Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2024., 12:11   #1
Talking Barbados

Vidim da nema tema o ovom prekrasnom otoku, pa eto da napisem koju riječ.
Suprug i ja smo bili 15 dana, krenuli 26.11.2023.
Viza za hr državljane ne treba, ali mom suprugu sa bh pasošem je trebala.
Konzulat im je u Briselu i čekao je skoro 3 mjeseca, košta 75 eura.
Karte smo kupili dva mjeseca prije polaska, odmah po dobijanju njegove vize, letjeli smo kao i uvijek iz Beograda.
Iz Bg Lufthansa do Frankfurta, odatle Condor do Barbadosa, karta je bila 817 eura po osobi, povratna naravno.
U polasku se prvo slijeće na Granadu pa nazad na Barbados.
Iznenadio me Condor, odlična usluga i ljubazno osoblje, kao i supwr avioni.
Smještaje smo uzeli preko airbnb, uvijek budemo na dva tri mjesta.
Sva tri apartmana su bila kao i na slikama, (hvala Bogu nikad nismo nigdje imali problema), svi su bili prostrani, sa balkonom ili dvorištem.
Cijena oko 80-90 dolara noć.
Svaki apartman je imao bukvalno sve, od svih kućanskih potrepština do mašine za veš.
I moram pohvaliti apartma na Rockleyu, vlasnik je bio Indijac, dočekao nas, plus napunio frižider sa paklom jaja, dva piva, voda, ness, zemičke, cola, grickalice...
Otok nije prevelik a ni mali, istočna strana je dosta valovita i više je za surfere, dok su jug i zapad puni prelijepih plaža i hotela.
Prvo smo bili na jugu, Oistin, malo mjesto sa čarobnim plažama, meni najljepša je Dover beach.
Ležaljke sa suncobranom i stolićem su 15 dolara, jedino smo na plaži kraj Rihannine nove kuće plaćali 20.
Ja slabo pamtim nazive tih malih mjesta i plaža pa nemojte zamjerit.
Britanaca ima najviše, zatim Ameri i Kanađani.
Namirnice u marketima su jako jako skupe, mlijeko je recimo 4 eura, čajevi također, dva l cole 3 eura.
Nije zabranjeno unijeti u koferu nekih konzervi i grickalica, čak ih i Britanci nose.
To sam saznala u grupi vezanoj za Barbados.
Beach restorani su ok po cijenama i jako su im velike porcije.
Išli smo u Nacionalni rezervat, hranili smiješne majmune, stopirali u povratku.
Inače smo se vozili busevima i mini kombijima koji imaju oznaku zero, tu je cijena ista, 3,6 dolara nebitno koja relacija.
Ne rentamo auto nikad, pogotovo gdje se vozi lijevom stranom...nakon pada s motora na Tajlandu, ne pada nam više na pamet.
Oni su se prije 2 g otcijepili od Britanije, baš smo bili tamo na njihov Dan neovisnosti, 30.11.
Plaže na jugu su čisto bijele, dok su zapadnije zlatne boje i puno je mini plaža gdje često budete sami.
A opet smo znali i sjest u bus pa na jug cijeli dan.
Nismo išli u fabriku destilacije ruma jer smo taj cijeli proces gledali na Mauricijusu.
Glavni grad, Bridgetown je mali, dva puta smo išli i odatle pješice do Rihannine rodne kuće.
Što se sigurnosti tiče, nikakvih problema nije bilo, i kasno navečer smo se vraćali, često bili jedini bijeli ljudi u busu, svako gleda svoja posla.
Mada sve kuće imaju rešetke na vratima i prozorima.
Džoja je na svakom koraku, niko se ne krije, puše i turisti.
Meni jedan lik što nam iznajmio ležaljke skrenu pažnju na cigarete, kao to je otrov, ponudi me travom koju sam uzgaja, i sliku mi pokazao.
Ima beskućnika, guraju ona kolica iz marketai rove po kontejnerima.
U Oistinu je petkom navečer fish market, obilje ribe i zabave sa jako sadržajnim programom uživo, baš bude velika gužva.
Obje Rihannine kuće su atrakcija, čak ima tura brodom gdje se usidre i slikaju ovaj novi "dvorac".
Valuta im je bajanski dolar ali primaju mnogi čak i eure.
Eto, sigurno sam puno toga i zaboravila, ako vas šta zanima rado odgovorim.
PS
Slike ne znam stavit.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.