Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2016., 17:12   #1
Kompleksi, help

Dakle... Imam 23 godine, sa normalnim stavovima i pogledima na budućnost, zgodan, zabavan, komunikativan, gledajući sa strane sve je ok... ALI, sa prilično jadnom manom.... U zadnje 4 godine nisam baš imao nekakvih interakcija sa curama. I ne mislim na veze, već ni ženskih prijatelja. Prije 5 godina napravio sam čistku u svom životu nadajući se da će mi od tada sve krenuti na bolje, ali našao sam se u groznom krugu usamljenosti i skužio koliko je teško pronaći kvalitetnu osobu.
Problem je u tome što sam zadnja dva puta dobio poprilično grube odjebe, identične situacije, cure se nakon par mjeseci viđanja počele sve manje i manje javljati (s jednom je u pitanju stvarno bilo prijateljstvo, s drugom nešto više). Kad sam se ja odlučio potpuno prestati javljati jer je bilo očigledno da im dosađujem, nakon par mjeseci svakodnevnog tipkanja ipak sam očekivao još pokoju "hej, kako si, dugo se nismo čuli". Naravno nisu se više javile i ostavile su gorku prazninu u meni - ne vrijediš spomena... Od tada su mi se stvorili kompleksi kad su u pitanju muško-ženski odnosi, strah i nepovjerenje...

Rijetko me, makar i za prijateljstvo, koja cura privuče, mora biti kvalitetna. I sada svaki put kad takvu osobu nađem hvata me panika da bi me mogla odbiti, da nisam dovoljan dobar za nju, i da sigurno postoji još xx osoba koji pokušavaju do nje.
U zadnje vrijeme su ti kompleksi uzeli previše maha. Događa mi se da curu s kojom bih htio samo prijateljstvo sve češće i češće hoću impresionirati, a to naravno ne ide tako, ispadnem napadan i očajan, i u principu zbog svojeg straha od odbijanja i usamljenosti ubijem sve lijepo i pozitivno što bi možda mogao pružiti drugoj strani.

Sve mi se to počinje prelijevati na društvenu stranu života, manje mi se ide na raznorazne evente, izlete i okupljanja koja su me prije veselila jer se bojim da ne bi upoznao osobu koja će mi se svidjeti. Da, zvuči blesavo, ali odbijanja od osoba za koje smatram da su kvalitetne i dobre me onesposobe za bilo kakvu aktivnost na par tjedana.

Baš veečeras bi se trebao naći sa curom s kojom se već dugo dopisujem. Sve je na prijateljskoj bazi, nasmijavamo se, diskutiramo o raznim stvarima, inteligentna je, zanimljiva, a meni se javlja ogroman strah i pritisak da se opet ne bi ponio kao majmun i naravno dobio odjeb. Kako s kompleksima na zelenu granu, kako se ponašati prirodno i prezentirati pravog sebe, a ne lošu masku koja se trese od straha?
mladiUmjetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 17:50   #2
Eh da mozda bi trebao malo realnije sagledati sebe. Po ovom opisu ti si sve sto jedno zensko moze pozeljeti
samo ti nisu jasni ti odjebi. Napravio si cistku u svom zivotu. Isto jako zanimljivo. Iz kojeg razloga?
Ovo me jako podsjeca na cure koje o sebi imaju jaaaako visoko misljenje pa se cude sto su solo. Razmisli!
goc1376 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 21:58   #3
Quote:
mladiUmjetnik kaže: Pogledaj post
Kako s kompleksima na zelenu granu, kako se ponašati prirodno i prezentirati pravog sebe, a ne lošu masku koja se trese od straha?
1) Prihvatiš situaciju kakva jest u smislu da prestaneš pružati otpor tipa "joj zašto svijet nije ovakav, zašto cure nisu ovakve, zašto sam ja takav, ne mogu ovo, ne mogu ono...". Umjesto toga, moraš razviti stav "situacija je takva i takva, i to je za sad potpuno OK, ali može biti i puno bolje i tome ću težiti svakog dana svojim AKCIJAMA". Također, istodobno moraš prestati sebe uspoređivati s drugima.

2) Kad si prihvatio situaciju kakva jest i prestao se uspoređivati s drugima, trebaš plan za promjene.

3) Kad sklepaš plan za promjene, sve što trebaš je striktno ih provoditi i uspoređivati samog sebe sa prošlom verzijom sebe, nikako s okolinom. Drugi nisu bitni, već samo vlastiti napredak.

4) Nikad ne odustaji, bez obzira koliko bilo potrebno truda ili vremenai koliko god se u početku činilo da nema napretka. Ima, ali nije vidljiv odmah.

To je ukratko.

Tu moraš znati da bi se suočio s kompleksima trebaš dozu hrabrosti. Postoji nešto što se zove zona komfora. To je psihološko stanje u kojem se osjećaš udobno, opušteno. Sve izvan toga je stanje u kojem se osjećaš anksiozno. Tvoj temeljni zadatak je da proširiš svoju zonu komfora i na situacije u kojima se sad osjećaš anksiozno. Jedini način da to uradiš je da skupiš hrabrosti i kažeš si "svaki dan ću malo izlaziti iz svoje zone komfora". I to raditi. 2 odjeba? Daj čovječe, 2 nije 2000. Skupi hrabrost, suoči se sa strahom i kreni po nove odjebe! Nećeš umrijeti. Sa svakim novim bit će sve manje osjetljiv na njih. Među njima će se naći i pozitivna iskustva. Tad moraš naći način da razviješ "selektivnu memoriju" u smislu da pamtiš samo pozitivna iskustva a negativna ignoriraš. Na taj način ćeš s vremenom napredovati praktično iz dana u dan. Tj. svakog onog dana kad se natjeraš da malo izađeš iz zone komfora, ona će postajati veća.

Ovo opisano ti ide pod gornje korake broj 2/3.

Živio!
coldplug is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 17:43   #4
sve mi je jasno osim ovog, tko radi čistku s 18 godina?
__________________
'Emotikoni i spominjanje likova poput Isusa nisu argumenti, a kamoli dokumenti.'
v1rg1n1a is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 19:53   #5
Imaš li ti kakvu ideju što bi ih to u ponašanju moglo odbijat?

Nedostaje nekih detalja. Na primjer, da li su ti one ikad išta predbacile u vezi tvog ponašanja, makar u "šali"?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 12:08   #6
Quote:
goc1376 kaže: Pogledaj post
Eh da mozda bi trebao malo realnije sagledati sebe. Po ovom opisu ti si sve sto jedno zensko moze pozeljeti
samo ti nisu jasni ti odjebi. Napravio si cistku u svom zivotu. Isto jako zanimljivo. Iz kojeg razloga?
Ovo me jako podsjeca na cure koje o sebi imaju jaaaako visoko misljenje pa se cude sto su solo. Razmisli!
Quote:
coldplug kaže: Pogledaj post
1) Prihvatiš situaciju kakva jest u smislu da prestaneš pružati otpor tipa "joj zašto svijet nije ovakav, zašto cure nisu ovakve, zašto sam ja takav, ne mogu ovo, ne mogu ono...". Umjesto toga, moraš razviti stav "situacija je takva i takva, i to je za sad potpuno OK, ali može biti i puno bolje i tome ću težiti svakog dana svojim AKCIJAMA". Također, istodobno moraš prestati sebe uspoređivati s drugima.
...
Malo sam se analizirao, i došao do zaključka da bi moj problem možda mogao biti što razgovor ubrzo postane monoton. Tako je bilo i prekjučer kada sam bio s onom curom na kavi. Htio bi je bolje upoznati, saznati više o njoj ali još se ne poznajemo dovoljno dobro da bi postavio neko osobno pitanje pa smo razgovarali o nekim općim temama i forama na iste. No to samo produbljuje taj jaz stranosti koja nas odvaja jer nakon podosta druženja i poznanstva ja ne znam reći puno toga o toj osobi. Sada bih joj se htio javiti, ali nemam pojma što bi joj napisao i o čemu bi razgovarali, ne osjećam dovoljnu bliskost da bi joj se spontano mogao javiti kao što se recimo javim najbolje prijatelju, čisto da ga čujem...

Quote:
v1rg1n1a kaže: Pogledaj post
sve mi je jasno osim ovog, tko radi čistku s 18 godina?
Zapeo sam sa društvom iz srednje koje nisam mogao birati a nije mi odgovaralo, i nakon srednje otišao svojim putem...

Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Imaš li ti kakvu ideju što bi ih to u ponašanju moglo odbijat?

Nedostaje nekih detalja. Na primjer, da li su ti one ikad išta predbacile u vezi tvog ponašanja, makar u "šali"?
Nisu, ali to je dio problema jer nikada nismo došli na taj "dublji" nivo.
mladiUmjetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 12:25   #7
Quote:
v1rg1n1a kaže: Pogledaj post
sve mi je jasno osim ovog, tko radi čistku s 18 godina?
Onaj kome ne odgovara ekipa s kojom je bio kroz srednju, a tada ima priliku zapravo se skloniti od njih? Naravno, postoje osobe koje nisu imale ekipu s kojom su se družili kroz srednju, i osnovnu, i tako, pa nisu trebali rezati loše odnose
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 21:38   #8
Quote:
mladiUmjetnik kaže: Pogledaj post
Malo sam se analizirao, i došao do zaključka da bi moj problem možda mogao biti što razgovor ubrzo postane monoton. Tako je bilo i prekjučer kada sam bio s onom curom na kavi. Htio bi je bolje upoznati, saznati više o njoj ali još se ne poznajemo dovoljno dobro da bi postavio neko osobno pitanje pa smo razgovarali o nekim općim temama i forama na iste. No to samo produbljuje taj jaz stranosti koja nas odvaja jer nakon podosta druženja i poznanstva ja ne znam reći puno toga o toj osobi. Sada bih joj se htio javiti, ali nemam pojma što bi joj napisao i o čemu bi razgovarali, ne osjećam dovoljnu bliskost da bi joj se spontano mogao javiti kao što se recimo javim najbolje prijatelju, čisto da ga čujem...
Vjerovao ili ne, vrlo vjerojatno si u pravu, tj. ispravno detektirao problem! Što je odlično za početak!

Jest, ako je komunikacija monotona, dosadna, bez žara, bez neočekivanih situacija, bez smijeha, bez emocija i na kraju bez fizičkog kontakta (no ostavimo sad ovo zadnje po strani), ispast ćeš osoba koja nije baš nešto poželjna za druženje sa suprotnim spolom, pa obično niti prijateljski sa istim spolom. To ono, generalno gledajući sa neke sociološke strane, a također i s ljubavnog gledišta, jelte.

Sad bi bilo dobro da ideš malo dublje s analizom i pokušaš razumjeti zašto se tako postavljaš kako se postavljaš. Je li to zato jer "misliš da tako treba", ili je to zato jer znaš da treba drugačije ali u tom trenutku ti ne ide onako kako si zamislio dok možda zamišljaš prije susreta neku idealnu komunikaciju, pa padaš u neki "fallback" režim koji izgleda tako kako izgleda.

Ako je ono prvo, onda si riješio problem, idući put jednostavno budi drugačiji i vidi ima li pomaka. Ako je ono drugo (što je vjerojatnije), onda ćeš morati temeljitije pristupiti rješenju. U tom slučaju - sorry, ali - ne možeš promijeniti stvari tako da izađeš s jednom ženskom osobom u pola godine. To bi bila totalna iluzija. Ako tebe podsvjest koči u tome da ti komunikacija bude opuštena, oslobođena grča, slobodna, razigrana, zabavna, izazovna, nepredvidiva itd, (kako treba biti), onda je praktički jedini put do promjene ono što sam ti napisao u prvom odgovoru gore. Stalno malo van iz zone komfora i s vremenom će rezultati doći. Ali ponavljam, stalno znači stalno, a ne 2 put godišnje. Svaki dan! Kad god vidiš priliku za komunikaciju s ženama, iskoristiš ju. Jest, bit će teško vjerojatno ako je to izvan zone komfora, ali ako ne nađeš hrabrost i ne istjeraš se izvan nje, do promjene neće doći.

Usput.. nemoj misliti da su neka pitanja "preosobna". Jesu preosobna dok god to ti tako smatraš. No ako si dovoljno opušten, kroz polušalu možeš pitati ama baš sve, odmah. Možda ne časnu sestru, ali takve vjerojatno ni ne želiš dejtati, pretpostavljam. Bitno, jako bitno je to da ne budeš pritom ozbiljan već da se vidi dobra doza zajebancije pritom. Dat ću ti kratak primjer da ne shvatiš krivo. Npr. želiš saznati je li možda biseksualka (recimo da te to pali) Misliš da ne možeš to pitati odmah u startu? Nećeš naravno pitati "hej, jesi li biseksualka možda?" Ali vidi ovo sad... sjedite na kavi, prođe zgodna cura pored vašeg stola. Ona ju poprati pogledom i ti to primjetiš. Ti: "Zgodna koka, ha? Op op, ma kako ju to gledaš???? Hmmm.... sviđa ti se znači?"

Dakle, nema "osobnih pitanja". Osobna su samo onoliko koliko ih napraviš osobnima...
coldplug is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 22:35   #9
Quote:
mladiUmjetnik kaže: Pogledaj post
Kako s kompleksima na zelenu granu, kako se ponašati prirodno i prezentirati pravog sebe, a ne lošu masku koja se trese od straha?
Budi iskren. Sebi i njoj (imaginarnoj). Nisi nikakav faca i to je to.
Ljepota je lijepa ali također prolazna i sama po sebi ne garantira samopouzdanje ispred suprotnog (željenog) spola.

Kompleks je jak skriven u sjeni, a slab na svjetlu, otkriven svijetu.
Jedini čovjek kojeg trebaš impresionirati si ti, a nekakva druga (roditelji) i treća osoba (partner).

*
Ako ne uspiješ danas, čekaj kad grana posmeđi (ostari).

Porazi se - da bi pobijedio.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 10:26   #10
Kad si fokusiran na njih, bavi se svojim stvarima, kad ti neka koja ti bude vrijedna, ako bude takve, zaplijeni paznju, budes se aktivirao, ili jos ti je bolje u biti da ti nista posebno i ne radis, neka one dodu k tebi ak te trebaju nekaj.

Tko je vidio uletavat trebama danas, bezveze.

A ova s kojom se dopisujes, nisi ju ni vidio, nemas pojma s kim se dopisujes, sav si u fantasy mode - u i njonjavis preko tih poruka.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 13:32   #11
Quote:
mladiUmjetnik kaže: Pogledaj post
Dakle... Imam 23 godine, sa normalnim stavovima i pogledima na budućnost, zgodan, zabavan, komunikativan, ...
Jbt,na ovom forumu sve zgodni,pametni,zabavni a samci, zbilja nevjerojatno, pa tko onda bari sve zene,valjda ruzni i glupi
__________________
"nisi tu da mislis, cijepi se, pizda ti materina"
heziod is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 11:36   #12
Quote:
heziod kaže: Pogledaj post
Jbt,na ovom forumu sve zgodni,pametni,zabavni a samci, zbilja nevjerojatno, pa tko onda bari sve zene,valjda ruzni i glupi
Stvarno i ja se bas to pitam. I jos kakve samo covjek komentare dobije na ono sto je napisao
goc1376 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.