Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2010., 14:09   #81
Quote:
pandur! kaže: Pogledaj post
Pa znaju naši ljudi pljuvat po Englezima, što je djelomično opravdano zbog njihove politike prema nama, a, koliko se sjećam, najveći broj stranih dragovoljaca je upravo došlo iz Engleske.

U pravu si...

Znaš što je tu problem, što ljudi preko loše politike jedne zemlje, generaliziraju cijelu naciju.
__________________
logika je da nema logike
felga is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 14:16   #82
Da li znate gdje bi se mogao pogledati taj dokumentarac, pošto sam ga jučer propustio?
__________________
Death is only the beginning
Ilargia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 14:23   #83
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
U pravu si...

Znaš što je tu problem, što ljudi preko loše politike jedne zemlje, generaliziraju cijelu naciju.
A ti kao nikad ne generaliziraš?

Pa tko bira te ljude na vlasti koji sprovode takvu politiku?

Postoji i udruga Žena u crnom iz Beograda čije članice svake godine dolaze u Vukovar i koje po ne znam koji puta šalju državnom vrhu Srbije zahtjev da se prizna krivnja za zločine, procesuiraju zločinci i daju podaci o grobnicama, pa to opet ne briše činjenicu da su na prošlim izborima u Srbiji zamalo pobijedili radikali.
Vidi šta Srbi pišu kad dođu na hrvatske forume, a ti koji dođu su tobože njihove verzije pacifista i ljevičara.

Ne kažem da treba generalizirati, ali nekako me smeta što se poslije zločina i kod takvih stvari svi pokušavaju amnestirati krivnje. Nije narod, nego je samo Milošević. Samo Hitler, samo Mitterand, a tko je birao te ljude? Čiji su oni predstavnici? Kao nisu znali. Moš si mislit. Posebno su mi super ovi koji pričaju kako su prosvjedovali protiv Miloševića. DA, kada? 1999. kada su im počele padati granate po Beogradu. Gdje su bili u vrijeme Vukovara? U vrijeme klanja Hrvata?

Inače, jedan Srbin, isto tako veliki pacifist . prosvjednik i ljevičar, jednom prilikom kad smo upali u prepirku oko rata, rekao mi je da je Milošević trebao sravnati sve sa zemljom do Zagreba. Tad mu se omanulo, malo se naživcirao, pa mu je maska pacifista šutke spala. Dotad je izigravao velikog kroatoljuba. Moš si mislit što misle oni koji ne bi "pucali po zraku" da su ih mobilizirali, kad ovaj pacifista priča tako.

Ispričavam se ako je nekoga moj post povrijedio ili smatra da tome ovdje nije mjesto, no ne mogu stalno slušati te gluposti oko toga da je narod vječno slijep i gluh.

Zadnje uređivanje Frea : 19.11.2010. at 14:51.
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 14:25   #84
http://www.jutarnji.hr/boris-dezulov...caj---/905204/
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 14:26   #85
Ako naletim na poveznice, budem ih tu hitio.
pandur! is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 14:30   #86
@Frea

U čemu to ja generaliziram?

Kad pronađeš post gdje sam ja napisao da je svaki Srbin ili Bošnjak loš čovjek, svaka ti čast.

Narod glasa a često nije ni svjestan za koga glasa...stvarno gluposti pišeš.

Englezi i Francuzi su očajni u politici prema Hrvatskoj, ali opet je bilo iz tih zemalja dosta dragovoljaca.

Prema tome, stvarno ne znam što si htjela reći?
__________________
logika je da nema logike
felga is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 14:40   #87
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
@Frea

U čemu to ja generaliziram?

Kad pronađeš post gdje sam ja napisao da je svaki Srbin ili Bošnjak loš čovjek, svaka ti čast.
A ja sam kao napisala?

Quote:
Narod glasa a često nije ni svjestan za koga glasa...stvarno gluposti pišeš.

Englezi i Francuzi su očajni u politici prema Hrvatskoj, ali opet je bilo iz tih zemalja dosta dragovoljaca.
Da i? Gdje sam ja to osporila doprinos pojedinih dragovoljaca iz Engleske i Francuske?
Nigdje, stoga aj papu izigravaj negdje drugdje. No, bilo ih je i iz drugih država, čak prekooceanskih.
Napisala sam samo da su me pojedini ljudi iz te dvije države ugodno iznenadili jer sam bila mišljenja, a i dalje sam kako većina bilo zbog neinformiranosti ( a i kako ne bi ako su im mediji prenosili ono što jesu) ili propagande, prošlosti nije na taj rat gledala kao pojedinci koji i dalje ostaju pojedinci. Mnogi stranci i danas kada dođu u Hrvatsku pričaju o nekakvom građanskom ratu ili pak ustašama, a do pred par godina su se bojali dolaziti zbog rata koji olfo traje. Nedavno je i Milić imao interesantan putopis iz Marseillea, pa se dotakao Francuza i Hrvata, te francuskog percipiranja Hrvata i rata.
Stoga ne bih baš rekla da generalizacije počivaju na nebulozama, prije bih se istakla činjenicu kako svugdje postoje časne iznimke.
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 14:42   #88
Frea nećemo se svađati...

Oboje smo na istoj strani...
__________________
logika je da nema logike
felga is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 14:44   #89
ma daj, šta je pisac htio reći? Klasična njegova priča, koja se svodi ko nas bre zavadi, ajmo mi nešto popit, zajebi sve to.

Nabijat Srbima na nos svaki tjedan, onako primetime, za sve gadosti što su nam napravili. Pa da vidiš, svaki tjedan dokumentarac o vukovaru, pakracu, voćinu, gospiću. Pun mi je kurac te priče što je bilo-bilo je.
__________________
Aye, but isnt the man who chooses the bad in some way better than the man who has the good forced upon him?
dissident is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 14:48   #90
Quote:
dissident kaže: Pogledaj post
ma daj, šta je pisac htio reći? Klasična njegova priča, koja se svodi ko nas bre zavadi, ajmo mi nešto popit, zajebi sve to.
ma na to se ne osvrčem
nego na njegov odlazak u vukovar i kaj je tam vidjel odma nakon pada
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 15:00   #91
Šta nije to već komentirano par postova prije od bećara. Ja sam na žalost rušenje tog mita u dokumentarcu propustio
buli6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 15:07   #92
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
dovoljno jakih snaga za deblokadu grada u 11. mjesecu, u odnosu na jačinu onoga što su srbi tamo koncentrirali, mi ne da nismo imali, nego smo mogli molit boga da nam nakon vukovara ne padne još nešto.
ipak- činjenica je da se braniteljima grada dugo uljevala lažna nada da će stići nešto za što se znalo da neće...
To je činjencia.
U modernom ratu vojska koja napada mora biti bar 4 puta jača od vojske koja se brani.
Tako smoo u Oluji imali 150.000 na 40.000.
Tada je oko Vukovara bilo 60.000 JNA i četnika, toliko je Hrvatska ukupno imala naoružanih boraca te 1991.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 15:17   #93
Kad neće nitko ja ću, i to vrlo kratko:
To Siniša Glavašević nikad nije napisao, isto kao što ni Bruno Bušić nikad nije rekao o Hrvatima ono što mu pripisuju da je rekao.
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 15:20   #94
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
To je činjencia.
U modernom ratu vojska koja napada mora biti bar 4 puta jača od vojske koja se brani.
Tako smoo u Oluji imali 150.000 na 40.000.
Tada je oko Vukovara bilo 60.000 JNA i četnika, toliko je Hrvatska ukupno imala naoružanih boraca te 1991.
Vukovar nakon pada bi bilo suludo napadati...

Da se išta moglo napraviti,to bi se radilo prije,preko deblokade...onda nebi imali klasični primjer obrane grada od strane neprijatelja,jer bi se neprijatelj na djelovima našao između dvije vatre...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 15:23   #95
Quote:
Hrvoje kaže: Pogledaj post
Zastrasila me izjava onog fr-promatraca di je reka da je predsjednik Miterrand u razgovoru za njemacki FAZ reka nesto u stilu "...na cijoj su strani bili Hrvati u 2SR..."
nije mi dalo mira pa san malo gugla


Pa to je strasno, nemogu da virujen da nedilju dana prije pada Vukovara predsjednik francuske daje takav intervju za najuglednije njemacke dnevne novine.
Zeludac mi se okrice kad ovi dana opet moram slusat kako je Vukovar prodan.......
A ja mislija da si ti jedan od onih koji čitaju što ja napišen:

O Mitterandu i kakav je to smrdljivi govnjar sam pisao na desetke puta: u kontekstu formiranja paraobavještajne strukture koja je bila pod ingerencijom francuske socijalističke stranke a ne države, kojoj je na čelu bio Paul Barill, a čija je žrtva montiranog političkog progona bio i legendarni hrvatski general i vitez Ante Gotovina; o njegovom dolasku u Sarajevo u trenutku kad je u NATO-u već postignut visoki nivo suglasnosti o zračnom bombardiranju Srba u BiH, kad su ga Sarajlije bez mozga dočekali kao spasitelja, ne shvaćajući de ja jedini cilj njegovog posjeta produžavanje njihove agonije; u kontekstu genocida nu Ruandi iza kojeg stoji tadašnja francuska politika na čelu sa MItterandom itd.

Dakle, što se mene tiče u tom dijelu za mene nema ničeg novog...
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 15:23   #96
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
To je činjencia.
U modernom ratu vojska koja napada mora biti bar 4 puta jača od vojske koja se brani.
Tako smoo u Oluji imali 150.000 na 40.000.
Tada je oko Vukovara bilo 60.000 JNA i četnika, toliko je Hrvatska ukupno imala naoružanih boraca te 1991.
U Iraku je Irak imao premoc u ljudstvu u odnosu na NATO-ove snage, pa je pukao za manje od mjesec dana.

Za dobijanje rata kljuc su novac i informacije, a najvaznija je uloga politike, naravno.
Apatrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 15:30   #97
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
U Iraku je Irak imao premoc u ljudstvu u odnosu na NATO-ove snage, pa je pukao za manje od mjesec dana.

Za dobijanje rata kljuc su novac i informacije, a najvaznija je uloga politike, naravno.
Imali su i poljaci 100.000 konjanika 1939.
Nadmoćna sila je andmoćna sila.

Irak je naspram Amerike bio kao mravi naspram klinca s povećalom
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 15:33   #98
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Odličan dokumentarac.ODLIČAN.
Neka ostane za povjest.
I mislio sam da će ocjene biti ovakve.
Film je stvarno fantastičan, a najveća, uvjerljivo najveća vrijednost ovog filma jest u tome što je pokazao ono što ja uvijek govorim: kakvi četnici, kakav arkan, kakav dušan silni, kakav šešelj, kakav bokan, kakvi beli orlovi, da je bilo do njih nama u Hrvatskoj bi bile dovoljne jake snage MUP-a za obračunati se sa tom kukavelji i uopće ne bi imali potrebu stvarati onoliku vojsku, niti bi taj rat potrajao. Ali tu su bili u jugo-komunisti, jugounitaristi, titini nasljednici, koji su se našli na istom putu sa gore navedenima jer su im se ciljevi preklapali pa su im ovi paravojni četnici dobro došli kao snaga za ispomoć.
Likvidacije, odvajanja, i odvođenja organizirala je tzv. jna, odnosno njen obavještajni ogranak poznatiji kao KOS, isti onaj KOS koji je raširio priču o "prodaji i izdaji Vukovara", a ne bih se čudio ni da je "optužnica" izašla iz njihovog laboratorija.
Ono što ostaje kao najveća sramota nakon gledanja ovog filma, i što ostavlja gorak okus u ustima, jest činjenica da je onaj koji je vodio streljački vod na Ovčari, činom kapetan, a imenom Miroslav Radić, oslobođen svih optužbi na haškom tribunalu.
Kad tome dodamo da su Šljivančanina osudili na pet godina, pa su uslijed velikog pritiska morali dignuti na 17, ali je sad opet preispituju, i slobodno ustvrditi da, da se ta budala nije slikala i bahatila perd TV- kamerama i on bi danas vjerovatno bio slobodan, a da protiv kolovođa cijele te hajke i cijelog tog organiziranog i pomno razrađenog zločina, kao što su Kadijević, Adžić, Vasiljević, Panić Biorčević i ostali uopće nije niti podignuta optužnica, onda gađenju svakog normalnog ljudskog bića prema toj i takvoj pravDi, ne može biti kraja...
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 15:35   #99
Najgore u cijeloj priči što zločinci i danas slobodno hodaju Vukovarom.

Zamislite kako je živjeti s tom činjenicom Braniteljima koji žive u Vukovaru.
__________________
logika je da nema logike
felga is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 15:36   #100
Opet,danas se rijetko čuje protiv JNA,većinom se odnose neutralno,neki čak i pozitivno...

Kakav Arkan,on je uhićen ko obični džepar od MUP-a
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:46.