Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2016., 20:51   #2041
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Ja sam svojevremeno bio u dilemi,kupiti jeftilen ili pravi alat. Odlučio sam se na kraju za Bea kombinirani pištolj, profi alat. Cijena je žešća u početku, (cca 350 €) ali radi bez zastoja. Ako ti takav alat treba makar povremeno ali kontinuirano, kao meni, svaka uložena kuna se isplati. Sa ovim jeftilenima nikad ne znaš da li na njih možeš računati...
Netreba tako skupo platiti kad ima za 1000kn plavi Bosch za po doma i pokoji fus. Isto sam misljenja da treba kupit ovakav malo kvalitetniji alat jer se taj vrag hoce zastopati kod jeftinjaka pogotovo s radom klamericama. Druga je stvar kad treba kupiti udarni odvijac ili busilicu onda nema tu nekog problema jer se tu glava rotira i drugog posla nema pa se nemoze zastopati/zaglaviti kao kod klamerice/pribijac cavla. Evo npr. ovaj plavi Bosch.

http://alatimilic.hr/shop/Bosch-Zrac...c-Spajac-GTK40
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 09:22   #2042
Quote:
dite kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

planiram kupiti za kućnu upotrebu neku preklopnu pilu.
Dakle, ne trebam ništa profi nego nešto jeftino, ali eto, da se ne razleti prilikom korištenja.

Za sad gledam dvije pile:
1. Einhell TH-MS 2112
http://www.ekupi.hr/Einhell-TH-MS-21...FbYV0wodNlgDKg

2. SKIL 1131 AA
http://www.ealati.hr/proizvod/skil-p...FZUW0wod96EOLA

Molim ljude koji imaju iskustva, ili znaju nekog tko ima iskustva s nekom od ovih pila da napišu svoje mišljenje.

Iskreno, Einhell mi čak izgleda kvalitetnije. Skil ima gumeno/plastično postolje, dok je kod Einhell-a sve metalno. Prednost kod Skil-a je što može rezati daske od 15cm, a Einhell od 13cm. Također, glava pile kod Skil-a se može naginjati na lijevu i desnu stranu, a kod Einhella samo na lijevu stranu.

Ili možda netko zna za bolju pilu slične cijene?
Obje su tu negdje. Najbolje da vidiš u živo da li se koja "klima" i kako se mogu naštelati. Puno bitnije od Wati je to da imaš kvalitetan i oštar list pile.
Arhont1 ti je dao odličan savjet.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 13:38   #2043
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Netreba tako skupo platiti kad ima za 1000kn plavi Bosch za po doma i pokoji fus. Isto sam misljenja da treba kupit ovakav malo kvalitetniji alat jer se taj vrag hoce zastopati kod jeftinjaka pogotovo s radom klamericama. Druga je stvar kad treba kupiti udarni odvijac ili busilicu onda nema tu nekog problema jer se tu glava rotira i drugog posla nema pa se nemoze zastopati/zaglaviti kao kod klamerice/pribijac cavla. Evo npr. ovaj plavi Bosch.

http://alatimilic.hr/shop/Bosch-Zrac...c-Spajac-GTK40
Čini mi se da ovaj Bosch puca samo klamerice. Pretjerao sam sa cijenom u prethodnom postu, sad sam našao račun: 1.600 kn sa tri paketa čavala/klama (15000 komada ukupno)
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 22:25   #2044
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Čini mi se da ovaj Bosch puca samo klamerice. Pretjerao sam sa cijenom u prethodnom postu, sad sam našao račun: 1.600 kn sa tri paketa čavala/klama (15000 komada ukupno)
Ma onda sam naveo krivi model, treba pogledati drugi model.
Sada ovih tvojih 1600kn nije strašno mada znam da sam negdije vidio po netu marku za oko 1000kn, tako to nije skupo.

Evo Makite čavlerice ispod 1000kn !
Duljina čavla 15-50mm, što je preko dosta za normalan rad pribijanja dasaka i fosni.

http://alatimilic.hr/shop/Makita-Zra...Pribijac-AF505

Znao sam da sam to negdije vidio i da to nije bilo preskupo.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 22:36   #2045
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Ja sam svojevremeno bio u dilemi,kupiti jeftilen ili pravi alat. Odlučio sam se na kraju za Bea kombinirani pištolj, profi alat. Cijena je žešća u početku, (cca 350 €) ali radi bez zastoja. Ako ti takav alat treba makar povremeno ali kontinuirano, kao meni, svaka uložena kuna se isplati. Sa ovim jeftilenima nikad ne znaš da li na njih možeš računati...
sto se toga tice za moje potrebe stvar je jednostavna, nesto od preko 400kn za cavlericu niti ulazi u razmatranje niti cu kupiti u sljedecih 10 godina. Ne velim da za nekog drugog nema smisla nesto drugo.

Mene vise zanima imaju li ove spajalice+cavlerice neke probleme zato sto rade jedno i drugo ili ne. Ako imaju uzeti cu samo cavlericu, ako ne onda mi se isplati dati jos 50-100kn za kombiniranu.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 23:29   #2046
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
sto se toga tice za moje potrebe stvar je jednostavna, nesto od preko 400kn za cavlericu niti ulazi u razmatranje niti cu kupiti u sljedecih 10 godina. Ne velim da za nekog drugog nema smisla nesto drugo.

Mene vise zanima imaju li ove spajalice+cavlerice neke probleme zato sto rade jedno i drugo ili ne. Ako imaju uzeti cu samo cavlericu, ako ne onda mi se isplati dati jos 50-100kn za kombiniranu.
Ako je tako ja bi na tvom mjestu radije dodao još nekoliko desetaka kuna i uzeo Fervi, jer je Fervi isto nekakva marka koja nešto vrijedi u odnosu na čistokrvne kineze i onih Einhell, Bavaria itd. A košta 475kn imaš čavle i klamericu u jednom. Možeš pogledat i vani tu marku možda nađeš povoljnije nego kod nas. Mene je strah kod lijevih marki da se alat nebude štopao pa će ti to bit bačen novac.

http://www.ekupi.hr/Fervi-pneumatska...ca-802241.aspx
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 00:52   #2047
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ako je tako ja bi na tvom mjestu radije dodao još nekoliko desetaka kuna i uzeo Fervi, jer je Fervi isto nekakva marka koja nešto vrijedi u odnosu na čistokrvne kineze i onih Einhell, Bavaria itd. A košta 475kn imaš čavle i klamericu u jednom. Možeš pogledat i vani tu marku možda nađeš povoljnije nego kod nas. Mene je strah kod lijevih marki da se alat nebude štopao pa će ti to bit bačen novac.

http://www.ekupi.hr/Fervi-pneumatska...ca-802241.aspx
hvala na savjetu, razmisliti cu o njoj.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 23:02   #2048
Pitanje
Jel zna možda netko dal u Zagrebu postoji igdje nešto na shemu comunity centra il otvorene alatnice/radione di se može koristiti alat(ubodna pila, busilica,fleks...) i prostor uz placanje ili kako vec.
lucas676 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 15:54   #2049
pozdrav, zanima me kakva se masina koristi za fino brusenje i poliranje boje na vecim povrsinama npr. kod bojenja vrata i sl? znaci izmedju svake ruke boje bi malo pobrusio.

hvala
Pere Motika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 17:43   #2050
Quote:
lucas676 kaže: Pogledaj post
Pitanje
Jel zna možda netko dal u Zagrebu postoji igdje nešto na shemu comunity centra il otvorene alatnice/radione di se može koristiti alat(ubodna pila, busilica,fleks...) i prostor uz placanje ili kako vec.
Bauhaus daje alat u najam, ali ne i prostor.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 22:41   #2051
Quote:
Pere Motika kaže: Pogledaj post
pozdrav, zanima me kakva se masina koristi za fino brusenje i poliranje boje na vecim povrsinama npr. kod bojenja vrata i sl? znaci izmedju svake ruke boje bi malo pobrusio.

hvala
To ti je tzv. polirka s tim da bi ja na tvom mijestu prvo učio na nebitnoj površini kako radi ta polirka, a onda se primio poliranja na ono što treba polirati da nebi zbog neiskustva sve uprskao.
Naravno dalje ti ide ona priča o gradaciji, a upute malo pogledaj po youtube i raznim internet stranicama.

http://www.ealati.hr/kategorija-proi...0&cato_cat=162
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 23:39   #2052
Čekaj, jel pričaš o sobnim vratima ili o frontama kuhinjskih elemenata? Ako je o sobnim vratima onda ti treba najobičnija vibracijska ili oscilacijska brusilica sa brusnim papirom malo finije gradacije, 200 pa više, a lak će se sam iznivelirati i popuniti neravnine. Polirka ti treba ako želiš popraviti frizuru gledajući ta vrata
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 23:57   #2053
Quote:
Pere Motika kaže: Pogledaj post
pozdrav, zanima me kakva se masina koristi za fino brusenje i poliranje boje na vecim povrsinama npr. kod bojenja vrata i sl? znaci izmedju svake ruke boje bi malo pobrusio.

hvala
E jbg, kakvo pitanje takvi i odgovori.
I vrata "mercedesa" i vrata spavaće sobe imaju veliku površinu, s tim da je veća šansa da nisi mislil na mercedesa
Ekscentar brusilica može odraditi i jedna i druga vrata, a i treća na kuhinji.
Samo je pitanje koliko brzo.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 09:31   #2054
Quote:
Pere Motika kaže: Pogledaj post
pozdrav, zanima me kakva se masina koristi za fino brusenje i poliranje boje na vecim povrsinama npr. kod bojenja vrata i sl? znaci izmedju svake ruke boje bi malo pobrusio.

hvala
Ako cete se baviti profesionalno ili cesto imate nesto za brusenje (i fino i grubo):

http://www.amazon.de/Festool-Exzente...tex+ro+150+feq


ili nesto povoljnije:

http://www.amazon.de/Makita-BO6040J-.../dp/B00EDFSDMU

Uglavnom ako linkovi slucajno ne rade:
Festool Rotex RO 150 FEQ
ili
Makita BO 6040 J

Oba imaju tanjur od 150mm i mogucnost prebacivanja za grubo i fino brusenje + naravno regulator broja okretaja.
Festool je dosta skup ali laksi.
Makita jednostavna i dobra.
Festool mi (unatoc visokoj cijeni) dolazi cesce na popravak.
Makita samo kada su bile totalno istrosene i na izdisaju.
Jedna nasa musterija ima vise makitinih i stvarno ih uredno maltretiraju. Meni se cine izdrzljivije.

I da, oba uredjaja sluze i za brusenje (od 40 pa sve do mislim 4000)
i za poliranje (naravno sa odgovarajucim nastavkom).
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 14:53   #2055
hvala svima na odgovorima, ne stignem se od posla javiti. uglavnom nista profesionalno vise kucni radovi tako da ove masine od 500€ mi nisu u igri.

radi se o sobnim vratima i slicnim povrsinama, mozda poneka vrata kuhinje i tako to.

dakle to bi se moglo sa ekscentarskom brusilicom. treba li imat kontrolu okretaja i neke dodatne funkcije ili moze obicna?

Imam Makitu 240W, nisam probao fine gradacije ali odokativno dosta zestoko skida
Pere Motika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 19:23   #2056
Imam Metabo sxe450duo i jako sam zadovoljan s njom, a mislim da je koštala ~1400 (+-100).
Odlična stvar je da možeš birati pomak 2,8 ili 6,2 mm. Uglavnom je brusila, ali sam ju koristil i za poliranje i za "razmazivanje" ulja.
A i nije na odmet to da originalna stopa košta 118 kn kaj je ipak potrošni materijal.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 18:15   #2057
Imam takvu Makitu. To je tenk.
Nije baš ergonomična poput ovog Festa, ali je snažna i robustna.
Za grube radove zahtjeva "mušku" ruku, ali može napraviti čuda.
Neznam kak bi s njom poliral, jer je sama prilično teška.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 20:12   #2058
E, baš je danas moja SX450duo radila sasvim lagano s ovim.



Vidi se filc/spužva, a i na kraju je vrtjela disk za poliranje, sve na najmanjim obrtajima i s manjim pomakom.

A radila je na ovome:



Jedan od rijeđih alata s kojima sam stvarno zadovoljan.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 18:31   #2059
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Imam takvu Makitu.
Neznam kak bi s njom poliral, jer je sama prilično teška.
hmmm. ja se taman spremam je naruciti. vidim na youtubu da poliraju i aute šnjom
Pere Motika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 08:57   #2060
Popravak štemalice u Splitu ?

Izludio sam se tražeči po Splitu servis (ili majstora) za popravak štemalice "Einhell".
Ima li ko da zna gdje bi to moga popraviti
Picola Cocola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:43.