Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2004., 10:39   #21
Quote:
LadyInRed kaže:
ako je ovo istina što kažeš, ja bih na tvom mjestu mijenjala ginekologa. za nekog koji će me tretirati kao živo biće a ne biljku i znati da sam žena kojoj treba objasniti što je sa njenim zdravljem, što uzeti, kako i zašto.

a ne nešto otprilike. da 10 dana kašnjenja je optimalno vremena za čekati slijedeću menstruaciju?! koji diletanti



Ma ne, stvarno je dobar samo što nikada mi nije ovako dugo kasnila nego mi ciklus ne dolazi svakih 28 dana već 30-35, maksimalno mi kasni 8 dana. E sad, on je rekao da ako mi se bude desilo da bi menstruacije kasnila više od 10 dana da bi trebala piti te tablete, ali da ga samo nazovem prije pa će mi on sve reći. No sad ga nema, na godišnjem je pa ga nemogu pitati pa zato pitam curke koje se kuže u to. Objasnio je on meni zašto imam tako duge periode između ciklusa (policistični jajnici) ali mi nije objasnio za te tablete(doziranje) jer mi nije nikada ovako kasnila dugo. Nadam se iskreno da nije ipak neka beba u pitanju. Bole me cicke za popizditi, ali menge niodkud! A baš trebam slijedeći vikend na more! U qurac!!
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 14:47   #22
Dobroo dobroo
sto kazu stari,kad trojica kazu pijan si,onda se valjaj
mislila sam da jesu, jer ih ne podnosim isto i kao ove druge sto jesu kontracepcija, t.j. nuspojave su im jako jako slicne. A posto se slicno ponasaju,analogijom sam donijela (pogresan) Zakljucak Hvala na opaski
-il se pise opasCi
__________________
Oh my God, they killed Kenny!!!
djulbe-secer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 13:21   #23
uh...imam neke smetnje ono majko mila ali necu sad o tome nesto me ovde buni...u trudnoci sam prokrvarila i dr mi je dao dabroston da to zaustavim,a vama daje da vam se pojavi menga???nista ne razumin ko zna nek mi objasni
shalambula is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 13:22   #24
e da prvo mi je dala estrofem pa iza toga dabroston vezano....
shalambula is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 13:36   #25
Quote:
shalambula kaže: Pogledaj post
uh...imam neke smetnje ono majko mila ali necu sad o tome nesto me ovde buni...u trudnoci sam prokrvarila i dr mi je dao dabroston da to zaustavim,a vama daje da vam se pojavi menga???nista ne razumin ko zna nek mi objasni
I ja sam u trudnoći pila dabroston iz istih razloga, tako da ni meni nije jasno što neke cure tu zbore....
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 13:47   #26
Tu su odgovori na sva pitanja....

http://www.farmakologija.com/materia/g_prog.htm
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 13:57   #27
ty
shalambula is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 20:17   #28
imam poremecene hormone,pijem kontraceptive i nikad ih se ne bi odrekla ako ne moram jer su mi popravile situaciju.
što se tice dabrostona meni je jedino on pomogao da ponovno dobijem mengu.
istina da je "hormonska bomba"al zato se ne daje plako.ja nisam imala mengu 6 mjeseci i na kraju mi je jedino dabroston pomogao.
a nuspojave nikad nisam imala.dapace popravio mi je malo stanje
slronhill is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 09:11   #29
Question

pročitala sam sve ovo i opet mi ništa nije jasno..ok problem je sljedeći. menga mi kasni tj nema je jedan mjesec, doktorica MISLI da nisam trudna, nakon 9 dana 2x1 dabrostona ništa se ne događa...a panika raste...što ako jesam trudna Pliz, pomozite, koliko treba piti dabroston da se menga dobije ako nisi trudna???
Btw. žena mi još "objasnila" da Dabroston ima dvojako funkciju: ako si trudna služi za "učvršćivanje" trudnoće tj sprečava krvarenja, preteće pobačaje i slično a ako nisi onda dobiješ mengu i svi sretni...
TOMIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 23:48   #30
Napravi test na trudnoću, to ti je moj savjet.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 14:08   #31
Stvarno, vi koje pijete da bi dobile mengu: koliko vam treba proći od zadnje tablete?
Meni sve kasni u životu itd a danas mi je 7.dan, vikend preda mnom....gin mi se ne javlja na tel...a imam i gripu, pijem antibiotik (možda je to uzrok)
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 16:38   #32
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Stvarno, vi koje pijete da bi dobile mengu: koliko vam treba proći od zadnje tablete?
Meni sve kasni u životu itd a danas mi je 7.dan, vikend preda mnom....gin mi se ne javlja na tel...a imam i gripu, pijem antibiotik (možda je to uzrok)
Meni treći dan nakon zadnje tablete dođe...i meni je dabroston ok,niš komplikacija što je super s obzirom da ne podnosim kontracepcijske, a menga je znala kasniti i po 60 dana ...no nikad nisam duže od 6 mjeseci uzimala...
__________________
Never bend your head. Always hold it high. Look the world straight in the eye.
(Helen Keller)
momi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 23:06   #33
dabroston...

Bok svima!
Doktorica mi je prepisala dabroston tablete jer mi jako kasni menstruacija, a nisam trtudna. rekla mi je da ih pijem 2x dnevno ali nije mi rekla koliko dugo..
kako u kutiji ima punoo tableta, zanima me da li mi netko može reći koliko dugo da ih pijem??
hvala..
marina20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 00:38   #34
Quote:
marina20 kaže: Pogledaj post
Doktorica mi je prepisala dabroston tablete jer mi jako kasni menstruacija, a nisam trtudna. rekla mi je da ih pijem 2x dnevno ali nije mi rekla koliko dugo..
kako u kutiji ima punoo tableta, zanima me da li mi netko može reći koliko dugo da ih pijem??
ne moze ti to nitko na forumu reci, terapije su individualne.
zovi doktoricu i pitaj
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 09:13   #35
evo ovako, ja sam vec 2 puta uzimala dabroston, jer mi menga nikako ne dolazi redovno, nekad nakon 30dana, nekad nakon 50 dana a i duze! to je bilo dok nisam pila kontracepcijske! i da bi dobila hin.mi je propisao dabroston, jednom sam ih pila5 a drugi 10 dana! u cemu je razlika ne znam!
do prosle menge sam pila kontracepcijske pilule, ono normalno dobila i odlucila pauzirat sa tabletama da se organizam malo odmori ali eto sad vec 40dan i nema menge, trudna nebi mogla bit , proslu sam mengu imala a od onda se nisam sexala! ali tila bi sad dobit jer me zivcira ovo cekanje pa cu sad opet uzeti dabroston! planiram ga uzeti 10dana, jer sam tako i prosli put!
 
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 14:46   #36
Pa i ja sam pila kontracepcijske i sada napravila pauzu i ne dolazi.. Isto ako tebi.. Pauza i sve to.. I prošle put normalno dobila i sada zeza.. i zato mi je u biti prepisala te dabroson. Kako ih prvi put pijem nemam pojma koliko ih trebam piti jer nije rekla.. pa sad neznam koliko dugo da pijem..a nemogu ju nazvati jer radi samo određenim danima..
marina20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 13:49   #37
najbolje ti je 10dana, znaci ujutro i navecer po jednu! ja cu isto tako! 5 mi je nekako pre kratko, jedan put sam pila 5 pa nije dosla, pa sam onda opet 10 i tek je onda dosla! ma zivcira me sve ovo sa mengom, bez obzira sta znam da nisam trudna mi ovo stvara stress!
 
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 20:39   #38
Da, istina.. Već me jako živcira što nisam dobila.. I dečko mi je već na rubu živaca iako trudna ne mogu biti jer nije bilo sexa tako da to otpada..ali baš živcira.. a ništa, onda budem pila još 3 dana i to je taman 10 dana..valjda ću onda dobiti..eh.. jako živcciraa..
marina20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 21:52   #39
ja sam počela neki dan piti te tablete zato jer krvarim jako jako jako malo već neko duže vrijeme... i rekla mi je ginekologica da ih moram piti 5 dana po 3. nako što ih prestanem piti trebala bi mi doći obilna menstruacija nakon dan dva...
tokyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 18:49   #40
Evo ovako: ja dabroston pijem već 10 godina. Zbog policističnih jajnika i nikakvih menstruacija. Dabroston se inače pije od 16-26 dana ciklusa, 10 dana, 2x1, ujutro i navečer. Ja sam menstruaciju uvijek dobivala treći dan nakon zadnje tablete. Rijetko kad mi je dolazilo kasnije. Kad sam ostala trudna nastavila sam piti dabroston do 15 tjedna trudnoće. Dabroston potiče i regulira menstruacijske cikluse, a u trudnoći je čuvar trudnoće.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.