Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2016., 16:20   #581
Quote:
mayofich kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam od početka je za klaru bilo namjenjeno 200 stanova, kako sam ja jedna od prvih koji nisu dobili stan (zvali su me isti dan sat vremena prije izbora stana da nema više) a cijelo vrijeme sam pratila listu primjetila jesam da se pojavio tu i tamo neki koji nije bio na listi ranije, ali mislim da nije iznajmljeno 250 stanova nego manje od toga (205-215max), osim ako su ljudi najmili stanove koji nisu bili na listi...
I kakva ti je sada situacije za Zaprude?

Quote:
ines31 kaže: Pogledaj post
Dobro kad će više ti tulumi, samo neke negativnosti, ovo ovdje postalo kao knjiga žalbe hehhe, ne znam za druge no ja još jednom napominjem da sam zadovoljna sa stanom i većinom toga, a ljudi hm... sto ljudi sto ćudi... pozzz susjedi
Hocemo baciti neki rostilj tam na livadi, ili cemo uzalud trositi sunce?

Zadnje uređivanje fermina-daza : 29.03.2016. at 16:27. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
Aviato is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 13:43   #582
Quote:
špalatrin-matan kaže: Pogledaj post
Konačna lista se može očekivati do sredine 4.mj. Onda se čeka da APN objavi listu stanova za najam, koje po meni neće biti prije svibnja.Onda se zovu ljudi po listi prvenstva i biraju stan. U Klari je otišlo dosta više stanova u najam, mislim oko 250, a planirali su 100. U Zapruđu je isto tako moguće da bude veći broj od 100, ali teško je to još reći jer još mnogi nisu realizirali kredite,a ni predugovore dobili.Tako da će se oni u početku držati brojke 100, a kasnije ćete vidjeti.
Neka bude veći, samo da kako odlučuju stanove iz prodaje staviti u najam da ne bi odlučili i obrnuto kad stanari budu useljeni u stanovima za najam. Trebalo bi i to ispitati da ne bi letili van za vrijeme trajanja ugovora ukoliko te stanove odluče staviti u prodaju.
anabel15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 14:36   #583
Quote:
Aviato kaže: Pogledaj post
I kakva ti je sada situacije za Zaprude?



Hocemo baciti neki rostilj tam na livadi, ili cemo uzalud trositi sunce?
Nismo prijavili za zapruđe, ali da i jesmo bili bi iza 600 tog mjesta po bodovima
mayofich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 14:12   #584
Samo jedan osvrt na probleme nas i naše djece koji smo u naselju Klara
https://www.facebook.com/zagrebackap...type=2&theater

DOBRO DOŠLI U HRVATSKU
sunce007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 14:27   #585
Quote:
sunce007 kaže: Pogledaj post
Samo jedan osvrt na probleme nas i naše djece koji smo u naselju Klara
https://www.facebook.com/zagrebackap...type=2&theater

DOBRO DOŠLI U HRVATSKU

Klasično prebacivanje odgovornosti hrvatskih državnih institucija s jedne na drugu.
anabel15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 10:39   #586
Dok čekamo vijest.......
Vrtičarci/školarci jeste se upisali u nove vrtiće/skole?
Namještaj zamišljen? Ja se još mučim s materijalom za kuhinju kada nisam bila u stanu od golih betonskih zidova...
Jel ćemo imati pekaru?
Nestrpljiva uffff
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 10:44   #587
Quote:
katarina72 kaže: Pogledaj post
Dok čekamo vijest.......
Vrtičarci/školarci jeste se upisali u nove vrtiće/skole?
Namještaj zamišljen? Ja se još mučim s materijalom za kuhinju kada nisam bila u stanu od golih betonskih zidova...
Jel ćemo imati pekaru?
Nestrpljiva uffff
Mi smo prebacili obadva sina u vrtic u Zapruđu
I nestrpljivo iščekujemo preuzimanje ključeva, da li ima netko sliku kuhinje X.13 možda?
pankerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 15:04   #588
Ima li netko fotku kuhinje u 2.5 sobnom stanu?
senjorita mamita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 16:12   #589
Morat ćeš specificirat, kojem točno?
el ninjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 23:53   #590
Imam jedno pitanje ako netko zna. ..
ako kupimo pos stan na kredit ali ne uselimo odmah nego još neko vrijeme iz osobnih razloga nastavimo živjeti kod roditelja, da li mozemo taj pos stan dat u najam? Ima li kakvih zapreka?
pugollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 00:14   #591
Mislim da se ne smije davat u najam 3-5 godina al nisam zicer..
Al uvijek mozete rentat na crno
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 00:17   #592
Quote:
pugollina kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje ako netko zna. ..
ako kupimo pos stan na kredit ali ne uselimo odmah nego još neko vrijeme iz osobnih razloga nastavimo živjeti kod roditelja, da li mozemo taj pos stan dat u najam? Ima li kakvih zapreka?
Hmm pa ako je stan kupljen u slobodnoj prodaji valjda nema prepreka. Vjerojatno je i puno manjih stanova i kupljeno s tom namjenom
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 11:11   #593
PREGLED STANA

s obzirom da su se na podforumu pos i pos plus tak posvađali da su nam administratori morali skinuti i korisne stvari...molila bih ak netko čita da nam stavi opet one upute na što treba obratiti pažnju prilikom pregleda stana. Naime, nisam si stigla tamo skopirati a neki ljudi su si stvarno dali truda i opširno sve napisali.
Dakle molim one koji su pisali tamo da stave sad ovdje, mislim da će puno nas biti zahvalno!
senjorita mamita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 12:00   #594
Nisu administratori još ništa brisali na zatvorenoj temi, tako da možeš potražiti upute koje te zanimaju. Ako će nešto i biti brisano, to sigurno neće biti važne informacije, tako da ne brineš oko toga.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 14:52   #595
Quote:
senjorita mamita kaže: Pogledaj post
s obzirom da su se na podforumu pos i pos plus tak posvađali da su nam administratori morali skinuti i korisne stvari...molila bih ak netko čita da nam stavi opet one upute na što treba obratiti pažnju prilikom pregleda stana. Naime, nisam si stigla tamo skopirati a neki ljudi su si stvarno dali truda i opširno sve napisali.
Dakle molim one koji su pisali tamo da stave sad ovdje, mislim da će puno nas biti zahvalno!
makar nije obrisano, evo ovdje u jednom komadu sve kaj je pisalo:

0. izmjeri stan i sve njegove dijelove.
1. pločice (da li su napuknute, imaju li lajsne sve, rozete...), da li su stabilne sanitarije, vuče li ventilacija (šibicom). nemoj gledati fuge da slijede zidne podne i sl., jer sam svojedobno zbog toga već urgirao. zaboravi to.
2. prošeći po parketu i kucni. svuda isti zvuk mora biti. ako nije, očekuj problem ne tako skoro, no ne znam kako će to sanirati.
3.otvore sve otvori i zatvori, smikni i kipni i gledaj ide li bez problema. puknuto staklo odmah prijavljuj. kao i oštećene miješalice, okrhnute pločice i vrata pa i zidove (izgleta se sa par minuta).
4. u sve štekere ukopčaj nešto. trebali bi biti dimenzionirani osigurači u razvodnoj ploči dobro. kad useliš, pali telku, perilicu rublja, suđa, vešmašinu, fen, grijalicu i ostalo što pališ svaki dan. nema iskakanja!
5. označena parking mjesta i šupe, kao i ključevi u triplikatu.
6. balkon fasadu pogledaj, klima da li čupa ful, uzmi specku od klime i gledaj na netu. daikin ima jeftikanera, ali i monsuna. ogradu cimni, stakla na balkonu da nisu puknuta jer ćeš bankrotirati razbije li ti ga netko ili je razbijeno po dolasku. svašta se dogodi nenamjerno.
7. portofon, lift, topla voda, guta li sve dobro (odvod)
8. zajedničke uređaje/dijelove zgrade.
9. curi li odozgo tebi, tj da li su oborinske vode dobro kanalizirane (ovo tek kada kiša padne).
10. tek tada ćeš vidjeti kakav ti je stupanj intime. da li ženska iznad tebe ima štikle, da li ovaj ispod tebe spava kad si ti na poslu a živi kada ti spavaš, uho na zid da čuješ što se čuje, jer kako ti čuješ, tako i oni čuju. to ne možeš reklamirati, ali barem budeš svjestan
11. ne mogu se sjetiti baš sad jer idem na gablec, danas su pečenice.
12. Probaj otključat i zaključat sva vrata, dosta ljudi u novim stanovima ima problema s tim
13. Provjeri da ti se vrata otvaraju na ispravnu stranu po nacrtu ( i da su ispravne širine)
14. Provjeri da su ti dali ispravan ključ od spremišta ( s tim su ljudi u Klari imali problema...)
15. Pokucaj po zidovima i zbog boje + pregledaj kuteve i spojeve
16. Rolete spustiti do kraja i podići do kraja, na svim prozorima.
17. Isprobati ključ na poštanskom pretincu i ostavi za bicikle.
• Pustiti vodu u svim skoljkama/bideima.
• Provjeriti koliko dugo treba da dodje topla voda, zali se ako joj treba duze od 1min. Zali se ako ti maksimalno topla voda nije dovoljno vruca.
• Sve prozore i balkonska vrata, otvoriti/zatvoriti/staviti na oberliht.
• Provjeriti da li prozorske klupice imaju dobar nagib da se kisa ne bi skupljala kod prozora.
• Provjeriti da se rolete ne grebu prilikom spustanja i podizanja, provjeriti jel rolete zijevaju ili zapinju.
• Provjeriti da li su zidovi svuda jednako pokreceni.
• Provjeriti da li su sve fuge u redu.
• Provjeriti jel se sva sobna vrata mogu zaključati i ako su na magnet da li magnet dobro hvata.
• Provjeriti da li je nagib pločica u kupaoni prema odvodu na podu i da li je nagib pločica na balkonu prema rupi za odvod.
• Provjeriti spremiste/garažu ako si to kupio.
• Provjeriti da li sva svjetla rade. Ja sam cak u svaku utičnicu ustekala fen i provjerila da li svugdje imam struje, hahaha.
• Provjeriti da li svi ključevi otvaraju vrata.
• Provjeri da li lajsne od parketa negdje zijevaju. Provjeri da li parket negdje zijeva, da li se čuje u prazno.
• Provjeri portafon, da li zvoni kad pozvoniš i da li zvoni tvoje zvono ispred vrata.
• Provjeri jesi li dobio ključ od kaslica, spremišta, toplinske stanice, brojila za vodu i brojila za struju. Ako zgrada ima multilock onda ključ od tvog stana otvara i ulazna vrata od zgrade.
zezo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 00:07   #596
Quote:
zezo kaže: Pogledaj post
makar nije obrisano, evo ovdje u jednom komadu sve kaj je pisalo:

0. izmjeri stan i sve njegove dijelove.
1. pločice (da li su napuknute, imaju li lajsne sve, rozete...), da li su stabilne sanitarije, vuče li ventilacija (šibicom). nemoj gledati fuge da slijede zidne podne i sl., jer sam svojedobno zbog toga već urgirao. zaboravi to.
2. prošeći po parketu i kucni. svuda isti zvuk mora biti. ako nije, očekuj problem ne tako skoro, no ne znam kako će to sanirati.
3.otvore sve otvori i zatvori, smikni i kipni i gledaj ide li bez problema. puknuto staklo odmah prijavljuj. kao i oštećene miješalice, okrhnute pločice i vrata pa i zidove (izgleta se sa par minuta).
4. u sve štekere ukopčaj nešto. trebali bi biti dimenzionirani osigurači u razvodnoj ploči dobro. kad useliš, pali telku, perilicu rublja, suđa, vešmašinu, fen, grijalicu i ostalo što pališ svaki dan. nema iskakanja!
5. označena parking mjesta i šupe, kao i ključevi u triplikatu.
6. balkon fasadu pogledaj, klima da li čupa ful, uzmi specku od klime i gledaj na netu. daikin ima jeftikanera, ali i monsuna. ogradu cimni, stakla na balkonu da nisu puknuta jer ćeš bankrotirati razbije li ti ga netko ili je razbijeno po dolasku. svašta se dogodi nenamjerno.
7. portofon, lift, topla voda, guta li sve dobro (odvod)
8. zajedničke uređaje/dijelove zgrade.
9. curi li odozgo tebi, tj da li su oborinske vode dobro kanalizirane (ovo tek kada kiša padne).
10. tek tada ćeš vidjeti kakav ti je stupanj intime. da li ženska iznad tebe ima štikle, da li ovaj ispod tebe spava kad si ti na poslu a živi kada ti spavaš, uho na zid da čuješ što se čuje, jer kako ti čuješ, tako i oni čuju. to ne možeš reklamirati, ali barem budeš svjestan
11. ne mogu se sjetiti baš sad jer idem na gablec, danas su pečenice.
12. Probaj otključat i zaključat sva vrata, dosta ljudi u novim stanovima ima problema s tim
13. Provjeri da ti se vrata otvaraju na ispravnu stranu po nacrtu ( i da su ispravne širine)
14. Provjeri da su ti dali ispravan ključ od spremišta ( s tim su ljudi u Klari imali problema...)
15. Pokucaj po zidovima i zbog boje + pregledaj kuteve i spojeve
16. Rolete spustiti do kraja i podići do kraja, na svim prozorima.
17. Isprobati ključ na poštanskom pretincu i ostavi za bicikle.
• Pustiti vodu u svim skoljkama/bideima.
• Provjeriti koliko dugo treba da dodje topla voda, zali se ako joj treba duze od 1min. Zali se ako ti maksimalno topla voda nije dovoljno vruca.
• Sve prozore i balkonska vrata, otvoriti/zatvoriti/staviti na oberliht.
• Provjeriti da li prozorske klupice imaju dobar nagib da se kisa ne bi skupljala kod prozora.
• Provjeriti da se rolete ne grebu prilikom spustanja i podizanja, provjeriti jel rolete zijevaju ili zapinju.
• Provjeriti da li su zidovi svuda jednako pokreceni.
• Provjeriti da li su sve fuge u redu.
• Provjeriti jel se sva sobna vrata mogu zaključati i ako su na magnet da li magnet dobro hvata.
• Provjeriti da li je nagib pločica u kupaoni prema odvodu na podu i da li je nagib pločica na balkonu prema rupi za odvod.
• Provjeriti spremiste/garažu ako si to kupio.
• Provjeriti da li sva svjetla rade. Ja sam cak u svaku utičnicu ustekala fen i provjerila da li svugdje imam struje, hahaha.
• Provjeriti da li svi ključevi otvaraju vrata.
• Provjeri da li lajsne od parketa negdje zijevaju. Provjeri da li parket negdje zijeva, da li se čuje u prazno.
• Provjeri portafon, da li zvoni kad pozvoniš i da li zvoni tvoje zvono ispred vrata.
• Provjeri jesi li dobio ključ od kaslica, spremišta, toplinske stanice, brojila za vodu i brojila za struju. Ako zgrada ima multilock onda ključ od tvog stana otvara i ulazna vrata od zgrade.
senjorita mamita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 09:52   #597
Vidim da je tema POS zaključana. Kad sam pročitao zašto bolje da i je. Ljudi još nisu ni počeli tam živjet ni uselili već se kefaju oko ograde kroz koju još nitko nije pogledao jedan drugoga a već su na bojama i u strasbourgu na ljudskim pravima. Umjesto da se vesele novim stanovima i susjedima te nastoje to održati da bude što novije i svježe oni gledaju kako će se sakrit jedni od drugih. Kud ovaj svijet ide. Pa trebali ste si kupit stanove u podrumima i katakombama. Kakav malograđanski šljam. Bude li susjedsko okruženje takvo oko mene prodat ću stan ciganima i ode ja ća.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 10:23   #598
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Vidim da je tema POS zaključana. Kad sam pročitao zašto bolje da i je. Ljudi još nisu ni počeli tam živjet ni uselili već se kefaju oko ograde kroz koju još nitko nije pogledao jedan drugoga a već su na bojama i u strasbourgu na ljudskim pravima. Umjesto da se vesele novim stanovima i susjedima te nastoje to održati da bude što novije i svježe oni gledaju kako će se sakrit jedni od drugih. Kud ovaj svijet ide. Pa trebali ste si kupit stanove u podrumima i katakombama. Kakav malograđanski šljam. Bude li susjedsko okruženje takvo oko mene prodat ću stan ciganima i ode ja ća.
Ljudi se zamaraju svačim, naravno da smo svi različiti i svatko gleda drugačije na istu stvar.Zna se što se ne smije, a što ne smije.Isto tako svatko može svoju ogradu prebojiti bezbojnim lakom,ako želi ili staviti ormar ili nešto slično na pregradu i to je to.
špalatrin-matan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 11:43   #599
@ograda & pregrade: mislim da je nervoza s čekanjem useljenja dosegnula svoj vrhunac. Dodatno ulje na vatru doliveno je nemogućnošću obilaska stana "po želji" tako da ljudi zapravo još nemaju pravu sliku na čemu su...
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 10:28   #600
#3555
katarina72
sretan korisnik

katarina72 Avatar

Registracija: Jun 2008.
Lokacija: loading..... 70%
Postova: 5,840
Jutro susjedi, želim nam svima odličan provod, sve je uredu, nema nahero zidova i otkrhnutih pločica. Dan je predivan, osmjeh garantiran
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.