Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2016., 10:42   #2621
bob, radovi teku

kroz koji dan ugradnja stolarije i odmah potom postavljanje podnog
još malo i u tvojoj sam fazi

unutarnja stolarija naručena, do jeseni možda i uselimo, MOŽDA (!)

čim završimo priču s nadzorom, državom, vatever, slijedi aneks
jedva čekamo da ga dignemo, ovo sve je cosavo
kepasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 21:47   #2622
Jučer se ponadao kad mi poštar donio neko reješenje iz županije, kad ono primio rješenje da moram plačat komunalnu naknadu na "neiskorišteno građevinsko zemljište" !!!

Pitam se tko li je kriv da je još neiskorišteno
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 13:11   #2623
katastrofa!!

mi ugradili stolariju i prelazimo na podove i podno grijanje
kepasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 21:10   #2624
Projekt kuće

Kao prvo pozdrav za svu ekipu koja daje dobronamjerne savjete.
Pratio sam ovu temu povremeno ali nisam postavljao pitanja jer nisam imao potrebe.
Podnio sam zahtjev za dodjelu građevinskog materijala još 2011 godine. Prošle godine sam dobio rješenje da imam pravo na stambeno zbrinjavanje.
Prošli tjedan su me zvali projektanti da će mi projektirati kuću.
Odnio sam im tražene papire i pitao za projekt kuće.
Projektanti mi kažu da imam pravo za 4-članu obitelj 65 m2 i da mogu povećati još 20% što iznosi 78 m2 i da mi toliko mogu povećati kvadraturu kuće što ide na teret države.
Kada sam postavio pitanje ako mi se ne sviđaju tipske kuće koje oni projektiraju i ako želim drugačiju kuću, dobio sam odgovor da mi oni mogu isprojektirati kuću kakvu želim samo što moram sam platiti njima projekt i tada država ne plaća projekt.
Također, dobio sam odgovor da mogu isprojektirati i napraviti kuću koliko god želim kvadrata i da u tom slučaju država daje materijal za onoliko kvadrata koliko imam pravo a da ostalo sam doplaćujem.
Sada me interesira da li je netko od vas sam plaćao i gradio kuću po svome projektu (ne po ponuđenom projektu) i da je pravio kuću veću nego što je imao pravo (veću i od dodatnih 20% koliko država daje mogućnost)?
Interesira me da li je projektant upravu i da sve to stoji kako sam gore naveo?
Zahvaljujem svima na odgovorima.
Odgovor može i na PP ako ne želite odgovarati na ovoj temi.
LP
mali dječak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 10:48   #2625
Super kepasa ide to samo je bitno da se ne staje...
Znaci i zbukanje gotovo!
Mali djecak, tocno je tako kako ti je projektant to predocio.
I moram primjetiti da imas jaaaako dobrog projektanta jer je sve to tako lijepo pojasnio i spreman je na suradnju sto je prava rijetkost.
Ja imam sasvim suprotna iskustva sa projektantom i sad kad se prisjecam polako mi tlak raste...
Ja sam gradio kucu 20 % vecu tlocrtno + potkrovlje.
Projekt se nadoplacuje oko 1000 i nesto sitno kuna a razliku materijala sam moras nadokupit.
Ukoliko cijeli projekt radi po tvojim zahtjevima i nije tipski tada placas projektantu projektiranje cijele kuce cca 15 000 kn a materijal sve preko tih 65 kvadrata takoder sam kupujes.
Bob je majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 23:39   #2626
Bobe hvala na odgovoru. Vidim da si skoro ti jedini aktivan na ovoj temi. Za početak mi se čini OK projektant, nadam se da će tako i ostati
Koliko si ti imao pravo kvadrata i kako se dogovara za potkrovlje? Da li ti projektant određuje kolika visina bude potkrovlja (mislim na najniži zid u potkrovlju) ili sam o tome određuješ? Da li i projekt potkrovlja bude tipski ili sam određuješ raspored potkrovlja?
Koliko vremenski si čekao između kada si dobio građevinsku dozvolu i kada si počeo dobivati materijal?
Sorry što sam dosadan ali mi je sve to nepoznanica a ne bih želeo da negdje pograšim.
Hvala unaprijed
mali dječak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 11:10   #2627
Bob, imaš li možda saznanja koliko se dugo čeka građevinska? moramo podnijeti zahtjev čim prije, strah me koliko bismo mogli čekati..
kepasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 12:25   #2628
Ne znam koliko se sada ceka gradevinska dozvola.
Imao sam pravo 55 a sad imam 67 kvadrata neto stambenog prostora u prizemlju + toliko u potkrovlju.
Povisice su definirane u projektu i dizu se na 140 cm.
Raspored u potkrovlju takoder je odreden u nacrtu no, nije obavezno slijediti projekt po tom pitanju i smijes raditi preinake glede oblika i rasporeda prostorija.
Kad dodes u fazu da ti projektant ponudi nekoliko projekata izmedu kojih biras kakvu kucu zelis tada ga zatrazis da ti ponudi i projekt visokoprizemnice sa tvojim sufinanciranjem...
A koliko se ceka od projekta do materijala?
Dvije godine sigurno ako se sada nije nesto promijenilo na bolje.
Bob je majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 23:09   #2629
Ima li tko kakvu informaciju kad će objavit ovogodišnje liste? Prošle godine su 15.05. već bile objavljene izvršne liste a sad još nisam nigdje uspio naći info o novima.
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 16:00   #2630
Jel dobio netko ugovor na potpis nakon zadnjih izvrsnih lista?
gigobanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 18:14   #2631
Bojim se da ništa prije novih izbora, pa dok se složi nova vlada, pa dok ....

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 19:24   #2632
Smile

Quote:
brzi66 kaže: Pogledaj post
Bojim se da ništa prije novih izbora, pa dok se složi nova vlada, pa dok ....

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Pa dok ne odemo u mirovinu
gigobanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 12:08   #2633
ima li kakvih novost kod vas ljudovi?

BOB, smiješ počastiti kojom fotkom
kepasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 10:24   #2634
Pozdrav svima na forumu.

Evo da i ja iznesem svoj slucaj.
Predao sam zahtjev 2011. godine i jucer me zvao covijek i pita jeli parcela na kojoj se treba gradit kuca ociscena (na sto odgovaram da je iako nije ) i buduci da mi je vjerovao na rijec stavio me na listu za geodeta.

Sad me zanima ako mi netko moze reci koliko je obicno potrebno vremena da geodet dode na parcelu izmjerit sve sto treba i sto on sve mjeri (samo percelu odnosno mede ili jos nesto?)? Koja je procedura nakon geodeta i nakon koliko vremena, po vasem misljenju, ce stic prva tura materijala?

Jeli postoji jos nesto na sto trebam pazit (potencijalni problemi) sto se tice geodeta, arhitekta, papirologije ili bilo cega drugog?
hrc555555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 14:52   #2635
Kod nas je sve islo vrlo brzo, jedna etapa za drugom. Graditi i smo poceli lani u 11 mjesecu, uselili smo prije vise od 2 tj! Jedino sto je stvarno potrebno su pare i volja da sve to duras i guras. Sretno ti!
Da, pare na hrpi :/
kepasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 14:23   #2636
Ima jedna novost kod mene.Jos mi se nitko nije javio iz uprave.
gigobanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 21:55   #2637
Quote:
gigobanda kaže: Pogledaj post
Ima jedna novost kod mene.Jos mi se nitko nije javio iz uprave.
I kod mene isto tako. bojim se da ni nebude ništa od tog, samo su mi uzeli 7 godina života
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 12:41   #2638
Quote:
brzi66 kaže: Pogledaj post
I kod mene isto tako. bojim se da ni nebude ništa od tog, samo su mi uzeli 7 godina života
Obecali su do kraja 2018.rijesit sve.To ce biti punih devet godina.Ako.
gigobanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 02:37   #2639
Pozdrav,

evo da opišem kako se kod mene zasad razvija situacija, ako će nekome možda poslužiti podaci.

Zahtjev sam predala 2014., rješenje dobila pred kraj 2015.
U travnju smo pozvani kod projektanta gdje smo izabrali tipski projekt. Rekli smo da želimo dizati potkrovlje, na šta nam je savjetovala da za sada ostavimo plan takav kakav je, a kad nam stigne prvi materijal da se javimo i zatražimo nadopunu građevinske dozvole. Ako odmah tražimo plan sa potkrovljem moramo sami plaćati projekt, geodete i sve ostalo. Ovako bi trebali samo nešto malo nadoplatiti nadopunu dozvole kad za to dođe vrijeme.

Geodet nam je bio prije nekih mjesec dana, šta je točno mjerio pojma nemam jer me nije ni kontaktirao.

Danas smo išli preuzeti dokumentaciju i predati zahtjeve za uvjete gradnje u Hrvatske vode, Vodovod, HEP i Konzervatorski odjel pošto je zemljište na arheološkom nalazištu.

Kad dobijemo potvrde (valjda u roku 2 tjedna) moramo ih odnjeti projektantu da ih uvede u glavni projekt pa onda podnjeti zahtjev za građevinsku dozvolu.

Pa opet čekanje.....
mini-miki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 13:08   #2640
hrc 555555 bolje je da imas staru kucu na placu kad dođu geodeti jer ces komunalije platit manje za kvadrate koliko ima stara kuca,ako je gradis na istom mjestu...mi svoju jos nismo urušili ,cekali smo da prođu geodeti i projektanti da naprave idejni projekat rušit cemo u proljece prije nego stigne marerijal..
harmunt933 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:30.