Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2009., 18:15   #41
Smile

Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Vjerojatno sam se krivo izrazio, a ti mene nasao ovdje poducavati
Naravno da znam sto je m3, ali mene zanima ovdje sto se tice dasaka. Da znam te podatke o mjerama dasaka, onda ne bi ovo ispitivao. Ali pitam bas ovdje u nadi da netko vec to zna otprilike za takve daske o kojima je ovddje, kao građevinskom materijalu, i rijec.
Pretpostavljam da bi netko tko je takve daske kupovao mogao reci koliko je kubika dasaka kupio za krov, a za koliko m2 krova.

on te našao podučavati, a ti opet pitaš isto, sve jasno al opet pitaš...
aj da se ja pravim pametan

1m3 daske debljine 2,5mm iznosi...

(zato jer ako je duga 4m i uzmeš 1m širine, moraš imati još 25 cm visine da dobiješ 1m3) .... 40m2

Znači ako daskaš krov za optrilike 200 m2 treba ti 5m3, al ni to ti nije dosa jer moraš min 15% dodati na otpatke (razenja preko rogova).
Ako imaš već rogove postavljene ili im znaš točan razmak, onda probaj skalkulirati kako će ti daske najbolje sjedati a da najmanje režeš. Neznam gdje kupuješ, ali ima trgovina ili ako iz pilane uzimaš daske da imaju i od 3,4 i 5 m dužine daske pa onda kalkuliraj

pomoglo?...
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 21:58   #42
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Vjerojatno sam se krivo izrazio, a ti mene nasao ovdje poducavati
Naravno da znam sto je m3, ali mene zanima ovdje sto se tice dasaka. Da znam te podatke o mjerama dasaka, onda ne bi ovo ispitivao. Ali pitam bas ovdje u nadi da netko vec to zna otprilike za takve daske o kojima je ovddje, kao građevinskom materijalu, i rijec.
Pretpostavljam da bi netko tko je takve daske kupovao mogao reci koliko je kubika dasaka kupio za krov, a za koliko m2 krova.
NHF ali kakvo pitanje takav odogovor
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 08:05   #43
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
on te našao podučavati, a ti opet pitaš isto, sve jasno al opet pitaš...
aj da se ja pravim pametan

1m3 daske debljine 2,5mm iznosi...

(zato jer ako je duga 4m i uzmeš 1m širine, moraš imati još 25 cm visine da dobiješ 1m3) .... 40m2

pomoglo?...
Pomoglo je.....ja se vjerojatno krivo izrazim piranjem jer nisam u tom štosu. Neprirodno mi je nekako da nerasuti materijal ide u kubicima i to jos takav za kojeg ne znam mjere da bih mogao preracunati. Trebalo bi biti ...daj mi toliko kvadrata dasaka i gotovo

zahvaljujem
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 00:19   #44
Da se vratimo na temu .Nadovezat cu se jednim pitanjem.Naime gradim kuću,radovi su u tijeku i sve super ali me zanima ako je cijena građevinskog materijala (cigla,željezo,beton) pala na od 11 mmjeseca prošle godine ili je ostala ista.Jer mi smo sa majstorom potpisali ugovor na odrđenu svotu novca a on sad stalno jauče kako je sve poskupjelo,pa pretpostavljam da ce mi na kraju pokušati uzeti više novaca nego stoji u ugovoru.
zdenis83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 08:47   #45
Željezo je znatno pojeftinilo od prošle godine. I cigla je kod nekih proizvođača pojeftinila. Za te dvije stvari znam, a i ostalo je zbog pada potražnje vjerojatno pojeftinilo. I ima manje posla na tržištu pa se i usluge mogu naći po nižim cijenama.
dsabol is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 08:59   #46
Da su usluge (gradnja) pojeftinile ne bih rekao. Proteklih 2 mjeseca prikupljam ponude za gradnju i majstori se bas i ne zele cjenkati. Drze cijenu i kazu da imaju posla. Gdje su onda ti majstori koji imaju manje posla ili ga nemaju pa zele smanjiti cijenu ??
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 10:57   #47
Pa to je taktika da tvrde da imaju puno posla. Osobno mislim da se na uslugama ne treba pretjerno cjenkati ako su cijene u ustaljenim okvirima. Važno je dobiti i kvalitetu. No, na materijalu se može uštedjeti.
dsabol is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 09:44   #48
Evo cijene od jučer , Karlovac ;
- pijesak za betoniranje, mljeveni : 160 kn / m3
- daska jelova , 3m : 1562 kn / m3
- armaturna mreža 5/5 , 15/15 (Q131) : 283 kn / kom

Zanima me :
1.) Kako se kreću cijene drenažnih cijevi i koji fi cijevi staviti za drenažu oko kuće ?
2.) Dali se još uvijek proizvodi NAMAL, ima li ga po trgovinama , postoji li neki drugi takav proizvod od drugog proizvođača ?
__________________
uzdaj se u se´ i u svoje kljuse
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 15:39   #49
Radi se čelična podkonstrukcija, koja se oblaže Trimo panelima (krov).
Zanima me koliko dođe: dobava, obrada, ugradba čelika po kg?
Hvala
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 12:15   #50
Bok, može mi tko reći koliko dođe po m2 građevinski materijal za rohbau objekt (bez stolarije, samo krov i zidovi), ako je prizeman i ako je katnica.

Kako variraju te cijene kada je u pitanju i veličina. Znači koliko je skuplja katnica od 200m2 u usporedbi s onom od 100....
preplanula is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 00:34   #51
Quote:
preplanula kaže: Pogledaj post
Bok, može mi tko reći koliko dođe po m2 građevinski materijal za rohbau objekt (bez stolarije, samo krov i zidovi), ako je prizeman i ako je katnica.

Kako variraju te cijene kada je u pitanju i veličina. Znači koliko je skuplja katnica od 200m2 u usporedbi s onom od 100....
Ovisi o projektu tj. vrsti materijala ( cigla ima za 3 i 10 kn) , količini armature ( jedna zona dvije zone) sa ili bez podruma( opcija sa podrumom znatno poskupljuje ) itd. Prizemnica i visoka prizemnica koštaju približno isto samo kod visoke prizemnice dobiješ puno više iskoristivih kvadrata. Prizemnica nije baš isplativa iako je meni osobno ljepša ( isti temelj moraš radit i za jednu i za drugu). Neke cijene ti mogu poslat ako treba, koliko je mene koštalo.
paki1801 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 18:30   #52
materijal

Evo vam najnovije cijene materijala>

cigla 29x19x19...........................2,73 kn
drvene grede 4/8 m....................1500 kn m3
letva 5x3 metar duzni 2,30 kuna
daske ......................................1200 kn m3
paropropusna vodonepropusna folija 115 g.....515 kn
fasadni stiropol falcani 10 cm 29,70
styrodur xps 5 cm..................37 kn
3cm 25kn
2 cm 15,55kn
#16 rebrasto zeljezo 6m 35 kn
komplet dimnjak #160 7m ..2200 kn
ovo su sve cijene sa pdveo i dostavom na gradiliste.
maksica71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 08:10   #53
Vidim da su cijene otprije cca godinu dana...
no zanima me otkud je to nabavljano?

Takodjer ako netko zna gdje je sad najpovoljnije uzeti armaturno željezp, po mogucnosti uz neke popuste za cash
nitko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 08:40   #54
Quote:
nitko666 kaže: Pogledaj post
Vidim da su cijene otprije cca godinu dana...
no zanima me otkud je to nabavljano?

Takodjer ako netko zna gdje je sad najpovoljnije uzeti armaturno željezp, po mogucnosti uz neke popuste za cash
Ja sam uzimao u armiracu u zagrebu, bilo je najjeftinije od svih koje sam zvao.
per0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 16:48   #55
Quote:
per0 kaže: Pogledaj post
Ja sam uzimao u armiracu u zagrebu, bilo je najjeftinije od svih koje sam zvao.
Jel ide za cash ili?
mrgud34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 08:03   #56
Quote:
mrgud34 kaže: Pogledaj post
Jel ide za cash ili?
Nadjes neku gradjevinsku firmu koja uzme od njih prek racuna pa tebi proda za cash
per0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 13:54   #57
Quote:
per0 kaže: Pogledaj post
Nadjes neku gradjevinsku firmu koja uzme od njih prek racuna pa tebi proda za cash
hehe. Radim u jednoj, valjda mi neće raditi probleme :-p
mrgud34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 11:58   #58
Da li netko zna gdje kupiti povoljan ali i kvalitetan stiropor za fasadu u Zagrebu i okolici?

Pozdrav
scarface_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 10:58   #59
Quote:
scarface_cro kaže: Pogledaj post
Da li netko zna gdje kupiti povoljan ali i kvalitetan stiropor za fasadu u Zagrebu i okolici?
Pretpostavljam da je kemenovic (stupnik) i dalje medju povoljnijima, nazovi ih i saznaj cijenu.
nitko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 00:33   #60
Quote:
nitko666 kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da je kemenovic (stupnik) i dalje medju povoljnijima, nazovi ih i saznaj cijenu.
Ima li kakvih promijena u cijenama materijala i radova?
Hvala
kiwiwi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:13.