Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2016., 12:45   #41
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
Link: http://youtu.be/LEoWdkJI6_M

Kako ste vi to shvatili?
Odlično pogođena satira.

Satira i humor se temelje na stereotipima u kojima ima i istine, upravo zato satira pogađa ljude bez duha, jer u tome prepoznaju sebe, pa je brkaju sa vrijeđanjem i često na satiru odgovaraju pravim uvredama i prijetnjama.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:46   #42
Mislim da dajete prevelik značaj pjesmi koja se glupavo ruga negativnim pojavama u društvu. Jeste ikad pogledali neku englesku komediju? Rugaju li se oni s čitavim engleskim narodom? Da. I? Tko se oko toga uzrujava? I zašto bi se itko uzrujavao?


Nisam mislila da je moguće da ovako blesav pjesmuljak izazove ovakve uvrijeđene postove, ali očito je pogodio u žicu.

Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Satira i humor se temelje na stereotipima u kojima ima i istine, upravo zato satira pogađa ljude bez duha, jer u tome prepoznaju sebe, pa je brkaju sa vrijeđanjem i često na satiru odgovaraju pravim uvredama i prijetnjama.
Bravo.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:47   #43
U nekim zemljama bi Rene za ovo išao u zatvor. Jedna od tih zemalja bila bi i Titova Jugoslavija.
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:47   #44
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Meni je zapravo interesantno kako je kod nas u Hrvatskoj ova "kulturna scena" više-manje uglavnom lijevo orijentirana.
Ljevičari su romantičari, oni su pjesnici, sanjari. Velika većina umjetnika, čak iako nisu na državnoj sisi kao kod nas, vole sebi tepati da su tolerantni i progresivni. Hollywoodska elita je također uveliko ljevičarska, jer se tako udvaraju masama i čine sebe dio obične raje. Da nisu takvi vješti udvarači i propagatori ljevičarske narative, bili bi fatcat bogataši, 1 postotaši u privatnim avionima i s vilama u Kaliforniji, u Armani odijelima od $2,500 i haljinama koje bi mogle prehraniti jednu afričku obitelj 10 godina. Što više prosipaju ljevičarske mantre o nejednakosti, pravima manjina, klimatskim promjenama itd. to se više približavaju publici koja je bombardirana lijevom narativom iz svih medijskih izvora, i koja im i plaća taj nevjerojatan luksuz. Valja im se udvarati, to elita vrlo dobro zna.

Zato se moraju non stop ulizivati, isto vrijedi za Kekina, Bitorajca i neke naše kulturnjake, samo što Di Caprio zaradi više u sat vremena nego li je Bitorajac u 5 godina.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:49   #45
@ klonka - Pjesma se zove "Mi Hrvati" - znači upravo Rene to i radi. Čemu selektivna pravila?
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:49   #46
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Nije. Pročitaj Hildin odgovor.
Dobro, to je njezino vidjenje. Dozvoli da moje vidjenje bude drugacije od njenog. Valjda nije kaznjivo imati svoje vidjenje. Ja smatram da je Bitorajac u ovoj pjesmi poprilicno generalizirao. Ustvari, 90% njegove pjesme jest upravo - generalizacija.

Quote:
I kako to da sam ja dio tog naroda, a nisam se pronašla u pjesmi? Možda nemam pravo biti Hrvatica?
Kao sto sam rekao, svatko ima pravo na svoje vidjenje.


Quote:
Zašto onda inzistiraš da se Bitorajac ruga s desno konzervativnima, a ne profašističkima? Između ostalog.
Gdje ja to inzistiram? Ja nisam rekao da se ruga desno konzervativnima vec da se ruga - svim Hrvatima - jer i sam kaze "Mi Hrvati", i onda nabraja sve one negativne pojave u drustvu. Dakle vec sam naziv pjesme je teska generalizacija, koja se provlaci kroz citavu pjesmu. Mi Hrvati (kao narod) smo takvi i takvi... Pa krene nabrajat...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:52   #47
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Mislim da dajete prevelik značaj pjesmi koja se glupavo ruga negativnim pojavama u društvu. Jeste ikad pogledali neku englesku komediju? Rugaju li se oni s čitavim engleskim narodom? Da.
Čekaj, zar nisi maloprije rekla da su izjave na račun čitavog naroda zabranjene na ovom forumu?

satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:54   #48
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
U nekim zemljama bi Rene za ovo išao u zatvor. Jedna od tih zemalja bila bi i Titova Jugoslavija.
Vi Hrvati nešto često s nostalgijom spominjete tu Titovu Jugoslaviju, čini mi se. Da niej da vam fali?

Top lista nadrealista je nastala u toj Jugoslaviji, a njihovo ruganje sistemu i ljudima je bilo jedno dvjesto puta brutalnije, inteligentnije i duhovitije nego Reneovo. I Neue Slowenishe Kunst je nastao u toj Jugoslaviji, a njihov humor bio je puno oštriji i po političke elite opasniji od TLN-ovog, a o Reneovoj benignoj zajebancijici u rangu Zimmer frei od Hladnog Piva da i ne govorimo pa je najgore što se desilo bila cenzura Mladine. Toliko o zatvorima.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:55   #49
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Ljevičari su romantičari, oni su pjesnici, sanjari. Velika većina umjetnika, čak iako nisu na državnoj sisi kao kod nas, vole sebi tepati da su tolerantni i progresivni. Hollywoodska elita je također uveliko ljevičarska, jer se tako udvaraju masama i čine sebe dio obične raje. Da nisu takvi vješti udvarači i propagatori ljevičarske narative, bili bi fatcat bogataši, 1 postotaši u privatnim avionima i s vilama u Kaliforniji, u Armani odijelima od $2,500 i haljinama koje bi mogle prehraniti jednu afričku obitelj 10 godina. Što više prosipaju ljevičarske mantre o nejednakosti, pravima manjina, klimatskim promjenama itd. to se više približavaju publici koja je bombardirana lijevom narativom iz svih medijskih izvora, i koja im i plaća taj nevjerojatan luksuz. Valja im se udvarati, to elita vrlo dobro zna.

Zato se moraju non stop ulizivati, isto vrijedi za Kekina, Bitorajca i neke naše kulturnjake, samo što Di Caprio zaradi više u sat vremena nego li je Bitorajac u 5 godina.


Moraju se predstavljati lijevima, jer da se ne predstavljaju onda bi bili to sto zapravo i jesu - besramno bogati kapitalisti koji sa lijevim idejama nemaju ama bas nista zajednickoga. A to bas i ne bi dobro odjeknulo kod fanova...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:56   #50
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Čekaj, zar nisi maloprije rekla da su izjave na račun čitavog naroda zabranjene na ovom forumu?
Nisam, naravno. Rekla sam da je zabranjeno nazvati čitav naziv fašistoidnim. I nećemo dalje o tome. Za komentiranje moderature postoji PŽK.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:57   #51
Jebote, ljudi koji bez pardona etiketiraju one s kojima se ne slažu kao srbe, komunjare, udbaše, jugoslavene i bezbožnike se sad neizmjerno zgražaju zato jer se netko usudio njih etiketirati
-Nabat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:58   #52
Sad mi se čini da su ljudi koji se nalaze uvrijeđeni u stvari žele biti pretjerano politički korektni, a to je upravo ono za što se često optužuju ljevičari.

Humor se bazira na stereotipiziranju i prenaglašavanju negativnih osobina.

To je ono da su svi Dalmatinci lijeni, svi Zagorci pijanci, Slovenci škrti, desničari svi vole Ustaše, a ljevičari su svi po spisku su glupi hipiji koji imaju mali kurac i vjerojatno su gayevi.

E pa ovdje je lijep popis stereotipa o Hrvatima. Kada bi se radila komična serija u stilu "Mućki" o Hrvatskoj, moglo bi se iskoristiti sve iz ove pjesme.

A primjetite da je u spotu prikazan skup u Kumrovcu kao zombiji u partizanskim uniformama.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:01   #53
A nista jos jedan od mnogih koji pljuje u pijat iz kojeg jede.....
Ocito je ovo neki preduvjet za koji fond sa lakom pinkicom
pa mora malo ukakit Hrvate, a svi da se smijemo tome...
koja fora.....hahahahahahahahahahahah
Debilizam,al sta da se radi.

Sve ovo pokazuje kako je Hrvatska siroka I velikodusna.....I trpi svaku .....!!!!
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:01   #54
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Vi Hrvati nešto često s nostalgijom spominjete tu Titovu Jugoslaviju, čini mi se. Da niej da vam fali?

Top lista nadrealista je nastala u toj Jugoslaviji, a njihovo ruganje sistemu i ljudima je bilo jedno dvjesto puta brutalnije, inteligentnije i duhovitije nego Reneovo. I Neue Slowenishe Kunst je nastao u toj Jugoslaviji, a njihov humor bio je puno oštriji i po političke elite opasniji od TLN-ovog, a o Reneovoj benignoj zajebancijici u rangu Zimmer frei od Hladnog Piva da i ne govorimo pa je najgore što se desilo bila cenzura Mladine. Toliko o zatvorima.
Da, jer je stari umro, pa se sistem počeo raspadati. Da je Broz živio, Nadrealisti bi tucali kamenčiće na Golom otoku.
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:03   #55
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Da, jer je stari umro, pa se sistem počeo raspadati. Da je Broz živio, Nadrealisti bi tucali kamenčiće na Golom otoku.
Nebitno, poanta je u tome da nisu. A zašto je tebi bitno da jesu? Rado bi poslao Bitorajca u zatvor? Misliš da je to ispravno? Misliš da je to pravi način za obračunavanje sa satirom? Žao ti je što kod nas danas nije tako?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:06   #56
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Vi Hrvati nešto često s nostalgijom spominjete tu Titovu Jugoslaviju, čini mi se. Da niej da vam fali?

Top lista nadrealista je nastala u toj Jugoslaviji, a njihovo ruganje sistemu i ljudima je bilo jedno dvjesto puta brutalnije, inteligentnije i duhovitije nego Reneovo. I Neue Slowenishe Kunst je nastao u toj Jugoslaviji, a njihov humor bio je puno oštriji i po političke elite opasniji od TLN-ovog, a o Reneovoj benignoj zajebancijici u rangu Zimmer frei od Hladnog Piva da i ne govorimo pa je najgore što se desilo bila cenzura Mladine. Toliko o zatvorima.
Samo je ovo točno. Bez riječi "brutalnije" koju su ubacila, eto, da malo opravdaš Renea.

Uostalom, nije čudno da je Bjelogrlić svojedobno u "šali" rekao kad su ga pitali što misli o Hrvatskim komedijama,.."što je to, pa poznato je da vi Hrvati nemate smisla za humor"... pri tome je napomenuo da od Hrvatskih komedija pamti samo "Tko pjeva zlo ne misli"...

Istina, imali smo i "zločestu decu"na Omladinskom radiju, ...Večernju školu od Pervana. To je bio i humor i satira...

Ovaj uradak od Renea se može klasificirati samo kao "jadno".
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:08   #57
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Nebitno, poanta je u tome da nisu. A zašto je tebi bitno da jesu? Rado bi poslao Bitorajca u zatvor? Misliš da je to ispravno? Misliš da je to pravi način za obračunavanje sa satirom? Žao ti je što kod nas danas nije tako?
Ne bih ja njemu ništa, samo bih ga podsjetio da, prije nego ismijava sadašnju državu, da bude zahvalan na tome što mu se ništa ne može dogoditi.
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:08   #58
Tema nije Jugoslavija. Čija je tema s razlogom zaključana.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:15   #59
Quote:
-Nabat- kaže: Pogledaj post
Jebote, ljudi koji bez pardona etiketiraju one s kojima se ne slažu kao srbe, komunjare, udbaše, jugoslavene i bezbožnike se sad neizmjerno zgražaju zato jer se netko usudio njih etiketirati
Ti likovi koji Renea vrijeđaju i prijete, šalju svoja sranja preko anonimnih facebook profila, čime dokazuju da su obične pičkice i ne samo to, već da je sve izrečeno u pjesmi jebena istina, a istina boli one na koje se to to odnosi, na pećinare i primitivce kojima je mjesto iza rešetaka, a ne među ljudskim bićima. Rene bar stoji iza svog djela imenom i prezimenom. A evo što on kaže na sve to: http://net.hr/hot/zvijezde/cetnik-or...sme-mi-hrvati/
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:18   #60
Smijemo na ovoj temi uopće pisati nešto protiv poskočice i egadruga Bitorajca?
Mi uvrijeđene frajle ?


Poanta je da on i svi koji mogu pljuvati po domoljublju, ocrnjivati naciju imaju tu privilegiju zahvaljujući pobjedi u Domovinskom ratu, zahvaljujući desnici, zahvaljujući braniteljima koji su bili isto mali ljudi, koji su većina bili vjernici zahvaljujući navijačima Dinama, koji su obukli uniforme' 91 pa ne vidim kako si onda može priuštiti da tako okarakterizira čitav narod ?
Kaj smo svi ekstremisti ? Znači politički desno orijentirane građane u medijima se može nazivati katolibanima, ustašama bla bla.
Smiju li desničari nazivati ljevičare u sličnim pjesmuljcima npr. partizančinama, šumarima, jugonostalgičarima ?
To isto nije u redu.
Ako je u redu ovaj pjesmuljak nazivati opanjkavanjem cijele nacije onda je tek to demokracija.
Naziv pjesme nije Neki hrvati, Neki od nas hrvata već Mi hrvati. On je tu bio više nego jasan.
Sad baš gledam....
Ostavio je na yt samo pohvale i neke komentare koji mu idu u prilog. Koji ego, koji kompleksi.
Jadno !
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:09.