Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2009., 23:30   #181
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
Fish, može dvije tri rečenice o špijunima?

Budući da me uvijek pitaš što ja mislim što je bitno za ono što me zanima, odmah ću napisati što mislim da je bitno za špijune.
Pitah te jednom (kod motivacije pogrebnika), ali općenito je to važno naglasiti samo zato jer je poenta u definiciji onog što se pita.

Definirati određeni pojam u astrološkoj simbolici jest jako bitno da bi stvari mogi nazvati pravim imenom.
Quote:
Mislim da su bitni položaji i aspekti: Plutona, Saturna i Merkura, te aspekti Ascendenta.
Sunce i Saturn trebali bi biti u skladnim odnosima jer osoba treba biti pouzdana. Također i Asc ili vladar Asc trebali bi biti u skladnom odnosu sa Saturnom zbog općeg dojma koji bi osoba trebala ostavljati prema van, a to je opet pouzdanost i stabilnost.
Dobar položaja Merkura također mislim da je bitan jer osoba treba biti prirodno inteligentna, lukava i domišljata kako bi bila sposobna iznuditi potrebne informacije (Merkur).
Pluton je bitan čisto zbog toga što on kao prirodni vladar Škorpiona između ostalog predstavlja špijune.
Mislim da je bitan i znak Riba odnosno 12. kuća jer je riječ o tajnama i cinkanju.
Da, sve si odlično navela i jasno mi je u potpunosti što misliš. Kada bi htjeli okarakterizirati precizniji i uži odabir, to bi onda podrazumjevalo i posve jasno definirane osobine koje dotična individua treba imati. Pa evo budem samo sistematizirala što smatram najbitnijim.


• Za špijunažu je važna promjenjiva kvaliteta jer dominacija promjenjive kvalitete stvara osobnosti koje su vrlo adaptivne i kameleonske prirode - imaju sposobnost prilagodljivosti i fleksibilnosti, a time i određenog tipa lukavosti.

• Kada govorimo o prirodnim sklonostima određenih znakova uz špijunažu se u prvom redu veže jedan znak – znak škorpiona. Taj znak veže se i uz zanimanja tipa privatni istražitelj, detektiv, tajni agent i sl.....zato jer upravo on u sebi sadrži ono najesencijalnije što tim profesijama treba. A to je jaka i prodorna psiha, oštroumnost, privučenost tajnovitom, sklonost istraživanju, sumnjičavost, iznimno snalaženje u opasnosti, vanjska hladnokrvnost u opasnim situacijama, promućurnost, pronicljivost, sposobnost manipulacije - on je i izvršioc i nedokučiv.

• Drugi znak koji ima jaku vezu uz špijunažu jest promjenjivi znak ribe, ali i općenito cijela serija 12. Zato jer je špijunaža vrsta djelatnosti koja je osim visoke sposobnosti promućurnosti i manipulacije koju posjeduje znak scorpia vezana uz prerušavanje, krivotvorenje, kamuflažu, pogrešno predstavljanje, obmanjivanje - Neptun. Špijunaža je i tajna djelatnost (djelatnost koja je sakrivena od očiju javnosti - 12. polje).

• Tako da je za špijuna u prvom redu odličan takav tip veze - veze 12. polja i znaka scorpio. Ta dva znaka (škorpion i riba) ujedno u sebi ujedinjuju sredstva i načine kojima špijuni dolaze do podataka: uhođenje, potajno motrenje kretanja, rada ili neke druge aktivnosti promatrane strane, potkazivanje ili cinkanje i slično.

• No budući da MC-vrh 10. polja (prirodni vladar-Saturn) pokazuje profesionalni odabir i smjer životne profesije jedan od aspekata koji bi opisivao špijuna jest: vladar 10. polja u 12. polju jer ukazuje na tajne poslove, rad za državnu sigurnost i špijunažu – nitko ne zna što i gdje osoba ustvari radi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 21:20   #182
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pitah te jednom (kod motivacije pogrebnika), ali općenito je to važno naglasiti samo zato jer je poenta u definiciji onog što se pita.
Definirati određeni pojam u astrološkoj simbolici jest jako bitno da bi stvari mogi nazvati pravim imenom.
Da, oprosti, bilo je jednom, ali dovoljno da se rodi motivacija.
I u potpunosti se slažem s ovim oko definiranja.
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, sve si odlično navela i jasno mi je u potpunosti što misliš. Kada bi htjeli okarakterizirati precizniji i uži odabir, to bi onda podrazumjevalo i posve jasno definirane osobine koje dotična individua treba imati. Pa evo budem samo sistematizirala što smatram najbitnijim.
Super.
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
• Za špijunažu je važna promjenjiva kvaliteta jer dominacija promjenjive kvalitete stvara osobnosti koje su vrlo adaptivne i kameleonske prirode - imaju sposobnost prilagodljivosti i fleksibilnosti, a time i određenog tipa lukavosti.

• Kada govorimo o prirodnim sklonostima određenih znakova uz špijunažu se u prvom redu veže jedan znak – znak škorpiona. Taj znak veže se i uz zanimanja tipa privatni istražitelj, detektiv, tajni agent i sl.....zato jer upravo on u sebi sadrži ono najesencijalnije što tim profesijama treba. A to je jaka i prodorna psiha, oštroumnost, privučenost tajnovitom, sklonost istraživanju, sumnjičavost, iznimno snalaženje u opasnosti, vanjska hladnokrvnost u opasnim situacijama, promućurnost, pronicljivost, sposobnost manipulacije - on je i izvršioc i nedokučiv.

• Drugi znak koji ima jaku vezu uz špijunažu jest promjenjivi znak ribe, ali i općenito cijela serija 12. Zato jer je špijunaža vrsta djelatnosti koja je osim visoke sposobnosti promućurnosti i manipulacije koju posjeduje znak scorpia vezana uz prerušavanje, krivotvorenje, kamuflažu, pogrešno predstavljanje, obmanjivanje - Neptun. Špijunaža je i tajna djelatnost (djelatnost koja je sakrivena od očiju javnosti - 12. polje).

• Tako da je za špijuna u prvom redu odličan takav tip veze - veze 12. polja i znaka scorpio. Ta dva znaka (škorpion i riba) ujedno u sebi ujedinjuju sredstva i načine kojima špijuni dolaze do podataka: uhođenje, potajno motrenje kretanja, rada ili neke druge aktivnosti promatrane strane, potkazivanje ili cinkanje i slično.

• No budući da MC-vrh 10. polja (prirodni vladar-Saturn) pokazuje profesionalni odabir i smjer životne profesije jedan od aspekata koji bi opisivao špijuna jest: vladar 10. polja u 12. polju jer ukazuje na tajne poslove, rad za državnu sigurnost i špijunažu – nitko ne zna što i gdje osoba ustvari radi.
Upravo promatram kartu jedne doista iznimne osobe. Pouzdano znam da je bila špijun. Da li je još uvijek, ne znam, no to zapravo nije ni bitno.
Nažalost, nisam mogla pronaći podatke o vremenu rođenja, no bilo kako bilo, s ovim što imam voljela bih potvrditi tvoje navode.
znak škorpiona/ znak ribe
U Ribama ima cijeli stelij: Sunce, Saturn, Merkur, Mars i Kiron.
Sunce i Saturn su u konjunkciji u Ribama - riječ je doista o vrlo ozbiljnoj i markantnoj osobi s velikim duhovnim iskustvom.
Merkur i Mars su u konjunkciji također u Ribama
Kiron je u konjunkciji s Merkurom, Saturnom i Marsom također u Ribama.
A Dispozitor Saturna, Merkura, Sunca, Marsa i Kirona - Neptun - smjestio se u znak - Škorpiona.

Eto ga, moj špijun je izgleda školski primjer svog zanata.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 19:57   #183
prelistah temu i nigdje nisam ništa uočila po pitanju medija.
iako se uz to vjerojatno usko veže novinarstvo, ono je ipak malo suvlje i oporije (pisateljsko novinarstvo) od, npr. TV novinarstva u kojem treba biti, nazovimo to, "one man band" novinar koji je u stanju pronaći vijest, istražiti, sastaviti ju, i onda izložiti kratko i jasno pred mikrofonom ili kamerom.

znam da i tu merkur igra veliku ulogu, ali pretpostavljam da bi u kombinaciji trebali biti i ASC, Sunce, znak Bika ili Vage (u ulozi nekog šarma, ugodne vanjštine...)... i što još?

za, recimo, posao nekoga poput ovih novinarčica po red carpetima i sl.

kako se u taj kontekst uklapaju:

-MC u jarcu, u 90 s Pl i Sa, 0 s Mer i Mo (oba iz 9)
-Venera u 10
-6 u djevici a unutra (između ostalog) i Sa-vladar 10 (90 Mer)

ASC Bik, i stelij u Vagi

Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 22:28   #184
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
prelistah temu i nigdje nisam ništa uočila po pitanju medija.
iako se uz to vjerojatno usko veže novinarstvo, ono je ipak malo suvlje i oporije (pisateljsko novinarstvo) od, npr. TV novinarstva u kojem treba biti, nazovimo to, "one man band" novinar koji je u stanju pronaći vijest, istražiti, sastaviti ju, i onda izložiti kratko i jasno pred mikrofonom ili kamerom.
O novinarstvu smo pisali na str. 2, a novinar je novinar stao on pred kameru ili pred dišu u uredništvu časopisa. Novinar donosi novosti (novine), on je glasnik – Merkur.

Ono što TV novinara razlikuje od "papirnatog novinara" jest medij što je u prvom slučaju časopis (Jupiter), a u ovom slučaju TV (TV je astrosimbolički Neptun/Uran - Neptun pokretna slika, a Uran elektronička naprava).

Tj. osim što njegova kombinacija mora opisati novinara (Merkur), njegovo radno mjesto (6. polje) je ovdi vezano uz TV studio/Neptun (Neptun zato jer su Neptun sva izolirana mjesta, mjesta kod kojih postoji "nevidljiva prepreka"....on se obraća nekome koga "ne vidi").
Quote:
znam da i tu merkur igra veliku ulogu, ali pretpostavljam da bi u kombinaciji trebali biti i ASC, Sunce, znak Bika ili Vage (u ulozi nekog šarma, ugodne vanjštine...)... i što još?

za, recimo, posao nekoga poput ovih novinarčica po red carpetima i sl.
Svako zanimanje je jedinstveno i uvijek traži jedinstveni sklop osobina i uvijek se gleda kroz fokus osnovne kombinacije. Kod novinara iz osnovne kombinacije posebnu važnost ima Mjesec i njegovi aspekti jer je zanimanje novinara biti glasnik (Merkur) narodu (Mjesec). Pa je u tom smislu jako dobar zračni Mjesec, posebno onaj u blizancu.

One cure po red karpetima često ni nisu novinarke nego "trendi cure koje pričaju pred kamerom i imaju neke sitne žnjore s Svilanom". Dakle za takve bi trebala gledati te osobine.
Quote:
kako se u taj kontekst uklapaju:

-MC u jarcu, u 90 s Pl i Sa, 0 s Mer i Mo (oba iz 9)
-Venera u 10
-6 u djevici a unutra (između ostalog) i Sa-vladar 10 (90 Mer)

ASC Bik, i stelij u Vagi

Ne znam jesi li zamjetila oznaku ispred ovog topica (piše u uputstvima - služi za označavanje topica na kojima se pišu astrološka saznanja o temi, a ne pitanja u vezi vlastite karte).

P.S. A i općenito ovakve krnje "nabrajaljke" osobnih aspekata nije uputno stavljati jer drugima nisu ni preveć razumljive ni edukativne (jasno pitanje u vezi natalne karte možeš ostaviti na topicu natalnih karata).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 10:52   #185
Pročitala sam sve ono što se tiče psihologa/psihijatra pa imam jedno pitanje: da li to isto vrijedi i za neklasične psihoterapeutske metode (npr. one koje nisu priznate od tradicionalne medicine) ili će tu biti naglašeno nešto drugo, neki drugi aspekt?
Tenks!
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 16:19   #186
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Pročitala sam sve ono što se tiče psihologa/psihijatra pa imam jedno pitanje: da li to isto vrijedi i za neklasične psihoterapeutske metode (npr. one koje nisu priznate od tradicionalne medicine) ili će tu biti naglašeno nešto drugo, neki drugi aspekt?
Tenks!
Kod takvih psihologa/psihijatara koji su otvoreni prema novim i alternativnim metodama liječenja uvijek je naglašena i serija 11. (11. polje, Uran, vodenjak).



P.S. O alternativcima inače isto pisah ranije.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 16:55   #187
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Likovna umjetnost:

Od znakova za kiparstvo je važan znak bika, posebno u radu s glinom (osjet dodira, zemlja). Kod kipara koji izrađuju kamene skupture postoji veza Venere (obline) i Saturna (kamen).

Slikari i fotografi imaju naglašen znak ribe (vizualizacija), te jaki spoj Venere i tog znaka.
Evo, imala sam priliku zadnjih nekoliko dana družiti se s fotografom i slikarom. Nažalost, nemam podatke o satu rođenja, ali i ovo što imam poslužit će za kratku analizicu.
Osoba br. 1 je fotograf. Sunce i Merkur u konjunkciji su u Vagi, Neptun i Venera također su u konjunkciji na 29 stupnju Vage. Dakle, kontakt Neptuna i Venere je očit.
Mjesec te osobe je u Djevici i ona je vrlo radišna i smirena. Ima tako smirenu ruku da može koristiti bilo koji analogni fotić, a da fotka ispadne savršena.

Osoba br. 2 je slikar. Sunce i Merkur u konjunkciji u Rakiću, Mars i Mjesec u konjunkciji u Blizancima, Neptun i Venera u kvadratu u Vagi. Ne mogu se sjetiti gdje mu se točno nalaze Ve i Ne, ali opet - kontakt postoji. Na prvi pogled, kvadrat bi možda rekao da nema kruha od njegovih ruku, ali taj je čovjek teški emotivac, a kvadrati Ve/Ne štanca vrlo zanimljive apstraktne radove.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 18:57   #188
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
Osoba br. 2 je slikar. Sunce i Merkur u konjunkciji u Rakiću, Mars i Mjesec u konjunkciji u Blizancima, Neptun i Venera u kvadratu u Vagi. Ne mogu se sjetiti gdje mu se točno nalaze Ve i Ne, ali opet - kontakt postoji.
Kak' misliš u kvadratu u vagi, a da ne znaš gdje su?

Možda Venera u raku, a Neptun u vagi?
Quote:
Na prvi pogled, kvadrat bi možda rekao da nema kruha od njegovih ruku, ali taj je čovjek teški emotivac, a kvadrati Ve/Ne štanca vrlo zanimljive apstraktne radove.
Ovo si baš lijepo napisala. Slično je i s kvadratom Merkur/Neptun...ako ima podršku Saturna osoba uopće ne mora biti nepraktična. Samo joj treba više vremena i truda da iz sebe izbaci ono što joj donese njena imaginacija - vlastito vizionarstvo (jer je um istančan, ali kaotičan i obojan idealizmom). Ponekad i Mars tu pomaže.

Tako je i kod kvadrata Venera/Neptun - vrlo tankoćutan i profinjen aspekt koji duboko u sebi sanja o tome da ta svoja unutarnja nadahnuća i ostvari. Zato mu dobro dođe podrška Saturna pa mu tada samo treba više vremena i truda da prevaziđe vlastite maštarije (osjećajni kaos) i ostvari svoje umjetničke ideale kroz neki konkretni vid stvaralaštva. Kako mu stoji Saturn?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 20:15   #189
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kak' misliš u kvadratu u vagi, a da ne znaš gdje su?
Možda Venera u raku, a Neptun u vagi?
Erm, da
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovo si baš lijepo napisala. Slično je i s kvadratom Merkur/Neptun...ako ima podršku Saturna osoba uopće ne mora biti nepraktična. Samo joj treba više vremena i truda da iz sebe izbaci ono što joj donese njena imaginacija - vlastito vizionarstvo (jer je um istančan, ali kaotičan i obojan idealizmom). Ponekad i Mars tu pomaže.

Tako je i kod kvadrata Venera/Neptun - vrlo tankoćutan i profinjen aspekt koji duboko u sebi sanja o tome da ta svoja unutarnja nadahnuća i ostvari. Zato mu dobro dođe podrška Saturna pa mu tada samo treba više vremena i truda da prevaziđe vlastite maštarije (osjećajni kaos) i ostvari svoje umjetničke ideale kroz neki konkretni vid stvaralaštva. Kako mu stoji Saturn?
Saturn je u Lavu, u sekstilu s Neptunom i u konjunkciji s Plutonom.

edit: samo bih još dodala o slikaru. on je zaista veliki emotivac, no njegova djela sadrže tu jednu apstraktnu notu - mentalni prikaz vlastitih osjećaja. Mislim da tu svakako prste imaju Mars i Mjesec čiji je dispozitor Merkur (u Raku). Kod njega osjećaji nisu onaj puki weltschmerz - on intelektualizira vlastite osjećaje svodeći njihov prikaz na puku - formu.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 20:47   #190
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

To je individualno pitanje, o umjetničkim sklonostima sam pisala ranije (postoje razne vrste i vidovi umjetnosti) a o zaradi također. Pa mora postojati veza između "zarade" (2. polja/vladara 2. polja) i umjetnosti (Venera, Neptun).
evo na primjeru moje sestre ona ima 2. polje u vagi a venera je u 10.kući ,znači ona bi mogla zarađivati baveći se umjetnosti
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 21:33   #191
... čini mi se da nismo obradili jedno zanimanje: humanitarni rad. Možemo li i to promatrati kao zanimanje ili ipak spada u neku drugu kategoriju?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 11:41   #192
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kod takvih psihologa/psihijatara koji su otvoreni prema novim i alternativnim metodama liječenja uvijek je naglašena i serija 11. (11. polje, Uran, vodenjak).



P.S. O alternativcima inače isto pisah ranije.
Kužim.

Vladaoc 10. Merkur (istovremeno i vladaoc 12. polja i ASC) smješten u 6. polju u Ribama što bi pretpostavljam govorilo u prilog tome da je osnovno opredjeljenje osobe medicina tj. neka vrsta pomaganja i humanosti.

No, vladaoc Merkur radi T -kvadrat sa Saturnom i Neptunom, a MC trigon sa Uranom - pretpostavljam da to na neki način usmjerava interes osobe ka poljima koja leže van "klasične" medicine no pitanje koliko je to prikladno za jedan takav rad? Radi se o tome da klasično i formalno medicinsko obrazovanje jest uvijek bilo u fokusu, ali stalno je negdje nešto kopkalo i rovarilo um u smislu - to ne može i nije jedini i isključivi način toga kako svijet funkcionira i kako se može terapirati, tome "nešto nedostaje".

Vidim da si spomenula da kvadrat Me/Ne daje istančan, ali kaotičan um obojen idealizmom i da je dobro imati podršku Saturna - no je li ovakav smještaj Saturna uistinu podrška ili od-drška s obzirom da istovremeno čini trigon s Uranom i Kironom..

Ono što zasigurno znam jest da postoji konflikt da se "klasične medicinske dogme" prošire puno dalje i šire od onoga što zastupaju, a istovremeno se teži detektiranju "alternativnih šarlatanskih metoda koje nemaju nikakve druge vrijednosti osim prodavanja magle zbog vlastite koristi".

Drugim riječima, stalna težnja da se znanost i alternativa povežu te "zadrti znanstvenik" i "zadrti alternativac" međusobno jedan drugog poduče zbog općeg dobra pacijenta, da se slikovito izrazim.

__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 20:47   #193
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Kužim.

Vladaoc 10. Merkur (istovremeno i vladaoc 12. polja i ASC) smješten u 6. polju u Ribama što bi pretpostavljam govorilo u prilog tome da je osnovno opredjeljenje osobe medicina tj. neka vrsta pomaganja i humanosti.

No, vladaoc Merkur radi T -kvadrat sa Saturnom i Neptunom, a MC trigon sa Uranom - pretpostavljam da to na neki način usmjerava interes osobe ka poljima koja leže van "klasične" medicine no pitanje koliko je to prikladno za jedan takav rad? Radi se o tome da klasično i formalno medicinsko obrazovanje jest uvijek bilo u fokusu, ali stalno je negdje nešto kopkalo i rovarilo um u smislu - to ne može i nije jedini i isključivi način toga kako svijet funkcionira i kako se može terapirati, tome "nešto nedostaje".
Po rasporedu kako si navela rekla bih da ne samo da usmjerava interes već su njemu i puno prirodniji ti "alternativni načini" (trigon) nego klasični. Ova "klasična" strana je nešto s čim on zna da se mora suočiti, nešto što mora zaista savladati (kvadrat) i naučiti da bi sagradio sebi sigurne temelje ili bolje rečeno osjećao se kompetentnim (Merkur radi T-kvadrat s Saturnom i Neptunom).
Quote:
Vidim da si spomenula da kvadrat Me/Ne daje istančan, ali kaotičan um obojen idealizmom i da je dobro imati podršku Saturna - no je li ovakav smještaj Saturna uistinu podrška ili od-drška s obzirom da istovremeno čini trigon s Uranom i Kironom..
Obzirom da se radi o kvadratu Saturna onda ima prirodu prepreke s kojom se mora uhvatiti u koštac da bi išao dalje.
Quote:
Ono što zasigurno znam jest da postoji konflikt da se "klasične medicinske dogme" prošire puno dalje i šire od onoga što zastupaju, a istovremeno se teži detektiranju "alternativnih šarlatanskih metoda koje nemaju nikakve druge vrijednosti osim prodavanja magle zbog vlastite koristi".

Drugim riječima, stalna težnja da se znanost i alternativa povežu te "zadrti znanstvenik" i "zadrti alternativac" međusobno jedan drugog poduče zbog općeg dobra pacijenta, da se slikovito izrazim.

Ovo si baš odlično opisala.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 12:29   #194
Thumbs up

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Po rasporedu kako si navela rekla bih da ne samo da usmjerava interes već su njemu i puno prirodniji ti "alternativni načini" (trigon) nego klasični. Ova "klasična" strana je nešto s čim on zna da se mora suočiti, nešto što mora zaista savladati (kvadrat) i naučiti da bi sagradio sebi sigurne temelje ili bolje rečeno osjećao se kompetentnim (Merkur radi T-kvadrat s Saturnom i Neptunom).
Pa da, točno to!
Ono, osoba ima osjećaj da mora biti klasično "kompetentna" da bi izbila unaprijed argumente o "neučenosti i šarlatanstvu" ako će krenuti manje utabanim putem . Zna koliko ljudima znači "papir" iako je istovremeno i svjesna njegove relativne vrijednosti.

Quote:
Obzirom da se radi o kvadratu Saturna onda ima prirodu prepreke s kojom se mora uhvatiti u koštac da bi išao dalje.
Da li ta priroda može biti svijest o uzaludnosti klasične naobrazbe, a istovremeno i nužnost postizanja iste što prilično odugovlači njeno postizanje?

Quote:
Ovo si baš odlično opisala.
Tko zna, Zeko zna

Nego imam još jedno pitanje u vezi profesije: koji aspekt označava tip ljudi koji su svestrani?
Kad kažem svestrani, znači da postoji gomila različitih poslova koje mogu obavljati podjednako uspješno. I to ne samo da pretpostavljaju da mogu pa niš ne rade , nego osobnim primjerom to svjedoče.

Naravno, već pretpostavljaš "problem": koji posao je onaj pravi?
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 12:50   #195
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Da li ta priroda može biti svijest o uzaludnosti klasične naobrazbe, a istovremeno i nužnost postizanja iste što prilično odugovlači njeno postizanje?
Naravski, to je upravo to.

To "odugovlačenje" je ovdje s jedne strane posljedica mentalne nesigurnosti i tog nekog sustavnog pristupa (Merkur kvadrat Saturn), a s druge to što su mentalni procesi (Merkur) okrenuti sveobuhvatnosti i idealima ili ovo kako si napisala - razvijene svijesti o uzaludnosti (Merkur kvadrat Neptun). Dakle - to je posljedica T-kvadrata: Merkur (um) - Saturn (vrijeme, sigurnost, konkretno) - Neptun (idelizam, "rastvaranje forme i konkretnog").

P.S. Saturn/Neptun u napetom aspektu općenito potiče neodgovornost koja je posljedica straha od neuspjeha u smislu da neće "upaliti taj idealizam"...nepodnošenja kolotečine, jer je to borba između konkretnog i apstraktnog, između realnosti i očekivanja.
Quote:
Nego imam još jedno pitanje u vezi profesije: koji aspekt označava tip ljudi koji su svestrani?
Kad kažem svestrani, znači da postoji gomila različitih poslova koje mogu obavljati podjednako uspješno. I to ne samo da pretpostavljaju da mogu pa niš ne rade , nego osobnim primjerom to svjedoče.
E, o tome sam detaljnije pisala ranije, pa možeš virnuti ovdje - svestranost.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 12:47   #196
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

P.S. Saturn/Neptun u napetom aspektu općenito potiče neodgovornost koja je posljedica straha od neuspjeha u smislu da neće "upaliti taj idealizam"...nepodnošenja kolotečine, jer je to borba između konkretnog i apstraktnog, između realnosti i očekivanja.
Pa tako nekako, a pogotovo kad je na relaciji 3 - 9. Nisam sigurna, ali mislim da se na praktičnoj najprizemnijoj razini očituje u neredovitom plaćanju računa kao nekom unutarnjem revoltu glupavom sistemu koji od jedinke očekuje pokornu točnost, a zauzvrat ne pruža isto.
I općenito otporu prema birokraciji koja ljude postrojava, a s druge pak strane tu je taj nesretni Merkur iz Asc. na 6. koji očekuje da se određena pravila i procedure slijede tako da to nekad izazove pravi kuršlus u sistemu, posebno kada je posao u pitanju.

Quote:
E, o tome sam detaljnije pisala ranije, pa možeš virnuti ovdje - svestranost.
Budem, hvala!
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 15:13   #197
a cime bi se bavila osoba bik/vodolija sa vladarem seste-Mesecom u ribama u 2?
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 19:43   #198
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
a cime bi se bavila osoba bik/vodolija sa vladarem seste-Mesecom u ribama u 2?
Na ovo krnje pitanje nije moguće odgovoriti na način na koji si ga postala. Prije svega zato jer je cijela osoba predstavljena cijelom natalnom kartom. Iz ovoga što si napisala eventualno se mogu napisati poveznice, pa evo nekih:


Pozicija vladara 6. polja u 2. polju upućuje na poslovnu i ekonomsku neovisnost. Tj. osobu koja baš svojim osobnim i samostalnim radom i angažmanom sebi osigurava profit i novac. Zbog ove osnovne kombinacije odgovarali bi joj poslovi koji su vezani uz trgovinu hrane i hranu (bik) tj. poslovi koji prate nove i suvremene trendove (vodenjak) vezane uz prehranu (bik, 2. polje, Mjesec) & zdravlje (6. polje).

Ovdje je naglasak na novcu koji dolazi od javnosti, od "veće mase ljudi" (Mjesec), a zbog Mjesečeve nestabilne i promjenjive prirode (znak ribe) ukazuje na nestabilnu i promjenjivu financijsku situaciju u tom poslu (za "dozu" stabilnosti važno bi bilo da Mjesec iz ovog polja prima jake i skladne aspekte).

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 07.06.2009. at 19:51.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 22:32   #199
hvala Fis


a ova osoba?

vec si mi tumacila Merkura koji pravi onu finu mini konfiguraciju sa Jupiterom i Marsom iz 9?
a sta mislis koje zanimanje bi dao taj isti Merki?
http://i44.tinypic.com/16jrd5s.gif
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 23:11   #200
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
hvala Fis


a ova osoba?

vec si mi tumacila Merkura koji pravi onu finu mini konfiguraciju sa Jupiterom i Marsom iz 9?
a sta mislis koje zanimanje bi dao taj isti Merki?
http://i44.tinypic.com/16jrd5s.gif
Da, sjećam se.

Mislim da se u tvom karakteru jako vidi ovaj nedostatak opozicije u natalnoj karti. I cijela tvoja karta okrenuta je prema tom posljednjem kvadrantu, nekako je zbijena i zagušena, a bez te opozicije. Za tebe imam dojam kao da u sebi patiš jer si ne nalaziš mjesta po svom guštu u ovom svijetu gdje jesi - ono k'o da bi najrađe sama zapalila na kraj svijeta (Merkur 0º Uran u strijelcu u 12. polju sekstil Mars u 9. polju, Merkur vladar 9. polja).


Što se Merkura tiče dobro su ti aspektirani poslovi vezani uz jezik i općenito strane jezike (Merkur 0º Uran sekstil Jupiter). A što se posla tiče možda čak i rad s na neki način hendikepiranim osobama, tipa gluhonijemi ljudi (imaš i Kiron u blizancu u 6. polju).



P.S. Evo sam ti stavila ovdje odgovor jer se nadovezuje na prethodni post, no samo ću te zamoliti da drugi put pitanje u vezi natalne karte ostaviš na topicu Natalne karte - pitanja).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.