Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2011., 15:35   #601
Quote:
kiffekiffe kaže: Pogledaj post

Pozdrav svima!
Danas ujutro me je ovo čudo dočekalo na Samsung lcd tv model LE46M8..ima li tko ideju što je to i da li je popravljivo?...svaki savjet je dobrodošao..
Eto samo da vas obavjestim da su nam danas javili iz servisa da je "otišao display" i popravak dođe 4000kn....
To je današnja "kvaliteta"..televizor je kupljen prije 3 godine i plaćen skoro 11000kn....
Očito je bolje kupovat jeftinije pa mijenjat svake 2god jer očito danas više ne vrijedi ona da je cijena garancija kvalitete..
kiffekiffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 16:47   #602
Ako je pod garancijom onda ga reklamiraj.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 21:36   #603
Jbg. više nije. To sam odmah htio napravit
Lunatec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 14:03   #604
Jel to mene nekaj zafrkava Panasonic V10 ili je problem ipak u TV Plusu

TV mi dobije signal WIDE iz bilo kojeg moda se prebacuje na WIDE ali slika je razvučena kao 4/3,s tim da slika zbilja je 16/9 (uski ljudi i fali gornji dio ekrana)


i to isključivo i samo na tom jednom kanalu

Kad ju nakon prebacivanja na kanal prebacim u 16/9 e onda je sasvim normalna
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 14:38   #605
Pozdrav,nadam se da mogu tu postaviti pitanje.
Zaglavio mi se CD u playeru na liniji i ne mrda.Kad stisnem open,samo se čuje "klik" i to je to.

Kako otvotiti vratašca,inače otvaraju se na van kao u DVD playera?
__________________
Sad je dobro,mala truba svira dalje....
seljo beljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 15:15   #606
Predlazem da na prednjem panelu okolo vratasca potrazis ako ima kakva mala rupica velicine cca 1 mm, u nju gurnes izravnanu spojnicu za papir i vrata bi se trebala otvoriti, ako nema rupice onda jedino da odsarafis dva krizna sarafa sa svake strane poklopca pleyera i dignes metalni poklopac, ugledat ces CD pogon, probaj izgurati vratasca sa CD medijom van, pa pogledaj zasto se vratasca ne zele otvoriti.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 15:19   #607
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Predlazem da na prednjem panelu okolo vratasca potrazis ako ima kakva mala rupica velicine cca 1 mm, u nju gurnes izravnanu spojnicu za papir i vrata bi se trebala otvoriti, ako nema rupice onda jedino da odsarafis dva krizna sarafa sa svake strane poklopca pleyera i dignes metalni poklopac, ugledat ces CD pogon, probaj izgurati vratasca sa CD medijom van, pa pogledaj zasto se vratasca ne zele otvoriti.
Hvala,probat ću.Linija je na pet "katova" a CD je na drugom,valjda ću uspiti
__________________
Sad je dobro,mala truba svira dalje....
seljo beljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 16:56   #608
Opet imam problem sa sony tv-om kdl-40w4500,tj. više nemam problem jer je uništen panel do kraja.Naime pukao je panel od odarca za vrijeme proslave rođendana od klinaca,vjerojatno kakav mač ili puška pošto je toga bilo na pretek,.Pukao je od gornjeg do donjeg kuta po dijagonali.MOLIM AKO ITKO ZNA KOGA DA MU JE CRKNUO SONY KDL-40W4500 (znam da ih ima dosta problema sa panelima) DA MI JAVI SPREMAN SAM GA OTKUPITI.

ZNAČI KUPUJEM NEISPRAVAN LCD TV SONY KDL-40W4500, 0917827827

KREŠO.
el.mahuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 00:38   #609
Upomoć ljudi,

Na mom novom DVBT Vivax 130 dekoderu filmovi koje gledam na USB sticku staju nakon nekoliko sekundi, ako je upaljena opcija repeat video se vrti u krug. Ne staju doduše svi, ali velika večina. Stick je formatiran u FAT32, kodeci očito nisu problem jer do trenutka stajanja slika i ton su uredni.

Kak sad to molim vas...???
__________________
Ne predaj se nikad osim kad moraš
anderkavr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 20:39   #610
Problem s starim Toshiba LCD TV

Posjedujem Toshiba 15VL63G (mali LCD TV s analognim receiverom 2006/7 godište) koji je spojen na neki low budget DTV prijemnik preko SCART-a. Normalno sam ga gledao danas i odjednom je nestalo slike, ostao je samo ton. Nisam mogao otvoriti MENU funkciju, što znači da nije stvar u DTV prijemniku. Ostavio sam ga isključenog par sati i ponovno probao, no nije se ništa promjenilo.
Zaključio sam da se radi o ekranu. Ekran radi kada se približim vrlo vrlo blizu površini ekrana i osvjetlim ga LED lampom mobitela. Mogu se igrati svim parametrima, čak i osvjetljenjem no nema nikakvog efekta. Sve sam stavio na maksimum i stavio PAL na TV i PAL na DTV no i dalje mrak.

Da li netko zna neko rješenje bez uključivanja servisa? Ovo TV na moru, ne vraćam se u ZG barem još 10 dana, a i kad ću se vraćat neću ići autom pa mi neće biti praktično ga vozit.
mumu is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 23.07.2011., 13:13   #611
LG HD Ready - crta na sredini ekrana

Evo imam problem prilikom spajanja LG 32LG5500 sa PCem putem HDMIa.
Ako film gledam u 1080p50 ili 1080p60 pojavljuje se prozirna crta na sredini ekrana.
Nisam je mogao uslikati, a kad print screenam uopće se ne vidi na slici pa sam zato u photoshopu to pokušao što bolje dočarati.
Obična slika i slika s crtom na sredini.
Linija je prozirna (kao da distorta tih par pixela po horizontalnom pravcu), najbolje se vidi kad je lice u krupnom planu i izrazito je iritantna.

Kad film gledam u 1080p24 crte nema. Naravno kad se gleda obični program isto crte nema...
Darkbound is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 10:13   #612
Bok svima,

Quote:
Darkbound kaže: Pogledaj post
Evo imam problem prilikom spajanja LG 32LG5500 sa PCem putem HDMIa.
Ako film gledam u 1080p50 ili 1080p60 pojavljuje se prozirna crta na sredini ekrana.
Nisam je mogao uslikati, a kad print screenam uopće se ne vidi na slici pa sam zato u photoshopu to pokušao što bolje dočarati.
Obična slika i slika s crtom na sredini.
Linija je prozirna (kao da distorta tih par pixela po horizontalnom pravcu), najbolje se vidi kad je lice u krupnom planu i izrazito je iritantna.

Kad film gledam u 1080p24 crte nema. Naravno kad se gleda obični program isto crte nema...
Meni se cini da se to zove "Tearing"...

Koji tocno Player koristis za gledanje na racunalu?

Jesi li probao "Media Player Classic" i "Media Player Classic Home Cinema"?

Ovaj drugi ima i odlicne utility-e u sebi te moze detektirati problem (mislim da cak ima i "Tearing" dijagnostiku - premda to osobno nikada nisam probao)!
HasoMujo is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 11:39   #613
Sada koristim KMPlayer, a prije tjedan sam koristio SPlayer.
Media Player Classic sam probao davno i nije mi se svidio.

Na svim playerima je ista stvar. Čak i kad ne gledam film nego kad slika prikazuje desktop, ta crta je opet prisutna.
Skinit ću taj MPC pa ću probat tu dijagnostiku izvrtit.

Edit: Skino sam MPCHC, ali ne znam di su te dijagnostike... Jel mi možeš reći?
Tražim po ure, a samo sam naišao na Tearing koja prikazuje neku crvenu crtu sa lijeva na desno. Šta to znači?

Zadnje uređivanje Darkbound : 25.07.2011. at 12:11.
Darkbound is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 13:27   #614
Bok svima,

Quote:
Darkbound kaže: Pogledaj post
Sada koristim KMPlayer, a prije tjedan sam koristio SPlayer.
Media Player Classic sam probao davno i nije mi se svidio.

Na svim playerima je ista stvar. Čak i kad ne gledam film nego kad slika prikazuje desktop, ta crta je opet prisutna.
Skinit ću taj MPC pa ću probat tu dijagnostiku izvrtit.

Edit: Skino sam MPCHC, ali ne znam di su te dijagnostike... Jel mi možeš reći?
Tražim po ure, a samo sam naišao na Tearing koja prikazuje neku crvenu crtu sa lijeva na desno. Šta to znači?
OK... daj da rezimiramo...

a)
Kada gledas 1080p24 film onda je sve OK

b)
Koju rezoluciju i refresh imas postavljeno za desktop (kad cak i tamo imas taj "Tearing")?


P.S.
I da - ta crvena crta sluzi za detekciju tog kidanja ("Tearing-a") ako se dobro sjecam...

P.P.S.
U MPHC imas i "Control+J" (tj. "Display Stats") koji ti crta graf koji pokazije odsupanje framerate filma od osvjezavanja ekrana - jesi to probao?
HasoMujo is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 21:37   #615
1080p24, 720p60 = nema crte.
1080p50, 1080p60 = ima crte.

Za desktop me nisi shvatio, mislio sam na to kad ne gledam film na TVu nego samo kad je radna površina prikazana da opet ima crte. Nadam se da sad kužiš.
Ja ne shvaćam šta bi ja treba primjetit kod crvene crte za Tearing. Samo ide s lijeva na desno i to je to.
Kod grafa za stats na 24Hz su paralelne linije, a kod 60Hz ima odstupanja tih linija.
Darkbound is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 09:00   #616
Bok svima,

Quote:
Darkbound kaže: Pogledaj post
1080p24, 720p60 = nema crte.
1080p50, 1080p60 = ima crte.

Za desktop me nisi shvatio, mislio sam na to kad ne gledam film na TVu nego samo kad je radna površina prikazana da opet ima crte. Nadam se da sad kužiš.
Vecina filmova je 24 (23,976 FPS) - dakle to je OK i tu nemas problema.

PAL filmovi su 25 FPS pa samo zato treba refresh od 50 Hz na TV-u.

Alalogno NTSC filmovi su 30 FPS (29,97 FPS) pa samo zato treba 60 Hz na TV-u.

Nazalost tebi je i dektop "izlomljen" sto je definitivno problem...


Quote:
Ja ne shvaćam šta bi ja treba primjetit kod crvene crte za Tearing. Samo ide s lijeva na desno i to je to.
Kada stavis 1080p50 ili 1080p60 da li onda imas "lom" u toj micucoj crvenoj crti?


Quote:
Kod grafa za stats na 24Hz su paralelne linije, a kod 60Hz ima odstupanja tih linija.
To je OK ako testiras sa 24 FPS (23,976 FPS) filmom (jer, naravno, ne mozes staviti 24 u 60 )!

Pogledaj kako su ti paralelne crte kata pustas NTSC film na 1080p30 ili pak PAL fil na 1080p50!


I na kraju, kakvu graficku karticu imas (nVIDIA ili ATI)?

Jesi se probao igrati sa postavkama graficke kartice (timing-ovi primjerice)?

Imas li najnovije drivere?
HasoMujo is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 11:11   #617
Na 50Hz i 60Hz lom je prisutan cijelo vrijeme.
Grafa je Gigabyte HD4850, a opcije nema šta nisam dirao i ništa ne pomaže.
Driveri su najnoviji.
Darkbound is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 15:31   #618
Bok svima,

Quote:
Darkbound kaže: Pogledaj post
Na 50Hz i 60Hz lom je prisutan cijelo vrijeme.
Grafa je Gigabyte HD4850, a opcije nema šta nisam dirao i ništa ne pomaže.
Driveri su najnoviji.
Ako se dobro sjecam imas hrpe i hrpe prituzbi na ATI HD4850 na Internetu u vezi toga (zato sam i pitao koju graficku imas jer sam sumnjao na ATI)... sorry...

Nazalost samo potrazi "HD4850" i "Tearing" u Google-u pa ces vidjeti (i prisutno je kako na Windows platformi tako i na Linux platformi - sto govori da je u pitanju ATI hardware)...


Uzgred, nesto mi je jos palo na pamet...

Mozes probati "Media Player Classic Home Cinema" ali sa ukljucenom opcijom "Output" -> "D3D Fullscreen"?

Na taj nacin mozda zaobidjes problem... probaj...

Isto tako poigraj se i sa "Media Player Classic Home Cinema" opcijama u "Output" koje se ticu "VSync" (kladim se da je bas VSync onaj koji radi "Tearing" probleme)!

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 26.07.2011. at 16:53.
HasoMujo is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 14:20   #619
njemci su igrali dok drugi nisu poceli raditi tv...kad su krenuli japanci a kasnije i ostali, u startu su ih pregazili....klonite se njemacke elektronike, veze nemaju sa elektronikom...
serenada is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 15:29   #620
Quadro 955 grande problem...

Imam navedeni player, kupio ga za sicu prije nekog vremena, ali sam filmove vecinom gledao sa kompa, medjutim napravio sam mali razmjestaj i sad skuzim da mi ne pokrece filmove, pocne film i nakon nekih 10 sekundi mi izbaci na pocetni meni. Koliko sam citao po forumu jos nji je imalo taj problem medjutim nitko nije napisao rjesenje (smece, servis ili nesto trece, neki trick ili sl), pa ovim putem molim nekoga tko zna u cemu je kvaka...hvala na pomoci...ceka me James Bond kolekcija...
muppet1111 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.