Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2014., 16:07   #21
Čemu se čudite , benchmark kod nas je FFZG tvornica neproduktivnih kadrova ko i socijalistička Glinica kod Obrovca , školuje,o pespotreban kadar.

A s druge strane prof.dr.Josipovic njemu nije jasno kako da se naplati kriminalac Jezic i Sanader, ali bez problema prima donaciju od istog.

Ili prof.dr. Grcic ....... Mislim sto pisati o takvom "sposobnom" profesoru i stručnjaku ...
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 16:21   #22
razgovor koji sam vodio prije par sati:

ove babe unuka, uskoro će postati magistrica...
čega?
vjeroučiteljica.
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 16:35   #23
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
od 1990-te,
radi se negativna selekcija kadrova.

podobnost je uvijek,
garancija nazadovanja
i propadanja u bilo čemu
Ko papagaj.

Trend podobnosti je počeo puno prije.
toto tamuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 20:12   #24
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
razgovor koji sam vodio prije par sati:

ove babe unuka, uskoro će postati magistrica...
čega?
vjeroučiteljica.
Pa po Bolonji su i novinari magistri, pa vidimo da su polupismeni ili funkcionalno nepismeni.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 20:33   #25
Quote:
BUFFET kaže: Pogledaj post
Pa po Bolonji su i novinari magistri, pa vidimo da su polupismeni ili funkcionalno nepismeni.
zapravo svi ti polupismeni i nepismeni novinari nisu ni završili fakultet
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 20:49   #26
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
zapravo svi ti polupismeni i nepismeni novinari nisu ni završili fakultet
Da točno, neki iz mog razreda su već 15 godina na filozofskom i traže smisao života i bore se protiv trulihnkapitalista
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 22:25   #27
intelektulizam ne postoji zato da bi se bilo intelektualan već da se intelektualizam može praktično primjeniti (od tehničara, inžinjera itd.).

većina tehničkih fakulteta uči baze baze podatka, danas je must have za svako tehničko zanimanje.
uči se o korištenju prirodnih ključeva za indentifikaciju podatka, tipa JMBG.
u praksi u razvoju software se koriste umjetni ključevi (genirira se broj koji ne postoji još u bazi).

to je ideološko pitanje oko kojeg se vode rasprave no ono što u praksi stoji jest da frameworci (velike knjižnice koda) rade isključivo sa umjetnim ključevima.
neznam kako je danas no znam da prije par godina, studenti su još izlazili iz fakulteta da je prirodni ključ pravi odabir a umjetni svetogrđe.

prevelika odvojenost od onog što je trend u primjeni znanja nasuprot znanja koje se stječe.
a da se samo taj "malen" problem ide riješiti cijeli sustav se treba mjenjati, no samo treba refactorirati (mjenjati iznutra ne izvana) jer ono što mi u hrvatskoj dobivamo su reforme izvana (bolonja) a iznutra sve ostaje isto.
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 04:32   #28
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/z...tu/765679.aspx

tu se neki forumaši deno orijentirani zgražavaju na samu pomisao suradnje ZG i BG sveučilišta, a evo dokaz da nas BG sveučilište šiša i to za 200 mjesta
ne znam tko se zgražava. al nebitno.

bitno. koja korist od suradnje dva loša ?

bitno. bg univerzitet ima tradiciju objavljivanja u stranim znanstvenim journalima (jedan od shangajskih kriterija). kad su naši svojevremeno objavljivali, objavljivali smo kao jugoslaveni. jer se drugačije nije moglo.
nakon raspada ex-yuge, tradicija suradnje sa srbima stranih znanstvenih, stručnih journala se je nastavila.
treba cijela jedna generacija da se stvari postave na svoje mjesto.

toliko na temu: zg vs. beograd.

bitno. sve ostalo je hrv. sramota.
dovoljno je doć na forum.hr. kad vidim ovu sveopću nepismenost, jasno mi je zašto je zg ispao iz prvih 500.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 04:54   #29
Sramota.
SiXo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 05:00   #30
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post

bitno. sve ostalo je hrv. sramota.
dovoljno je doć na forum.hr. kad vidim ovu sveopću nepismenost, jasno mi je zašto je zg ispao iz prvih 500.
možda tu stvar što velikosrpska ideologija već kojih preko 30g. gura svoje u intelektualizmu a Milošević im samo bio puppet.

vidim problem u hrvatskom školstvu ali ne toliki problem koliko netko misli braniti Krajnu protiv one hrvatske moći (toliko dužina a širina, jednostavno protiv prave moći neobranjivo, generali rekli ne ja) ili braniti se protiv NATO pakta sa MIG-21.

dokle god hrvatski narod nije zaglibio u te vode može se smatrati relativno uspješnim nasuprot velikosrpskim ideologijama.
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 09:34   #31
Quote:
toto tamuz kaže: Pogledaj post
Ko papagaj.

Trend podobnosti je počeo puno prije.

tvrdim glavama,
treba papagaj

da je trend podobnosti,
počeo i u stoljeću sedmom
- sa tuđmanom i crkvom,
nije se smio nastaviti !

no,
njima krenulo razulareno
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 11:33   #32
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
od 1990-te,
radi se negativna selekcija kadrova.

podobnost je uvijek,
garancija nazadovanja
i propadanja u bilo čemu
Podobnost nije samo hrvatski trademark. Debelo je zastupljen i u sjevernoj Italiji. Ljudi na čelnim mjestima multimilijardskih kompanija imaju članske iskaznice Lige Nord, ultradesne stranke kao i raznorazni uhljebljivači koje su ubacili u te firme. A posao kad dođe do sranja obavljaju stranci među kojima smo i mi. Ali to je Europa tamo i govna mirišu i tamo je to valjda u redu.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 13:17   #33
Čemu čuđenje ? Stanje na sveočilištu je odraz stanja u društvu. "jasno ko pasulj" Di su nam ostala sveučilišta ili veleučilišišta ?
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 13:40   #34
Quote:
Lorenzow kaže: Pogledaj post
Čemu čuđenje ? Stanje na sveočilištu je odraz stanja u društvu. "jasno ko pasulj" Di su nam ostala sveučilišta ili veleučilišišta ?
Zašto ti misliš da su ostala sveučilišta i veleučilišta nužno gora od tih gore razvikanih?
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 14:45   #35
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/z...tu/765679.aspx

tu se neki forumaši deno orijentirani zgražavaju na samu pomisao suradnje ZG i BG sveučilišta, a evo dokaz da nas BG sveučilište šiša i to za 200 mjesta
Mislim da je tek u ovoj zadnjoj iteraciji Bg sveučilište preskočilo Zg sveučilište, i to na sljedći način:

- Mislim da je tradicionalno bilo obratno, tj. da je Zg sveučilište objavljivalo više radova
u međunarodnim časopisima od Bg sveučilišta (zato je ovo reakcija i na @antilles), pa je
nekad Zg sv. bilo ispred Bg. sveučilišta na toj listi. Ništa se bitno nije promijenilo niti
donedavno, nego sljedeća formalnost: Bg sveučilište je postiglo dogovor sa samostalnim
institutima u Bg/Srbiji da se i njihovi radovi radovi broje kao radovi Bg sveučilišta.
Tako je FORMALNO skočio broj radova Bg sveučilišta, pa je skočilo i to sveučilište
na šangajskoj listi.

Međutim, zbog neshvatljivo jakog političkog utjecaja samostalnih instituta u Hrvatskoj
u odnosu na sveučilišta, nije se moglo nešto slično dogovoriti u Hrvatskoj bez da se
samostalnim institutima daju još veći ustupci. Dovoljno je teška tj. za sveučilišta
neatraktivna i današnja situacija - da su zahtjevi na znanstveni rad na njima i na
sveučilištima jednaki, kao što su i plaće jednake, iako NEMAJU NIKAKVIH OBAVEZA U NASTAVI,
nego im sveučilišta za eventualno držanje nastave moraju isplaćivati dodatni honorar.
Dodjela dodatnih privilegija bi stvorila dodatnu lošu klimu i nastojanje svih koji
mogu da sa sveučilišta prijeđu na samostalne institute, umjesto da bude obratno.
Jeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 20:23   #36
Quote:
Lorenzow kaže: Pogledaj post
Čemu čuđenje ? Stanje na sveočilištu je odraz stanja u društvu. "jasno ko pasulj" Di su nam ostala sveučilišta ili veleučilišišta ?
Znači društvo u Srbiji je "bolje" od društva u Hrvatskoj. Ne bi se kladio na to.
SiXo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 00:38   #37
Quote:
Jeka kaže: Pogledaj post
Mislim da je tek u ovoj zadnjoj iteraciji Bg sveučilište preskočilo Zg sveučilište, i to na sljedći način:

- Mislim da je tradicionalno bilo obratno, tj. da je Zg sveučilište objavljivalo više radova
u međunarodnim časopisima od Bg sveučilišta (zato je ovo reakcija i na @antilles), pa je
nekad Zg sv. bilo ispred Bg. sveučilišta na toj listi. Ništa se bitno nije promijenilo niti
donedavno, nego sljedeća formalnost: Bg sveučilište je postiglo dogovor sa samostalnim
institutima u Bg/Srbiji da se i njihovi radovi radovi broje kao radovi Bg sveučilišta.
Tako je FORMALNO skočio broj radova Bg sveučilišta, pa je skočilo i to sveučilište
na šangajskoj listi.

Međutim, zbog neshvatljivo jakog političkog utjecaja samostalnih instituta u Hrvatskoj
u odnosu na sveučilišta, nije se moglo nešto slično dogovoriti u Hrvatskoj bez da se
samostalnim institutima daju još veći ustupci. Dovoljno je teška tj. za sveučilišta
neatraktivna i današnja situacija - da su zahtjevi na znanstveni rad na njima i na
sveučilištima jednaki, kao što su i plaće jednake, iako NEMAJU NIKAKVIH OBAVEZA U NASTAVI,
nego im sveučilišta za eventualno držanje nastave moraju isplaćivati dodatni honorar.
Dodjela dodatnih privilegija bi stvorila dodatnu lošu klimu i nastojanje svih koji
mogu da sa sveučilišta prijeđu na samostalne institute, umjesto da bude obratno.
krivo misliš. bg je ispred zg već 15-ak godina
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 08:07   #38
Ja sam na to upozoravao.Otvarao sam teme o znanosti u Hrvatskoj i b io sam zbog toga napadan.Imamo izvrsne znanstvenike. Uvjeravalo me se je da naši profesori,pa i sa mojeg baznog med.fakulteta u Zg objavljuju svi u cc indeksiranim časopisima.
Evo vidite gdje smo. Bili bi još i niže,ali spašava na fakultet fizike ,PMF-a i mislim ETF. Tu treba spomenuti i Institut Ruđer Bošković. Ostale fakultete bi trebalo reformirati. Stare profesore poslati u penziju,a omogućiti mladim ljudima da napreduju.
Upozoravao sam i da postoji razlika izmeđuz cc indeksiranih publikacija. Nije isto objaviti časopis u Lancetu ili Naturu ili u nekom poljskom ili španjolskom cc časopisu. Također se ne sjećam kad su zadnji put naši profesori s med. fakulteta napisali neku knjigfu. Većinom su to strane knjige koje naši proifesori prevode.
U znanost se ne ulaže,to je točno,ali se ni nema volje da se napreduje i educira. Još treba napomenuti da na med. fakultetu u Zg cvate nepotizam i da se zapošljavaju članovi obitelji. Tako imamo la famiglia Bradamante (profesor na histologiji,žena na farmakologiji,kćer na dermatologiji), la famiglia Kostović(profesor na anatomiji,žena na histologiji),la famiglia Taradi ( tatica i kćer na fiziologiji), la famiglia Šoša(prof i žena na fiziologiji).
Zagrebačke klinike su nam pune maminih i tatinih sinova i kćerkica koje nastavljaju familijarni biznis,a da se nikad nisu makli iz Zagreba,a s medicinom baš puno i nemaju veze.
Onda se čudimo kao pura dreku što je stanje takvo kako je,a bit će i puno gore.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 08:37   #39
Socijalističko naslijeđe i na fakultetu je učinilo svoje.
Uništilo fakultet kao i državu.

16 od top 20. iz Amerike, a naši se socijalistički pametnjakovići rugaju njihovom obrazovnom sustavu te "glupim" amerima
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 10:13   #40
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Socijalističko naslijeđe i na fakultetu je učinilo svoje.
Uništilo fakultet kao i državu.

16 od top 20. iz Amerike, a naši se socijalistički pametnjakovići rugaju njihovom obrazovnom sustavu te "glupim" amerima
Ovdje se radi i o novcu . Mi sed ne možemo mjeriti sa velikim svjetwskim sveučilištima,ali bi morali biti bolji od beoghradskog i ljubljanskog sveučilišta. Morali bi biti u rangu sa bečkim,praškim i talijanskim sveučilištima.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.