Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2011., 23:13   #1
Vaskulitis

postovanje, ispricavam se ako tema postoji...meni vrlo draga osoba je dobila upalu krvnih žila, ta osoba je vrlo mlada pa ni ona ni ja neznamo bas puno o toj bolesti...sad me zanima moze li se to do kraja izlijecit, hoce li se ikada vracat, hoce li moc vodit normalan zivot posto sam negdje procitao da je to neizlijecivo i da se samo moze stavit u fazu mirovanja...
hvala na odgovorima...
hercegovac988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 00:11   #2
Quote:
hercegovac988 kaže: Pogledaj post
postovanje, ispricavam se ako tema postoji...meni vrlo draga osoba je dobila upalu krvnih žila, ta osoba je vrlo mlada pa ni ona ni ja neznamo bas puno o toj bolesti...sad me zanima moze li se to do kraja izlijecit, hoce li se ikada vracat, hoce li moc vodit normalan zivot posto sam negdje procitao da je to neizlijecivo i da se samo moze stavit u fazu mirovanja...
hvala na odgovorima...
Nikako nije moguće odgovoriti na ovo pitanje jer vaskulitisa ima puno te su različitih uzroka, mogu se javljat kao izolirane bolesti ili kao dio neke druge bolesti. Najčešće su autoimune naravi. Napiši koja je dijagnoza pa ću ti bolje moći odgovoriti, možda još netko zna nešto o tome ili ima vlastitog iskustva.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 13:31   #3
dijagnoza je vaskulitis alergija sto je to zna li itko
hercegovac988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 15:43   #4
nitko nista
hercegovac988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 10:29   #5
Ako je alergijski vaskulitis znači da nastaje nakon kontakta s alergenima (to mogu biti lijekovi ili bilo što drugo iz okoline što potiče alergijsku reakciju). Mislim da je to "bolja" situacija nego da je neki drugi vaskulitis prave autoimune prirode jer je ovdje prognoza bolja, liječi se kao i druge alergije, antihistaminicima i kortikosteroidima i izbjegavanjem kontakta s alergenom! Nakon nekog vremena može proći. Al bitno je koje su krvne žile zahvaćene, dal su zahvaćeni organi, ima li još kakvu alergijsku bolest npr. astmu, kakvo je opće stanje osobe...puno je faktora. Ista bolest kod dvije osobe može biti jako različita.

Zadnje uređivanje BlueWhale : 09.07.2011. at 10:42.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 10:57   #6
da, upravo to...malo je zahvatilo bubrege i ima jako visok tlak, al se nadam oporavku
hercegovac988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 14:46   #7
Quote:
hercegovac988 kaže: Pogledaj post
da, upravo to...malo je zahvatilo bubrege i ima jako visok tlak, al se nadam oporavku
Da, tlak je visok upravo radi zahvaćanja bubrežnih krvnih žila. Stvarno je teško reći što očekivat, od oporavka do slabljenja bubrežne funkcije, sve je moguće. Možda će netko s iskustvom znati više o tome. Nadamo se najboljem
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 18:02   #8
da, i ja se nadam najboljemu
hercegovac988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 16:43   #9
pozdrav. ja imam vaskulitis, ako hoćeš javi se na pp.
megyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2021., 14:53   #10
Pozdrav svima,

molim ako netko zna nešto od vaskulitisu, kvaliteta života, liječenje.....imam sina od 23 godine i ima dijagnozu vaskulitisa, ne može duže stajati na nogama, bole ga stopala i crvenilo se vraća dužim stajanjem.......
more snova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.