Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2016., 12:59   #21
Quote:
Susss kaže: Pogledaj post
A što ćeš nakon što pobiješ i istjeraš Srbe iz RS? U tome momentu u državi Bosni i Hercegovini će biti cirka 1,5 milijuna Bošnjaka (realna brojka) i cirka 450,000 Hrvata.

Ko garantira da Bošnjaci neće u tom momentu pokušati isto učiniti Hrvatima kao i što su pokušali učinit i 1993., tj. u ovom slučaju eliminirat ih potpuno na vojni način (kao i 1993.) i doći do 100% bošnjačke nacionalne države na prostoru BiH? Ko kaže da neće pokušati oduzeti konstitutivnost Hrvatima, uostalom i vidiš što nam sada rade u Federaciji?

Srbi i RS su štit Hrvatima BiH od velikobošnjaka i njihove destruktivne politike, koliko se god to nekome ne svidjelo.


Meni su nakon svega nevjerojatni naši desničari i pravaši koji u bošnjacima vide nekakve islamske hrvate, valjda nesvijesne koji čekaju da spoznaju kako su dio hrvatskog nacionalnog korpusa. Toliko mrze Srbe, da nisu u stanju trezveno razmišljati o situaciji u BIH. Ni ne sumnjam kako bi se odrekli odmah svih 450.000 Hrvata u BIH ako bi to značilo nestanak tako mrskih Srba iz BIH...
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 23.08.2016., 13:01   #22
hvala vam na stitu, odjebite, hvala opet
ZgSash is offline  
Old 23.08.2016., 13:03   #23
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post


Meni su nakon svega nevjerojatni naši desničari i pravaši koji u bošnjacima vide nekakve islamske hrvate, valjda nesvijesne koji čekaju da spoznaju kako su dio hrvatskog nacionalnog korpusa. Toliko mrze Srbe, da nisu u stanju trezveno razmišljati o situaciji u BIH. Ni ne sumnjam kako bi se odrekli odmah svih 450.000 Hrvata u BIH ako bi to značilo nestanak tako mrskih Srba iz BIH...
Ne bih rekao uopće desničari već isključivo pravaši uz poneki ukras sa mainstream desnice, ali da se i ja jednom složim s tobom.
Susss is offline  
Old 23.08.2016., 13:03   #24
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Odcjepljenje RS? To bi značilo da će Amerika riješiti situaciju na brzinu, par američkih f-16ica izna Banja Luke će ih navesti da se brzo vrate u BiH.
Misliš, kao na Kosovu samo suprotno, tamo su dopustili odcjepljenje autonomne pokrajine
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 23.08.2016., 13:10   #25
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
hvala vam na stitu, odjebite, hvala opet
Meni? Ja sam Hrvat i to Hrvat koji je imao (ne)priliku pretrpiti od Bošnjaka ono što bi ti volio da oni rade Srbima.

A što se tiče ostalog, velikobošnjaci su kudikamo veća prijetnja Hrvatima u BiH od RS i Srba, i to bi već trebao svak do sad znati a ne tupiti o Srbina i RS, nemojmo se zaebavati, Srbi nam nisu birali Komšića, niti instalirali Platformu, niti su nas pokušali maknut iz Vijeća ministara, niti su nas preglasavali u skupštini i Vladi Federacije, niti su nas financijski zakidali, niti diskriminiraju Hrvate na općinskoj razini u ponekim općinama u FBiH itd. itd. itd.

Šta misliš kakve bi bile intencije takovih kada bi BiH bila bez Srba koji ih najjače blokiraju u njihovim ciljevima unitarizacije BiH?
Susss is offline  
Old 23.08.2016., 13:15   #26
Sigurno bi došlo do rata jer Bošnjaci to ne bi dozvolili, a onda bi se umiješali RH i Srbija. U cijeloj toj prići i RH ima svoj veliki interes, a to je da Srpska granica ne bude na 50 km od Zagreba. To RH nikako ne može dozvoliti zbog razloga iz prošlosti. Jedino mirno riješenje bi bilo stvarno raspad BiH pa Srbima njihovo, Dio s Hrvatima u RH a ostatak nekakva muslimanska državica, ili ako bi htijeli ući i oni u sastva RH al koliko bi to mi htijli je pitanje. S time da bi, da RH bude koliko toliko sigurna, Bihać (federacija) i Prijedor (RS) bi trebali pripast RH da se dobije kakva takva dubina teritorija.

Očuvanje ovakve BIH ne vodi nikud osim daljnjeg stagniranja BIH na ćemo radi RS da bi se stvorila što veća netrepeljivost i uvjeti za raspad.
Azmo is offline  
Old 23.08.2016., 13:17   #27
Quote:
Azmo kaže: Pogledaj post
Sigurno bi došlo do rata jer Bošnjaci to ne bi dozvolili, a onda bi se umiješali RH i Srbija. U cijeloj toj prići i RH ima svoj veliki interes, a to je da Srpska granica ne bude na 50 km od Zagreba. To RH nikako ne može dozvoliti zbog razloga iz prošlosti. Jedino mirno riješenje bi bilo stvarno raspad BiH pa Srbima njihovo, Dio s Hrvatima u RH a ostatak nekakva muslimanska državica, ili ako bi htijeli ući i oni u sastva RH al koliko bi to mi htijli je pitanje. S time da bi, da RH bude koliko toliko sigurna, Bihać (federacija) i Prijedor (RS) bi trebali pripast RH da se dobije kakva takva dubina teritorija.

Očuvanje ovakve BIH ne vodi nikud osim daljnjeg stagniranja BIH na ćemo radi RS da bi se stvorila što veća netrepeljivost i uvjeti za raspad.
Bošnjaci upravo i računaju na to da bi im leđa držala RH, i to upravo iz straha od srpske države na 50 km od Zagreba. To im daje kuraž, i zato rade sve što rade. Kada bi postojale ozbiljne naznake, suradnje Srba i Hrvata u BIH, kao i promjene politike RH prema Srbima u susjedstvu, ohoho kako bi se situacija Hrvatima popravila preko.

Realno gledajući, BIH je ostatak Jugoslavenske koncepcije kojoj se zabranjuje definitivni razlaz. I ja ne vidim kako ona može preživjeti. Podjela BIH nije izvršena na vrijeme upravo zbog guranja koncepta Jugoslavije. Gdje se nije htjela dozvoliti niti krnja NDH, a niti velika Srbija.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 23.08.2016., 13:17   #28
Quote:
Susss kaže: Pogledaj post
Meni? Ja sam Hrvat i to Hrvat koji je imao (ne)priliku pretrpiti od Bošnjaka ono što bi ti volio da oni rade Srbima.

A što se tiče ostalog, velikobošnjaci su kudikamo veća prijetnja Hrvatima u BiH od RS i Srba, i to bi već trebao svak do sad znati a ne tupiti o Srbina i RS, nemojmo se zaebavati, Srbi nam nisu birali Komšića, niti instalirali Platformu, niti su nas pokušali maknut iz Vijeća ministara, niti su nas preglasavali u skupštini i Vladi Federacije, niti su nas financijski zakidali, niti diskriminiraju Hrvate na općinskoj razini u ponekim općinama u FBiH itd. itd. itd.

Šta misliš kakve bi bile intencije takovih kada bi BiH bila bez Srba koji ih najjače blokiraju u njihovim ciljevima unitarizacije BiH?
radije imam jednog neprijatelja pred sobom, nego dva, od kojih mi je jedan ispred, a jedan sa strane
ZgSash is offline  
Old 23.08.2016., 13:22   #29
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
radije imam jednog neprijatelja pred sobom, nego dva, od kojih mi je jedan ispred, a jedan sa strane
I radije bi bio topovsko meso, i oslobađao Banja Luku, koja nikad neće postati tvoja tj. dio tvoje zemlje?

Bravo majstore
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 23.08.2016., 13:29   #30
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
I radije bi bio topovsko meso, i oslobađao Banja Luku, koja nikad neće postati tvoja tj. dio tvoje zemlje?

Bravo majstore
Banja Luka je grad u državi u kojoj je moj narod konstitutivan.
kradem is offline  
Old 23.08.2016., 13:29   #31
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
radije imam jednog neprijatelja pred sobom, nego dva, od kojih mi je jedan ispred, a jedan sa strane
Neprijateljski su oni raspoloženi prema Hrvatima i jedni i drugi, s tim da jedino Bošnje predstavljaju prijetnju pod opstanak Hrvatima u BiH svojom politikom.

Zašto misliš da bi se to promijenilo na neki način?
Susss is offline  
Old 23.08.2016., 13:32   #32
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
I radije bi bio topovsko meso, i oslobađao Banja Luku, koja nikad neće postati tvoja tj. dio tvoje zemlje?

Bravo majstore
brini se ti za sebe i pusti mene i kaj bih ja

kao i sto ce biti kada bude
kuda ces ti i sto ces ti raditi?
ZgSash is offline  
Old 23.08.2016., 13:34   #33
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Banja Luka je grad u državi u kojoj je moj narod konstitutivan.
Federacija Bosne i Hercegovine je entitet u kojemu je tvoj narod također konstitutivan i gdje mu se otimaju prava, zakida ga se, preglasava itd. itd. itd.

Ne vidim da vas je za to nešto posebno briga nego samo kada treba rafalati po Srbima se javljate.
Susss is offline  
Old 23.08.2016., 13:36   #34
Quote:
Susss kaže: Pogledaj post
Federacija Bosne i Hercegovine je entitet u kojemu je tvoj narod također konstitutivan i gdje mu se otimaju prava, zakida ga se, preglasava itd. itd. itd.

Ne vidim da vas je za to nešto posebno briga nego samo kada treba rafalati po Srbima se javljate.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 23.08.2016., 13:37   #35
U slučaju odcjepljenja, to bi automatski značio rat.. Jer RH kao i srbija garantira dejtonskim ugovorom.. To su nebulozne priče, da počnu komšije opet talasati 80% sam siguran da bi se vojska RH digla, a svi znamo sta to povlači sa sobom.. Mislim da je u pitanju čisto ispipavanje terena za neku budućnost.. onaj mamlaz ima dobre političke veze, pa možda netalasa bez veze.. A možda je to posljedica njegove bolesti.. Sve u svemu ništa od toga, bar ne u bližoj budućnosti..

Kakav štit?! Srbi su hrvatima štit u bih?! Jbt neko se opasno igra.. U bih svatko gleda svoju guzicu, hrvati su tamo potlačeni i nemaju nikakva prava, samo ono što im drugi daju tj mrvice s stola, bliže su muslimani s srbima nego srbi s hrvatima.. Oni drmaju bih,, a nas ko jebe.. Za vrijeme poplava srpske kuće su dobivale po par puta odstetu, naše ni jednom... Da hrvatska bar 10% brine za hrvate u bih kao što se brinu za srbe u hr, bilo bi super...
Sky high is offline  
Old 23.08.2016., 13:40   #36
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
brini se ti za sebe i pusti mene i kaj bih ja

kao i sto ce biti kada bude
kuda ces ti i sto ces ti raditi?
Ja bi mogao braniti Hrvate doma u RH, eventualno u Hercegovini. Ali u Banja Luci, i RS-u stvarno nemam što tražiti. Osjećao bi se kao agresor na tuđe domove i kao, da prostiš govno.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 23.08.2016., 13:44   #37
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Ja bi mogao braniti Hrvate doma u RH, eventualno u Hercegovini. Ali u Banja Luci, i RS-u stvarno nemam što tražiti. Osjećao bi se kao agresor na tuđe domove i kao, da prostiš govno.
vrlo sumnjam da bi ti branio hrvate, osim od oksidacije
ZgSash is offline  
Old 23.08.2016., 13:49   #38
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Ti i ZgSash ste ista osoba? Moj je odgovor bio upućen forumašu iz Zagreba, Republika Hrvatska.
A čime si ti to privatizirao vašu raspravu i ograničio ju samo na vas dvojicu?
kradem is offline  
Old 23.08.2016., 13:50   #39
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
vrlo sumnjam da bi ti branio hrvate, osim od oksidacije
Hrvate bih naravno, ali ustaše bih prepustio rado njihovoj sudbini
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 23.08.2016., 13:53   #40
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
A čime si ti to privatizirao vašu raspravu i ograničio ju samo na vas dvojicu?
Nisam privatizirao raspravu, već si odgovorio na moj komentar koji je upućen drugoj osobi, pretpostavljam Hrvatu iz Zg-a, državljaninu RH.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.