Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2011., 15:00   #121
Quote:
realovka kaže: Pogledaj post
uzmi skriptu, čemu se mučit s tom kata-faking-strofa knjigom kad ti na kraju budu isti rezultati ako dobro naučiš skriptu... znam jer sam prošla po njoj; raspitaj se na forumu DVZ-a koja je točno, ja ju više nemam
Evo to je ta skripta, možeš ju tu skinut. http://www.drustveno-veleuciliste.ne...?do=file&id=33
Knjiga je fakat užasna, ja sam prvo pročitala iz nje, a sad učim iz skripte. Sretno kolege na kolokviju u četvrtak.
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 22:24   #122
Quote:
nikolina28 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

jel ima netko informaciju što se dogodilo sa forumom veleučilište.hr?

Postoji li možda neki novi umjesto njega? Hvala
Tek sad vidim ovo pitanje..ugl,preselio na novu adresu

http://www.drustveno-veleuciliste.net/
Kobelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 00:08   #123
Quote:
sabiiiina kaže: Pogledaj post
ej dragi ljudi ima mi ko dati savjet KAKO NAUCIT OVU POLITOLOGIJU!!!!!!!!!???????????knjjiga je uzasna ne mogu se snac..-.-
odi na politologiju i probaj naučiti pojmove kod kursara i proći dakako
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 22:49   #124
bok, zanima me jeli smjer javna uprava tezak??
mislim to upisatii, sad sam maturantica, i moram sto prije odluciti, pa ako bi mi neko mogao reci nesto o tome??
nivea-krema is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 18:49   #125
Pomoć ljudi, jel ima sutra predavanja?? Trebala bi nastava početi 1. ožujka, a ne vidim raspored predavanja na netu...
jel zna ko ??
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 21:08   #126
Quote:
Tourniquet_ kaže: Pogledaj post
Pomoć ljudi, jel ima sutra predavanja?? Trebala bi nastava početi 1. ožujka, a ne vidim raspored predavanja na netu...
jel zna ko ??
Raspored je već neko vrijeme na netu...
Yup, sutra (1. godina): 8:50 Informatika, pa Ustavno do 12:25
Imaš pp
Donki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 12:46   #127
Pozdrav.. ja sam upisala porezni studij, samo zato jer nisam upala ništa drugo šta sam htjela da li je ovaj faks tak velika katastrofa? :/ i ima li koga tko je još to upisao?
malenadv is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 18:16   #128
Molim vas ako neko zna mogu li se dogodine sa Upravnog studija prebaciti na javnu upravu u Zagrebu?
aminah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 15:25   #129
bok ekipa...zanima me jedna stvar...na ekonomiji sam i pri kraju sam i mislila sam jos upisati porezni studij kad ovo zavrsim,eto,da se nade sad,mene naravno zanima je li tesko, te, kako sam vidjela dosta slicnih predmeta, bi li mi se priznali neki predmeti koje sam na ekonomiji dala, npr racunovodstvo,financije,trgovacko pravo,poslovni jezici i sl?hvala
__________________
‎...prije nego sto ostarite, potrosite mladost...mnoge starosti imaju velike zalihe neostvarenih mladenackih zelja...
...rece ona... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 14:06   #130
Pozdrav, može li mi netko od studenata javne uprave reći kakvi su predmeti na prvoj godini, iz čega se pretežito uči(knjige ili skripte) te koji su najteži predmeti? Zahvaljujem
Rimma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 01:41   #131
Quote:
Rimma kaže: Pogledaj post
Pozdrav, može li mi netko od studenata javne uprave reći kakvi su predmeti na prvoj godini, iz čega se pretežito uči(knjige ili skripte) te koji su najteži predmeti? Zahvaljujem
Pick me
Što se tiče prve godine, na vrhu po težini predmeta su svakako Nauka i javnoj upravi i Financiranje javne uprave. Ostalo više manje ide, osim ako na nešto baš ne pikiraš. Također i na Sociologiji bude dosta komisije, bilo 4. bilo 8. put.

Što se tiče učenja... Za svaki predmet postoji (HRPETINA!) literature, ali isto tako i skripte. Prolaznost ovisi o količini sreće taj dan i raspoloženju prof.
Nekad te potrefi da je i pola skripte dovoljno, dok nekad moraš znat obe (najčešće su po dvije knjige po predmetu) pjevat.

Ako treba što detaljnije, tu sam
Donki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 18:15   #132
Quote:
Rimma kaže: Pogledaj post
Pozdrav, može li mi netko od studenata javne uprave reći kakvi su predmeti na prvoj godini, iz čega se pretežito uči(knjige ili skripte) te koji su najteži predmeti? Zahvaljujem
Najteži kao što je kolega reko su: Financiranje/nauka...
ova nauka je svima bauk, fakat je opširna, dosadna i treba štrebat. Ali opet nije tak preestrašno, ja sam prošla iz 1. puta, treba si uzet 2-3 mj. ranije, primit se knjige, i učit. Preporučam ispisati si sve one podjele na neki papir.

Po meni po težini slijede :
-politologija
-sociologija
-uvod u drž. i pravo
-ustav
-informatika
-eng

Ja sam iz skoro svega (osim eng) učila iz knjiga jer je to najbolji način za proći, i sve sam prošla iz 1. puta, nije to da se hvalim nego mislim da je to najbolji način za učenje, posebno na toj 1. godini.

Eng je smijalica, posebno dobijete prof. Javornik-Čubrić, super je i kod nje je fakat lagano proć, posebno prek kolokvija..
Uvod u DIP preporučam riješiti preko kolokvija(4) jer je tako 80% lakše, nije teško gradivo ali ima puno.

__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 21:51   #133
koliko puta se moze ponavljat jedna godina?
qayxsw is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 00:21   #134
jednom, ako misliš ostat redovan student
__________________
I hope life isn’t a joke, because I don’t get it.
ledjenda882 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 10:40   #135
gdje se može pronaći popis obavezne literature za 1. godinu studija javne uprave?hvala
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.