Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2016., 22:50   #1
"Mi, Hrvati" Renea Bitorajca

Link: http://youtu.be/LEoWdkJI6_M

Kako ste vi to shvatili?
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 09:15   #2
Neloša pjesma, u kojoj nažalost ima istine. Sada reći da je opisao prosječnog Hrvata, ne bih se usudio.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 09:18   #3
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Neloša pjesma, u kojoj nažalost ima istine. Sada reći da je opisao prosječnog Hrvata, ne bih se usudio.
Nije li to malo licemjerno od njega. U cijeloj pjesmi prevladava hrvatski navijač kojeg se generalizira zbog par idiota kao homofoba, fašistu i nacistu. A s druge strane ubirat lijepe novce reklamirajući se kao hrvatski navijač majmunirajući se u dresu i reklamirrat žuju.

Tu mu taj isti navijač ne smeta.

E moj Renee...
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 09:28   #4
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
Nije li to malo licemjerno od njega. U cijeloj pjesmi prevladava hrvatski navijač kojeg se generalizira zbog par idiota kao homofoba, fašistu i nacistu. A s druge strane ubirat lijepe novce reklamirajući se kao hrvatski navijač majmunirajući se u dresu i reklamirrat žuju.

Tu mu taj isti navijač ne smeta.

E moj Renee...
licemjerje je bila oduvijek glavna odlika naših kvazi "boraca protiv fašizma/nacionalizma, za ljudska prava/demokraciju itd itd" i sl.

što se pak renea tiče, inteligentan i pošten je kao njegov imenjak iz "alo alo".
wittman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 09:36   #5
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
U cijeloj pjesmi prevladava hrvatski navijač kojeg se generalizira zbog par idiota kao homofoba, fašistu i nacistu.
Nisam bas primjetio da su navijaci gay-friendly ekipa.


Sto se tice videaa, svi mi znamo ovakve ljude i nisu u malom broju.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 10:13   #6
Onaj tko se prepoznao u pjesmi, taj ga i napada.
Koliko god on karikirao, još smiješnije zvuči da se on zbog onih koji ga napadaju, u Hrvatskoj mora opravdavati da je Hrvat, od roditelja Hrvata rođenih u Hrvatskoj gdje se školovao i zasnovao obitelj. Znači da je pogodio s pjesmom.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 10:31   #7
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
Nije li to malo licemjerno od njega. U cijeloj pjesmi prevladava hrvatski navijač kojeg se generalizira zbog par idiota kao homofoba, fašistu i nacistu. A s druge strane ubirat lijepe novce reklamirajući se kao hrvatski navijač majmunirajući se u dresu i reklamirrat žuju.

Tu mu taj isti navijač ne smeta.

E moj Renee...
Rene ne odbija priliku da zaradi, i zašto bi? Neka glumi što hoće.

Interesantno je da ljudi poput njega, Mile Kekina i ostalih boraca za socijalnu pravdu rado generaliziraju cijelu populaciju na osnovi par ekstremista, ali kad je riječ o recimo izbjeglicama, kladim se da će Rene i ostali social justice warrior biti prvi na braniku većine koju se ne smije etiketirati zbog zlodjela par ekstremista.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 10:35   #8
Situacija u Hrvatskoj je puno puno ozbiljnija od "par ekstremista". A i pjesma o negativnim pojavama nije "generaliziranje populacije".

No, složio bih se s Vincentom. Em jest licemjerno, em je malo pretjerao s navijačima i općenito (i da nije Žuje).

Naravno da vulgarni komentari i uvrede i prijetnje predstavljaju još tisuću puta goru stvar.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 10:41   #9
Čekam očitovanje zagrebacke pivovare o prestanku suradnje

Tajming nije mogao biti bolji, taman pred ludnicu EP-a u Francuskoj kad je svaki decilitar bitan.

Ako ih nastavi reklamirati, to bi se moglo protumačiti da ih i ZG Pivovara gleda takvim očima. A baš taj navijač je ciljana skupina svih njihovih reklama.

I opet, e moj Renee...
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 10:42   #10
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Situacija u Hrvatskoj je puno puno ozbiljnija od "par ekstremista".
Ne bih se složio, što više, "situacija" ne samo da nije niti malo ozbiljna, već skoro i nema te situacije.

Zato ima senzacionalizma trashljevičarskih medija i dijela političke i javne elite, boraca za socijalna prava, salonskih licemjernih kmezatora koji moraju izmišljati "situaciju" da bi opravdali svoje non-stop trkeljanje o situaciji i time budili najniže strasti u ljudima, i naravno kao rješenje, nude sebe. I još više javnog novca da bi se obračunalo sa "situacijom".
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 10:47   #11
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Rene ne odbija priliku da zaradi, i zašto bi? Neka glumi što hoće.

Interesantno je da ljudi poput njega, Mile Kekina i ostalih boraca za socijalnu pravdu rado generaliziraju cijelu populaciju na osnovi par ekstremista, ali kad je riječ o recimo izbjeglicama, kladim se da će Rene i ostali social justice warrior biti prvi na braniku većine koju se ne smije etiketirati zbog zlodjela par ekstremista.
Sjajno si ovo primjetio.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 10:48   #12
Par ekstremista tja, pa u Hrvatskoj se zapravo i događa da od pojedinih svećenika koji ne ostanu sankcionirani, raznoraznih Markićki, pa do članova Vlade šire netoleranciju, pa i mržnju koji uz to relativiziraju stvari iz prošlosti kao i onih nepoćudnih stvari u sadašnjosti. Baš kao što je prikazano na videu.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 10:51   #13
Pjesma na kraju nije ni toliko problem.

Ali kažem, Austrija ima u drugom krugu ultradesničara kakav kod nas ne bi ni ušao u Sabor,, Francuskoj naš doseg manjinskih prava je nezamisliv, oni manjine službenono ni nemaju, tako da mi smo u europskim razmjerima zemlja sa jako malo ozbiljnih političkih ekstremista. Kod nas je ružni povik na stadionu ili neki grafit nešto najstrašnije. Nažalost ima odvratnih pa i opasnih ispada prema Romima, ali i to je kamilica prema istočnoj Europi, pa i Francuskoj gdje se deportiralo cijele obitelji.
Ali čak mi ni to nije zamjerka samoj pjesmi, jedini stih koji mu zamjeram je ovo "sami sebi dovovoljni"!

Ne, to nikada. Ni desnica ni ljevica nikada nisu pisnuli protiv EU, niti je suverenizam kod nas iole popularna ideja. Dapače, čak bi se i desničari smijali da im kažeš "ja sam za suverenu Hrvatsku", kod nas je taj pojam toliko ismijan da nema šanse da je ovo stereotip Hrvata.

Ljevičar želi biti dio EU, jer misli da je time bolji ljevičar, desničar želi biti dio EU jer time misli da će pobjeć s Balkana. "Sami sebi dovoljni" može ići na poljske, madžarske ili češke desničare, nikada hrvatske.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 11:04   #14
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Nisam bas primjetio da su navijaci gay-friendly ekipa.


Sto se tice videaa, svi mi znamo ovakve ljude i nisu u malom broju.
Ono što sam ja uočio i primjetio je da je takvih sve manje i manje, što je sasvim razumljivo. Puno je manji broj ljudi s predrasudama, posebice među mlađom ekipom prevladavaju takvi stavovi. Jednostavno nije više nimalo cool biti protiv gejeva, barem kod većine.

Ono što mene brine je da se kod nas gejeve po defaultu pripisuju lijevoliberalnoj ekipi iako nemaju po meni puno dodirnih točaka, po meni se gay supkultura trebala imati puno više zajedničkih vrijednosti sa libertarijanizmom pa čak i konzervatizmom.

U svijetu pušu neki novi vjetrovi koji će se i kod nas pojaviti, predvodnici su mladi neopterećeni geyevi koji vjeruju da je trenutni poredak u kojemu prevladavaju lijevolibelarna medijska i politčka mašinerija donosi samo loše i vodi ka smanjenju ljudskih prava, među njima i gayevima.

https://www.youtube.com/watch?v=1FvADt-mJ_o
__________________
Make America Great Again!
veruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 11:05   #15
Slučaj Renea Bitorajca može se opisati starom narodnom - vidla žaba da konja potkivaju pa i ona digla nogu.

Koristi trenutak da se isproducira i da se okoristi postojećom "fašizacijom Hrvatske"
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 11:24   #16
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Situacija u Hrvatskoj je puno puno ozbiljnija od "par ekstremista".


Quote:
A i pjesma o negativnim pojavama nije "generaliziranje populacije".
dakle, situacija je puno, puno ozbiljnija od par ekstremista, a pjesma radnog naziva "Mi, Hrvati" nije generaliziranje populacije.
u sridu.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 11:28   #17
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Interesantno je da ljudi poput njega, Mile Kekina i ostalih boraca za socijalnu pravdu rado generaliziraju cijelu populaciju na osnovi par ekstremista, ali kad je riječ o recimo izbjeglicama, kladim se da će Rene i ostali social justice warrior biti prvi na braniku većine koju se ne smije etiketirati zbog zlodjela par ekstremista.
Potpis


Zanimljivo je kako Šprajc, Bitorajac, Mile Kekin, smiju iskazati javno svoj politički stav koristeći svoju "javnu" funkciju.
I to smije proći bez ikakvih osuda jer oni imaju pravo na svoje mišljenje.
Ali kad to napravi jedan Thompson ili Škoro odmah osuda kako propagiraju fašizam. Koje licemjerje ...
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.05.2016., 11:30   #18
Jučer je zatvoren jedan trolfest, pokušajte da se ova tema ne pretvori u isto ako želite da opstane. Hvala.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 11:31   #19
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
rene je od danas službena skraćenica za "posrati se u tanjur iz kojeg jedeš".


Ovakvu glupost napraviti i doslovno naštetiti vjerojatno bivšim poslovnim partnerima kao Ožujsko pivo.. za to trebaš biti bez iskreno rečeno moralne odgovornosti i doze realnosti gdje živiš a i bez zahvalnosti.
Biti lik u reklamama koje iskazuju radost navijača, iskreno i nepolitičko domoljublje, ponos nacijom.Glumatati u reklami nešto, stajati iza takvoga lika pa ondaovakvo nešto napraviti, za to bih trebala imati kvocijent inteligencije kuhanog poriluka.

Njega ne bi trebalo bilo gdje više angažirati jer se ponio neprofesionalno i jako blondie iz vica. To je jedno.
Sam taj glazbeno video uradak ?


Stavio je unutra rasizam, slike crnogoraca (kaj su mu oni krivi) sa velikim križevima i svakaj glupo.Ima ekstremista, imas kod nas svega ružnog kaj ima vani puno više ali nisu svi takvi. Kod nas npr. homoseksualna zajednica ima sva prava i kako primjećujem nitko se više ne obazire na gay parade.
Tko je napao prošlu u Splitu ? Onda od kuda mi to mrzimo homoseksualce (ona ružna riječ) kao narod ?
Stotinjak ljudi su cijeli narod ?
On to ne zna jer se želio dopasti svima kolegama koji su uberliberalno antifašnički raspoloženi ali ovako ocrniti , popljuvati svoje građane to je stvarno dno dna.
Bilo gdje u svijetu (Rene ne putuje očigledno dalje od aerodrom - puničin stan u Dojčlandu-aerodrom -plaža ) ovako popljuvati svoj narod je nekako jadno... tužno...patetično.
A jadan !

Nemam ništa drugo reći osim što osjećam susramlje za svaku osobu koja može iskazati toliko prezira prema svojim sugrađanina, susjedima... ljudima od kojih i on živi.
Koji ga plaćaju, ulaznice na predstaveu kojima nastupa, emisije koje vodi, njegove filmove za koje kupe ulaznice.
Čemu Rene, čemu ?

Gledam talijane, amerikance, engleze i ne mogu zamisliti kulturnu, obrazovanu osobu koja bi ovako nešto snimila i popljuvala građane države u kojoj živi. Uvlakači i pljuvači svoga su uvijek mainstream u politici i društvu.
Koristeći jeftine, izlizane i površne fore kojima nas filuju oni kaj su protestirali protiv nacionalizma, rasizma, fašizma na Markovom trgu tj.donacije daj vamo ? Koja seljačija majko moja !
Danas je među kakti intelektualcima in biti antidomoljuban, pljuvati po svome, kritizirati sve svoje, gurati salonsko ljevičarstvo i neiloberalne ideje a gurati se u g***** svemu uvoznom od ideja do stvari.

Obavezno udariti po kršćanskoj vjeri i vjernicima jer naravno tako ih je učila baka partizanka. Po islamskoj se ne usude jer je to opasno
Bakice na misi u prvim redovima, ljudi sa djecom, mali ljudi koji vjeruju u Boga o njima opleti.
Svi su oni isti... bar takvima.
Lako je po malim ljudima.
Kaj nije kritizirao imenom dilere droge, kriminalce, kriminalne pojave, političarse dugogodišnje parazite na narodu npr. a ima štofa ?

Oni su za sve krivi. Mali ljudi.
Oni i popovi jer tako učila partija a uči i danas. Ta sorta ljudi su današnji "antifašisti" i "tolerantni"

Ne znam... ali ajde da je kritizirao gluposti u društvu, vlast, da je istaknuo ekstremizam ali ovako okarakterizirati cijeli svoj narod, tako ocrniti i popljuvati ovaj iscijeđeni, dobar, trpeljiv ratom i privatizacijom , lažima političara lijevih i desnih slomljen narod i te male ljude koji se bore sa svim problemima... sram može biti svakoga čovjeka.
Bljak.

Misli suprotno od mene, kritiziraj mi vlas i uhljebe ali mi nemoj dirati male nezaposlene, prevarene građane samo zato jer ne ližu dupe Zokiju and kukuriku idejama kao ovi donacijski fejk ljevičari.Ispričavam se na izražavanju.
Ovo da je napravio bilo koji poznati europljanin o svojim sugrađanima države jednako bi bilo primitivno. Lako je udariti na male ljude.
Junačina je skinuo sve negativne komentare ispod svoga videa na yt. Koji ego ! Ostavio samo pohvale.
Sve u svemu : seljački video, šteta izvrsne glazbe, navlačenje teksta na note, tekst isforsiran i pun lijevih predrasuda.
On i Kekin sada mogu osnovati bend.
Jedan može pisati npr. loše tekstove po instrukciji sdp podružnice a drugi 10 puta recikliranu glazbu. To bi bilo zabavno.
Smiješan i glup video bez vrijednosti, pun nacionalne i vjerske netrepeljivosti i jadan način samopromocije.
Divna osobna iskaznica svih sličnih "vumetnika".
A za posljedice po Ožujsko...ne znam tko je sa njim radio ugovor i zašto nisu stavili kalauzu gdje ga mogu tužiti za bilo kakvo javno iskazivanje nedomoljublja, nešto što štetri firmi za koju je bio angažiran, proizvodu, sve u kontri sa poukom reklama i likom. Ako su mu već plaitili veću lovu.
Tako da ga tuže i poberu lovu. U Americi bi za to platio penale.
Ovako se samo nadam da im više ne bu palo napamet plaćati ovakvo neprofesionalno ponašanje.
Iako vjerujem da će ga Frljo prvi zvati u gostovanje.

Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Interesantno je da ljudi poput njega, Mile Kekina i ostalih boraca za socijalnu pravdu rado generaliziraju cijelu populaciju na osnovi par ekstremista, ali kad je riječ o recimo izbjeglicama, kladim se da će Rene i ostali social justice warrior biti prvi na braniku većine koju se ne smije etiketirati zbog zlodjela par ekstremista.
Baš tako. Dvolično do bola.
E sad ako poberem ban bude mi drago.

Zadnje uređivanje pozitivax : 05.05.2016. at 12:42.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 11:38   #20
Interesantno je ovo, ali tako trenutno stvari stoje.

Lijevičari mogu generalizirati...i jedan čitav narod optužiti kao fašistoidan...

...desničari pak (a prema "lijevim" standardima, to su danas u Hrvatskoj svi ostali) si taj luksuz ne mogu dopustiti...jer se odmah etiketiraju kao "fašistoidni", "homofobi", "klerotalibani" (zar ste zaboravili taj izraz?) itd, itd....

...što nas dovodi do još jednog apsurda...

...lijeva populacija koristi zapravo puno teži riječnik u odnosu na desnu "radikalnu"...što je zapravo nelogično.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:01.