Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Nove registarske pločice su...
super. 17 29.31%
užas. 41 70.69%
Glasovatelji: 58. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2015., 13:52   #121
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Kad se već tako očajnički mora mijenjati grb, za registracije je najprimjerenija ova verzija grba: http://upload.wikimedia.org/wikipedi...chequy.svg.png


I ne bi se nitko bunio (osim indexa.hr).


I maknut ono EU-govno!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 20:27   #122
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Mogao bi preokrenuti to pitanje:
Osjećaš li se ugroženo ili zakinut ako na autu nemaš tablicu sa hrvatskim grbom?

Moje zamjerke u vezi grba idu na račun dizajnera.
Normalnom čovjeku ne bi palo na pamet, da bi netko promjenu tablica tumačio kao rastačenje svega nacionalnog.
Pa što ako nemamo grb na tablici?
Da su Hrvati baš toliki domoljubi, ne bi nam država izgledala kako izgleda.
20 000 Hrvata je poginulo za taj grb. A to sto vi neki nemate prema tome postovanja to je vas manjinski problem.


Nitko normalan nije za micanje grba sa reg plocica i za mijenjanje zastave RH.


Gledat cete ga i dalje. A da se mene pita grb i hr zastava bi na svakom koraku, na tv-u domoljubne pjesme i dokumentarci koji afirmiraju RH i hrvatski narod. Po ovome narodu i drzavi se previse kenja i to narod dopusta. Ali Hrvat je takav, previse je tolerentan, previse je dobar i previse moze trpiti. Ali kad Hrvat ustane onda je to dogadjaj kojeg povijest pamti. Onda puca sve ono sto izgleda nesalomljivo, brda se tada odvaljuju. Tada se dogadja prava revolucija.

Uz to ukinuo bi sve nacionalne manjine kao sto nacionalnih manjina nema u Francuskoj. Nikakve nacionalne manjine i financiranje raznih vjerskih i sektaskih grupa. To nije u interesu hrvatskoga naroda, od toga nikakve koristi nemamo. Nikakve đamije nebi bile nit u planu a ne da se grade po hrvatskoj teritoriji. U jednoj Svicarskoj narod izglasa da ne zele da se grade minareti po njihovoj drzavi, a sto mi radimo? Mi gradimo đamije i razne pravoslavne i islamske skole i fakultete.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 11:14   #123
nije mi jasno zašto se dizajneri toliko pjene?
jesu li plaćeni za svoj rad po uvjetima natječaja?
jesu.
jesu li svoj uradak tako PRODALI?
jesu.
je li u uvjetima natječaja negdje propisana obveza da se nagrađene pločice ugrađuju?
nije.
znam da će reći da se mijenjanjem njihovog originalnog dizajna mijenja i njihova ideja, ali vi ste na to pristali!

zamislite da vam dizajner mercedesa zabrani korištenje automobila jer ste na njega ugradili neki third party spojler?

dizajn ovih pločica nije zaštićen, on je PRODAN i svi njegovi elementi također!
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 13:07   #124
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
20 000 Hrvata je poginulo za taj grb. A to sto vi neki nemate prema tome postovanja to je vas manjinski problem.


Nitko normalan nije za micanje grba sa reg plocica i za mijenjanje zastave RH.


Gledat cete ga i dalje. A da se mene pita grb i hr zastava bi na svakom koraku, na tv-u domoljubne pjesme i dokumentarci koji afirmiraju RH i hrvatski narod. Po ovome narodu i drzavi se previse kenja i to narod dopusta. Ali Hrvat je takav, previse je tolerentan, previse je dobar i previse moze trpiti. Ali kad Hrvat ustane onda je to dogadjaj kojeg povijest pamti. Onda puca sve ono sto izgleda nesalomljivo, brda se tada odvaljuju. Tada se dogadja prava revolucija.

Uz to ukinuo bi sve nacionalne manjine kao sto nacionalnih manjina nema u Francuskoj. Nikakve nacionalne manjine i financiranje raznih vjerskih i sektaskih grupa. To nije u interesu hrvatskoga naroda, od toga nikakve koristi nemamo. Nikakve đamije nebi bile nit u planu a ne da se grade po hrvatskoj teritoriji. U jednoj Svicarskoj narod izglasa da ne zele da se grade minareti po njihovoj drzavi, a sto mi radimo? Mi gradimo đamije i razne pravoslavne i islamske skole i fakultete.
Pff, ne trebaš mi davati predavanje o domoljublju. Hrvat sam i imam hrvatsko državljanstvo, za razliku od nekih domoljuba koji su si osigurali i strano državljanstvo.
Tvoje i HDZovo poimanje Hrvatstva je svedeno na kičeraj i mahanje zastava, kao i patetiku tipa "Ne dirajte nam grb, jer eto 20.000 ljudi je poginulo zbog grba". Na svakoj limenki pive ćeš vidjeti hrvatski grb, kakve koristi od toga imamo?
Rezultat takvog domoljublja je svima vidljiv. U krajevima gdje vlada najveća bijeda i nerad, takvo domoljublje nalazi plodno tlo.
A što je sa onima koji su se nakon rata ubili? Jesu li se oni ubili zbog grba ili zbog stanja u državi ili činjenice da ne mogu prehraniti svoju obitelj?
Svakakve se lopuže danas skrivaju iza hrvatskog barjaka. Realno, kada bih bio političar, bio bi političar desnice. Tako bi lako ubrao glasove. Citirao bi Matoša i Tuđmana, Kuharića i papu Franju samo da zadovoljim očekivanja desnog biračkog tijela, koji i nema nekakve visoke zahtjeve. Svaku nedjelju bi bio na misi u prvim redovima.

Uostalom, nisam nikada bio za promjenu izgleda hrvatske zastave.
Ali se nervirati zbog promjene izgleda tablica, ej čovječe... To mogu samo oni koji u životu nemaju briga.

Zadnje uređivanje DJTcro : 11.04.2015. at 13:30.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 13:44   #125
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Kad se već tako očajnički mora mijenjati grb, za registracije je najprimjerenija ova verzija grba: http://upload.wikimedia.org/wikipedi...chequy.svg.png


I ne bi se nitko bunio (osim indexa.hr).
Pa e,Ljubičiću je valjda problem ta kruna i činjenica da se detalji krune na tablicama ne primjete.
Ok,onda stavi samo šahovnicu.
Ali neee,treba mijenjati sve.

Mislim,posve je glupo optuživati SDP da su namjerno išli uklanjati grb radi neke mržnje jel. Vjerojatno oni u svemu nisu vidjeli problem. U te političke odnose HDZ-SDP neću ulaziti.
Međutim,dizajneri okupljeni oko svog barjaktara jesu u ovom slučaju problem.
Vizualno nisu postigli ništa novo,ali to i nije bio cilj....cilj je bio da maknu grb jer ga ti likovi ne podnose.
Razumijem sa stručne strane zašto su protiv krune,
ali protiv šahovnice biti....
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 14:00   #126
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Rezultat takvog domoljublja je svima vidljiv. U krajevima gdje vlada najveća bijeda i nerad, takvo domoljublje nalazi plodno tlo.
Koju su to krajevi?
Slavonija, Banija, Lika, dalmatinsko zaleđe....

Sve krajevi koji su pretrpjeli najžešća ratna razaranja, pa i okupaciju.





Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ali se nervirati zbog promjene izgleda tablica, ej čovječe... To mogu samo oni koji u životu nemaju briga.
Ne znam jesi li primjetio, ali na ovoj temi baš ti imaš najviše upisa.
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 14:15   #127
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post

Ne znam jesi li primjetio, ali na ovoj temi baš ti imaš najviše upisa.
Istina, imam najviše upisa, no nisam od onih koji u promjeni tablica vidi neki komplot protiv Hrvatske ili rastačenje svega nacionalnog.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 19:48   #128
Hrvati su osvjedočeni antitalenti za estetiku. Nove tablice su užasne, a ni prijašnje nisu bolje. One srpske, minijaturne, koje podsjećaju na talijanske su tri puta ljepše. A i zastava nam izgleda ko da ju je najveći neprijatelj dizajnirao. Da o onoj uspavanci od himne ne pričam.
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 19:55   #129
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
Hrvati su osvjedočeni antitalenti za estetiku. Nove tablice su užasne, a ni prijašnje nisu bolje. One srpske, minijaturne, koje podsjećaju na talijanske su tri puta ljepše. A i zastava nam izgleda ko da ju je najveći neprijatelj dizajnirao. Da o onoj uspavanci od himne ne pričam.
Predloži nam nešto.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 20:07   #130
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Predloži nam nešto.
Može.
Himnu valja ubrzat, zastavu suzit a pločice - tu je nužan radikalan zaokret.
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 20:15   #131
Ljubičiću opet usfalilo love, pa je "država odlučila" da je vrijeme da se neko od državnih znakovlja "modernizira". Presipanje iz šupljeg u prazno za skupe novce.

Uostalom zašto uopće mora biti oznaka EU na reg.pločicama.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 20:16   #132
Talking

Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
Može.
Himnu valja ubrzat, zastavu suzit a pločice - tu je nužan radikalan zaokret.
Je, pločice treba okrenuti za 90 stupnjeva ulijevo.

Kada dođe HDZ na vlast, okrenut će ih za 180 stupnjeva udesno.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 03:17   #133
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
nije mi jasno zašto se dizajneri toliko pjene?
jesu li plaćeni za svoj rad po uvjetima natječaja?
jesu.
jesu li svoj uradak tako PRODALI?
jesu...
Plaćeni su, ali prava zarada je tek trebala stići: da su na natječaju odabrane pločice uistinu ušle u uporabu kao hrvatske registarske tablice, naknada/zarada bi bila neusporedivo veća od ove naknade/nagrade od natječaja. Netko je tu popušio jaaaako puno love koju je već vidio na svom računu i ova neuobičajeno bijesna reakcija poprilično je razumljiva...

A društvo dizajnera... naravno da podržava kolege, jer to se sutra može dogoditi i njima, pa je bolje na vrijeme dignuti dreku, kako to nikome ubuduće ne bi palo na pamet.

Ne znam samo po čemu je njihova "umjetnost" tako posebna: slikar - makar bio najbolji, kad proda sliku - makar najbolju na svijetu, nema više nikakvo pravo vlasniku određivati što će s njom - vlasnik ju može staviti u sef i nikad nikome više ne pokazati. Štoviše, može ju i zapaliti - bez ikakvih posljedica.

Po čemu je (i je li uopće) dizajnerski uradak tako nešto specijalno da onaj tko ga je naručio i uredno to platio, nema pravo odlučiti hoće li ga koristiti ili neće?

Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ljubičiću opet usfalilo love, pa je "država odlučila" da je vrijeme da se neko od državnih znakovlja "modernizira".
Da, Ljubičiću je usfalilo - love, a država (trenutačna vlast) je imala višak - grb, pa su odlučili jednim udarcem ubiti dvije muhe...

Ne bu išlo.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 03:42   #134
Himna nam je uspavanka jer je i predložak po kom je rađena (talijanski pjesmuljak s početka 19. stoljeća) takav.
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 09:19   #135
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
Hrvati su osvjedočeni antitalenti za estetiku. Nove tablice su užasne, a ni prijašnje nisu bolje. ...
bauštelu i estetiku spojit ?
malo je izuzetaka
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 11:24   #136
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
nije mi jasno zašto se dizajneri toliko pjene?
Zato što se naknadnom intervencijom omalovažava njihov dizajn. Uostalom, koliko sam skužila, autori su poslali na natječaj i rješenje s hrvatskim grbom pa ono nije prošlo.

Quote:
dizajnovih pločica nije zaštićen, on je PRODAN i svi njegovi elementi također!
Jesi li možda upoznat s pojmovima autorskih prava, intelektualnog vlasništva i tako to?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 11:46   #137
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Zato što se naknadnom intervencijom omalovažava njihov dizajn. Uostalom, koliko sam skužila, autori su poslali na natječaj i rješenje s hrvatskim grbom pa ono nije prošlo.


Jesi li možda upoznat s pojmovima autorskih prava, intelektualnog vlasništva i tako to?
odgovore na pitanja imaš u istom postu koji si kvotala.

Primitkom nagrada nagrađeni sudionici natječaja odriču se prava na daljnje potraživanje
naknade za korištenje njihovog idejnog rješenja te prenose isključivo pravo na trajno
korištenje Ministarstvu unutarnjih poslova.


a i u općim uvjetima natječaja:

... da su suglasni u slučaju dobivanja nagrade s dodjelom isključivog prava na trajno
korištenje autorskog djela naručitelju te dodjelom prava na preradu koje se odnosi
na isključivo pravo naručitelja na prilagođavanje, obradu ili koju drugu preinaku
autorskog djela, potrebnu za implementaciju izvedbenog projekta
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 01:12   #138
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Zato što se naknadnom intervencijom omalovažava njihov dizajn.
Prodali su ga.
No, ako ih muči toliko, a očito ni ministar nije sretan možda bi najbolje bilo da on njima vrati njihov dizajn a oni njemu novce. Pa nek ih onda uplati za vanjski dug ili donira za gladnu djecu kad se već razbacujemo s parama kao da nismo u deficitu...
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 12:56   #139
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Zato što se naknadnom intervencijom omalovažava njihov dizajn.
Nikakve "naknadne intervencije" na njihovom dizajnu neće biti. Jednostavno se odlučilo da se njihov dizajn ipak neće koristiti, već postojećem dizajnu tablica samo dodati plavo polje EU s lijeve strane.

Quote:
Jesi li možda upoznat s pojmovima autorskih prava, intelektualnog vlasništva i tako to?
Ta prava primjenjuju se isključivo u situaciji kad se nečiji autorski rad koristi. Također, ako se na radu nešto želi mijenjati, to može biti isključivo uz pristanak ili uz sudjelovanje/angažman autora prvobitnog originalnog rada (osim ako se posebnim ugovorom ne dogovori/potpiše drugačije.).

Ali: ako se autorski rad, makar natječajem i odabran za izvedbu, ipak na kraju uopće ne koristi, kako bi "autorska prava" ili "intelektualno vlasništvo" tu uopće mogli biti uključeni na bilo koji način? (Naravno da su autori i dalje vlasnici autorskih prava na taj rad, to nitko ne spori, niti im tko to oduzima. Osim ako posebnim ugovorom autori ta prava nisu prenijeli na onog tko je raspisao natječaj i otkupio prava.)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 10:32   #140
ne sviđa mi se kod naših novih tablica što se oko plavog polja EU vidi bijeli rub tablice, tako se čini da je ta EU oznaka kao naljepnica, a ne sastavni dio tablice...kod većine europskih tablica taj rub se ne vidi jer plavo polje prekriva tablicu do kraja
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.