Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2016., 18:16   #21
zivot je drek kak god da okrenes i jedino kaj mozes napraviti je da se hrabro otisnes u tu avanturu i nikad ne pozalis ni za cime. garancije neme, pamtis lijepo, iz ruznog ucis, ocekujes najbolje, spremis se na najgore i to je to.

pricam iz iskustva i znaj da uvijek nekako bude pa makar bilo i lose, barem znas da si probao, osjecas da zivis.

edit: iako je zivot uglavnom drek opet je predivan jer u svakom danu ima nesto lijepo.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 18:17   #22
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
i kaj autor predlaze?

lezanje na maminoj cici do penzije?

zasto vec nije napravio bar jednu kucu na zemljistu koje posjeduje?

trazi opravdanje za to sto zivi s mamom i tatom preko ove teme?
Autor je jos jako mlad(rane dvadesete, ako se ne varam?), ima jos par godina fore.

Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
I više.. s plačom od 3500kn rijetko tko može nešto stvoriti.
I upravo zato kaj si mlad, jos imas vremena da pocnes na vrijeme razmisljati sto i kako i da se potrudis i ulazes u sebe da mozes imati vecu placu.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 18:20   #23
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Autor je jos jako mlad(rane dvadesete, ako se ne varam?), ima jos par godina fore.



I upravo zato kaj si mlad, jos imas vremena da pocnes na vrijeme razmisljati sto i kako i da se potrudis i ulazes u sebe da mozes imati vecu placu.
rane dvadesete nisu vrijeme za razmisljanje o nekretninama.

zato, samo neka uci i nek bude sto bolji u tome sto misli raditi. to se uvijek prepozna.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 18:25   #24
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
zato, samo neka uci i nek bude sto bolji u tome sto misli raditi. to se uvijek prepozna.
Zvucimo ko starci.
UZAS!
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 18:30   #25
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Zvucimo ko starci.
UZAS!
hehe
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 18:30   #26
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
...
Odigrao sam jedan jako riskantan potez u životu, ali to sad nije tema.

Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
...
Da, u ranim 20tim sam. Ali kroz godinu-dvije ću već ozbiljno raditi. Malo sam "odrezao" period "studiranja".

Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
zato, samo neka uci i nek bude sto bolji u tome sto misli raditi. to se uvijek prepozna.
Nadam se. Imam jedan riskantan plan, ali vidjet ćemo što od toga.
__________________
"No, you've already made the choice. Now you have to understand it."
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 18:35   #27
1 600 000 kuna za pošteni stan/kuću? Kako su samo došli do te brojke O_o, valjda imam drugačije pojmove za "pošteni" stan i kuću. Recimo stan od 70 kvadrata, da je 1800 eura metar kvadratni (a manje je, osim ako nije neka luksuzna lokacija) to je 126 000 €, cca 960 000 kn. To bi bio neki bijesni stan od 110-120 kvadrata .
Solo761 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 18:35   #28
Možeš na novoj tv pitati. Od njih je informacija.
__________________
"No, you've already made the choice. Now you have to understand it."
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 18:39   #29
Quote:
Solo761 kaže: Pogledaj post
1 600 000 kuna za pošteni stan/kuću? Kako su samo došli do te brojke O_o, valjda imam drugačije pojmove za "pošteni" stan i kuću. Recimo stan od 70 kvadrata, da je 1800 eura metar kvadratni (a manje je, osim ako nije neka luksuzna lokacija) to je 126 000 €, cca 960 000 kn. To bi bio neki bijesni stan od 110-120 kvadrata .
Racunaj da ces za stan na 30 godina krede zbog kamate dati valjda i preko 50% vise. Druga stvar ak imas tolko love u carapi, ali onda ti vjerojatno opce nije bitno di ces i sta ces.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 18:43   #30
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Iznos za podstanarstvo je napuhan, normalan dvosoban stan mozes naci za 2000kn, na 30 godina je to 720000 kn.
To je pola prosječne plaće u HR. Da pola plaće bacam u vjetar? Malo sutra, radije krepam.
coldplug is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 18:44   #31
Quote:
coldplug kaže: Pogledaj post
To je pola prosječne plaće u HR. Da pola plaće bacam u vjetar? Malo sutra, radije krepam.
E sad se kužimo. O ovome ja govorim.
__________________
"No, you've already made the choice. Now you have to understand it."
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 18:47   #32
Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
E sad se kužimo. O ovome ja govorim.
Pa kužim ja otpočetka, neki drugi ne kuže
coldplug is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 18:51   #33
Quote:
Solo761 kaže: Pogledaj post
1 600 000 kuna za pošteni stan/kuću? Kako su samo došli do te brojke O_o, valjda imam drugačije pojmove za "pošteni" stan i kuću. Recimo stan od 70 kvadrata, da je 1800 eura metar kvadratni (a manje je, osim ako nije neka luksuzna lokacija) to je 126 000 €, cca 960 000 kn. To bi bio neki bijesni stan od 110-120 kvadrata .
kamata je oko 5 % godisnje i ispadne ti da placas preko 2 milijuna kuna na kraju.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 19:03   #34
Imam godina i jos uvijek zivim sa majkom ali iz nekih drugih privatnih razloga,no medjutim kada gledam,imam trosoban stan,imam svoju privatnost,dajem pola za rezije i dajem pola u hranu i tu ustedim vec nesto nego da sam podstanar i dajem nekome taj novac a podstanarstvo kosta,minimalno mislim da je 250eur + rezije + hrana tako da mjesecno ustedim samo po tome cca 100-150eur!

Polako pucam to sto se nisam maknuo i znam da mi odavno vrijeme bilo no ja jednostavno ne zelim davati novac nekome i zato radje stedim di mogu da bi jednog dana imao nesto svoje a s obzirom da gledam i u globalu tj buducnosti,nadam se da cu jednog dana imati svoju zenu i dijecu,obitelj i upravo oni su ti koji ce imati nesto od mene tako da svatko radi zrtvu na neki svoj nacin i svatko ima svoj pogled na tako nesto.

Btw stanove mozes naci vec od cca 60-70 tisuca eur,sasvim pristojni,sa dvije sobe,mozda i nekom lodjom il balkonom pa sad kad vidim ove cifre sto bacas ti i drugi i ovi sa tva onda zbilja neznam di je to gledano,mozda storgi centar ili Pantovcak
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 19:11   #35
U skoro svakoj državi je jedina šansa da se stekne nekretnina brak s nekom osobom. Udružite resurse i štedite. Lakše je i kredit dobiti s dvije plaće.

Za samce u Hrvatskoj preporučam školovanje i prvi posao u sobi kod staraca, a poslije odlazak u inozemstvo. Podstanarstvo je bolje uređeno i isplati se rentati.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 19:12   #36
Imas li ustedjevine posto kazes da stedis?
Kad se stavi na papir cifre fakat ne varaju, ali znam da moja ekipa koja je tak razmisljala nema ni stan ni ustedjevinu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 19:14   #37
Uglavnom, htio sam reći - drago mi je da se raspravlja, pa ako bude koji dobar post - svakako napišem komentar. Uživajte u temi.
__________________
"No, you've already made the choice. Now you have to understand it."
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 19:17   #38
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Racunaj da ces za stan na 30 godina krede zbog kamate dati valjda i preko 50% vise. Druga stvar ak imas tolko love u carapi, ali onda ti vjerojatno opce nije bitno di ces i sta ces.
Jedino sa kreditom, ali opet, cijene stanova su pale u odnosu na prije 5-6 godina, ovi su valjda mislili na neki luksuzni stan.

Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
kamata je oko 5 % godisnje i ispadne ti da placas preko 2 milijuna kuna na kraju.
Stvar je i u načinu plaćanja, rate ili anuiteti. Ako se dobro sjećam što je što, rate su preferabilnije jer se uvijek otplaćuje i dio glavnice, mana je što je u početku iznos prilično velik, no sa vremenom se smanjuje. Meni je prva rata bila skoro čitava plaća , no već druga je bila 500kn manja, itd, nakon par mjeseci se normaliziralo.

Kod anuiteta praktički samo kamate otplaćuješ, tako se desi da otplaćuješ npr. 5 godina i da si dužan koliko i na početku jer si do sada otplaćivao samo kamate.

No to je malo offtopic kada pogledamo na temu podforuma .
Solo761 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 19:21   #39
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
U skoro svakoj državi je jedina šansa da se stekne nekretnina brak s nekom osobom. Udružite resurse i štedite. Lakše je i kredit dobiti s dvije plaće.

Za samce u Hrvatskoj preporučam školovanje i prvi posao u sobi kod staraca, a poslije odlazak u inozemstvo. Podstanarstvo je bolje uređeno i isplati se rentati.
Sa prvim se apsolutno slazem a sa drugim ne i to govorim za sebe jer je prekasno ali podrzavam inicijativu sto i vecina mladih i radi
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
Imas li ustedjevine posto kazes da stedis?
Kad se stavi na papir cifre fakat ne varaju, ali znam da moja ekipa koja je tak razmisljala nema ni stan ni ustedjevinu.
Da imam,znam sa novcem i znam sto zelim,na sto ciljam i tim putem i dalje idem i ne postoji nikakva varijanta da mi to sjebe

Tvoji frendovi ocito nisu bili spremni ili jednostavno zasuskalo se nesto pa se odsuskalo na nesto
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 19:23   #40
Quote:
Solo761 kaže: Pogledaj post
Jedino sa kreditom, ali opet, cijene stanova su pale u odnosu na prije 5-6 godina, ovi su valjda mislili na neki luksuzni stan.
A jel 60 kvadrata luksuz? Ak si solo, je, apsolutno. Al imas zenu, pa dodje dijete, pa za par godina se desi drugo, pa ispadne vas 4. u 60 kvadrata? U kojih ulazi kupaona, kuhinja i dnevni?
Pa i nije bas, ne?
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.