Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2012., 14:04   #1
Octavia MK2 - upaljena žaruljica zračnog jastuka

Molim pomoć.

Naime, prilikom paljenja auta dam kontakt, pričekam da se sve lampice na BC-u zgase i onda upalim auto.

Jučer sam primjetio da mi se nakon paljenja auta uključi (narandžasta) lampica zračnog jastuka, odnosno prilikom BC checka se lampica ugasi i čim upalim auto pali se i lampica.

Da li je netko imao sličnu situaciju i da li je to posao za autoelektričara ili službeni servis?

Planiram odvesti auto kod Zubaka ali sam ipak odlučio ovdje pitati za mišljenje.

Hvala unaprijed
Fear Factory is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 14:26   #2
na dijagnostiku pa vidjet zbog cega se upalila
IQ500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 20:05   #3
Ne brini. Ako auto nije bio udaran onda se 100% radi o konektorima jednog od bočnih zračnih jastuka ispod sjedala.
Problem koji je dosta čest i dobro poznat vlasnicima tog auta, pa i meni.
Ispod sjedala, gdje su konektori je onaj poklopčić plastični koji ih kao štiti, no on se pomakne usljed pomicanja sjedala i sj... te iste konektore.
Potrebno ih je samo zalemiti i izbrisati grešku.
Ja sam u ovlaštenom tu priću platio točno 238 kn.
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 21:39   #4
Isti problem kao kod Touarega prve generacije. Konektori daju previše otpora i pali se lampica. Konektore odrezati i žice (ali stručno) direkt spojiti.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 15:11   #5
A što čekaš da se pogase sve lampice? Pa nije to stari dizel da se čeka gašenje grijača. Kompjutor obradi miljun operacija u sekundi i sad ćeš ti na taj način njemu pomoć da se ne zblesira
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 15:52   #6
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
A što čekaš da se pogase sve lampice? Pa nije to stari dizel da se čeka gašenje grijača. Kompjutor obradi miljun operacija u sekundi i sad ćeš ti na taj način njemu pomoć da se ne zblesira
Nema to veze, stari ili novi auto, stvar je u grijačima... Ako je brzi grijač onda tu nema puno čekanja kod paljenja, ako je spori onda se čeka malo duže...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 17:12   #7
Pa i ja čekam na benzincu par sekundi nakon davanja kontakta :nezna: neka odradi ako ima što odraditi, a ako nema onda mu je svejdno.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 17:36   #8
Ma treba čekati oko dvije-tri sekunde i lampice se ugase.

Ići ću uglavnom kod svog majstora da mi veli jel može to napraviti, ako ne onda pravac Zubak.
Fear Factory is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 00:05   #9
[QUOTE=Fear Factory;39215390]onda pravac Zubak.[/QUOTE]

kak ne odi i to ravvvno tamo . već se mast osušila treba debeloj guski vrat namazat .
daj me nemoj zezat . te aute mehaničareve žene popravljaju .
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.