Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2011., 09:13   #41
Nisi u vezi pa radi šta hoćeš, ja sam bio u sličnoj situaciji (prekid nakon 5 godina veze, ali prekid je bio civiliziran, pa se nismo vidjeli 3 godine) i nije dobro završila ta moja kava i nalaženje s bivšom...Oboje smo tada bili zauzeti kad se javila, oboje u brakovima...Moje mišljenje je da ti to ne treba i da će ti zakomplicirati život, čak i u ovoj situaciji kad nemaš nikoga drugoga!
grgaldinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 09:54   #42
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
iako ti se sada čini kao bitno, zapravo je za tebe skroz nebitno zašto je to napravio.
moraš znati prijeći preko toga bez obzira na razloge i opravdanja.često nema odgovora zašto te netko povrijedi, povrijedi te jednostavno zato jer je sjebana ili zla osoba.

možda nije najpametniji primjer ali sada je 3:51 a.m.
Kako se kaže-jutro je pametnije od večeri. Iako baš i nisam puno spavala, obzirom da mi se motalo po glavi sve pročitano+misli od prije. Čak sam već sad nabrijana na njega jer nisam spavala radi njega.


Quote:
tropicalheat03 kaže: Pogledaj post
Rainbow Lady,
Dosta smo slicni po tom pitanju....ni ja ne volim ostaviti stvari ne razjasnjene. Ajmo razgovarat pa kud puklo da puklo. Ali cu bar biti miran nakon toga.

Mislim da bi trebala otici na tu kavu, ali ne iz razloga da mu nabijes na nos sto ti je napravio niti da ga ponizis. Cak ni da cujes da ti kaze oprosti. Idi zbog sebe i poslije ces biti bistrija i mirnija.

Po meni, definitivno se nadji s njim. Bit ce ti bolje 100%
Bar netko tko je u istoj situaciji.. Upravo to- čak me i ne zanima što mi ima za reći, jedino što me vuče na tu kavu je činjenica da ću nakon nje konačno moći mirno spavati jer ću izbaciti iz ono sebe što mi godinama leži na duši.

Quote:
eura kaže: Pogledaj post
Ako trenutno nemas partnera,mora da ti je odluka jos i teza,ali vjeruj mi dobra i kvalitetna osoba negdje ceka na tebe,ovaj nije zasluzio nista od tebe! Puno pozdrava!
Odluka bi mi bila jednako teška neovisno o partneru. Inače, nemam ja više ljubavnih emocija za njega. Znam da mnogi govore da ne bih bila ljuta da sam ga stvarno prebojela, ali ne ide to baš tako. Možda ga ne volim više, ne bih mu se vratila, ali to ne znači da još uvijek nisam ljuta. Jebemu, čak mislim da sam opravdano ljuta.
Inače, znam ja da me dobra i kvalitetna osoba čeka negdje. Znam točno di živi i kako se zove.
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Ja te razumijem

Imala sam u nekoliko navrata priliku otić na kavu sa bivšim, a prošlo je nekih 2 i pol godine od prekida.

U svakom slučaju, do tell kako je bilo ako odeš
Hoću. Ko me zna od forumaša, zna da sam brbljava.

Quote:
tropicalheat03 kaže: Pogledaj post
Ma samo idi...osjetis da ti je to potrebno, spremna si na sve. Ali moj savjet....nemoj na prvoj kavi sve sasut u lice. Samo budi cool i trazit ce i drugu kavu.

E onda paljba svim silama jer ce biti jos ranjiviji
Nemojmo pretjerivati sad. Mislim da je jedna kava i više nego dovoljna da zapečatimo to sve. Čisto sumnjam da bi mi se dalo navlačiti s njim po kavama. Niti želim to.

Quote:
grgaldinho kaže: Pogledaj post
Nisi u vezi pa radi šta hoćeš, ja sam bio u sličnoj situaciji (prekid nakon 5 godina veze, ali prekid je bio civiliziran, pa se nismo vidjeli 3 godine) i nije dobro završila ta moja kava i nalaženje s bivšom...Oboje smo tada bili zauzeti kad se javila, oboje u brakovima...Moje mišljenje je da ti to ne treba i da će ti zakomplicirati život, čak i u ovoj situaciji kad nemaš nikoga drugoga!
Pa kako je završila? Tko je koga zvao?
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 09:55   #43
Quote:
Rainbow Lady kaže: Pogledaj post
... Mislim da nisam preboljela/oprostila/shvatila ono što je napravio i kako se ponio. I vjerojatno me to koči u okretanju nove stranice.
Ah, taj ego.

Kad sam počeo čitati temu glavno pitanje mi je bilo; ma koja je svrha te kave?
On, s jedne strane cvili i žali jer je bio govno (ili je dobar glumac) i želi se vratiti tebi u zagrljaj, ti si ga s druge strane preboljela (ili misliš da jesi) i krenula dalje, bez ikakve primisli da bi ikad ponovno ušla u bilo kakvu vezu s njim.

Vrtim ja tako moguće scenarije te kave i sve mi je manje jasno zašto uopće razmišljaš o odlasku.

Naravno, naposljetku ispliva ego.

Nakon što mu kažeš sve što ga ide onda ćeš moći otvoriti sasvim novu, praznu stranicu? Izbrisati prošlost, kao da se nikad nije ni dogodila?

Sve da ga natjeraš da puzi pred tobom i moli za oprost, hoće li to izbisati period tvoje patnje? Stvarno će ti biti lakše?

Jok, nisi ti još sama sa sobom počistila sranja nakon te veze. Dobro ti Splenda kaže, da jesi, bilo bi ti apolutno svejedno što se s njim događa.
Nisi zatvorila krug, nisi ga pustila. Možda ti se zato i vratio u život.

Mislim da bi trebala otići na tu kavu.
Imaš ti još nekih stvari, vezanih uz njega, koje trebaš riješiti. Samo, budi spremna da to rješavanje možda i neće ići na način na koji to sad planiraš.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 09:59   #44
Kad se bivša ljubav javi treba je smjestiti među bivše i amen.Govorim iz iskustva .Jer sve ima svoje zašto .Da je bilo ok nebi bila bivša ljubav.Imala sam momka godinama i nismo bili u kontaktu .Pa kava ,priča ,druženje ma samo sebe mučiš i podsječalo me na stare dane od kojih mi je zlo .I zato neka stoji tamo di je jer mu je tamo i mjesto.
jelenaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 10:23   #45
@Rainbow Lady - ništa što je već riješeno nećeš promijeniti. Misliš da ćeš se osjećati bolje kad mu sve to saspeš u facu? Ne vjerujem, a ako i bude bio dobar osjećaj, bit će kratkog vijeka.

Ustvari tebe hrani slika da će on biti povrijeđen tvojim nastupom kad mu saspeš sve u facu. A što ako se to ne dogodi i tipa zaboli kurac? Onda ćeš se samo osjećati još jadnije.

Mislim da ta bol još tinja u tebi i želiš je prebaciti na njega, ali nažalost, stvari tako ne funkcioniraju. Uostalom, čim si otkrila motivaciju odlaska na kavu vidi se koliko je to tužno. Imamo jedan život i on je pun sastanaka i rastanaka gdje mi i drugi radimo greške, umjesto da naučimo nešto iz toga, mi idemo vraćati dugove onima koji su to zaslužili. Život tako ne funkcionira, nije poanta nekom ne ostati dužan, već u najgorim sranjima znati tko si i prihvatiti činjenicu da smo svi ljudi s manama.

Možda je i stvar niskog samopouzdanja, a ne samo povrijeđenosti, tj. misliš da ćeš,ako mu ne "vratiš", u svojim (ili njegovim) očima biti manje vrijedna. Upravo suprotno. Ako ne odeš, super, ali ako i odeš, mislim da ćeš se pokazati u svom najboljem izdanju ako razgovaraš iskreno, pitaš ga kako je i eventualno mu kažeš da je vaša veza prošlost i tamo treba ostati...umjesto da dođeš sa svitkom od dva metra i počneš mu recitirati sve grijehe.
ljudoliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 10:32   #46
Quote:
ljudoliki kaže: Pogledaj post
Mislim da ta bol još tinja u tebi i želiš je prebaciti na njega, ali nažalost, stvari tako ne funkcioniraju. Uostalom, čim si otkrila motivaciju odlaska na kavu vidi se koliko je to tužno. Imamo jedan život i on je pun sastanaka i rastanaka gdje mi i drugi radimo greške, umjesto da naučimo nešto iz toga, mi idemo vraćati dugove onima koji su to zaslužili. Život tako ne funkcionira, nije poanta nekom ne ostati dužan, već u najgorim sranjima znati tko si i prihvatiti činjenicu da smo svi ljudi s manama.

Možda je i stvar niskog samopouzdanja, a ne samo povrijeđenosti, tj. misliš da ćeš,ako mu ne "vratiš", u svojim (ili njegovim) očima biti manje vrijedna. Upravo suprotno. Ako ne odeš, super, ali ako i odeš, mislim da ćeš se pokazati u svom najboljem izdanju ako razgovaraš iskreno, pitaš ga kako je i eventualno mu kažeš da je vaša veza prošlost i tamo treba ostati...umjesto da dođeš sa svitkom od dva metra i počneš mu recitirati sve grijehe.
Istina, bol tinja u meni i uz sav moj trud, nisam je se mogla riješiti.

Pa ne mislim ja doći na kavu kao kučka, izderati se na njega ili što ti se već motalo po glavi. Baš zato što bi to bilo očekivano od mene. Mislim mu normalnim tonom reći to što imam i otići doma. Možda mi to ništa neće značiti i možda će zadovoljstvo biti kratkotrajno, ali znam da ću se gristi ako ne odem i pitati što bi bilo kad bi bilo.
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 10:38   #47
Na početku čitanja teme sam ti odmah htjela reći da to ne radiš, jer ja ne bih sigurno
Ali vidim da ti je to možda ipak potrebno i da ne potoje neke lijepe emocije za njega. Ali opet, da li bi se stvarno osjećala bolje? Mislim da ne.
Mislim da bi mu mogla to sve reći i telefonski, bez problema....osim ako ne želiš da te baš vidi sređenu ?
Po meni, izbjegni tu kavu...on ju ne zavređuje nikako, a i samim odbijanjem, njemu će biti jasno da ti ne treba i da ti je totalno nebitan u životu, što i treba biti. Ono što ti je učinio je dno dna i to se ne može izbrisati.
Mislim da ga trebaš nazvati, reći mu što želiš, ostati hladna i napomenuti mu da je sada tvoje vrijeme za zabavu po klubovima, a i da nije, da te on, koliko god da se trudila više ne pali, reci mu "sorry, ali iskreno, malo si mi gadljiv nakon svega"
OstaviteMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 10:41   #48
Ako si ti tri i kusur godine bila zadovoljna u toj vezi, i osjećala si se dobro, i nemaš trenutno nikog posebnog, zaista ne vidim zašto mu ne bi dala priliku.
Ako je bio đubre i u vezi, onda nemoj ići ni na kavu...od sasipanja nečega njemu u facu nakon tri godine nećeš dobit ništa...dobit ćeš tupu facu i "oprosti".
A iskreno, koliko god da je tebe to boljelo, on nije napravio ništa strašno...samo te ostavio. I mislio je da je u pravu.
Sad iz nekog razloga misli da nije bio u pravu.
Ja bih htio čuti taj razlog. Ako ga je povrijedila druga pa je podvio rep, onda bih ga odjebao. Ako mu je stvarno došlo iz dupeta u glavu, i ja još nešto osjećam, definitivno bi dobio drugu šansu.
__________________
military intelligence is a contradiction in terms
tabu82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 10:42   #49
Mene zanimaju tih 'tvojih 5 minuta' koje spominješ.
Jel ne misliš da je to opet spuštanje nivo ispod? On se sad sjetio tebe i sad i on razgovor, a to što si se mučila ove godine?

Jesi mu uopće išta odgovarala?
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 10:43   #50
Quote:
Rainbow Lady kaže: Pogledaj post
Istina, bol tinja u meni i uz sav moj trud, nisam je se mogla riješiti.

Pa ne mislim ja doći na kavu kao kučka, izderati se na njega ili što ti se već motalo po glavi. Baš zato što bi to bilo očekivano od mene. Mislim mu normalnim tonom reći to što imam i otići doma. Možda mi to ništa neće značiti i možda će zadovoljstvo biti kratkotrajno, ali znam da ću se gristi ako ne odem i pitati što bi bilo kad bi bilo.
Ma, ti ćeš ionako napraviti kako si zacrtala još prije.

Ali bi ti skrenuo pozornost na jednu stvar, koja bi ti i kasnije mogla dobro doći: to što tebe grize ustvari bi mogao biti simptom stanja tvog samopouzdanja a ne izravna posljedica vaše veze.

Može li taj osjećaj "da te grize" biti ustvari pokušaj da dokažeš sebi i njemu kako nisi neka "nevrijedna" osoba koju se može tretirati kao što je on tebe?

Ako jest, onda znaj da ovim postupkom ne riješavaš uzroke, a to uvijek ostavlja mjesta da se isto ponovi jednog dana.
ljudoliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 10:44   #51
Quote:
Rainbow Lady kaže: Pogledaj post
Ako pomaže, prekinuo je par tjedana nakon što sam imala spontani (zaručili smo se prije bebača). Onda kad mi je najviše trebao, on je otišao. I nijednom, ali nijednom se nije javio.

a znao je za spontani?
ok, povlačim savjet.
__________________
military intelligence is a contradiction in terms
tabu82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 10:45   #52
Quote:
tabu82 kaže: Pogledaj post
Ako si ti tri i kusur godine bila zadovoljna u toj vezi, i osjećala si se dobro, i nemaš trenutno nikog posebnog, zaista ne vidim zašto mu ne bi dala priliku.
Ako je bio đubre i u vezi, onda nemoj ići ni na kavu...od sasipanja nečega njemu u facu nakon tri godine nećeš dobit ništa...dobit ćeš tupu facu i "oprosti".
A iskreno, koliko god da je tebe to boljelo, on nije napravio ništa strašno...samo te ostavio. I mislio je da je u pravu.
Sad iz nekog razloga misli da nije bio u pravu.
Ja bih htio čuti taj razlog. Ako ga je povrijedila druga pa je podvio rep, onda bih ga odjebao. Ako mu je stvarno došlo iz dupeta u glavu, i ja još nešto osjećam, definitivno bi dobio drugu šansu.

Ne znam jesi li pročitao sve postove od autorice...ali lik ju je ostavio nakon pobačaja (čini mi se, spontanog) i u sred zaruka.....jer je shvatio da se želi još vucarati po kafanama...sad mu je to dojadilo i eto ga
OstaviteMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 10:54   #53
Ostaviti nekoga poslije spontanog pobacaja i nakon sto se zarucili je ljudsko dno dna..
Ne zelim suditi o njemu,niti o bilo kome,medjutim ponio se kao apsolutna moralna nula i u trenutku kada ti je trebao biti najjaci oslonac,porusio je zid o kojeg se trebala osloniti i time pokazao kakav je u situaciji kada je doslo stani pani..
Ja ne dvojim da svatko od nas zasluzuje odredjene drugu priliku,medjutim uvjeren sam utzo da ti zasluzujes puno boljeg covjeka,pogotovo nakon takve situacije..
Semper-Fidelis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 10:55   #54
Quote:
urBana4 kaže: Pogledaj post
Mene zanimaju tih 'tvojih 5 minuta' koje spominješ.
Jel ne misliš da je to opet spuštanje nivo ispod? On se sad sjetio tebe i sad i on razgovor, a to što si se mučila ove godine?

Jesi mu uopće išta odgovarala?
Ništa posebno. Na prvu njegovu litaniju u kojoj je opisivao koliko mu je žao sam mu samo odgovorila sa "Ok". Bila sam blago rečeno u šoku i ishitreno reagirala. Kasnije, kad me pitao postoji li mogućnost da odemo na kavu, sam mu rekla da tu opciju trenutno nemam u glavi. On se nakon toga i dalje tipka sam sa sobom i inzistira na kavi.

Quote:
ljudoliki kaže: Pogledaj post
Ali bi ti skrenuo pozornost na jednu stvar, koja bi ti i kasnije mogla dobro doći: to što tebe grize ustvari bi mogao biti simptom stanja tvog samopouzdanja a ne izravna posljedica vaše veze.

Može li taj osjećaj "da te grize" biti ustvari pokušaj da dokažeš sebi i njemu kako nisi neka "nevrijedna" osoba koju se može tretirati kao što je on tebe?

Ako jest, onda znaj da ovim postupkom ne riješavaš uzroke, a to uvijek ostavlja mjesta da se isto ponovi jednog dana.
Ne vjerujem, nema to veze sa samopouzdanjem. Dobro znam koliko vrijedim i koliko mogu nekome dati. Imala sam nakon njega jednu ozbiljniju vezu u kojoj se voljelo onako kako se trebalo voljeti, ali nije išlo zbog nekih drugih stvari.
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 11:04   #55
Gle, možemo ti mi svi trkeljati što bi trebala i što ne učiniti, ali opet ćeš ti napraviti kako osjećaš. Tako i trebaš napraviti, ali samo nek ti ude lampica upaljena da je već uništio dosta i da mu ne daš šansu da još nešto zezne.

Nitko nije vrijedan da ti ponovo unese nemir u život.
Ove priče 'možda se promijenio' mačku od rep. Da, ljudi se mijenjaju, ali ovaj se kasno promijenio.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 11:09   #56
Quote:
urBana4 kaže: Pogledaj post
Nitko nije vrijedan da ti ponovo unese nemir u život.
Najbolji savjet ovdje
morote is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 11:26   #57
Quote:
Rainbow Lady kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem, nema to veze sa samopouzdanjem. Dobro znam koliko vrijedim i koliko mogu nekome dati. Imala sam nakon njega jednu ozbiljniju vezu u kojoj se voljelo onako kako se trebalo voljeti, ali nije išlo zbog nekih drugih stvari.
Ne znam, ja sam bio u situaciji kad sam mislio reći bivšoj sve što mi je ležalo na srcu otkad smo prekinuli. Ali kad smo se jednom sreli, i kad sam iskopao iz sjećanja što sam joj htio reći, nekako mi se to učinilo suvišnim, nepotrebnim. Iako me jest povrijedila, svjesna je tog, i tu se ništa ne može promijeniti, koliko god joj sve to ponovio, prošlost ostaje van dosega. I što sad, kad mi je sav taj govor otpao? Pitao sam ju kako je, kako život, i slične stvari... :ne znam:

Naravno, učini kako misliš da je najbolje za tebe, i nauči iz tog.

Quote:
urBana4 kaže: Pogledaj post
Nitko nije vrijedan da ti ponovo unese nemir u život.
Tako je. Samo taj nemir ne donose drugi, nego mi sami. Mi sami reagiramo na ljude oko sebe, ma što oni napravili i pritom imamo izbor kako odreagirati. Ako dovoljno dobro pratimo što kad radimo i iskreni smo sa sobom, nećemo imati više nemira nago je potrebno kad se pojavi netko iz prošlosti.
ljudoliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 11:30   #58
Zajeban je taj osjećan nedovršenosti posla.

Ja bi išao na tvom mjestu. Samo da stavim točku na i.

Ja sam isto imao ružan, preružan prekid, suprotna strana više nije htjela razgovarat, upleli se starci, a još kasnije sam otkrio za dosta ružnih detalja radi kojih bi u njoj onom trenutku, bez pardona zažvizdao šamar, iako u životu ni jednu curu nisam pipnuo.

To me držalo i držalo, ta nedovršenost cijele priče, dok ju jednog dana nisam dovršio sam u svojoj glavi,sve sam posložio, zaključio sam neke stvari jedrostrano i gotovo + sad sam u stvarno prelijepoj vezi i jednostavno, da mi se sad javi bivša, rekao bih da mi se naprasto neda izgubit ni 5 minuta na osobu ko šta je ona.

Al poanta je, ako misliš da si možeš posložit priču u glavi na toj kavi, zaključit za vjeke vjekova, go for it
I nemoj past ni slučajno na plač ili tako nešto, jer nakon 3 godine ne javljanja, ima da plače i reže se još 6 godina da zasluži tvoje vrijeme, cheers.
Aaron McLoughlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 11:47   #59
Quote:
OstaviteMe kaže: Pogledaj post
Ne znam jesi li pročitao sve postove od autorice...ali lik ju je ostavio nakon pobačaja (čini mi se, spontanog) i u sred zaruka.....jer je shvatio da se želi još vucarati po kafanama...sad mu je to dojadilo i eto ga
općenito, imam dojam da su takvi razlozi za prekid samo izlike.. nije on nju ostavio jer je htio izlazit i zabavljat se s ekipom, već jer je htio mijenjat žene..
autorica se ne čini kao neka bolesnica koja ga je tlačila/kontrolirala ili ne znam ni ja šta, da jadničak nije imao vremena za sebe i svoje društvo. štoviše, rekla je da je bila luda za njim i nastojala mu ugodit na sve načine..
uostalom, nitko ljudima u vezi ne priječi da izlaze i zabavljaju se, samo je problem šta neki ne žele samo izlazit radi zabave, već radi traženja avantura, a tu im je partner smetnja.. pa sad kad se gospodin nauživao avantura, flertanja i čega sve ne, eto ga, autoričinih 5min je opet tu

rainbow, ti kažeš da želiš stavit točku na i jer ti se čini da to nije do kraja završeno. možda je tako s tvoje strane.
ali promisli da je upravo taj njegov način - prekid, odlazak i nejavljanje 3g bio način na koji će on to sve završit.. s njegove strane je bilo gotovo i točka je bila stavljena.. a sada bi natrag..
shvaćam da ti je nepojmljivo da je mogao na taj način sve završit, jer gledaš stvari iz svoje perspektive - jer ti tako ne bi bila prekinila s njim.

razmisli dobro da li osjećaš nešto prema njemu i ako misliš da bi stvarno moglo doći do kolebanja ili nedoumica da ga primiš natrag, nemoj si to radit i nemoj ići na tu kavu.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 11:53   #60
Groma ti draga, bem ti krafnu bez pekmeza, a u pm!!

Ćakulam upravo sa sestričnom koja živi u mjestu do njegovog...Ćakulamo o svemu i svačemu, pita što ima novog itd.. Ja joj velim za ovu situaciju, a ona meni kao iz topa ispali: "Pa šta on nije s onom XY??"
Ja , a ona meni da ga viđa često vani s dotičnom, frendica joj ide na faks s njegovom sestrom i zna da su u vezi nekih godinu dana. Ženska starija od njega 10 god. i ima dijete, tj. samohrana je majka.

Pa dobro, majku mu poljubim...Nebitno sad koji bili njegovi razlozi da se želi naći, ali kakva to gnjida od čovjeka moraš biti da svjesno ideš tako zajebavati samohranu majku?? Koje ja u globalu smatram heroinama, iako ne znam tko je i šta je dotična.
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.