Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2009., 22:01   #41
:-) kad sam malo nakon postanja sjeo razmislio i procitao opet post skupio sam hrabrosti i otvorio ga, napunio na 2.2, nadam se da to nije previse... Nakon jos malo prckanja je proradio kak spada i sad se grijem...

Puno hvala na brzom odgovoru
Corsairko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 22:04   #42
bilo bi idealno na 1.5 bara, bar je tako meni rekao serviser
no malo vise nije problem, a sad bas da je iznad 2 bara - mozda je to malo preveć
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 07:37   #43
Imam isti bojler i isti problem, ali nemam nikakv crni ventil. Moze li tko poslati sliku bojlera i ventila, pa da povucem analogiju.
marting is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 21:01   #44
Quote:
marting kaže: Pogledaj post
Imam isti bojler i isti problem, ali nemam nikakv crni ventil. Moze li tko poslati sliku bojlera i ventila, pa da povucem analogiju.
Ako je bojler cirko (ne kombi), onda nema ventila za dopunjavanje. U tom slučaju imate s desne strane bojlera slavinu za punjenje na koju streba spojiti crijevo s vodovoda.
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 11:18   #45
wiessman vitopend 100

pozdrav!
Imam pitanje u vezi ovog fasadnog bojlera. tražio sam po forumu al nisam našao točno odgovor što me zanima. Bojler mi je smontiran prije dvije godine i sve radi super. Instalacija je napravljena prek razdjeljnika i na njemu su do sad bila spojena 4 radijatora, a ostalih pet je također spojeno ali su bili zavrnuti ventili u razdjeljniku pošto mi taj dio kuće nije bio gotov. sad kad sam napokon nekak zgotovil taj dio sam sam namontirao limene radijatore prek onih h ventila, odzračio, napunio i pustio u pogon ali kad su mi svi radijatori otovreni temp. vode u sistemu nikak da pređe 50 stupnjeva. Kad ih zatvorim 3-4 onda se temp. popne. E sad me zanima jel moguće da taj bojler nema kapaciteta za tih 9 radijatora. radijatori nisu niš veliki jedan najveći je 1600x600 a svi ostali su dosta manji. servis na bojleru je napravljen prošle godine u garantnom roku i što se tiće instalcije čini mi se da je to vrlo korektno napravljeno. E sad ak netko zna u čem je problem i ako ikako postoji neki način da to sam popravim, podesim bez zvanja majstora bio bih zahvalan. jbg recesija, secesija i to. Hvala!
___ZED___ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:22   #46
https://www.forum.hr/showthread.php?t=74067&page=7

Tu malo procitaj, al probaj sve prigusnice zasarafit i otpusti ih dva kruga (izlazni ventil)
tonino2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 20:08   #47
top:Imaš dvije mogućnosti ; prva - provjeri (pročitaj) učinak u KW bojlera i ugrađenih radijatora (instalatera ili trgovca zamoli da ti po tipu i veličini radijatora) ako imaš dovoljno KW na raspolaganju znači da ti bojler ne radi punim učinkom. Savjetujem ti da u tom slučaju pronađeš po mogućnosti provjerenog ovlaštenog servisera, on će mjerenjem tlaka na plinskim sapnicama i po dijagramu za određeni bojler utvrditi i problem i nadam se riješiti ga druga postupak okreneš najprije da serviser provjeri učinak

Zadnje uređivanje salona : 27.11.2009. at 20:13. Reason: zaboravio navesti drugi brži put
salona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 21:09   #48
Ja imam isti taj viessmanov bojler i iz njega mi se svako toliko čuje tupi udarac? Bio je ovlašteni serviser pred cca tjedan dana (bilo je vrijeme za prvi godišnji servis) i rekao je da je bojler ok. Puštao je vodu te nadopunjavao sistem te je rekao da se više to neće dešavati. No dešava se i dalje. Bojler uredno radi no taj zvuk živcira i ne osjeća se čovjek ugodno dok mu iz plinskog bojlera dopiru takvi zvukovi.

Ima li tko kakvu ideju?
darkodrmic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 00:03   #49
Mogao bih knjigu napisati kolikih sam problema imao sa svojim Viessmannom. Više nikad.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 09:22   #50
Quote:
darkodrmic kaže: Pogledaj post
Ja imam isti taj viessmanov bojler i iz njega mi se svako toliko čuje tupi udarac? Bio je ovlašteni serviser pred cca tjedan dana (bilo je vrijeme za prvi godišnji servis) i rekao je da je bojler ok. Puštao je vodu te nadopunjavao sistem te je rekao da se više to neće dešavati. No dešava se i dalje. Bojler uredno radi no taj zvuk živcira i ne osjeća se čovjek ugodno dok mu iz plinskog bojlera dopiru takvi zvukovi.

Ima li tko kakvu ideju?
Inzistiraj da se serviser vrati ili zovi drugog. Nisu normalni nikakvi udarci, pogotovo iz čista mira. Koliko je uređaj star i da li je u jamstvu?
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 09:27   #51
Quote:
GlupiNick kaže: Pogledaj post
Mogao bih knjigu napisati kolikih sam problema imao sa svojim Viessmannom. Više nikad.
Možeš li nam reći o kojem je tipu bojlera riječ. Da li radi za zemnom plinu ili na UNP-u? I barem kratko kakve su se greške događale i da li ga je popravljao neki od servisera s ovog popisa http://www.viessmann.hr/etc/medialib...0A%20LISTA.pdf

Volimo čuti i kritike, ma koliko teške bile
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 13:46   #52
Quote:
viess kaže: Pogledaj post
i da li ga je popravljao neki od servisera s ovog popisa ...
Volimo čuti i kritike, ma koliko teške bile
Ide li ovo pitanje u smjeru da se sazna je li kakav fus majstor kriv za probleme s bojlerom, kojih mozda ne bi bilo da je pozvan ovlasteni serviser?
Ili ocekujes da se tu iskritizira nekog konkretnog s tog popisa...NHF, ali mislim da bas ne bi bilo u redu ocekivati tu ime nekog servisa u negativnom kontekstu, mislim da bi to bas ne bi bilo fer prema tvojim kolegama...i da bi im time ucinio vrlo negativnu reklamu. (samom sebi ne toliko, jer bi se ovdje mogao opravdati na neki nacin, savjetovati, popraviti eventualni propust)
Svakome se moze desiti greska ili moze naletiti na neki bojler s problemom kojeg je teze rijesiti, ali mislim da ne bi trebalo to poimence iznositi jer dovoljno je (nekima/mnogima) jednu takvu kritiku procitati pa da iz toga izvuku krive zakljucke (da cijeli servis ne valja) i prenose negativnu kritiku dalje, a sve zbog nekog usamljenog slucaja...koji su (uz puno posla) ipak neizbjezni.

Ako je ipak ono prvo, onda se ispricavam na razmisljanju i pitanju...i pridruzujem se preporuci svih onih koji savjetuju ljude da ne daju da im po bojlerima prcka bilo tko.

Opcenita kritika je ok, moze posluziti kao tema o kojoj drugi mogu dalje diskutirati i eventualno rijesiti problem kojeg netko prije nije uspio rijesiti.
(nitko nije savrsen)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 13:57   #53
Quote:
GlupiNick kaže: Pogledaj post
Mogao bih knjigu napisati kolikih sam problema imao sa svojim Viessmannom. Više nikad.
Istu ovakvu tvrdnju sam procitala i u vezi svih ostalih bojlera.
Netko ima peh s bojlerom ili s lose odabranim majstorom, pa onda misli da je sve drugo bolje...ali na zalost takve stari se dogadjaju i ne mora znaciti da ce neki drugi bojler (od druge firme) biti bolji, kao sto nije bas vjerojatno da bi se ponovnom kupnjom Viessmanna opet ponovila prica.
Od velikog broja prodanih/montiranih bojlera, desi se da netko ima peh (neki bojleri su "zacarani"), to je nesto sto se ne moze izbjeci. Viessmann bojleri nisu na losem glasu, nego naprotiv, ljudi ih uglavnom hvale.
Osim samog bojlera, moze biti kriv i los majstor (i toga naravno ima), odnosno lose odabran majstor ili lose izvedeno centralno.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 15:41   #54
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ide li ovo pitanje u smjeru da se sazna je li kakav fus majstor kriv za probleme s bojlerom, kojih mozda ne bi bilo da je pozvan ovlasteni serviser?


Ako je ipak ono prvo, onda se ispricavam na razmisljanju i pitanju...i pridruzujem se preporuci svih onih koji savjetuju ljude da ne daju da im po bojlerima prcka bilo tko.

Opcenita kritika je ok, moze posluziti kao tema o kojoj drugi mogu dalje diskutirati i eventualno rijesiti problem kojeg netko prije nije uspio rijesiti.
(nitko nije savrsen)
Naravno da nisam očekivo da će netko odmah reći da je g. XY loš serviser niti da se serviser uopće imenuje. Baš naprotiv, pitao sam zato jer ljudi s gornjeg popisa uglavnom komuniciraju međusobno i pomažu si kod ovakvih problema. Često puta drugi serviser odmah pronađe grešku koju je prvi previdio. Nije nam se to desilo jednom.

A ako serviser nije ovlašten i ne radi puno takvih bojlera onda je i za očekivati da će mu se potkrasti neka sitnica koju bi netko s više iskustva prije primjetio.

__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 16:24   #55
Quote:
viess kaže: Pogledaj post
Naravno da nisam očekivo da će netko odmah reći da je g. XY loš serviser niti da se serviser uopće imenuje.
Moja duboka isprika.

Quote:
Baš naprotiv, pitao sam zato jer ljudi s gornjeg popisa uglavnom komuniciraju međusobno i pomažu si kod ovakvih problema. Često puta drugi serviser odmah pronađe grešku koju je prvi previdio. Nije nam se to desilo jednom.
Jasno. Krenes nekim krivim putem i previdis nesto sto onaj drugi uoci. Desava se, nije uvijek lako sve iz prve dijagnosticirati, slazem se. Zato sam i pitala to sto sam pitala...jer ne bi bilo ok...

Quote:
A ako serviser nije ovlašten i ne radi puno takvih bojlera onda je i za očekivati da će mu se potkrasti neka sitnica koju bi netko s više iskustva prije primjetio.
Apsolutno. I ja glasam za ovlastene servisere.
Nije to bez razloga...samo zato sto im pise da su "ovlasteni" ...nego bas zato, jer (kao sto kazes) rade jedan te isti posao iz dana u dan, ne svastare malo ovo malo ono (ok, nemam ja nista protiv ljudi koji su svestrani), susrecu se s mnogim bojlerima, mnogim kvarovima, pa se u tom svom segmentu usavrse do perfekcionizma. (salim se, ipak nitko nije savrsen)
Jos jednom moja isprika sto sam malo krivo protumacila pitanje, samo sam htjela zastiti servis (bez obzira koji to bio) od pisanja javnih kritika, kojima mislim nije ovdje mjesto.
(osim ako se ne radi o nekome tko provjereno vara ljude, uzima im novce a bas nista ne napravi, odnosno ne vraca se da popravi ono sto je je vec naplatio, predstavlja se kao serviser a nije..ili tako nesto)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 17:51   #56
Quote:
viess kaže: Pogledaj post
Inzistiraj da se serviser vrati ili zovi drugog. Nisu normalni nikakvi udarci, pogotovo iz čista mira. Koliko je uređaj star i da li je u jamstvu?
Dakle, moram ga opet zvati jer se to lupanje nije riješilo, da li je u redu da očekujem da mi se ponovno ne naplati s obzirom da sam već dao 400kn za redovni servis na kojem on nije otklonio kvar.

Ps. uređaj je star godinu dana, u jamstvenom roku je.
darkodrmic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 20:02   #57
Quote:
darkodrmic kaže: Pogledaj post
Dakle, moram ga opet zvati jer se to lupanje nije riješilo, da li je u redu da očekujem da mi se ponovno ne naplati s obzirom da sam već dao 400kn za redovni servis na kojem on nije otklonio kvar.

Ps. uređaj je star godinu dana, u jamstvenom roku je.
Viess ce ti sasvim sigurno dati pouzdanu informaciju...ja samo malo ulijecem.

Mislim, da ako si servisera zvao da obavi redovni godisnji servis (btw, to mi se cini malo novaca za to, viess, zar to toliko kosta?) i on je napravio sve sto taj servis podrazumijeva, nemas se sto zaliti.
Ako si ga zvao zbog lupanja, a lupa i dalje onda naravno imas pravo na reklamaciju.
Ako si ga zvao i zbog jednog i zbog drugog, a on je obavio sve radnje koje spadaju u redovan servisi i to naplatio, a lupanje nije ni cuo ...a naravno samim tim, niti ga otklonio (niti naplatio nista u vezi s tim) onda imo, nemas pravo na prigovore.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 23:51   #58
Radi li se ovo kad je uređaj u pogonu (sklopka uključena i regulator za vodu i centralno na 0) ili kad je isključen?

je li ok da tlak ide od 1,5 pa do 2,6 bara?
Znaci 1,5 je kad je u sistemu smrzavanja temp. vode oko 30 stupnjeva, a kad se podigne temperatura i pocne grijati ode i na cca 2,6 bara a temperatura vode skoci na 60-70 stupnjeva, je li ovo ok ponašanje?

Quote:
viess kaže: Pogledaj post
Samo otvori taj ventil hrabro, još pola kruga nakon tog zvuka. Natlači ga na 1,5 bar.
mirkometak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 23:53   #59
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ako si ga zvao i zbog jednog i zbog drugog, a on je obavio sve radnje koje spadaju u redovan servisi i to naplatio, a lupanje nije ni cuo ...a naravno samim tim, niti ga otklonio (niti naplatio nista u vezi s tim) onda imo, nemas pravo na prigovore.
Ova opcija je točna. To što ti kažeš zvuči odlično ako je taj serviser 100% siguran da lupanje iz bojlera nije ništa. A ako Viess kaže da to nije normalno onda je taj serviser jednostavno obavio redovni servis a za ostalo ga boli ona stvar. Jer mi je onda i on trebao predložiti daljnje servisiranje koje me btw. ne bi trebalo koštati ionako ništa jer je uređaj u garanciji i sve treba biti perfektno ako je uređaj redovito servisiran (kao što jest).

Npr. Odeš kod doktora na redovni pregled, on ti izmjeri tlak, izvadi krv i nalazi su ok. A ti mu usput spomeneš da ti ponekad ubrzano lupa srce... Ponekad ali ne i baš sada... Da li bi bila sretna da doktor pomisli: Ma osnovni nalazi su sada u redu, ja sam svoje obavio a srce sada ne lupa ubrzano, zaboli me, nisam ja kriv ako se nešto desi za mjesec dana, jer SADA je sve u redu! Dodatne pretrage nisu potrebne.

Ti za mjesec dana doživiš srčani udar (ne daj Bože). Svaki doktor će ti reći da je trebalo napraviti dodatne pretrage! ALI (quote) ...on je obavio sve radnje koje spadaju u redovan servisi i to naplatio, a lupanje nije ni cuo ...a naravno samim tim, niti ga otklonio (niti naplatio nista u vezi s tim) onda imo, nemas pravo na prigovore...

Mislim da je više nego jasno na šta ciljam.
darkodrmic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 23:58   #60
Quote:
mirkometak kaže: Pogledaj post
Radi li se ovo kad je uređaj u pogonu (sklopka uključena i regulator za vodu i centralno na 0) ili kad je isključen?

je li ok da tlak ide od 1,5 pa do 2,6 bara?
Znaci 1,5 je kad je u sistemu smrzavanja temp. vode oko 30 stupnjeva, a kad se podigne temperatura i pocne grijati ode i na cca 2,6 bara a temperatura vode skoci na 60-70 stupnjeva, je li ovo ok ponašanje?
Sve do 3 bara se neće aktivrati sigurnosni ventil u uređaju. Veliko variranje tlaka može biti posljedica pre male ekspanzijske posude (posuda u bojleru se dimenzionirana za male sisteme pa je ponekad potrebno dodati još jednu na mrežu grijanja) ili loše ekspanzijske posude.
Koliko je uređaj star i da li je od početka eksploatacije uređaja isto variranje tlaka?
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.