Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2011., 15:31   #81
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Kinematografi Zagreb nisu imali cvonjke za tu investiciju, a država ili grad ih više nije smjela sufinancirati jer su privatna tvrtka!

Ako vam nije poznato poroguglajte i pogledajte koja je veličina kompanije Cinestar i odakle dolazi novac za investicije i onda zaključite zašto su propali kinematografi Zagreb kao lokalna tvrtka u gradu Zagrebu!

Radi se o srazu lokalnog i globalnog kapitala, a tu se onda već unaprijed zna tko pobjeđuje!

A što se tiče distribucije, prije če je dobiti tvrtka Cinestar koja je Europska globalna tvrtka nego lokalna koja pokriva Zagreb i okolicu! Da i nisu Kinematografi Zagreb samo kino Zagreb! Pa tako da to nema veze sa Tomom, već sa premalom akumulacijom kapitala da bi ta tvrtka ostala u biznisu kojim se bavila do tada!
Ko je privatna tvrtka? Misliš na Holding ili...
Lijanaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 16:13   #82
Quote:
Lijanaa kaže: Pogledaj post
Ko je privatna tvrtka? Misliš na Holding ili...
zivjelo padobranstvo!!!!
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 16:48   #83
Što bi tek bilo da im je uspjelo uklonit Stomatološki faks
Lijanaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 17:56   #84
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
zivjelo padobranstvo!!!!
na padobrancima svijet ostaje
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 18:00   #85
Evo ja tvrdim da je razlog što je to vlasništvo SPC-a Krkimire
Lijanaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 18:36   #86
Neka Tomo malo više radi po zakonu i propisu pa ga se neće toliko napadati, vi ćete sve okrenuti kako vama paše ali nećete priznati ni za majku božju te neke stvari


da inače mislim da je točno da je to vlasništvo SPC-a jbga je i što sada, dali je to sad vlasništvo horvatinčića nekim čudom? jbga je, treba početi realno gledati stvari a ne samo silom modernizirati centar, nije horvatinčić jedan i jedini kao što po vama ispada,


ako se nalazite negdje oko njega dobro izreklamirali ste ga maksimalno uvjerili me u ništa niste i sve 5
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 18:48   #87
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Neka Tomo malo više radi po zakonu i propisu pa ga se neće toliko napadati, vi ćete sve okrenuti kako vama paše ali nećete priznati ni za majku božju te neke stvari
ja sam priznao da nije u redu.. ne znam sto vise hoces... samo pokusavam objasniti da to sto je to tamo napravljeno nije "saka u oko" i nesto totalno beskorisno i bezveze kao sto neki od vas pokusavaju prikazati...

Quote:
da inače mislim da je točno da je to vlasništvo SPC-a jbga je i što sada, dali je to sad vlasništvo horvatinčića nekim čudom? jbga je, treba početi realno gledati stvari a ne samo silom modernizirati centar, nije horvatinčić jedan i jedini kao što po vama ispada,
tko jos osim njega gradi po Zagreb? Ne zafrkavam, ozbiljno pitam... koji je privatni investitor u zadnjih 5 godina nesto gradio?

Quote:
ako se nalazite negdje oko njega dobro izreklamirali ste ga maksimalno uvjerili me u ništa niste i sve 5
s druge strane, ti nisi nis rekao, a postavljas se u najmanju ruku kao da ti je pola dvorista uzeo...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 18:59   #88
Nisam ništa rekao a muljator je na kvadrat? dali sam sada dosta rekao? ako ne radi po zakonu i propisu nego mimo uz sva moguća pogodovanja svojih kumova kako se to naziva? muljator? dali opet nisam ništa rekao?


Gradi se kako ne green gold recimo trenutno dali sam čuo nešto loše o tome? nisam moram priznati
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 19:14   #89
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Gradi se kako ne green gold recimo trenutno dali sam čuo nešto loše o tome? nisam moram priznati
nekad pomislim da ti green goldovi, ban centri i ostali
da oni plaćaju "aktiviste" koji će pljuvati po Horvatinčiću i novinare da pišu protiv Horvatinčića, e da bi ovi na miru mogli raditi svoj posao
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 19:42   #90
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Nisam ništa rekao a muljator je na kvadrat? dali sam sada dosta rekao? ako ne radi po zakonu i propisu nego mimo uz sva moguća pogodovanja svojih kumova kako se to naziva? muljator? dali opet nisam ništa rekao?
pa, rekao si nesto u stilu: HDZ je korumpiran..

nesto sto je samo po sebi jasno i sto obicnom covjeku ne treba prevoditelj... otkrio si toplu vodu...

da ne spominjem da si ovime upravo potvrdio da trolas po temi jer nisi pratio niti argumentirao ostalih 90% stvari koje je receno vezano za Cvjetni i rasprava koje su vodjene nego si se uhvatio prve stvari, koje je bila i slijepcu ocita, i to tupis vec 500+ strana...

Quote:
Gradi se kako ne green gold recimo trenutno dali sam čuo nešto loše o tome? nisam moram priznati
ja nisam cuo uopce za to.. sto bi to trebalo biti?
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 19:52   #91
Pa po tome trolate i vi koji branite horvatinčića,

a što je recimo green gold ili bilo koji drugi projekt, imaš internet pred sobom pa navali sa potragom


p.s. i osim toga svjestan si da je muljator ali mu i dalje daješ bezrezervnu podršku?? divno, nas dva nemamo o čemu više
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 20:09   #92
za dobrim konjem prašina se diže
ako je nešto problematično, sud će odlučiti tko je u pravu
a ne ulica
Tko brani "aktivistima" da ne podnesu tužbu protiv Hoto grupe? Tako bi možda nešto postigli, umjesto ovog što su radili a što su svi znali kako će završiti.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 20:24   #93
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
p.s. i osim toga svjestan si da je muljator ali mu i dalje daješ bezrezervnu podršku?? divno, nas dva nemamo o čemu više
ti ne citas bas ili? gdje sam ja to njemu dao podrsku? molim te, nadji mi JEDAN post gdje sam davao podrsku Tomi Horvatincicu....

Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Pa po tome trolate i vi koji branite horvatinčića,
opet se vracamo na to da ga ja ne branim... ja sam vec 100 puta minimalno rekao... ja NE podrzavam shopping centar Cvjetni trg, ja se SLAZEM da nacin na koji je to napravljeno nije u redu... jebemu, kada vec trolas, daj barem citaj...

ja sam govorio o tome da to kao projekt NE MORA imati nuzno negativne konotacije, da se MOZE iz njega izvuci i nesto pozitivno sada kada je napravljeno..

Takodjer, rekao sam da smatram da je dobro sto je napravljena jos jedna garaza u gradu jer je to, po meni, korak k tome da se postupno ukinu sva parkirna mjesta na ulicama i da se sve aute na parking potjera u garaze... automatski ce grad biti puno, puno ljepsi...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 10:05   #94
Quote:
Mukte Kavga kaže: Pogledaj post
Nismo tamo gledali tekmu od 11. rujna i tekme s Hajdukom. Znači 7 mjeseci.
A kaj nisu unutar tih 7 mjeseci bile u Mosoru i one neke tribine i predstavljanja programa/pokreta ZZD?
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 23:10   #95
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
A kaj nisu unutar tih 7 mjeseci bile u Mosoru i one neke tribine i predstavljanja programa/pokreta ZZD?
Zadnja je bila 20.09.2010.

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._6154589_n.jpg
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 08:59   #96
Za one koji viču da je rampa napravljena gradskim novcem!

Skandal u supermuzeju: MSU stajao 364 milijuna, a umjetnine propadaju jer ne radi klima

Za osposobljavanje klime treba 20 posto ukupne cijene cijeloga projekta, odnosno više od 72 milijuna kuna! Prvo djelo koje je nastradalo poznati je rad Miroslava Šuteja, a ukupno je oštećeno najmanje 20 djela

ZAGREB - “Zbog rasušivanja drveta, objekt-mobil se srušio u stalnom postavu, pad je uzrokovao veća i manja mehanička oštećenja”, stoji u izvještaju o radu Muzeja suvremene umjetnosti u 2010. koji potpisuje ravnateljica Snježana Pintarić , a predmet o kojem je riječ poznati je rad Miroslava Šuteja “Bum-Bum” iz 1968.
Financijski izvještaj

Sudbinu toga djela trenutno dijeli još najmanje dvadeset umjetnina iz stalnoga postava Muzeja, među njima i Julija Knifera, Đure Sedera, Toma Gotovca, Borisa Bućana, Sanje Iveković... Naime, sve su završile u restauratorsko-konzervatorskim odjelima te institucije.

Razlog? U zgradi Muzeja, otvorenoj prije nepunih 15 mjeseci, ne funkcionira klimatizacija pa su počele stradavati i vrijedne umjetnine. Uz opise pojedinih djela zato se mogu pročitati i opaske: zbog suhog zraka, popustila vezivnost ljepila, i sl.

Ravnateljica u izvještaju napominje kako im je prošla godina u financijskom i tehničkom smislu bila iznimno teška: “Susreli smo se s velikim troškovima održavanja, imali smo problema u održavanju mikroklimatskih uvjeta, restauratorske radionice nisu na zadovoljavajući način opremljene za rad, a pored toga kontinuirano smo imali premalo sredstava i stručnih zaposlenika za održavanje zgrade”.

Prema nekim procjenama, za saniranje štete na klimatizaciji, jednoj od najvažnijih stavki kad je riječ o muzejima, trebalo bi uložiti i do dvadeset posto od ukupne cijene projekta. Ako se to ne učini, riskiraju se još veća oštećenja Zbirke. Na tematskoj sjednici Gradskog ureda za kulturu zaposlenici Muzeja tvrdili su kako bi bilo dovoljno angažirati ljude koji bi 24 sata na dan nadzirali klimu. No, i za to bi trebalo pronaći novac.

Na toj sjednici ravnateljica Snježana Pintarić i njezin zamjenik Tihomir Milovac istaknuli su kako je dio umjetnina prebačen u depoe zbog koncepta ali i da su umjetnine “na neki način, kao živa djela, privikavaju i adaptiraju na mikroklimatske uvjete. Prema tome, mi smo već prije znali da će doći do nekih problema na umjetninama zbog promjene”.

Novi ambijent

No, time problem svejedno nije riješen, na što upozorava i član Upravnog vijeća MSU, Božo Majstorović, ujedno bivši ravnatelj Galerije umjetnina u Splitu. Majstorović je također upoznat s time da je određeni broj umjetnina morao biti povučen iz stalnog postava zbog fizičkih promjena uvjetovanih mikroklimatskim uvjetima.

- Razlog za to manje je šok nakon premještanja u novi ambijent, a puno više dnevni šokovi zbog amplituda temperature i vlage u izložbenom prostoru prouzročeni nefunkcioniranjem sustava za klimu. Naime, nagle promjene mikroklimatskih uvjeta u kratkim razdobljima izazivaju značajna oštećenja na gotovo svim materijalima.

Principijelno, problem predstavlja i jedna umjetnina. Međutim, ako se klimatizacija izložbenog prostora ne riješi, problem će eskalirati. I Galerija umjetnina imala je i ima probleme u određenim segmentima s funkcioniranjem ugrađene opreme i kvalitetom izvedenih radova.

Od svih sudionika u poslu, od izvođača do projektanta i nadzora, tražili smo da probleme saniraju bez dodatnih troškova za investitora.

__________________________________________________ _____________

Dakle mene što se moje love tiče više ovo zabrinjava, pogotovo što je zgrada prošla tehnički pregled a da se ovako značajna greška nije namjerno utvrdila.

Međutim ne vidim neke prosvjede zbog toga, niti pokretanje tužbi!

Muzej je već do sada potrošio naše novce na restauraciju oštećenih umjetnina. Tko će to platiti?

Zadnje uređivanje krekre : 21.04.2011. at 09:08.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 09:07   #97
Sva sreća što i nije neka šteta ako te "umjetnine" propadnu.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 09:31   #98
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Sva sreća što i nije neka šteta ako te "umjetnine" propadnu.
Ali je zato velika šteta što u Varšavskoj više nema spremnika za odlaganje papira i parkiranih automobila!

I jupi brojač postova mi je napokom proradio pomaknuo sam se sa 17 na 18 postova nakon godine dana! Bravo za moderatore i ispravno funkcioniranje foruma.hr!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 12:10   #99
bio sam prije par dana u Gundulićevoj, terase kafića su se još više proširile na ulicu tako da je 15-20 metara (bivše) lijeve trake sada jedna veelika terasa
kafići okupirali pola ulice od Varšavske do Ilice, a niko ni da pisne
------------
a za novi MSU: to je trošak od bijednih 72 000 000 kuna, nije to ništa
koliki novci su samo ulupani u tu zgradu, ali nije to bitno
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 14:26   #100
Kre moraš takve dugačke postove pisati da bi ti se brojač pomaknuo

a sad ozbiljno, MSU nije privatan garaža je, a "umjetnine" i bolje da propadnu ako su to umjetnine ja sam chuck norris
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.