti ništa kriva.

Općenito mi je dosta svega više,tako da se potpuno od svega povlačim.

ovdje sam glumio tj.glumim žrtvu,izvan foruma sam prije jadikovao uz ono malo ljudi,sad više ne ni to...

tako je kako je,možda bude sreće u drugom životu.

Stvarno zadnje na forum.hr,ovo je bilo da ti ne misliš sa si išta kriva,dapače čestitam još jednom.
Ne znam jesi li još tu, ali nije rješenje bježati od svega što ti ne odgovara i micati se. Bi li ostao ovdje da smo se svi složili da je tako kako ti kažeš i osjećaš?
imaš 25 godina (?) ili se dobro ne sjećam, ali u svakom slučaju svi smo tu da podijelimo što nas boli, muči, o čemu razmišljamo
htjela sam ti poručiti da se "može", čak i kad te svi ubijaju u pojam, izgleda da sam (ne prvi put) polučila suprotan učinak
Žao mi je i gdje god da jesi i kako god da se osjećaš, želim ti sve dobro
positiveshit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.