Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2008., 17:34   #41
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
nisam siguran točno. kada provjerim. pa javim.
ali kažem da je nešto skupljo od rada za obično centralno grijanje..

te bih još jednu stvar napomenuo :

svi govore kako je ovaj sustav skuplji, da to je točno.

a nitko ne govori koliko treba sve plaiti da dobije priključak
za plin ( dovod plina sa ceste do kuće, kopanje, plinski kaslić, plinska
ura, tehničar .... ) a to nije malo. umjesto toga se uloži u solarni sustav
koji ti za par godina sve vrati.

pogledatje samo ovo :

http://www.eihp.hr/hrvatski/solarnikrov.htm
ne znam

treba dobro procijeniti koliko ti solarni sustav donosi u podneblju u kojem ga misliš iskoristiti. ako uzmeš u obzir da vodu moraš dogrijavati na čistu struju, razlika između dalmacije i kontinenta možda se može pokazati nebo i zemlja faktor u isplativosti
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 18.01.2008., 18:46   #42
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
ne znam

treba dobro procijeniti koliko ti solarni sustav donosi u podneblju u kojem ga misliš iskoristiti. ako uzmeš u obzir da vodu moraš dogrijavati na čistu struju, razlika između dalmacije i kontinenta možda se može pokazati nebo i zemlja faktor u isplativosti

pa tu ne treba ništa više procjenjivati, sve je gore napisano na onom webu,
čak sam dobio i broj telefona od tog vlasnika kuće. on je sve podatke
iznjeo. kuća je u zagrebu, ja ću graditi u zagrebu. tako da podaci su mi korisni. i vidi se točno da u 12 mjeseci korištenja treba dogrijati vodu
u iznosu 590kw/h ili oko 450kn. za vrijeme toplog razdoblja uopće
niti ne treba dogrijavati, jedino treba dogrijati za vrijeme zime iako
se dosta prikupi energije. ali pazi trošak dogrijavanja od 450kn u 12 mjeseci je nikakv trošak za grijanje kuće i toplu vodu. pa nekakva kuća od 160m2
ima takvu mjesečnu ratu za plin. pa si računaj. 12 * 450 = 5400kn
ali to ti je min. po zimi i više trošiš plina. a ovdje potrošiš 450kn za 12mj.
i naravno još jedan od uvijeta isplativosti je kolika će biti ta kuća.
ja osobno ću graditi kuću od 200m2. tako da se meni definitivno isplati.
treba sve pogledati. ako misliš uvoditi plin u kuću, pa ni to nije jeftino.
sigurno ti nije plin pred kućom. moraju ti ga sa ceste dovesti do kuće,
kopanje, pa postaviti žuti kaslić, pa od kaslića sprovesti unutar kuće i postaviti plinsku uru , i na kraju pozvati tehničara da isproba. vjeruj mi
to nije jeftino. a na to nitko ne računa.
BundyBoy is offline  
Old 20.01.2008., 12:04   #43
T.Pumpe

Baš se dobro rsplamsalo. Zanima me imali ko kakva saznanja ili prijatelja koji ima T.pumpu i jeli čovjek zadovoljan uopče??

Ja mislim da je to skupa investicija svakako ali mislim i da je ekološki jako prihvatljiva ili??

Vezano za proizvođače, da sve je to isto globalizacija. Sve je to slićne kvalitete. Vaillant neznam gdje se proizvodi, znam da je nešto u njemačkoj a nešto vani, mislim da u Mađarskoj. Junkers proizvodi u Turskoj i Belgiji a regulacije u Njemačkoj, Viessman je izgradio pogon u Kini i od tamo idu bojleri, a Buderus se radi u Holandiji.

Mislim da je sve to tu negdje, stvar je nadzora, a proizvodnja se seli kako bi gazde zaradile što više ili??

Nimalo Vazan is offline  
Old 21.01.2008., 14:45   #44
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
pa tu ne treba ništa više procjenjivati, sve je gore napisano na onom webu,
čak sam dobio i broj telefona od tog vlasnika kuće. on je sve podatke
iznjeo. kuća je u zagrebu, ja ću graditi u zagrebu. tako da podaci su mi korisni. i vidi se točno da u 12 mjeseci korištenja treba dogrijati vodu
u iznosu 590kw/h ili oko 450kn. za vrijeme toplog razdoblja uopće
niti ne treba dogrijavati, jedino treba dogrijati za vrijeme zime iako
se dosta prikupi energije. ali pazi trošak dogrijavanja od 450kn u 12 mjeseci je nikakv trošak za grijanje kuće i toplu vodu. pa nekakva kuća od 160m2
ima takvu mjesečnu ratu za plin. pa si računaj. 12 * 450 = 5400kn
ali to ti je min. po zimi i više trošiš plina. a ovdje potrošiš 450kn za 12mj.
i naravno još jedan od uvijeta isplativosti je kolika će biti ta kuća.
ja osobno ću graditi kuću od 200m2. tako da se meni definitivno isplati.
treba sve pogledati. ako misliš uvoditi plin u kuću, pa ni to nije jeftino.
sigurno ti nije plin pred kućom. moraju ti ga sa ceste dovesti do kuće,
kopanje, pa postaviti žuti kaslić, pa od kaslića sprovesti unutar kuće i postaviti plinsku uru , i na kraju pozvati tehničara da isproba. vjeruj mi
to nije jeftino. a na to nitko ne računa.
problem je u tome što ne znam da li da vjerujem tebi koji to pišeš, ili njemu koji ti je rekao podatke. ne zvuči mi realno
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 21.01.2008., 18:00   #45
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
problem je u tome što ne znam da li da vjerujem tebi koji to pišeš, ili njemu koji ti je rekao podatke. ne zvuči mi realno
pa neznam.... ako nemožeš vjerovati institutu onda neznam kome možeš.
ja samo prenosim podatke sa web stranice, a i razgovarao sam s jednim
arhitektom koji isto projektira. Ja osobno ću to isto ugraditi. Gle
kontaktiraj vlasnika kuće sa instituta pa će ti on sve objasniti što god
te zanima. Čovjek ima od 2003 godine solarni sustav. Znači pet godina.
Ne vidim zašto bih lagao. U americi, japanu i zapadnoj europi ima
oko 30% objekata koji imaju ugrađeni solarni sustav, pogledaj samo
njemačku. U njemačkoj čak i država financira. I neznam zašto ti to ne
zvuči realno pa nije to od jučer. nisu to čelije za digitron
Molim te lijepo odi na ovaj link i sve će ti biti jasno ok ?http://www.eihp.hr/hrvatski/solarnikrov.htm

http://www.hsuse.hr/
BundyBoy is offline  
Old 24.01.2008., 17:10   #46
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
pa tu ne treba ništa više procjenjivati, sve je gore napisano na onom webu,
čak sam dobio i broj telefona od tog vlasnika kuće. on je sve podatke
iznjeo. kuća je u zagrebu, ja ću graditi u zagrebu. tako da podaci su mi korisni. i vidi se točno da u 12 mjeseci korištenja treba dogrijati vodu
u iznosu 590kw/h ili oko 450kn. za vrijeme toplog razdoblja uopće
niti ne treba dogrijavati, jedino treba dogrijati za vrijeme zime iako
se dosta prikupi energije. ali pazi trošak dogrijavanja od 450kn u 12 mjeseci je nikakv trošak za grijanje kuće i toplu vodu. pa nekakva kuća od 160m2
ima takvu mjesečnu ratu za plin. pa si računaj. 12 * 450 = 5400kn
ali to ti je min. po zimi i više trošiš plina. a ovdje potrošiš 450kn za 12mj.
i naravno još jedan od uvijeta isplativosti je kolika će biti ta kuća.
ja osobno ću graditi kuću od 200m2. tako da se meni definitivno isplati.
treba sve pogledati. ako misliš uvoditi plin u kuću, pa ni to nije jeftino.
sigurno ti nije plin pred kućom. moraju ti ga sa ceste dovesti do kuće,
kopanje, pa postaviti žuti kaslić, pa od kaslića sprovesti unutar kuće i postaviti plinsku uru , i na kraju pozvati tehničara da isproba. vjeruj mi
to nije jeftino. a na to nitko ne računa.

BundyBoy,
Kolko kolektora mislis da bu tebi trebalo za 200 m2? Nisam bas skuzil za kolko kvadrata grije ovaj u Spanskom i kolko kolektora mu je samo za grijanje i sanitarnu vodu (ovo sa strujom me ne zanima). Plus toga pise da je izlazna tem. 45°C. Jel to sa ili bez dogrijavanja? Ak ima radijatore onda mu je to premalo za krajnju ulaznu temp u sistem dok je za podno previse!
Cijela ideja mi zvuci interesantno pa ak imas jos "mesa"
Moj projekt je isto na cca 200 m2 i planiram stavit podno pa mi se cini da bi se to dalo fino skombinirat...
Živeli!
__________________
...al inace sam dobro...
vixana is offline  
Old 24.01.2008., 19:38   #47
Quote:
vixana kaže: Pogledaj post
BundyBoy,
Kolko kolektora mislis da bu tebi trebalo za 200 m2? Nisam bas skuzil za kolko kvadrata grije ovaj u Spanskom i kolko kolektora mu je samo za grijanje i sanitarnu vodu (ovo sa strujom me ne zanima). Plus toga pise da je izlazna tem. 45°C. Jel to sa ili bez dogrijavanja? Ak ima radijatore onda mu je to premalo za krajnju ulaznu temp u sistem dok je za podno previse!
Cijela ideja mi zvuci interesantno pa ak imas jos "mesa"
Moj projekt je isto na cca 200 m2 i planiram stavit podno pa mi se cini da bi se to dalo fino skombinirat...
Živeli!
dovoljno ti je 10m2 kolektora ili 5 komada. za vrijeme ljeta, proljeća se ne treba dogrijavati - nego se i prikupi još i više energije. dok za vrijeme jednog dijela jeseni i cijele zime treba dogriajvati. ali vrlo malo. jer se dosta prikupi
to se vidi u onim tablicama. i kada sve zbrojiš kroz 12 mjeseci to te ispadne vrlo malo. ako želiš mogu ti dati broj telefona od vlasnika kuće u španskom
pa ga možete pitati što god želite. inače i ja ću se isto normalno se priključiti
na struju , dok topla voda i grijanje na solarno

pozdrav
BundyBoy is offline  
Old 16.04.2008., 00:14   #48
Ponešto o toplinskim pumpama

...malo bih se osvrnuo na toplinske pumpe i troškove takovih pogona jer čitajući predhodne postove nisam izvukao nikakvu pozitivnu poantu glede te teme, a s obzirom da se geotermalno grijanje u Americi provodi već 50-tak, a u razvijenoj Europi 30-tak godina nimalo ne sumnjam da je to još jedan primjer loše promidžbe i edukacije u nas za što je opet kriva ekonomska situacija, pomanjkanje znanja, htjenja, naobrazbe i poticaja ministarstava da pomogne kako građanima tako i cijelokupnom gospodarskom i ekološkom stanju u državi... Toplinske pumpe i sustavi geotermalnog grijanja pružaju 50 do 60% ušteda na troškovima grijanja, hlađenja i pripremi potrošne tople vode u usporedbi sa loživim uljem ili LPG plinom.U odnosu na zemni plin odnos uštede je cca. 30%. Zamislite kakve uštede mogu očekivati naši ugostitelji, manji hoteli, iznajmljivači apartmana, privatne kuće sa većim brojem članova, koje muče ogromni troškovi energenata kojih je sve manje i koji su sve skuplji...
Surfajući internetom u potrazi za konzultacijama i potencijalnim promotorima ovakvih sustava grijanja u nas naišao sam na par dobrih linkova koji bi mogli biti od koristi onima koji su na vagi pri odabiru najučinkovitijeg i najisplativijeg riješenja za svoj objekat: www.ema.hr , www.geo-solar.hr , www.majstor.hr
koala111 is offline  
Old 16.04.2008., 20:52   #49
nebiseradmešal

bok ljudi...
Znam da je tu tema o toplinskim pumpama, no ja bih se malo okrenuo solarnoj energiji.
Nisam provjervao,no čini mi se da je netko napisao da jedan kolektor košta cca 5000 Kn?
Ako ih trebaš 5 komada ispada 25000 Kn, no jel netko razmišljao o samogradnji.
Neka je ušteda 50%, a za 12 500 Kn mislim da se materijal može nabaviti, tada ostane novaca i za taj bojler.I isplativost je daleko veća.

Meni je prvotna želja kamin, a dogrijavanje i grijanje vode plinom, no sve više razmišljam o nekim kombinacijama.
Recimo da uzmem kamin koji ima mogućnost grijanja vode, uz to uzmem solarni bojler bez električnog grijanja i još kao treću kombinaciju uzmem plin koji bi sve dogrijao ako bi recimo kamin bio ugašen. U kombinaciji sa solarim kolekorima mislim da to ne bi bila loša kombinacija.

Nisam čuo još da netko ima takvo što. Vjerojatno je skupo,ili šta ja znam...

Što vi mislite?
fegi is offline  
Old 16.04.2008., 23:23   #50
Quote:
vixana kaže: Pogledaj post
BundyBoy,
Plus toga pise da je izlazna tem. 45°C. Jel to sa ili bez dogrijavanja? Ak ima radijatore onda mu je to premalo za krajnju ulaznu temp u sistem dok je za podno previse!
Ne znam zašto bi 45 stupnjeva bilo premalo za radijatore? Ja imam plinsko centralno (Buderus) sa vanjskim temperaturnim senzorom i ove zime gotovo da se ne sjećam kada je temperatura vode za grijanje bila viša. Imam upravljačku jedinicu u kotlovnici s displayom i svakodnevno sam provjeravao temperaturu grijanja i iskreno rečeno, ne sjećam se da li je ikad ove zime ta temperatura vode prešla 45 stupnjeva. Živim u okolici Varaždina, dakle još malo sjevernije gdje je temperatura za stupanj, dva niža od one u Zagrebu. Moram još samo napomenuti da imam stiropor fasadu (10 cm) i pvc stolariju.
mojkarma is offline  
Old 17.04.2008., 08:58   #51
Quote:
fegi kaže: Pogledaj post
bok ljudi...
Znam da je tu tema o toplinskim pumpama, no ja bih se malo okrenuo solarnoj energiji.
Nisam provjervao,no čini mi se da je netko napisao da jedan kolektor košta cca 5000 Kn?
Ako ih trebaš 5 komada ispada 25000 Kn, no jel netko razmišljao o samogradnji.
Neka je ušteda 50%, a za 12 500 Kn mislim da se materijal može nabaviti, tada ostane novaca i za taj bojler.I isplativost je daleko veća.

Što vi mislite?
i ja sam pomislio na to da ih pokusam napraviti sam,ali sam ubrzo odustao kad sam krenuo u izracun materijala za kolektor...na prvoj i osnovnoj stvari sam stao,cijena bakrene ploce 1m2 700kn! kolektor je 2m2(neki standard) i to znaci samo 1400kn za bakrenu plocu,cijena najjeftinijeg centrometalovog plocastog kolektora je 2000-2500kn.....
spoki007 is offline  
Old 17.04.2008., 14:02   #52
solarni kolektori

...ali ima jedan genijalan uređaj sa kombinacijom solarnog i plinskog pogona od firme Rotex...zove se Rotex GSU...taj bojler ide u verzijama od 300 i 500l snage 25 i 35kw, ima sve u jednom, plinski plamenik integriran na gornji dio spremnika sanitarne tople vode, tako da cijeli uređaj zauzima samo 0,64 m2 prostora a između ostalog stoji na podu tako da se izbjegnu nepotrebne vibracije (kao kod zidnih uređaja). S obzirom da ima priključak za solarne kolektore sistem može biti zatvoren noću i otvoren danju..znači po danu kad su kolektori više izloženi suncu i svijetlosti dovoljna je podrška za solarno dogrijavanje i potrebnu toplu vodu a noću se po potrebi pali plinski plamenik...za cijenu cijele investicije sa ugradnjom takvog uređaja moram pitati stručnjake iz firme geo-solar d.o.o. koji su zastupnici za Rotex pa ću vam moći više pričati o isplativosti takvog sistema....ali ovako mi zvuči inovativno i funkcionalno.... http://www.geo-solar.hr/programi/sol...terra_gsu.html
koala111 is offline  
Old 19.04.2008., 09:33   #53
Lijepo je vidjeti da se tema opet pokrenula. Naravno tema je trenutno kao tabu, jer uvjek su novci u pitanju, upravo zato vjerujem da se samo na spomen toplinskih pumpi bježi od iste, no iskreno mislim da kroz neko vrijeme neče biti situacija takva jer goriva definitivno neće pojeftiniti sigurno.

Naravno tolko spominjana el. energija također bi nam po pričanjima trebala uskoro poskupjeti, no ipak bi se složio sa činjenicom da toplinske pumpe bez obzira na utrošak el. energije još uvjek daju za uloženu el. energiju veliki postotak "besplatne energije" čime se nemože pohvaliti ni jedan drugi sustav grijanja. Nravno investicije su velike jer nema ni subvencija a ni posebne tarife el. energije kod nas za pogon toplinske pumpe.

Ovako što je u EU normalno i financijska slika je sigurno drugija u EU zemljama. No bez obzira na subvencije mislim da ulog u takvo što nije bačen novac, jer bez obzira i na poskupljenje el. energije opet čemo za uloženo dobiti puno više besplatno toplinske energije što kod drugih energenata nije slučaj.

Energija če u budučnosti biti definitivno problem i uzročnik mnogih problema.

Budući da se u potovima prije spominje solarno nebi ga htio zaobići. Osobno imam solarni sustav i zadovoljan sam, no solarni sustav ima problem koji se nažalost ne može izbječi, a to je činjenica da se na njega ne može osloniti, jer se na broj sunčanih dana ne može utjecati.

Podržavam i činjenicu da bi možda bila mogučnost nekakove samostalne izrade soalrnog sustava u kućnoj radinosti, no budući da nije moguće sve samostalno napraviti te ipak treba kupiti određene komponente a danas se na tržištu može nabaviti povoljnih sustava, mislim da je proba, te konačni rezultat neisplativ, osim osobnog zadovoljstva i popunjavanja slobodnog vremena.

No u svakom slučaju alternativni izvori če nas sve više zaokupljivati u budućnosti zbog cijena energenata.

Vrlo rado bih htio saznati dali netko ima ugrađenu toplinsku pumpu od ovdje prisutnih pa da čujemo iskustva.

Nimalo Vazan is offline  
Old 20.04.2008., 16:59   #54
Cijena toplinske pumpe

Nažalost ne znam nikog tko ima ugrađenu toplinsku pumpu ali sam saznao neke cijene koje bi mogle biti od koristi onima koji imaju u planu takvu investiciju. Prije svega trebamo saznati izvor topline; hoće li to biti toplina zemlje, zrak ili podzemna voda ...ja bih se osvrnuo na toplinsku pumpu koja za izvor topline koristi toplinu zemlje i to pomoču zemljanih kolektora. Uzmimo u obzir da želimo zagrijati novo izgrađenu kuću sa dobrom toplinskom izolacijom površine 180m2. Za tu kvadraturu potrebna nam je toplinska pumpa sa ogrijevnim učinkom od otprilike 10kw.E sad krenimo sa cijenama; toplinska pumpa 10kw stoji oko 7500€, potreban osnovni pribor (termostati, osjetnici, filteri, ventili, odvajači, termometri, razdjelnici...) = 1500€, zemljani kolektor od okiten cijevi 500met. za 450m2 zajedno sa iskopom i zatrpavanjem pomoču mini bagera = 2000€, sanitarni spremnik 1000lit. sa priborom 2500€, ugradnja+puštanje u pogon+ostalo = 2000€ ...znači sve zajedno bez podnog ili radijatorskog grijanja bi koštalo 15 do 20 tisuća eura...
koala111 is offline  
Old 20.04.2008., 18:13   #55
Upravo zato mislim da se treba okrenuti na solarnu energiju, koje fala bogu za sada ima u svim dijelovima zemlje
fegi is offline  
Old 20.04.2008., 21:58   #56
Quote:
fegi kaže: Pogledaj post
Upravo zato mislim da se treba okrenuti na solarnu energiju, koje fala bogu za sada ima u svim dijelovima zemlje
S ovim se baš i ne bih složio. Solarne energije baš i nema u znatnim dijelovima naše zemlje upravo onda kada ti najviše treba: zimi!
Ljeti mi je račun za toplu vodu i kuhanje (sve na plin) kakvih 70 kuna. Dakle, onda kada sunca ima i "previše" meni je cijena utrošenog plina zanemariva stavka u kućnom budžetu.
A zimi, kada treba znatnu energiju radi grijanja, koliko čujem i saznajem, na solarno se ne možeš osloniti, a to su 12,. 1. i 2. mjesec. To barem vrijedi po mojim saznanjima za sjevernu Hrvatsku.
Ovdje se spominje kuća u Španskom koja sveukupno troši neznatno struje na godišnjoj razini. Ipak, nije mi jasno odakle solarnim čelijama u zimskim mjesecima dovoljno energije da se voda samo treba dogrijati.
mojkarma is offline  
Old 21.04.2008., 00:25   #57
Solarni kolektori

...prosječna temperatura vode u solarnim kolektorima iznosi 60 do 70°C a može dostići i do 90°C u ljetnim mjesecima, što znači da topla voda u spremniku varira između 40 i 60°C...zimi ta temperatura padne pa je potrebno dogrijavanje putem el.grijača, uljnog ili plinskog kotla... ali nije problem dogrijati vodu koja je već zagrijana iznad 10°C, nego je problem zagrijati potpuno hladnu vodu tj. dignuti joj temperaturu do prvih 10°C..taj proces najduže traje i tu se troši najviše energenata što nije slučaj kod solarnih sustava jer je voda uvijek djelomično zagrijana...
koala111 is offline  
Old 21.04.2008., 09:52   #58
Quote:
koala111 kaže: Pogledaj post
Za tu kvadraturu potrebna nam je toplinska pumpa sa ogrijevnim učinkom od otprilike 10kw.
10kW za nevedenu kvadraturu prolazi ako je stavljena vrhunska izolacija. Npr. Ytong zid +1 0cm stiropora.
Što se teme tiče, ja sam nedavno odlučivao o grijanju i recimo da bi 150m2 podnog grijanja i toplinsku pumpu složio za cca 100.000kn.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Old 21.04.2008., 12:02   #59
Quote:
koala111 kaže: Pogledaj post
ali nije problem dogrijati vodu koja je već zagrijana iznad 10°C, nego je problem zagrijati potpuno hladnu vodu tj. dignuti joj temperaturu do prvih 10°C..taj proces najduže traje i tu se troši najviše energenata što nije slučaj kod solarnih sustava jer je voda uvijek djelomično zagrijana...
Tu vidim dva problema:
niti klasično grijanje ne polazi od vode čija je temperatura 0 stupnjeva. Voda iz vodovodne mreže vjerujem da ima barem tih 10 stupnjeva za koje spominješ da treba uložiti najviše energije. Dakle i kod klasičnog sustava se ne polazi od nule.
Drugi problem je što ne znam odnosno nisam siguran da li solarna čelija može kroz razdoblje najveće zime uopće svrsishodno pomagati grijanju. Em je dan kraći, em su temperature niske, a sunce često ne vidiš tjednima. U 16.30 ti je vani mrak, a ti moraš grijati do 22-23h.
Solarna energija je možda učinkovito rješenje za južne krajeve, ali za kontinentalni dio sam čisto skeptičan.
Ovdje se govori o 2-3 tisuće eura investicije. Pa to je prosječna mjesečna (ili ajde dvomjesečna) zarada na zapadu, odn. gotovo zanemarivi dodatni trošak. Onda bi to već svi imali zapadno od geografske širine Zagreba.

Quote:
Codegun kaže:
Što se teme tiče, ja sam nedavno odlučivao o grijanju i recimo da bi 150m2 podnog grijanja i toplinsku pumpu složio za cca 100.000kn.
I to je po meni (na žalost) porazna računica. Ja osobno zagovaram i podržavam ekološke i štedljive načine grijanja, ali takva je računica gotovo sigurno ekonomski neisplativa. Za tih sto tisuća napraviš podno grijanje s kondenzacijskim bojlerom i još ti ostane za 10 cm demit fasadu. To se jedino može isplatiti tvojem djetetu ako naslijedi kuću s takvom instalacijom.
mojkarma is offline  
Old 21.04.2008., 12:11   #60
Quote:
mojkarma kaže: Pogledaj post
Za tih sto tisuća napraviš podno grijanje s kondenzacijskim bojlerom i još ti ostane za 10 cm demit fasadu. To se jedino može isplatiti tvojem djetetu ako naslijedi kuću s takvom instalacijom.
skoro si točno pogodio. Kond. bojler i 150m2 podnog me došlo oko 50kkn, fasada (10cm) nešto blizu 60kkn.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:36.